New Posts New Posts RSS Feed - A evo i mene
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

A evo i mene

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
mkrajaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2013
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mkrajaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:01
Avangarde nisam ni mislio da si ti protiv insanity-a, ali me cudi da neki iskusni trener tak prica o treningu koji je više nego odlicno planiran i zamišljen, s puno zagrijavanja i istezanja. Naravno ako netko ima slomljenje prednje križne ligamente na koljenu ne može skakati, pretpostavlja se da si zdrav. No nema veze, da se mi sad tu ne prepiremo bezveze. Insanity je sasvim OK. Tko god ga proba i ostane mjesec dana mora mu biti bolje nakon njega.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:11
Originally posted by mkrajaci mkrajaci wrote:

No nema veze, da se mi sad tu ne prepiremo bezveze. Insanity je sasvim OK. Tko god ga proba i ostane mjesec dana mora mu biti bolje nakon njega.


meni je ovo vise rasprava nego prepirka, bar je ja teko shvacam samo sam iznjela svoje videnje insanitya kroz iskustvo koje sam stekla vodeci ovaj program godinu dana i proucavajuci literaturu o njemu 3 mj prije.
"bolje nakon njega"- ovisi što misliš pod tim "bolje". Ako mislis bolje u smislu gubljenja masti i kg- to da ako je prehrana uskladena i ako si u deficitu, za sve ostalo "bolje" otom potom
cookies are for pussies
Back to Top
mkrajaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2013
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mkrajaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:14
Takje, dobro zboriš, a pod mislim bolje je da se bolje osjecaš, kad prodje umor nakon sat vremena što si završio trening onda si ko perce i letiš o cesti. Insanity daje ti krila. Big smile
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:17
Problem Insanity-a, odnosno nije problem u programu, nego ljudima...je taj da je masovni program kojeg svi krecu raditi bez obzira dal zadovoljavaju preduvjete da bi ga uopce radili.) 90  % ljudi ne zna izvoditi osnovne vjezbe pravilno, vecina njih krece iz totalne neaktivnosti i zapuštenosti direkt na insanity jer ce im on kao rijesiti problem posto je program kao takav dobar za fat loss, no cinjenica je da iz totalne neaktivnosti u 6 trenigna tjedno je ludost. Ozljede ne moraju postojati, dovoljan je višak od 10-15 kg koji uz silno skakanje tamo,  neznanje izvodjenja vjezbi  (iako ljudi misle da znaju) i neaktivnost  dugogodisnju dovode do prvelikog stresa na tijelo, kako kostano, tako  i misicno tetivno tkivo, hormonalnu sliku, a uz to kad dodamo da jos i vecina provodi uz to neprimjerene i prerestriktivne dijete dolazimo do sitaucije da je izvodjenje takvog programa u vlastitoj režiji kod kuce nakon budjenja iz zimskog sna prevelik stres za tijelo i vrlo vjerovatno nešto što škodi organizmu i može dovesti do ozljeda vrlo lako.
Ozljede i problemi se ne moraju desiti za vrijeme izvodjenja programa, desavaju se sigurno mikrotraume koje u tom trenutku nasi ligamenti i vezivno tkivo trpi i koje je prevelik stres za trenutni spremu, tak da se mikrotraume nakupljaju dok ne skljocne negdje. Dakle to je lagani put prema ozljedi.
Tako da ako gledamo na fitness radi zdravlja, a trebali bi , onda ovo sigurno ne ulazi u navedeno u vecini slucajeva.
Ne postoji program koji odgovara svima i u svakom trenutku i stanju organizma, mislim da i na samom programu stoji napomena da nije za pocetnike , neaktivne ljude i sl..........
Naravno rezultate daje, ali odredjen dio ljudi se ozljedi, vjerovatno ih puno odustane ili ne uspije napaviti ništa, a za niti jednog od nabrojanih ovaj program nema veze sa zdravim pristupom mršavljenju i još bitnije unapredjenju zdravlja.
Po meni, ovaj program je idealan za nekoga tko je u treningu vec neko vrijeme, ostalo mu jos kojih 5 kg viska kojeg se zeli rijesiti i spreman je na taj intenzitet, frekvenciju treninga i tijelo mu je vec adaptirano na stres kroz razne vjezbe s opterecenjem, dal vlastitog tijela, skokova, trcanja, cega vec.


