New Posts New Posts RSS Feed - BOK
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

BOK

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
astra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: BOK
    Posted: 30 Kolovoz 2011 at 17:31
E OVAKO ,
DANAS SAM SE I JA ODLUcILA DA VAM SE PRIDRUŽIM,
IMAM 30 GODINA, ŽIVIM U VIRIOVITICI, MAJKA DESETOGODIšNJAKA.
VEc 5 GODINA ODLAZIM U TERETANU SVAKODNEVNO I POPRILIcNO SAM ZADOVOLJNA SVOJIM IZGLEDOM ALI HTJELA BI JOš PUNO TOGA NAPRAVIT NA SEBI,A NADAM SE DA cETE MI VI POMOcI U RAZMJENJIVANJU ISKUSTVA.
VISOKA SAM š73CM I 58KG,š3% MASTI,A CILJ MI JE š0% I DJELUJE JAKO NEDOSTIŽNO,HRANIM SE IZRAZITO DISCIPLINIRANO I TRENIRAM 5 PUTA TJEDNO PO 90 MINUTA NA DAN ,OSJEcAM SE BESPOMOcNO TOLIKO SAM TRUDA ULOŽILA AL ISPOD š3 NE PADAM.POMOc,MOLIM SAVJETE
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 18:57
Pozdrav i dobrodošla.

Prvo da ti objasnim nešto u kratko. Ako se ne baviš fitnessom profesionalno, nemaš potrebe ici ispod š3%. Normalne granice BF'a u žena se uvelike razlikuju od muškaraca. Dok je nama neka norma od 6% do š5% da bi izgledali 'atletski', s obzirom na to da je 6% super mala kolicina masnog tkiva, vama curama je od š0% do 20% norma za takav izgled. I žene koje se iskljucivo bave fitnessom na profesionalnoj razini, imaju taj postotak od 9% do tvojih š3%. Tako da ja ne vidim razlog zašto bi išla još dolje, osim zbog navedenih razloga.

Ali u slucaju da baš želiš skinuti tih 3%, moj savjet ti je HIIT 2 puta tjedno. Posavjetuj se sa svojim fitness instruktorom oko vremenskog iznosa jednog takvog treninga i koliko intervala bi trebala napraviti. Naravno uz to ide i posebna dijeta sa sniženim unosom ugljikohidrata, koju bi također trebala pitati svojeg instruktora kako tocno izgleda.

To ti je moj savjet, ti ga ne moraš primjeniti, sacekaj da cuješ druga mišljenja i onda napravi odluku. Vjerojatno ce ti cure moci još nešto nadodati šta bi ti moglo biti korisno.

Sretno u ispunjavanju svojeg cilja !
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
astra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 19:21
e hvala ti puno al veliki ti je problem kod nas u vtc nitijedna teretana nema fitness instruktora pa ti je to uradi sam tako sam i nakraju se informirala sama i sama radila .Inace radim intervalni trening s girijama i na kraju još pređem sprave,a sto se tice prehrane ugljikohidrate ne jedem vec dugo godina jer sam u mlađim danima bila buca jedem voce,povrce, krto meso i pijem weider proteine.A sto se tice postotka prvo sam željela š4 % jer sam mislila da ce mi se trbušni mišici bolje vidjet sad sam š3% al oni se nadziru al nije to još to a izrazito patim za tim ,ali i priznajem da sam osoba koja idem iz krajnosti u krajnos ,puno hvala na savjetu
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 20:03
Možeš li mi samo objasniti šta misliš sa ovim "ugljikohidrate ne jedem vec dugo godina" ? Pitam s razlogom.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
astra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 20:08
ne jedem kruh, krumpir, tjesteninu, rižu, brašnoi ništa tome slicno niti išta slatko i kad poludim onda si samo priuštim sladoled al umjeto jednog obroka,nisam se dobro izrazila mislila sam na ove namirnice
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 20:25
Evo da ti ukratko objasnim važnost ugljikohidrata i nuspojave njihovog izostanka: (upozorenje - moje 'ukratko' obicno bude roman teksta)

Ugljikohidrati NISU krivci za debljanje niti ih se treba izbjegavat. Pomocu složenih ugljikohidrata (ne sladoleda, vec od npr. smeđe riže, zobi, slatkog krumpira itd.) tijelo bolje funkcionira, možeš bolje obavljati svoje fizicke potrebe (vježbe npr.) i još štošta drugog. Ukratko, ugljikohidrati se trebaju uzimati, ali pametno. Pošto nemate fitness instruktora, preporucio bih ti da si za sada ograniciš unos ugljikohidrata na š50g dnevno jer ti je cilj doci do š0% BF.

