New Posts New Posts RSS Feed - D: 16 razloga zašto zapoceti dan toplom limunadom
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: 16 razloga zašto zapoceti dan toplom limunadom

 Post Reply Post Reply
Author
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: 16 razloga zašto zapoceti dan toplom limunadom
    Posted: 24 Veljaca 2015 at 19:43
Svi komentari na temu: 16 razloga zašto zapoceti dan toplom limunadom

Limun u toploj vodi pijem vec godina svako jutro, preporucam svima.
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2015 at 19:49
Ja zadnjih godinu i pol i to mi je vjerojatno najmudrija zdrava navika.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2015 at 08:36
Osjecate li promjenu na bolje što se tice imuniteta i sl.?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2015 at 09:22
Većina ljudi od ovakvih napitaka očekuje neke instant promjene na sebi, a to se naravno neće dogoditi. No, npr. ja u zadnjih par godina nisam bila bolesna ni prehlađena niti patila od ovih nekih klasičnih sezonskih bolesti...

Osim toga, budući da vozim i motor i bicikl, nerijetko mi se dogodi da ozbiljno pokisnem... ni u tim situacijama nisam odavno navukla nikakvu prehladu nu nista slicno..

Ja vjerujem da je to povezano i s topom limunadom okoju pijem svako jutro.
Be healthy, be happy.
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2015 at 15:18
Ja takoder nisam bila bolesna odavno, iskreno ne mogu se ni sjetit kad sam zadnji put bila. Vjerujem da ova navika ima utjecaja na imunitet, naravno, kad se poštuju i druga nacela zdravog (koliko je to moguce) življenja
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2015 at 15:32
Da, potpuno se slazem.

Proslo ljeto sam pricala s jednim dečkom koji mi je rekao: "Ja jedem totalne gluposti kroz dan, najčšće pizzu ili neki sendvič za ručak i svaki dan pojedem bar 1 čips jer ga obožavam, ali SVAKO jutro popijem toplu limunadu i mislim da mi to čini jako dobro!"

Nema tog limuna koji njega može spasiti ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
dioekipe View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dioekipe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 10:10
Može samo rijec-dvije o tome što se podrazumijeva pod "topla" limunada? S obzirom da se inace uvijek služi hladna s ledom, je li ovo onda limunada s obicnom vodom iz slavine ili ju treba grijati?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 12:34
Originally posted by dioekipe dioekipe wrote:

Može samo rijec-dvije o tome što se podrazumijeva pod "topla" limunada? S obzirom da se inace uvijek služi hladna s ledom, je li ovo onda limunada s obicnom vodom iz slavine ili ju treba grijati?

topla je krivi naziv, trebalo bi pisati "mlaka", znači cca temperature tijela i nešto niža. I glupost je to preporučati svima, otkad se raširilo kao lavina nekritično prepisivanje internet sadržaja bez razuma, sve je više one narodne "put do pakla je popločan dobrim namjerama". Hrpa ljudi osjetljivija na kiselinu ima nakon par tjedana žgaravicu ili slične probleme. Nekome čini dobro, nekome loše i poremeti već preosjetljiv gastrointestinalni trakt. Nije sve "dobro" za svakoga.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2016 at 14:25
To nikad nisam radila Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.