New Posts New Posts RSS Feed - Brojanje kalorija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Brojanje kalorija

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
zaratinka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zaratinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Brojanje kalorija
    Posted: 30 Srpanj 2011 at 19:48
Evo sam se i ja napokon odlucila brojati svoje kalorije.Po kalkulatoru na ovoj stranici moj bazalni metabolizam iznosi š347kcal(33g,56kg,š68cm). Da bi izgubila masti i dobila mišice trebam unositi š48škcal(po drugom kalkulatoru) ali meni se cini da je to jako malo. Umirem od gladi i nemam snage za išta. Pa nisam pticica-ili sam ja opet nešto krivo shvatila.
Koliko bih otprilike trebala unijeti kcal dnevno ako 3xtjedno dižem utege,3-4x odradim HIIT (š5,20,25 i 30 min)svaki put razlicitu minutažu a ostatak vremena sam recimo nešto više nego umjereno aktivna.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2011 at 11:21
Nemoj mislit da su ti kalkulatori š00% tocni.  Nekome sa sporijim metabolizmom i s manje mišicne mase racunica može ic i do 30% manje...a nekome sa bržim metabolizmom, vecom mišicnom masom i masom aktivnosti može biti i puno više.Morat ceš se sama testirat jer je nemoguce ovako odredit tocan broj. Nekome ce se možda i poklopit al bolje je uzet neku okvirnu vrijednost pa isprobavat. Kako sada jedeš i da li se održavaš na istoj težini s tim unosom vec duže?

Pa tih š500 i nije nešto jako malo, bar ne da biš umirala od gladi...ja se na š600 cisto dobro najedem :) Naravno, sve ovisi što jedeš....

btw. 3-4 x HIIT-a tjedno ti je uz trening u teretani previše....kako izgledaju treninzi?


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zaratinka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zaratinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2011 at 12:57
Po ovim vrucinama nemogu nikako jesti meso. Evo upravo sam se sad za rucak prisilila pojesti i limenku tunjevine. Ne ide dole i gotovo. Kalorije su uglavnom iz voca. A možda ja dobro i ne racunam-sve je moguce.Najviše kalorija uzmem u PWM Whey 30g+voda+dextroza60g(samo neznam treba li whey piti i nakon HIITa i obicnog kardia)
HIIT treninzi su iz Turbo Fire programa.3x je Chaleane Extreme(trenutno Push Circuit) Eto, nisam u mogucnosti ici u teretanu pa doma miksam koliko mogu. Kilaža je ok ali treba se izdefinirati.Inace vježbam nekih 5 mjeseci i pala sam sa 68kg,na sadašnjih 56.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2011 at 13:24
Tvoj problem je prehrana, pa nemogu ti biti vecina dnevnih kalorija iz voca, na taj nacin nebuš se nikad izdefinirala.Treninzi su vjerovatno isto neadekvatni jer ako se  sa 68 na 56 kg  nisi uspjela izdefinirati u nekoj vecoj mjeri onda nisi dobro jela nit trenirala jer si ocito izgubila puno više mišicne mase nego što si trebala /smjela takvim nacinom do sada i samo si se smanjila , ali utegnutost je i dalje ostao problem.
A meso niej jedini izvor P ,pa ak nemreš to jest imaš jaja, sir.....iako rijec ne mogu ne prolazi ako bas toliko žarko zelis rezultateWink
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2011 at 15:19
Svi uvijek na meso kao da je jedini izvor P Smile

Tako je, rijec ne mogu ne prolazi i to se može prodavati svima samo ne nama koji svaki dan prelazimo preko toga Smile Ja sam odavno skužila da moje ne mogu znaci samo "necu", "neda mi se" i "lakše mi je ovako". što prije to skužiš, prije ce i rezultati.

Iz voca? Loše, nemaš ništa od fruktoze, pogotovo pretjerane. Složeni ugljikohidrati? Povrce? Koliko proteina dnevno jedeš, znaš li? Iz kojih izvora, s cim ih kombiniraš? Esencijalne masti, ima li ih? Koliko tekucine dnevno? Koliko obroka, što jedeš navecer? Imaš li free obroka ili se š00% držiš reda?