I neznam dali si istraživala ali postoji jedna dijeta zvana "keto dijeta". To ti je u principu dijeta sa jako malo ili ništa ugljikohidrata, ali zato bogata u proteinima i mastima. Nacin na koji funkcionira je da tijelo koristi masti kao gorivo, a izostanak ugljikohidrata povlaci jedan specifican efekt koji stvara ketone, koje i tijelo i mozak također koristi kao gorivo umjesto ugljikohidrata. Originalno, ova dijeta je služila za lijecenje epilepsije, ali koristi se i u bodybuildingu zbog ubrzanog mršavljenja. U principu, tijelo koristi masti za gorivo da bi sagorilo masti, jer izostanak ugljikohidrata prati i jako nizak šecer u krvi, što ubrzava trošenje masnih stanica u tijelu !

Zvuci ti super? Pazi ovo - izostanak ugljikohidrata uzrokuje raznorazne komplikacije, kao što su osjetljivost na iste (što znaci da se puno brže možeš udebljati), remeti hormonalnu ravnotežu, uzrokuje glavobolje, cak i u nekim slucajevima amneziju. Postoji još brdo loših nuspojava koje ti jednostavno ne trebaju u životu. Pocmi jesti ugljikohidrate, ali ih jedi pametno. Ujutro kad se probudiš ili 60-90 minuta prije treninga uz neke proteine (jaja, meso, whey, nebitno, bitno je da je protein).

Prolistaj malo forum u sekcijama "Nutricija" i "Dijete" da dobiješ širi spektar mogucnosti o tome šta možeš napraviti da pomogneš sebi i svojem tijelu.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
astra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 20:34
poznata mi je ta keto djeta ne hvala nemogu bez voca a i zadnji put kad sam te gluposti provodila nije dobro zavrsilo a namirnice koje sam navela da ne jedem ,ne jedem ih vec š3 god i sad se vise ne usudim ih pojest da se ne sjetim okusa a i vjerojatno bi se jako usvinjila jer tjelo se je skroz naviklo da ih ne jedem.HVALA
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 20:38
cisto da ne bude nesporazuma, ja nikome ne preporucam keto dijetu jer je grozna. Ali tko voli nek izvoli jelte.

A ako je tebi ovako dobro, onda ok. Ako ti pruža rezultate i ako si ti zadovoljna s time, samo naprijed. Ja sam ti rekao svoje mišljenje i savjete, no kao i sa svima, ne moraš ih pratiti niti te ja silim da ih pratiš. Sretno ti sa dolaskom na š0% =)
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
astra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 20:44
NARAVNO ,HVALA NA POMOcI SVE šTO SI REKAO STOJI ZNAM JA TO,A šTO SE TIcE š0% AH VIDJET cEMO KAKO BUDE ,AKO I NE BUDE TJEšIT cU SE S TIM DA SAM U GODINAMA.HAHAHA
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2011 at 22:42
Pozdrav! ;) 
Ja ne izdržim bez uh-a par dana, a ne nekoliko godina LOL Slažem se sa juzernejmom Wink
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 00:28
Dobrodošla Astra,

reci nam kako ti izgledaju ti treninzi i kako ti jelovnik izgleda?

Ako vec duže vremena treniraš isto i jedeš isto nije ni cudo da stagniraš. Btw. di si mjerila bf?

