New Posts New Posts RSS Feed - Bacite oko i dajte mi savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bacite oko i dajte mi savjet

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bacite oko i dajte mi savjet
    Posted: 04 Ožujak 2014 at 13:24
Moram stesati salo, nema mene puno, u robi izgledam dobro, tipični sam skinny fat. Sve se trese, leluja i krcata sam celulita. 175cm, 63kg.

Trening sam riješila, o tome ne moramo diskutirati. Osmislila sam si plan prehrane, i mislim ga se pridržavati neko duže vrijeme (cca 3 mjeseca). Radi se o prehrani A i B, dakle danas jedem A, sutra B, prekosutra A. Naravno, ne mislim uvijek biti tako striktna, nekad ću pojesti vani, nekad ću zamijeniti krumpir rižom, ili piletinu svinjetinom. Ali sve važem, tako da će na kraju omjer makrosa i sveukupne kcal biti manje više iste, bez obzira na te minorne promjene u jelovniku. Mislim da mogu komotno jesti i malo više kcal, tu sam si pustila praznog hoda za sok/kakao/napolitanku. Subotom je cheat day, ali naravno, bez pretjerivanja ;) Molim vas za vaše mišljenje, trebam li nešto mijenjati?

Prehrana A – 1560kcal, 112UH, 50M, 155P

1: 2 jaja, maslac, integralni tost, 2dcl light jogurta

2: Whey, 1dcl light mlijeka, šaka malina, 1 banana

3: 200g posnog, konzerva tune u maslinovom, integralni tost

4: 150g puretine pečene na kokosovom ulju, 150g pire krumpira, salata

5: 100g posnog, 50g Dimcek pilećih prsa, 2dcl light jogurta

 

Prehrana B – 1582kcal, 114UH, 54M, 130P

1: 50g zobenih, 1dcl light jogurta, 1 banana

2: Whey, 1dcl light mlijeka, šaka malina

3:  100g posnog, 50g Dimcek pilećih prsa, integralni tost, 2dcl light jogurta

4: 150g piletine pečene na kokosovom ulju, 200g blitve, 100g krumpira, 2 žlice maslinovog

5: 200g posnog


Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 13:39
visina, težina, godine?
cookies are for pussies
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 13:45
Pišu visina i težina. Godina 27.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 13:48
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:

Pišu visina i težina. Godina 27.


sory, promaklo mi još ako bi mogla napisati kako si se dosad hranila barem 2 jelovnika
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 15:13
Preporučio bih ti da kreneš vježbati... sa promjenom prehrane bez računanja...a ne na definiciju odmah...možda imaš sala....ali promjena prehrane....i početak vježbanja će te dovesti do lijepih rezultata i bez računanja....a kada se mišići aktiviraju krenu...kada stasaš ... onda vidi gdje si..ovako bez da si čučnila krenuti definiciju raditi.... moj ti je savjet ... je 63 kile...šta misliš ti definirati ? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 10:47
Dosad se nisam nikako hranila, pekara, slatko, hektolitri cole, svakako. Tako da nema ni smisla pisati te jelovnike.

Mettasttaza, vježbam ja već preko 3 mjeseca 3 puta tjedno s utezima, i izgledam i dalje isto. Mislim da su 3 mjeseca dovoljan period da se tijelo malo promijeni. No, s obzirom da nema promjene, izgleda da je kod mene prehrana 90% posla.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 11:12
možda ti je prehrana 90%, a možda je samo stvar bila u sh*t hrani koju si jela ovo sve što si nabrojala ok zvuči, ja bi tu sve salame i konzerve izbacila i jela pravo meso + dodala još neke zdrave masti uz ovaj usamljeni posni naveče. Također, ne bi odmah trebala ići na 1500kcal, reži postepeno. Već sama promjena prehrane s pekare na ovo će ti dati rezultate, posebno jer ti ne trebaš izgubit neznam ni ja kolko kila već trebaš lijepo izgradit tijeo. A tijelo za gradnji treba gorivo, a gorivo je hrana Mozda da krenes s malo vise kcal, recimo 1700, taman dodas malo orasastih na posni i to je to. Onda pratis par tj jel ide na bolje pa smanjujes, dodajes ovisno o promjeni
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 11:19
Originally posted by Indigo Girl Indigo Girl wrote:



Trening sam riješila, o tome ne moramo diskutirati. 


