New Posts New Posts RSS Feed - Blue - dolje s njima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Blue - dolje s njima

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 09:38
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Blue, držimo fige da krene sve na bolje!

Kakve promjene si zapazila od kako si pocela trenirati?
Koliko sam skužio, treniraš sad aktivno 2 i pol mjeseca.. (od 9. mj.)


Dobro jutro svima!

Da sada aktivno treniram i nema zezancije više. Imala sam pauzu nekih š5tak dana zbog gripe, ali inace nema stajanja.

Od kad sam pocela ovako trenirati primjetila sam na sebi da mi se odjeca razvukla, majice mi postaju duže (valjda jer se ne rastežu više toliko u širinu ). Naravno hrpu energije koju mi treninzi daju. Blago sam postala ovisna o njima.

Također mišici se pocinju nazirati. Naravno još su skriveni ispod ove masti, ali i ona ce dolje.

Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 09:41
Originally posted by Blue Blue wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Blue, držimo fige da krene sve na bolje!

Kakve promjene si zapazila od kako si pocela trenirati?
Koliko sam skužio, treniraš sad aktivno 2 i pol mjeseca.. (od 9. mj.)


Dobro jutro svima!

Da sada aktivno treniram i nema zezancije više. Imala sam pauzu nekih š5tak dana zbog gripe, ali inace nema stajanja.

Od kad sam pocela ovako trenirati primjetila sam na sebi da mi se odjeca razvukla, majice mi postaju duže (valjda jer se ne rastežu više toliko u širinu ). Naravno hrpu energije koju mi treninzi daju. Blago sam postala ovisna o njima.

Također mišici se pocinju nazirati. Naravno još su skriveni ispod ove masti, ali i ona ce dolje.

 samo tako naprijed!
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 09:45
  Hvala Crna!

Uskoro se bliži novo mjerenje. Baš me zanima jel ima pomaka. Prošli mjesec sam bila na nuli, jer sam preležala pola mjeseca. Tako da sam i zadovljna što u plus nije išlo. Vidjet cemo za š0tak dana.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 09:52

Originally posted by Blue Blue wrote:

  Hvala Crna!

Uskoro se bliži novo mjerenje. Baš me zanima jel ima pomaka. Prošli mjesec sam bila na nuli, jer sam preležala pola mjeseca. Tako da sam i zadovljna što u plus nije išlo. Vidjet cemo za š0tak dana.
 svaki pomak je dobar! U svemu je najlakse odustat a kako budes vjezbala imunitet ce ti biti bolji. Mene nakon sto je satrala monukleoza dugo vremena su me kosile prehladice. Sad od kad vjezbam se osjecam mnogo bolje.

Svakih koliko se mjeris?

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 09:55
  Odredila sam si mjerenje oko prvog u mjesecu. Znaci svakih mjesec dana. Imam oko 9 mjernih tocaka po tijelu
Sad sam uvela i novu: težina.. nisam odmah jer bi me samo bed bacila.

Super mi je kod ovoga zapravo to što sam si prehranu promjenila i naravno uvela vježbanje koje me oduševljava, tako da ovi centrimetri koji idu u minus si mi super nuspojava.
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 09:57
 Više obroka, manje obroka? kome sad virovat....
Oceš li odabrat nacin na temelju jednog clanka, ili drugog istraživanja, ili na neku preporuku, ili neceš na drugu preporuku?...

Ima toliko razlicitih 'istina' kako, kad, zašto koliko jesti/ne jesti da te zaboli glava.
iskreno ja nebi jela rucak u 2 puta, tj u međuobrocima..
Možda to nekome odgovara, al nekome sigurno ne.
Al ne možemo ic za tim da organizam kod svih funkcioira na isti nacin, kad znamo da to nije tako.
Ona bi zapravo trebala probati što joj najviše odgovara, a ne se slijepo držati nekog pravila.
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 10:04
  Hvala Mini!

Ma ja to i kombiniram svaki dan! Ovisi šta imam na poslu za rucak pa prema tome prilagođavam šta cu si kuhati doma oko š7 kad dođem. Tako da svaki dan je drugaciji, ali trudim se paziti da imam što više manjih obroka, te šta jedem.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 10:08
Originally posted by Mini me Mini me wrote:

 Više obroka, manje obroka? kome sad virovat....
Oceš li odabrat nacin na temelju jednog clanka, ili drugog istraživanja, ili na neku preporuku, ili neceš na drugu preporuku?...