Inace, ovo mi baca na Paleo dijetu, ne znam da li si cula...dosta ljudi dobro funkcionira na tome bez žitarica i ostalih gluposti...evo i ja vec duže od uh-a jedem samo kruh, i to domaci Smile, + povrce i nešto voca (junk kad uleti Smile). Niti paštu, ni rižu, ni krumpir...cak i zobene rijetko zadnje vrijeme. Da ne kažem da sam zadnjih par tjedana i lisnato povrce izbacila (ono koje napuhava - kupus, brokule, prokulice..) jer mi je pocelo radit smetnje koje više nisam mogla podnosit...i bez svega toga napredujem...dal bi mogla brže i bolje da radim drukcije, maybe, probat cemo i to Smile ali trenutno mi je ok ovako, imam dosta energije i svega, bez ikakvih suplemenata.....definitivno svatko treba nac svoje...možda prvo na pocetku popratit ove osnovne direktive :) a onda sa sve više iskustva pocet eksperimentirat malo i promatrat reakcije svog tijela....




Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
astra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 13:18
JA SAM SE ODLUcILA TAKO HRANITI JER SAM OD š7 DO SADA BILA NA SVIM MOGUcIM DJETAMA I NAKRAJU SKUŽILA DA JE OVAKAV NAcIN PREHRANE NAJBOLJI ZA MENE UNOSIM DOVOLJNO PROTEINA I JEDEM DOSTA VOcA I POVRcA I SVAKI DAN PO šAKU BADEMA ILI LJEšNJAKA,PIJEM SAMO VODU I KAVU.MOJ TRENIG IZGLEDA OVAKO š5 MIN ZAGRIJAVANJE NA TRACI ILI STEPERU ZATIM INTERVALNI TRENING S GIRIJAMA POLA SATA I NA KRAJU NA SPRAVAMA ALI NEMAM PAUZE IZMEĐU SERIJA NEGO KOMBINIRAM DVIJE SPRAVE TIPA SPRAVA ZA NOGE PA NEZNAM TRBUšNJACI IL cUcANJ PA SKLEK UGLAVNOM JAKO MALO ZASTANEM BAš KAD MORAM DA DODEM DO ZRAKA VRLO NAPORAN TRENING I RADIM VEc GODINAMA I STVARNO IPAK NEKE STVARI ZNAM PROBALA SAM DOSTA NAcINA TRENINGA I OVO MI JE OK ALI OcITO DA ZA MOJ CILJ JE POTREBNO JOš NEšTO?I DA NAPOMENEM SVSKI 6TJ PROMJENIM VIJEŽBE.JA NE KAŽEM DA SAM NEZADOVOLJNA DOBRO IZGLEDAM ALI POSTOJE STVARI KOJE BI JOš MALO DOTJERALA U RED PRILOŽILA BI SVOJU SLIKU AL ETO NEZNAM KAKO SE TO RADI,PA DA NABACITE KOJI KOMENTAR .:)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 13:30
Pozdrav,

Ajd pls nemoj pisat s velkim slovima prvo :)
Trening poslje girja mi nije jasan.......... cijeli trening je po par serija na dvije sprave i svaki put su 2 sprave/ vjezbe u igri ili kako..........

Napisi cijeli trening za jedan dan koji radis i sve vjezbe u tom danu + prehranu jer ovo kaj si napisala nije puno korisnih info....
I kaj mislis pod intervalni s girjama?
Back to Top
astra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 14:03
OH mili kaj ti tu ima bit jasno obiđem sve sprave po 4 serije š5 ponavljanja ali bez odmora znaci tipa š serija nožna ekstenzija pa š serija trbušnjaci i tako 4 puta zatim druge dve znaci ne odmaram između serija jedino što kombiniram razlicite skupine mišica , a što se tice girija 30 sekundi tipa swing pa 20 sekundi odmor ili i tako 4puta ,pa promjenim vježbu dvostruki nabacaj i potisak 30 sekundi pa 20 odmor i tako 4 puta pa zatim sljedece vjezbe da ne nabrajam ih sve redom i radim sa dvije girije svaka teška 8 kg ,dali je jasnije.A jedan dan moje prehrane ujutro u 7:30 shake weider, pa trening, pa u š2 rucak tipa salata i svježi sir ili krto meso,pa u š5 ili š6 voce, i u 20 shake,eto.:)
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 14:14
Bez uvrede, ali prehrana ti izgleda približno poput štrajka glađu. Ako sa takvim treningom i takvom prehranom uspijevaš normalno funkcionirati tokom dana, Clap, svaka cast.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2011 at 14:17
A i to je neki minimum kalorija, pa jel ti uopce pokriješ svoj bazalni metabolizam? C&#šš1;nfused
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.