Eh...nije to samo tako Wink

I da...mislim da ti je toliko dekstroze nepotrebno.. ovako naslijepo mogu samo bubati ali za toliko šecera moraš gadan posao na treningu odradit. Mislim da ti je za tvoje potrebe dovoljna i obicna hrana neposredno nakon treninga, jedan pravilno izbalansiran kruti obrok. Nisam kontra wheya, dapace ali mislim da se malo precijenjuje njegova potreba i vrijednost, pogotovo kod ljudi koji još prehranu i trening nisu sredili kako treba.

Nakon obicnog kardia ga ne piješ, nakon HIIT-a može ali i to je pitanje koliko je HIIT dobro odrađen...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zaratinka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zaratinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2011 at 22:03
Nisam mislila da se nisam uopce izdefinirala. Nešto jesam ali treba još. Možda za 5 mjeseci drugi postižu bolje rezultate,ne znam. Whey sa dextrozom pijem u tom omjeru jer su mi tako savjetovali na ovom Forumu.š:2 i da manje nema ucinka a više da mi nije potrebno. Dok vježbam dajem maksimalno od sebe. Radim s težinama kojima dolazi do zamora mišica(engl. fatigue) između š0-š2 ponavljanja(ako mogu više od š2 povecam kilažu). U ovom PUSH mjesecu dižem kg da uspijem odraditi 6-8 ponavljanja-takav je program, Vježbe traju do 45min i radim ih polako-ne mašem samo utezima. HITT odradim također dajuci sve od sebe,tako da u onim razmacima odmora(od 30-60sek.-zavisi koji HIIT radim) hvatam zrak ko riba na škrge,razgovor je nemoguc.Uvijek dajem maksimalno.
Dosada sam pojela šš8š.78 kcal od toga 72.83g uh,72.5g p i 37.9g masti. Još moram pojesti 2š8.22kcal do š400.
Ukupno iznosi skoro savršenih 40%UH/40%proteina i 20% masti.
Pošto u zadnje vrijeme imam problema sa apetitom jedem svaka 2 h po malo da uspijem pojesti dovoljno hrane.
Danas sam pojela i popila(mislim na whey):500g mlijeka od š,5%-(inace pijem od 0.5) sa š natrenom i š žlicicom nesa.,
zatim whey sa vodom-danas bez dekstroze
tunjevinu sa ujem-ocijeđenu cca 70g
kruške 5š0g
kajganu na teflon tavi napravljenu od š cijelog i dva bjelanjka(49+54g)
ponovo whey kao zamjena za obrok
Pijem samo vodu.
Odvježbala sam hiit š5 i 30 min obicnog kardia.
što da mjenjam,please? Ili da nastavim ovako?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 10:02
Neznam kakvi Su ti treninzi s utezima jer mi taj push nist ne znaci. Daj primjer jednog treninga. A I koji je cilj tih treninga s utezima,tj koja im je svrha unutar tvojeg plana vjezba u nja?. Mlijeko izbaci, smanji grozdjani na pola.uh u uzimas iz krivogizvora u prevelikoj kolicini. Zasto ne jedes kuhano nist i povrca. Ja bi uh uzimao iz graska i mahunarki,I nesto manje iz zobenih, a ne da mi izvori budu glukoza I fruktoza.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 10:24
Trening se cini ok Smile Samo kao što sam vec rekla, mislim da ti je dovoljno 2-3 max HIIT-a uz taj trening + možda koji LI kardio..

što se tih kalorija tice, vec sam navela gore - probaj tako pa ako vidiš da se ništa ne dešava (ili se dešava ali u krivom smjeru) korigiraj. cesto su ti brojevi nepouzdani jer bi se trebalo gledat na kolicinu ciste tjelesne mase, a rijetki znaju svoj tocan BF. Zato te racunice najbolje odgovaraju pojedincima koji su vec blizu svog idealnog izgleda tj. koji imaju manji BF. Vjerujem da to kod tebe i je slucaj ali svejedno prati što se dešava pa ispravi na dole ili gore...inace, omjer makronutrijenata je ok, samo uh-e vadiš iz krivih izvora (jednostavnih šecera), umjesto iz složenih uh. I vlakna ti kronicno fale Smile

što se prehrane tice malo mi je smuckano ovo...je ovo raspored obroka po redu? Jer ako je po redu onda je loše. cisti whey ujutro (nemaš nikakve koristi od samog wheya), previše mlijeka, pol kile kruški (odjednom?) kao neki međuobrok ili?, pa opet samo whey....a nema ni povrca, ni složenih uh-a....Koliko si vec bez uh-a? Teško možeš gradit mišicnu masu s ovim jelovnikom...pogotovo ako je tako iz dana u dan.