Ima toliko razlicitih 'istina' kako, kad, zašto koliko jesti/ne jesti da te zaboli glava.
iskreno ja nebi jela rucak u 2 puta, tj u međuobrocima..
Možda to nekome odgovara, al nekome sigurno ne.
Al ne možemo ic za tim da organizam kod svih funkcioira na isti nacin, kad znamo da to nije tako.
Ona bi zapravo trebala probati što joj najviše odgovara, a ne se slijepo držati nekog pravila.
treba slusat tijelo i vjerovat prije svega sebi, ne?  ja se drzim toga. Ovaj forum citam vec 2 godine, da da  i dok sam bila u "uspjesnoj fazi" najvise mi je pomogao post gym-girl u vezi prehrane da dokucim sto mi tijelo trazi. Moje iskustvo kaze vise obroka al ne znaci da je tako i kod drugih
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 10:29
Originally posted by Blue Blue wrote:


Od sada jedem 4-5 obroka na dan. Dnevni meni mi je otprilike
ovakav:


7am: zobene, jogurt, cimet


ššam: komad mesa
(piletina, puretina, riba i sl.) + povrce ili malo riže


5pm: opet meso ali bez riže, samo povrce


9pm(nakon treninga): whey ili posni sir+bademi


To je otprilike
to i naravno da je tako svaki dan bilo bi idealno, ali izbacila sam potpuno
tijesto (kruh i svi pekarski proizvodi) koji su mi najviše problema u prehrani
stvarali.


Dodaci prehrani:
whey, magnezij, multivitamin, omega 3





Dorucak mi je ok - popularan, nazovimo ga tako; recimo, kad sam ja sam krenula s ciljem da izgubim kile, to sam uspjela na dorucku od šžutanjka, 3-4 bjelanjka+salata ; ovo rucak je ok, slobodno si koji put tako ubaciš u međuobrok npr.tunu i neko povrce; poslije treninga ti je bolje copit taj whey (makar meni je najbolje tijekom treninga to, sad ovisi od osobe do osobe kako kome paše), nego posni jer se sporo razgrađuje; a masti izbjegavaj poslije treninga (bademi)

jel si si izracunala neki dnevni kalorijski unos koliki ti je potreban? ima jedna lagana formulica za to, nije teško...pa onda ceš otprilike znati, jer kad napišeš povrce, to je zdravo, ali nije isto krcat tanjur i tocno onoliko koliko ti je potrebno za taj dan s obzirom na tvoju fizicku aktivnost

možda se cini komplicirano, ali vrijedi se potruditi, a ti si ovime što si se prikljucila i više nego spremna vidim , samo don't give up

Originally posted by Blue Blue wrote:


Trenutni program treninga:

Pon-sri-pet:
grupni trening Ršš; kombinacija 20 min crobnog zagrijavanja sa cucnjevima, i sl. bez
koreografije, nakon toga rad sa utezima na šipci (valjda se tako zove), te
nakon vjezbe na podu ili lopti (leđa, trbušnjaci, noge)


Za vikend onda odem još dodatno u teretanu. što više na cardio spravama da spržim ovo. Još malo vježbi za noge, leđa i trbušne, ovisno koliko sam ih radila taj tjedan.



Ok je radit na crobnim spravama, malo torture na traci i to. Po meni nije ti toliko potrebno da se muciš na podu radeci trbušnjake i slicne pilates vježbe. Možda, ako si spremna na to, probaj set doma, fat loss cardio (probaj si i googlat) za koji ti je potrebno vrlo malo vremena, a ucinkovit je jer se vježbe izvode eksplozivno, bez previše odmora i na taj nacin ubrzavaš metabolizam, što ti je svakako potrebno.
Ovo ti je neki primjer da 30 ili 60 sec radiš kombinaciju iskoraka i skoka, lateralnog podizanja bucica i skoka (jumping jacks), cucnja i skoka, skokovi s jedne noge na drugu s visoko podignutim koljenima...ima puno kombinacija i možda malo pretjerujem za pocetak, ali probaj tek toliko da vidiš svoje mogucnosti


Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 10:38
Meni dorucak nije ok, nema gotovo ništa proteina u njemu,
tak da je meni po tome loše kaj je bas takav dorucak
popularan.......
I ugljikohidrata gotovo da nema tokom dana, ispada
eventualno malo riže (ako je ima) i nešto zobenih za
dorucak.....mmmmm teško da ima i š00g uh dnevno tu, nebi
to
vidio kao problem ako je odluka na low carb da sukladno
tome unosiš dovoljno masti, anjih debelo fali u meniu
također.......