Edited by The Phoenix - 17 Listopad 2013 at 11:20
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:17
aha, to ja se tako osjecam nakon što sam na cucnju digla 70 kg deset puta naravno, ako te to veseli i cuvaš i paziš tijelo prilikom insanitya go for it
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:24
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Problem Insanity-a, odnosno nije problem u programu, nego ljudima...je taj da je masovni program kojeg svi krecu raditi bez obzira dal zadovoljavaju preduvjete da bi ga uopce radili.) 90  % ljudi ne zna izvoditi osnovne vjezbe pravilno, vecina njih krece iz totalne neaktivnosti i zapuštenosti direkt na insanity jer ce im on kao rijesiti problem posto je program kao takav dobar za fat loss, no cinjenica je da iz totalne neaktivnosti u 6 trenigna tjedno je ludost. Ozljede ne moraju postojati, dovoljan je višak od 10-15 kg koji uz silno skakanje tamo,  neznanje izvodjenja vjezbi  (iako ljudi misle da znaju) i neaktivnost  dugogodisnju dovode do prvelikog stresa na tijelo, kako kostano, tako  i misicno tetivno tkivo, hormonalnu sliku, a uz to kad dodamo da jos i vecina provodi uz to neprimjerene i prerestriktivne dijete dolazimo do sitaucije da je izvodjenje takvog programa u vlastitoj režiji kod kuce nakon budjenja iz zimskog sna prevelik stres za tijelo i vrlo vjerovatno nešto što škodi organizmu i može dovesti do ozljeda vrlo lako.
Ozljede i problemi se ne moraju desiti za vrijeme izvodjenja programa, desavaju se sigurno mikrotraume koje u tom trenutku nasi ligamenti i vezivno tkivo trpi i koje je prevelik stres za trenutni spremu, tak da se mikrotraume nakupljaju dok ne skljocne negdje. Dakle to je lagani put prema ozljedi.
Ne postoji program koji odgovara svima i u svakom trenutku i stanju organizma, mislim da i na samom programu stoji napomena da nije za pocetnike , neaktivne ljude i sl..........
Naravno rezultate daje, ali odredjen dio ljudi se ozljedi, vjerovatno ih puno odustane ili ne uspije napaviti ništa, a za niti jednog od nabrojanih ovaj program nema veze sa zdravim pristupom mršavljenju i još bitnije unapredjenju zdravlja.
Po meni, ovaj program je idealan za nekoga tko je u treningu vec neko vrijeme, ostalo mu jos kojih 5 kg viska kojeg se zeli rijesiti i spreman je na taj intenzitet, frekvenciju treninga i tijelo mu je vec adaptirano na stres kroz razne vjezbe s opterecenjem, dal vlastitog tijela, skokova, trcanja, cega vec.

Tako da ako gledamo na fitness radi zdravlja, a trebali bi , onda ovo sigurno ne ulazi u navedeno u vecini slucajeva.

sve potpisujem osim što 95% ljudi koji dodju na program nisu u treningu što je upravo paradoks o kojem pricaš
cookies are for pussies
Back to Top
mkrajaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2013
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mkrajaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:27
E ovo je super rasprava, ja sam gledao insanity samo iz mog stajališta, ali kad se složi više glava odmah se vidi puno detaljnjije i kvalitetnije. Uglavnom kako kaže Phoenix kao da citam svoje stanje prije pocetka programa. Dobro ja sam prije bio sportaš pa mi nije problem, ali vjerojatno netko tko nikad nije skocio ili cucnuo ima ozbiljnih problema s insanityem. Ovaj forum je fakat super, tak sam ponosan kaj sam dio toga. Bolji smo od Njemacke.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:31
Originally posted by mkrajaci mkrajaci wrote:

E ovo je super rasprava, ja sam gledao insanity samo iz mog stajališta, ali kad se složi više glava odmah se vidi puno detaljnjije i kvalitetnije. Uglavnom kako kaže Phoenix kao da citam svoje stanje prije pocetka programa. Dobro ja sam prije bio sportaš pa mi nije problem, ali vjerojatno netko tko nikad nije skocio ili cucnuo ima ozbiljnih problema s insanityem. Ovaj forum je fakat super, tak sam ponosan kaj sam dio toga. Bolji smo od Njemacke.