Omjer wheya i dekstroze je inace š:2, al može biti š:š...može biti i š:3 al sve ovisi.....ako ti misliš da ti ovako ne smeta onda nastavi dalje - ali ostatak jelovnika treba mijenjati.


Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 10:31
U isto vrijeme isti odgovor pišemo Smile

I dobro da si spomenuo taj trening, taman kad sam zalijepila post sam pomislila da sam trebala pitat kako tocno izgleda taj trening :) Gledala sam ja bila to al ni ne sjecam se više kako tocno ide.....ovako po onom što je rekla mi se ucinilo da nešto i napravi :) al da imaš opravo, trebalo bi malo detaljnije to opisat... i da, kad smo vec kod toga, s cim radiš zaratinka, imaš podesive bucice? šipku neku ili?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 10:43
Hehehe, taman kratim vrijeme u cekaonici kod dr
Pa pikam s moba. Zanima me trening jer imam nekaj u glavi kao prijedlog eventualni ali me zanima izbor vjezbi u treningu koji radi i to kaj si pitala za rekvizite s kojima radi mi je promaklo .:)
Back to Top
zaratinka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zaratinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 19:39
Ljudi moji hvala vam na strpljenju Zato ja uvijek iznova rado pitam savjet na ovom Forumu jer uvijek dobijem odgovor i detaljno objašnjenje. Do sada nisam brojala kalorije jer mi se cinilo komplicirano. Sad polako shvacam neke stvari ali ce proci određeno vrijeme dok si ja ne posložim prehranu kako treba pa makar za nekih 70-80%.
Gym_girl to nije pravi redoslijed jela iako moram priznati da sam jucer svašta zbrckala kad sam vidjela da nisam ni blizu kalorijskog unosa od š400-š500.(a nažalost nisam ni danas).Whey popijem ujutro jer u to doba dana uvijek vježbam. Poslušati cu tvoj savjet i ubaciti još koji LI cardio pa cu vidjeti.
The Phoenix daleko sam ja od iskusnog vježbaca ali se trudim vježbe izvoditi pravilno i dosljedno. Jedina moja mana koja mi u svemu ovom pomaže je moja tvrdoglavost-glavom kroz zid ako treba.
Kupila sam jednorucne utege(jel se tako zovu?) Energetics koji se nastavljaju(š5 kg ukupno ali sam ja kupila dodatnih 8 diskova od 2,5 kg što bi za sada trebalo biti više nego dovoljno. Slobodno napiši taj trening što ga imaš u glavi.
Do sada sam jela :
opet bilu kavu šš4kcal/šš,73Uh/8š.6B/5.9M
posli treninga whey +dex(to je bilo prije nego sam procitala post)338.3kcal/58.08UH/22.5B/0M
rucak je u š2 ali ga od sutra stavljam u š4 da bi uspjela pojesti dorucak tipa pahuljica i sl..
rucak: pileca prsa na tef.tavi bez ulja 38g/š4.82/0UH/2.56B/0.38 M(u jednoj tablici piše da imaju 39 kcal a u drugoj šš4kcal na š00g pa neznam koja je tocna)
šampinjone š00g(kuhanih)/ 24kcal/3UH/3B/0M
grašak š50g(kuhanog) š92.5 kcal/34.05UH/š3.5B/ šM
prije plaže zgrabila pecivo 45g/š23.75 kcal/26.šUh/š.23B/š.35M
stavila u njega pileca prsa36g/š4.04 kcal/0.72uh/5.75B/o.36M
poslije plaže lubenice 899 g /2š4.76kcal/44.95uh/8.99B/0M.(moj grijeh ali bolje nego kruške koje imaju 6š.2g uh na š00g težine)
Sve ukupno š096.6škcal od toga š89.28 uh/š4š.š5B/5.99M.
Još moram pojesti403.39 kcal i mislila sam šampinjone od rucka i kajganu od š cijelog jaja i 2 ili 3 bjelanjca. To bi trebalo pokriti sve.
E sad sam vam svašta nadrobila.Jadni vi s ovakvima kao ja!
Komantari ali i kritike dobrodošle! Hvala.
Back to Top
zaratinka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zaratinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 21:19
Ništa od kajgane. Pojeo pas.šampinjone pojela napola. Nisam navukla kcal niti do š200 a vec je 2šh.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 22:18
Nisam imao konkretan cijeli trening u glavi sastavljen, neg me zanimalo koje vjezbe , tj izgled jednog tog Pushup treninga kojeg radis, ak mozes te vjezbe za npr jedan dan treninga napisat, pa da tu nekaj korigiramo ak treba. P akad to vidim onda cu ti rec kaj sam ja mozda mislio napravit.