I definitivno se slažem sa Zikom da bi trebala odredit
neki unos potreban kalorijski.....jer ako ciljas na
prave, prave rezultate što se više usmjeriš cilju to ce
rezultati biti sa boljim krajnjim rezultatom

Edited by The Phoenix
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 10:43
  Zika HVALA!

Ma definitivno se moram uhvatiti malo zbrajanja kalorija, jer ni sama nisam sigurna tocno koliko mi treba i koliko uzimam. Tako da je tvoj komentar na mjestu. S time cu se definitivno kreniti zabaljvati od slijedeceg tjedna. Ovaj vikend mi je pretrpan.

što se treninga tice: naravno da ne pretjeruješ..i ja volim malo žešce..no imam jedan problem, a to su koljena. Tako da cucnjeve za sada izbjegavam i bol u njima mi se smirila. Noge onda odradim detaljnije u teretani. Ne znam tocno imena sprava, ali naucit cu.
Tako da što se trennga tice sve prilagođavam njima (tj. da me ne bole dok radim vježbe) i sada nakon 2 mjeseca totalno u njima osjetim napredak. Valjda je kvadriceps proradio pa preuzima dio na sebe.
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 10:51
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:



I definitivno se slažem sa Zikom da bi trebala odredit
neki unos potreban kalorijski.....jer ako ciljas na
prave, prave rezultate što se više usmjeriš cilju to ce
rezultati biti sa boljim krajnjim rezultatom


Da evo obecajem da cu se toga uhvatiti u ponedjeljak. Stvarno je vrijeme da i to odredim pa cu onda znati. Da malo sam smanjila unos ugljikohidrata. Probat cu vidjeti onda prvo koliko mi stvarno treba pa prema tome i promijeniti prehranu.
Malo me strah ugljikohodrata pa ih izbjegavam što više :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 10:53
Da vidim da te strah Nemam ja niš protiv toga ak je to
izbor jer sam se i ja odlucio za low carb kad sam radio na
gubitku špeka, ali nisi dovoljno proucila da ti smanjnje uh
povlaci sa sobom automatsko povecanje masti, a to nisi
napravila... energiju
za tijelo iz proteina ne želiš uzimat...

Edited by The Phoenix
Back to Top
Blue View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Blue Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 10:56
  Hvala Phoenix na savjetu!

U ponedjeljak cu vidjeti tocno šta mii koliko  treba. Plan mi je slijedeci tjedan popisati sve šta jedem i koliko je to. I onda vam to prezentiram. Pa cu prema tome prilagoditi jelovnik.

Mislim ako vam se bude dalo zezati sa mnom..
HVALA vam!
 

Edited by Blue
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 11:11
Originally posted by zika zika wrote:


Možda, ako si spremna na to, probaj set doma, fat loss cardio (probaj si i googlat) za koji ti je potrebno vrlo malo vremena, a ucinkovit je jer se vježbe izvode eksplozivno, bez previše odmora i na taj nacin ubrzavaš metabolizam, što ti je svakako potrebno.
Ovo ti je neki primjer da 30 ili 60 sec radiš kombinaciju iskoraka i skoka, lateralnog podizanja bucica i skoka (jumping jacks), cucnja i skoka, skokovi s jedne noge na drugu s visoko podignutim koljenima...ima puno kombinacija i možda malo pretjerujem za pocetak, ali probaj tek toliko da vidiš svoje mogucnosti



jesi  ti to radila?

ima video?

googlat cu ga popodne, al ako imaš koji link sad na pameti, možeš ga postat?

Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2010 at 11:12
Originally posted by Mini me Mini me wrote:


Originally posted by zika zika wrote:


Možda, ako si spremna na to, probaj set doma, fat loss cardio (probaj si i googlat) za koji ti je potrebno vrlo malo vremena, a ucinkovit je jer se vježbe izvode eksplozivno, bez previše odmora i na taj nacin ubrzavaš metabolizam, što ti je svakako potrebno.
Ovo ti je neki primjer da 30 ili 60 sec radiš kombinaciju iskoraka i skoka, lateralnog podizanja bucica i skoka (jumping jacks), cucnja i skoka, skokovi s jedne noge na drugu s visoko podignutim koljenima...ima puno kombinacija i možda malo pretjerujem za pocetak, ali probaj tek toliko da vidiš svoje mogucnosti

jesi  ti to radila?

ima video?

googlat cu ga popodne, al ako imaš koji link sad na pameti, možeš ga postat?



ma pošaljem ti cijeli svoj trening taj ljetni na PM
LiveStrong
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.