New Posts New Posts RSS Feed - Bol u donjem dijelu ledja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bol u donjem dijelu ledja

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
ShapeUp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ShapeUp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bol u donjem dijelu ledja
    Posted: 30 Travanj 2008 at 21:39
 Dok vjezbam pilates pri nekim zahtjevnijim vjezbama,zna me boljeti u donjem dijeli ledja tj iznad straznjice dio..Da li itko ima slican problem i jeli to normalno pri vjezbanju..I pri drugim oblicima vjezbanja sam imala takve bolove.. ne samo s pilatesom,jeli to normalno?I npr znaju mi kosti se cuti kako kvrcaju..zaista cudno al mozda ima jos netko da mu je isto
Back to Top
du.forma View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Travanj 2008
Location: Greece
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote du.forma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2008 at 10:33

 Bok,

bol koji ti se javlja prilikom vjezbanja pilatesa uzrokovana je nedovoljnom snagom trbusnih misica, zbog cega se pojacava opterecenje na lumbalnom dijelu kraljeznice.

"Kvrcanje" kostiju su krepitacije, pojavljuju se u zglobovima, i moze imati vise uzroka. Najcesce ti je to prebacivanje zraka (tako nam je objasnio ortoped na predavanjima), i tada se obicno osjeti olaksanje u tom zglobu, a moze biti i zbog promjene biomehanike zgloba zbog nesrazmjera snage suprotnih misicnih skupina, ili ozljeda ligamenata, hrskavice...

Back to Top
ShapeUp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ShapeUp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2008 at 23:29

 Hvala na odgovoru,bilo me malo to mucilo zbog cega,vrlo volim pilates i zelim nastavit pa me zanimalo..

A ova krepitacija je lokalizirana tamo u podrucju trtice..zato se bojim da ne napravim nesto krivo pa zazalim...

Jos jednom,hvala

Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2008 at 11:23
I ja imam isti problem. Najgore je prilikom podizanja nogu u lezecem polozaju i ljuljanju na ledjima. Kvrca ko ludo!  
Back to Top
du.forma View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Travanj 2008
Location: Greece
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote du.forma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2008 at 14:56
Originally posted by ShapeUp ShapeUp wrote:

 Hvala na odgovoru,bilo me malo to mucilo zbog cega,vrlo volim pilates i zelim nastavit pa me zanimalo..

A ova krepitacija je lokalizirana tamo u podrucju trtice..zato se bojim da ne napravim nesto krivo pa zazalim...

Jos jednom,hvala

 

Ako ti se javljaju krepitacije oko zdjelice-u ledjima, to ti je sakroilijakalni zglob koji inace ima jako male pokrete, od par mm, ako ojacas gluteuse, i radis vjezbe za misice zdjelice ti zvukovi bi trebali nestati ili se barem jako umanjiti.

uzivaj

Back to Top
ShapeUp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ShapeUp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2008 at 17:20
 Da,tako je tu su lokalizirani bolovi..al ja stanem onda s tom vjezbom koja mi ne odgovara il mi je teza...Krepitacija se javlja bas kod vjezbe na ledjima pa kao kad vozis lezeci bicikl onda se kao kost da pomice vrlo neugodan osjecaj,pa se uplasim.Al ja tako volim pilates i onaj oswjecaj zategnutosti da idem dalje pomalo:)
Back to Top
orka View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2018
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote orka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2008 at 14:48
i meni su se javljali lokalizirani bolovi , ali ja sam došla do drugog rješenja... imam frenda kitoprakticara koji mi to sve "popravi" jednom tjedno i tak vec mjesecima....
eh, sad ce mi struka rec da to ne valja tak
Back to Top
du.forma View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Travanj 2008
Location: Greece
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote du.forma Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2008 at 15:50

Originally posted by orka orka wrote:

i meni su se javljali lokalizirani bolovi , ali ja sam došla do drugog rješenja... imam frenda kitoprakticara koji mi to sve "popravi" jednom tjedno i tak vec mjesecima....
eh, sad ce mi struka rec da to ne valja tak
 

 

ne ne kiropraktika...još i nekako amerikanci, koji ne primjenjuju preveliku silu, ali svejedno...ne, hvala! kiropraktiku ne bih preporucio ni neprijatelju...

ali tko voli...