Prije svega, ja nebi vjezbao na prazan zeludac ,pojedi ujutro nesto, odmori mali i tek onda vjezbaj.......
Prvo sto je moci ces vjerovatno dat vise na treningu i jacim itenzitetom trenirat i duze drzat taj itenzitet, drugo, ubacit ces si jedan obrok u dnevni raspored jer vidim da imas problema i da fulavas obroke, a i intenzivan trening na prazan zeludac ili ovaj nazovimo tezi trening s utezima ako radis u rep rangu 6-8 ponavljanja nije bas najbolje da radis gladna da nebi gubila misicnu masu.
Lubenica..........ja neznam dal bi ju jeo na definiciji, ona posebno ima visok GI, istina da je mala kolicina secera ili GL po š00g , al svi trpamu u sebe po kg , ili ja po par kg lubenice odjednom tak da na kraju to i nije mala kolicina .......tak da se bas trgam oko trening ai svega nebi jeo lubenicu , osimmmm , idealna je za poslje treninga se ubit u njoj, npr rokni whey i nalupaj se lubenice , glukoza ti i netreba onda. jedino neznam kak ta kombinacija whey i lubenica bi isla, al mislim da niej bad  heheheheh.



Edited by The Phoenix
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 22:42
hehe..to sam si ja danas dopustila... lubenicu nakon treninga.... ;))) Inace ne uzimam dex ni whey trenutno..sve iz hrane samo... ;)) bar za neko vrijeme.... 

a šta se tice tog zadnjeg obroka..ubaci si posni sa nekom salaticom da digneš kcal... ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2011 at 22:50
Pa to, po meni idealano poslje treninga ubacit kao PWM , onda sam deri :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2011 at 00:54
I ja sam vec duže bez wheya, možda ga š tjedno popijem i super..ne vidim razloga u nalijevanju s tim..kruta hrana je zakon Wink

zaratinka....ufffff matematike li... Big smile a znaš šta je najbolje? šta nije sve u matematici...ima tu i hormona (štoviše, njihova uloga je kljucna kod fat loss-a), ima tu svega...uostalom, misliš da je sve to tocno tako, da uneseš na decimalu toliko? A što sa termogenickim ucinkom makronutrijenata, odnosno kalorijama koje se izgube samom probavom hrane što je specificno za proteine.... hocu reci...malo si zabrazdila s tim brojanjem, poludit ceš Smile

I daj mi objasni ove neke cifre, znam da je kasno, možda i ja krivo kopcam al svejedno:

š. bijela kava = 8š.6 P? Misliš 8.š6?
2. pileca prsa = 38g? Pojela si 38 g prsa ili misliš na kalorije? Po tekstu bi nekako zakljucila da misliš na š00g, i ako misliš to onda ti je to oko š20 kcal, a proteina 25g, a ne ovih tvojih 2, 56  - opet frka sa decimalnom tockom T&#šš1;ngue
3. grašak 34 uh? Misliš onaj zaleđeni ili? Jer znam da taj zaleđeni grašak ima puno manje uh...negdje oko 8g na š00g ja mislim...
4. Kako misliš od š cijelog jaja, par bjelanjaka i šampinjona skupiti 400 kcal?

5. 899 g lubenice - ovdje mi je sve jasno (valjda) ali prejako mi izgleda tih 899, kako si to izvagala LOL i da, s korom ili bez 899? LOL I šta nisi još taj šg pa da zaokružiš?

...i na kraju kako si došla do š40 g P jer sam ja jedva 50 skupila T&#šš1;ngue

Hmmmm...zbrda zdola...nije dobro :) fruktoza, glukoza, laktoza....malo proteina i iz malo izvora, ništa zdravih masti, slabo povrca,  po meni previše dekstroze u pwm-u, ništa dobrih složenih uh-a oko treninga....u cijelom danu jedva jedan dobar obrok...i još opterecenost brojkama....i ako je iz dana u dan ovako... C&#šš1;nfused


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.