New Posts New Posts RSS Feed - bol i slabost misica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

bol i slabost misica

 Post Reply Post Reply
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: bol i slabost misica
    Posted: 04 Travanj 2008 at 20:20
dali nastaviti vjezbati ako osjecamo slabost u misicima i ako "tesko pokrecemo" te misice? ja danas nisam mogla odraditi trening do kraja jer nisam ni osjecala misice,tek kad sam uzela pauzu od 2 min osjetila sam kako su mi misici "bez energije" te sam prestala nazalost i jos uvijek se kajem zbog toga...
btw,imam dane odmora,a rijec je o prednjim bedrenim misicima.
ako itko zna zasto se to dogadja ili ima slicna iskustva,utjesite me!
Back to Top
ShapeUp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ShapeUp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2008 at 15:44
 Nisi navela koliko tjedno vjezbas,koji put u tjednu je to bio,jesi li imala pravilan odmor,jesi se pravilno hranila(obrok prije treninga),mozda si se preforsirala..koja serija i ponavljanje te na kojoj spravi se dogodilo?..Sve ti to igra ulogu...Moj savjet odmaraj,dovedi se u red napuni baterije..pa kreni dalje:)  

Edited by ShapeUp
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2008 at 20:10

Originally posted by ShapeUp ShapeUp wrote:

 Nisi navela koliko tjedno vjezbas,koji put u tjednu je to bio,jesi li imala pravilan odmor,jesi se pravilno hranila(obrok prije treninga),mozda si se preforsirala..koja serija i ponavljanje te na kojoj spravi se dogodilo?..Sve ti to igra ulogu...Moj savjet odmaraj,dovedi se u red napuni baterije..pa kreni dalje:)  
 

           ja nemam nista dodati

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Travanj 2008 at 10:51
to mi je bio 2. trening nakon odmora (treniram 5x tjedno), na orbitreku,nakon pola sata! moze biti da je zbog prehrane,jer nisam dugo jela prije treninga (zbog obaveza). sad vidim gdje je problam...thanx!

Back to Top
ShapeUp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ShapeUp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2008 at 23:58

 Vjerovatno bi tribala mozda smanjit to sa 5 puta tj na 3-4..sasvim dovoljno

A ovo da ne jedes prije treninga ti pametno nije...Nemozes trenirati i ne jesti...nije dobro za organizam...Lipo ti pojedi pa se trosi...i poslije treninga isto nesto pojedi...pritom ne mislim na mladu janjetinu

 

Edited by ShapeUp
Back to Top
marrtin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Travanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marrtin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 13:29
 Dobro su sve decki rekli, ja bi jos samo dodao moje misljenje, a to je da si se mozda preforsirala, jer ako treniras 5 puta tjedno (sto je dosta), a nisi nikad bila neka sportasica, i jos ako se forsiras na orbitreku ili nekim spravama - uglavnom, nije to dobro...kreni polakse, kako su ti neki rekli - 3-4 tjedno (ako bas zelis ostani na 5), ali polaganije treniraj, manjim tempom ili krace. Ono sto svi misle je - "sad cu pocet trenirat udarnicki do ljeta, bit cu savrsen/a" - NE! Treba se krenuti postepeno, pogotovo ako se prije nikad nisi bavila sportom. Organizmu je to jako velika promjena, opterecenje i stoga se on mora priviknuti na to i poceti funkcionirati na drugi nacin. Mozes pitati bilo kojeg trenera teretani, ni jedan ti nece savjetovati agresivno treniranje (bar od onih koji se razumiju u to). Za to se ti fino odmori, i kreni postepeno pomalo.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 16:36
a sta fali mladoj janjetini...iako sumnjam da je u mogucnosti je jesti poslje treninga;)))

A sta se tice ovoga sta se tebi desilo...evice...bit ce da si preforsirala quadriceps... tako da kad ti dodje tako nesto drugi put...promjeni seriju vjezbi... obavezno imaj dane odmora..koje vidim ionako imas...i pravilno se hrani....jer...ako ne jedes...biti ces sve iscrpljenija....
Back to Top
ShapeUp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 95
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ShapeUp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 17:54

Moja Dalila ne fali nista,haha,u tom i je stvar..

mljac

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 18:24
marrtine,nije da se nisam bavila nikada nekim sportom,naprotiv,trenirala sam tenis i odbojku paralelno od 6. godine,gotovo š0 godina,ali sam zbog ozljede prestala aktivno trenirat,a zatim sam se godinu dana rekreirala,ali losom hranom dosla sam do viska.
ovo sto je dalila rekla da sam preforsirala kvadriceps,bit ce da je istina (uz ono ranije navedeno za preskakanje obroka) jer ga najvise i koristim (-trcanje,orbitrek,bicikl)...
 

Edited by evica
Back to Top
marrtin View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Travanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marrtin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 20:46

 Sorry, nisi bila nigdje to spomenula, pa nisam znao. Vjerojatno si onda preforsirala, kako kazu, no pazi na te stvari, pogotovo kada su noge u pitanju (jos gore-koljena), i uvijek se dobro razgibaj prije.

Vezano za hranu - naravno da je bitno imati obroke, i to obaviti prije treninga (naravno ne sada punim zelucem), ali da organizam ima neko gorivo. No opet, mislim da to nije problem u tvom slucaju. Ja sam isto znao obaviti trening (i to opaki) bez da sam prije jeo (zbog manjka vremena), pa mi nista nije bilo, eventualno mozes imati manje snage. U slucaju da imas neku nuspojavu od manjka jela, to definitivno ne bi bio kvadriceps, nego veliki umor, eventualno da ti tlak padne i takve neke stvari. Ali za misice je bitan odmor, i svaki put kad osjecas neku bol u nekom misicu, radi nesto drugo taj dan dok ti se ovo ne oporavi.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.