New Posts New Posts RSS Feed - ..big daddy treba pomoc..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

..big daddy treba pomoc..

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Bigdaddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bigdaddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: ..big daddy treba pomoc..
    Posted: 28 Listopad 2013 at 20:55
Pozdrav svima i prije svega hvala na inspiraciji!

Vidim da se jako puno ljudi pridruzilo i pronasli su pomoc, pa se nadam istome!

Neki vazni faktori:

Ja: 190cm, 110kg,
Posao: 12-24-12-48
               12 sati dnevna,(vecer slobodna i drugi dan do 18 sati)
               12 sati nocna (iza nocne slobodan dan od 7 ujutro i drugi dan iza)

Zelja: maknut salo sa trbuha, za pocetak i podici kondiciju

Prehrana: smece, raznorazno od lidla  i njihovih delikatesa do brze hrane i domacih "masnih" obroka (sarma, grah, mahune, pecena svinjetina, pomfri itd itd itd) masno i nezdravo....Znam :SSSS

Molim vas: pocetna prehrana i pocetni trening! Nemam teretanu u blizini pa se bacam na "own weight" vjezbe

Neznam zapoceti ali sam spreman drzati se zadanoga!!

Od ovog trena se odricem pizdarija i drzim se zelenjave i piletine!

28.10.2013.god 20.38....nema vecere, stigao s posla, krecem sa trcanjem pola sata srednji tempo 4km
sto poslije trcanja? (planiram sklekove, trbusnjake i cucnjeve...sve po 3x 10 komada)

Molim vas za pomoc! Treba mi! :(
                 
Back to Top
Bigdaddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bigdaddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 21:00
please dorucak za sutra i rucak! ustajanje je u 7 i trcanje od jutra lagano pola sata

navecer radim...od 18 do 07 ujutro...pa molim savjet za noc! kako izdrzat i sto smijem preko noci! (sjedim na poslu puno...do 10 sati cak)





Nisam sramezljiv tip :) evo slika gore... ljudi, hvala unaprijed, nadam se uspjehu! potrudit cu se uz vasu pomoc!
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 22:18
pozdrav i tebi!
Nema tu neke prevelike filozofije. Trebaš izracunati koliko otrpilike trošiš kalorija na dnevnoj bazi i od toga srezati 200-300 kalorija za pocetak. znaci da budeš u laganom kalorijskom deficitu.  trcanje ti ne bih preporucio jer ceš sje**t koljena na toliku težinu. bolje šetaj i brzo hodaj, a kad malo skineš kile možeš uvesti lagano trcanje ali nemoj forsirati ništa. ovo je postupak koji ne ide preko noci. treba promjeniti kompletne životne navike. uvedi više dnevnih obrok (5-6). Unosi u svakom obroku proteinsku hranu (jaja, sir, meso, ribu, whey) i kompleksne UH (riža, raženi kruh, zob, tjestenina, krumpir, žitatrice). Probaj ugljikohidrate unositi u prvom dijelu dana a prema veceri postupno smanjivati. Od masti trebaš unositi omega 3 masne kiseline (orasi i orašasti plodovi, kikiriki, sardine, tuna, skuša, maslinovo ulje). Izbaci sve gluposti tipa pomfrit, pizze, svinjsku mast, cokolade, bombone... obrosi ti trebaju izgledati P+UH i P+M. Pokušaj izbjegavati kombinacije UH i masti.  Za zadnji obrok pokušaj unositi proteine u kombinaciji sa nekim zdravim mastima, npr posni sir i lanene sjemenke ili orasi.

samo ti mogu reci da ne kreneš u neko ekstremno gladovanje jer ceš se na taj nacin samo uništiti. ne samo da ceš izgubiti i dosta mišica, nego ce ti oslabiti cirkulacija, postat ceš anemican i usporit ceš metabolizam. to govorim iz vlastitog iskustva jer sam u par mjeseci smršavio preko 25 kila i samo sam se sje*o jer sam želio sve preko noci. bio sam blijed ko krpa i suh ko vješalica. pošto radiš preko 10 sati to ti svakako nije cilj. sve u svemu želim ti da postigneš svoj cilj samo ne ocekuj ništa preko noci nego si organiziraj jelovnik i uvedi neku tjelesnu aktivnost i rezultati moraju doci. poz i sretno : )
Never give up
Back to Top
Bigdaddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bigdaddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 22:47
hvala puno na odgovoru!
Kako izracunati dnevnu potrosnju?
Kilograme sam dobio u 2 god...sa 87 na 110...
Trcanje mi definitivno ne pada tesko...trcim i volim trcati...nevolim hodati :))