Back to Top
amaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2009 at 23:41
 I ja sam dvije godine imao ukocena leđa i nesnosne bolove u donjem dijelu leđa - u križima.
 Tada sam poceo koristiti novi medicinski proizvod Leđnjak SPINEVITAL.
 Meni je bilo bolje za tri dana. nakon nekog vremena bolovi su potpuno prestali.
 Iako radim isti posao - sjedeci posao, moja kprofesionalna križobolja mi se više ne vraca.
 
 Ja i dalje nosim Leđnjak SPINEVITAL povremeno. Jer mi je odlican. štiti i od hladnoce, ukocenosti leđa, vratobolje, bolova u ramenu.

 Iznad svega,  ugodno ga je nositi.
Preporucujem više na: www.mediteranica.com
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2009 at 00:20
Originally posted by du.forma du.forma wrote:


Ako ti se javljaju krepitacije oko zdjelice-u ledjima, to ti je sakroilijakalni zglob koji inace ima jako male pokrete, od par mm, ako ojacas gluteuse, i radis vjezbe za misice zdjelice ti zvukovi bi trebali nestati ili se barem jako umanjiti.

uzivaj



U potpunosti se slažem. Ne bavim se pilatesom niti nešto znam o tome, ali bolovi u donjem dijelu leđa se cesto javljaju i zbog slabe guze, hehe. Treba raditi na tome između ostalog.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2009 at 19:59

Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:


U potpunosti se slažem. Ne bavim se pilatesom niti nešto znam o tome, ali bolovi u donjem dijelu leđa se cesto javljaju i zbog slabe guze, hehe. Treba raditi na tome između ostalog.
 

Baš smo o tome pricali jucer  Da, ojacat guzu, leđa i trbuh - i ja sam imala probleme s leđima i to ne tako davno, i pri vježbanju i pri stajanju - danas --> zaboravljeno :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Prosinac 2009 at 20:00
i meni je bilo doktorica mi je rekla da ispravin drzanje, sad vec dugo nista osin kad se ubijen na treninzima

Edited by zmaj
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Prosinac 2009 at 18:36
Radite vjezbe za jezgru i bit ce sve ok
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Jordan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jordan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2010 at 19:51
Evo jedno možda noobovsko pitanje, dugo godina vježbam i
unatrag godinu dana imam sve jace bolove u tzv lumbalnom
dijelu leđa, nakon rtg snimke dijagnoza je da mi 5
kralježak artikulira sa tkivom sakralne kosti, terapija
TENS i vježbe za jacanje mišica donjeg dijela leđa i
trbuha, pitam se sada ako ti mišici budu vježbani više od
uobicajenog bit ce i "veci" znaci " bolje ce me boliti" što
mislite o tome?
Držim se one nema glupih pitanja.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2010 at 11:02
  ???? Bit ce veci pa ce te više boljeti....? Hm.... Vidim da nisi baš skužio princip....

Naime, vježbati moraš da bi ojacao mišice koji ce ti držati kralježnicu, dakle - da nije sve na kostima, nego da mišici preuzmu dio tereta. A trbušnjake opet moraš vježbati da ne bi samo leđni mišici držali gornji dio tijela, vec da i trbušnjaci pomažu.


Ja sam od djetinjstva imala problema s kralježnicom i zato i jesam tako rano pocela vježbati (kad sam vježbala leđne mišice..... ni ne sjecam se kad je to bilo....), a mogu ti reci da mi je za leđa naaajbolje bilo - rolanje! Super stvar za donji dio leđa zbog položaja u kojem moraš rolati pa probat s tim!
Back to Top
Jordan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jordan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2010 at 14:00
A možda ja nisam dobro napisao ,taj kralježak koji je dislociran cini suženje i tu pritišce tkivo tj. mišice buduci je to mali mišic i do sada sam ga vježbao šx tjedno za ocekivati je da ce intenzivnijim vježbanjem dobiti na volumenu tj bit ce veci u tom prostoru to sam mislio. što se tice rolanja možda bih se i uspio sagnuti samo neznam tko bi me ispravio ( imam š00kg)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.