A da ipak malo prodiskutiramo o tome? Big smile


Kad ti je trening, pretpostavljam poslije doručka?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 15:40
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

možda ti je prehrana 90%, a možda je samo stvar bila u sh*t hrani koju si jela ovo sve što si nabrojala ok zvuči, ja bi tu sve salame i konzerve izbacila i jela pravo meso + dodala još neke zdrave masti uz ovaj usamljeni posni naveče. Također, ne bi odmah trebala ići na 1500kcal, reži postepeno. Već sama promjena prehrane s pekare na ovo će ti dati rezultate, posebno jer ti ne trebaš izgubit neznam ni ja kolko kila već trebaš lijepo izgradit tijeo. A tijelo za gradnji treba gorivo, a gorivo je hrana Mozda da krenes s malo vise kcal, recimo 1700, taman dodas malo orasastih na posni i to je to. Onda pratis par tj jel ide na bolje pa smanjujes, dodajes ovisno o promjeni


Uf čovječe što volim kad ovako pišeš LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 16:36
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

možda ti je prehrana 90%, a možda je samo stvar bila u sh*t hrani koju si jela ovo sve što si nabrojala ok zvuči, ja bi tu sve salame i konzerve izbacila i jela pravo meso + dodala još neke zdrave masti uz ovaj usamljeni posni naveče. Također, ne bi odmah trebala ići na 1500kcal, reži postepeno. Već sama promjena prehrane s pekare na ovo će ti dati rezultate, posebno jer ti ne trebaš izgubit neznam ni ja kolko kila već trebaš lijepo izgradit tijeo. A tijelo za gradnji treba gorivo, a gorivo je hrana Mozda da krenes s malo vise kcal, recimo 1700, taman dodas malo orasastih na posni i to je to. Onda pratis par tj jel ide na bolje pa smanjujes, dodajes ovisno o promjeni



Uf čovječe što volim kad ovako pišeš LOL


još kad bi bilo tko poslušao di bi mi bio kraj
cookies are for pussies
Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 20:14
Pa ja te uvijek slušam!!!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 22:00
Originally posted by veky81 veky81 wrote:

Pa ja te uvijek slušam!!!


da,da osim što sam morala još malo doletit na metli da povećaš ugljiće
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2014 at 23:21
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

možda ti je prehrana 90%, a možda je samo stvar bila u sh*t hrani koju si jela ovo sve što si nabrojala ok zvuči, ja bi tu sve salame i konzerve izbacila i jela pravo meso + dodala još neke zdrave masti uz ovaj usamljeni posni naveče. Također, ne bi odmah trebala ići na 1500kcal, reži postepeno. Već sama promjena prehrane s pekare na ovo će ti dati rezultate, posebno jer ti ne trebaš izgubit neznam ni ja kolko kila već trebaš lijepo izgradit tijeo. A tijelo za gradnji treba gorivo, a gorivo je hrana Mozda da krenes s malo vise kcal, recimo 1700, taman dodas malo orasastih na posni i to je to. Onda pratis par tj jel ide na bolje pa smanjujes, dodajes ovisno o promjeni



Uf čovječe što volim kad ovako pišeš LOL


još kad bi bilo tko poslušao di bi mi bio kraj


E pa tu će biti još puno borbe i ponavljanja... :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2014 at 09:26
Dobro, dodat ću lješnjake/bademe navečer uz posni.

Treniram popodne/navečer. Uglavnom oko 6.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2014 at 10:56
Orašaste možeš i ne moraš dodati uz taj zadnji obrok, sve ovisi koliko ti kcal slobodno ostaje za taj dan. Ali s obzirom na tvoj slučaj, možda će ti i faliti kako je već avangarde rekla pa probaj dodati malo. 

Ali, kako sam već rekla, ako si si sva lelujava i sve to što si nabrojala :) možda bi malo i trening trebalo preispitati, odnosno možda ne radiš dobre vježbice i/ili dovoljnim intenzitetom. Celulit se smanjuje kad se mišić malo probudi, očito ti fali još malo mišine mase na tim dijelovima + višak masti i vode vjerojatno.

Prehrana može naizgled biti dobro složena ali i trening mora bit ok. Možeš probati i sa manje kcal u dane odmora, a više u dane treninga. Meni se više čini da ti trebaš izgraditi malo mišićne mase, a ne samo izgubiti masti. Zato i pripazi da ne jedeš premalo. Kilaža je ok, treba mijenjati kompoziciju tijela. 

I ova tuna u 3. obroku prvi dan mi je nekako nepotrebna uz posni :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Indigo Girl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Indigo Girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2014 at 11:35
Tuna je tamo zbog proteina. Neka, ne smeta mi, volim tunu.

Dizala sam ozbiljne kilaže 3 mjeseca, 3 puta tjedno. PR na mrtvom mi je 85, na čučnju 70, a na benchu 45. Mislim da trening nije problem, zbilja.

Sad se bacam na bodyweight vježbe, intenzivni treninzi od cca 30 minuta. Burpees, sklekovi, čučnjevi, zgibovi, i tome slično. Kad otopim salo, ako budem premršava, idem nazad u teretanu.


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.