Zeusko87 mozes li mi sloziti neki pocetni tjedni raspored klope? pocetnik sam sto se tice P, Uh, M....
neznam kombinirati to jos...ako moze neki tjedni meni koji bi pratio... pribavit mogu sve osim wheya...skup mi je :S

podstanar sam, kredit, fax...svasta pa nisam bas na ti sa parama
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 22:54
Pozz i dobro nam došao

Možeš složit sve i bez wheya tako da ne brineš.
Primjere jelovnika imaš na forumu u dijelu nutricionizam

Složi prema svojim guštima
Dorucak: zobene, jaja, jogurt, svježi sir, voce, povrce, tuna, raženi kruh
Mo: posni sir + voce, posni sir + pivrce
R: meso, riba + povrce
Mo2: posni + orašasti plodovi
V: meso, riba, jaja, posni sir povrce orašasti

Izbor namirnica ti je gore, izaberi po guštu, naravno ne sve odjedanput
Back to Top
Bigdaddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bigdaddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 23:06
Scarpetta puno hvala, tako nesto mi je trebalo! drzat cu se ovog jelovnika neko vrijeme!

D:     Jaja, jogurt, povrce
Mo:   Posni + mandarine ili jabuke
R:     Piletina + povrce
Mo2: Posni + kikiriki
V:      Piletina + posni


Vjezbe: Trcanje jutro ili vecer?
Trbusnjaci, sklekovi, cucnjevi...izmjene vise ponavljanja po 10 puta

jel to ok za tjedan prvi recimo?

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 23:22
Trcanje možeš ujutro ako ti odgovara prije dorucka, ali to prilagodi sebi kako ti najbolje odgovara odnosno najbolje je probati par dana kako se osjecaj prije jela kako poslije jela pa po tome kako tebi najviše pase radiš dalje.

Za vježbe sa svojim tijelom imaš dobar sajt s puno treninga pa baci oko
www.fitnessangels.net

Jelovnik je ok ali pazi na kolicine i malo si izracunaj TDEE za pocetak da ne bi krenuo s premalo hrane jer to onda nece biti dobro.

Bilo bi dobro da napišeš tu kako jedeš i koliko u gramima da te možemo na vriheme popraviti.

Sretno
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 23:25
I da u taj jelovnik slobodno dodaj u rucak rižu ili neki Uh
U dorucak može i raženog kruha i sl
Ne teeba tako restriktivno izbaciti ugljikohidrate;))
Back to Top
Bigdaddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bigdaddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 23:38
Scarpe puno, puno hvala...trcanje cu probati ujutro onda... osim kada sam dnevna smjena pa radim od 6...malo mi je extremno da od 5 ujutro trcim :)

vjezbe cu raditi mix sa sve vise ponavljanja...

ipak...sad mi je cilj skinuti kilazu...onda cu krenuti na definiranje
Back to Top
Bigdaddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bigdaddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2013 at 23:52
eh da...jedno, meni vrlo vazno, pitanje....

Sta u Nocnoj smjeni? od 18 do 07 ujutro?

kako pregrmiti noc? :O
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 00:24
Dobrodošao Wink

Uzmi u obzir sve dane savjete ali kreni polako. Ne moraš odmah sve iz korijena mijenjati, bit ce ti teško. Samo nastoj malo procistiti tu prehranu, makar obrok po obrok, ili namirnicu po namirnicu. Ako si jeo sve ovo nabrojeno....imaš dosta prostora za postepene promjene :)

Što si prije jeo u toj nocnoj? Jedeš li kad dodješ doma prije nego ideš spavat? Kad se dižeš uglavnom nakon nocne, koliko obroka stigneš ugurat u taj dan?


Kažem ti, ne zamaraj se puno, malo pomalo...ti možeš konkretan obrok pojesti doma prije posla, i sa sobom uzeti još 2 laganija - pretežito proteinska obroka, sa nekim zdravim mastima, ako baš hoceš što laganije. Recimo posni sir sa nekim orašastim bi ti bio dobar izbor. Ili neko meso i povrce....tvrdo kuhana jaja.....tuna s maslinovim uljem....pa i da ti taj prvi obrok bude sa nekim UH-ima, tipa neki sendvic od integralnog kruha sa nekim proteinima, ni to ti nebi bilo loše na pocetku...samo da malo procistiš jelovnik od sve te zavrzlame Smile

Sve ovisi koliko si uopce gladan po noci, koliko možeš jesti, koliko pojedeš tokom dana......po tome bi se trebalo slagati Wink


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bigdaddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bigdaddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 02:11
ah nocna :) sendvic, ali u zadnje vrijeme sam presao na banane jabuke mandarine...a izbavio sendvice grickalice i meso

hvala na savjetu za obroke tijekom smjena... kombinirati cu :)

ima tu dosta ukusnih stvari za koje nisam mislio da mogu bit kompletan obrok a zapravo su zdrave :))

hvala Gym girl!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 12:20
Nema na cemu ;)

Što se nocnih smjena  tice  imam primjer do sebe, mada trenutno nije na dijeti ali može poslužiti Big smile


Kažem ti, pitanje je samo koliko si uopce gladan tokom noci i koliko pojedeš tokom dana. Jer ovaj moj i ne može baš previše jesti nakon ponoc tako da zna za zadnji obrok uzet nešto što može samo popit - tu dobro posluži whey sa nekom kombinacijom, ovisno o treningu i obrocima tokom dana.

U svakom slucaju, ako si dobro posložiš obroke tokom dana, pojedeš prije posla, i jedeš ujutro kada dodješ doma - nije ti potrebno previše toga nositi sa sobom. Dovoljan bi bio jedan healthy sendvic - sa piletinom/puretinom, tunom, posnim sirom, jajima + nekom salaticom - kao zadnji obrok. Ili to gore što sam ti napisala, ako se želiš malo osloboditi UH-a za zadnji obrok - pa umjesto njih uz neki izvor proteina ubaciti orašaste, maslinovo ulje, kuhana jaja....i takve neke kombinacije.

U svakom slucaju - bitno je da jedeš manje nego što ti treba. I da se trudiš da je to što kvalitetnije. Ne mora odmah biti sve savršeno ali da ipak težiš stjecanju dobrih navika, Uostalom, tako ceš moci i pojesti više, a da mršaviš WinkClean hrana ima tu prednost pred junkom - junkom se u maloj kolicini nabije puno kcal...tako da ni ne vidiš da si puno pojeo, a debljaš se.

Iako, pripazi i sa tzv zdravom hranom - možeš se debljati i od integralnog, i od zdravih masti ako pretjeraš.

Pogledaj malo primjere naših jelovnika pa si posloži nešto prema tome. Možeš si ostaviti nešto i po svom guštu na pocetku Wink samo pazi da ipak neke osnovne promjene uvedeš i paziš na kolicine.


I da...stvarno bi ti bilo bolje trcanje ostavit za pocetak i posvetit se malo bržem hodu......savjet, pa ti vidi Smile




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bigdaddy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bigdaddy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 12:45
Dorucak, 2 jaja _(tvrdo kuhana) 1 veliki paradajz, 1 paprika + jogurt  180grama_(2.8%)
Mo: posni 150g + 3 mandarine
treba li sto popraviti ?



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 12:49
Big daddy, što ti želiš postati, small girl? LOL

Ja bih ovdje umjesto jogurta ubacila još bar 2 jaja, a za medjuobrok pojela bar 250 g posnog sira Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
vedrana29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 228
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedrana29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2013 at 12:54
kako mozes jest jaja bez hljeba... ja bih dodala integralni..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.