eto, drago mi je da si prosirio glediste i ja sam slicno prije gledala na bb pa sad drugacije razmisljam. samo nas prati i cekamo slikice napretka koje si obecao
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:33
Originally posted by Seny Seny wrote:

evo vec se drugi dan zabavljam s planom prehrane, hvala na linkovima, bez toga ne bi ništa ni mogla. Sad važem i racunam sve, proucavam i bilježim, kasnije cu staviti što sam sastavila da me možeš korigirati

pa da se vraimo na Seny-u temu, malo smo ti je zakrcali raspravom o insan-u Odlicno za vaganje i racunanje, samo polako dok se naviknes, neka te ne obeshrabi ako nekad ne stignes/nisi u mogucnosti izvagati neku hranu, samo mirno dalje po planu. I javi napredak
cookies are for pussies
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:48
Originally posted by mkrajaci mkrajaci wrote:

E ovo je super rasprava, ja sam gledao insanity samo iz mog stajališta, ali kad se složi više glava odmah se vidi puno detaljnjije i kvalitetnije. Uglavnom kako kaže Phoenix kao da citam svoje stanje prije pocetka programa. Dobro ja sam prije bio sportaš pa mi nije problem, ali vjerojatno netko tko nikad nije skocio ili cucnuo ima ozbiljnih problema s insanityem. Ovaj forum je fakat super, tak sam ponosan kaj sam dio toga. Bolji smo od Njemacke.

Vjerujem da ti je lakše bilo pošto si se ipak bavio nekom aktivnoscu, kako fizicki , tako i mentalno. No s druge strane, ukoliko je period tvoje neaktivnosti bio poduži, nakupljen višak kg poprilican to što si bivši sportaš te ipak ne vodi medju one koji bi mogli bez problema raditi insanity i da je to idealan i najzdraviji  izbor za tebe. Takodjer imaš povecanu sklonost ozljedi radi gore navedenih faktora i prevelik stres na tijelo jer ono ipak nije spremno na tako nešto, a tu je i pitanje izvodjenja vjezbi takodjer jer govorim generalno, bez da se itko osjeca prozvan ili uvrijedjen, biti bivši sportaš u nekom sportu ne podrazumjeva znanje izvodjenja vjezbi u fitnessu iako ih je velik dio i obuhvacen korz zagrijavanja, vjezbe snage i sl u vecini sportova vjerovatno , no sport odredjeni je ipak usmjeren na izvedbu u datom sportu, ostalo je sporedno i vrlo cesto upitne kvalitete. Koliko sam ubrao tu si mojih godina i rukometaš, a s obzirom da sam takodjer u sportu od 7. godine ono što sam uglavnom prošao sada tek vidim da je puno vježbi bilo nepotrebno, krivo i loše , te radjenje takvih vježbi je imalo i moguce negativne utjecaje na moje zdravlje.Takvi su treneri starog kova, ondasnjih metoda i saznjanja. Niti im je fitness bio cilj , struka, pa je bilo svega.....no to tek danas mogu uvidjeti kada sam se usmjerio na fitness i cesto je teze ispraviti i nauciti sportasa nesto ukoliko je cijelo vrijeme krivo ucio vjezbu nego nekoga tko nikada nije ni radio. Ne kazem da je sve lose, ima stvari daleko boljih nego danas, no ipak dosta stvari bi trebalo promijeniti u metodici njihovog rada tada. 
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 12:00
Phoenix, daj malo cešce piši, volim kad ti pišeš
cookies are for pussies
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 12:17
Hehehe, hvala na komplimentu avangarde Smile  Nemam bas puno vremena cesto, a i koliko vidim sve se svelo na to da ljudi na forumu cijeli dan strepe oko jela , pojedinog obroka, pisu jelovnike sto jedu i sl tak da nemam bas kaj puno pisati na tu temu,a i ne citam te postove uopce.  Eventualno bi pisao suprotno od svega toga, pa onda i ne zelim da ne bi ispalo da stalno kritiziram LOL 
Ratumijem ja to sve, prolazio sam kroz sve te faze, ali mjenjam se u potuno drugom smjeru jer ovo o cemu se pise su extremi i nema veze sa fitnessom nego iskljucivo sa opsjednutim ganjanjem vanjstinje, nabijanjem stresa, kompleksa i svega suprotnog od onog sto bi fitness trebao biti. Zato ej i ovaj post na insanity bio usmjeren na to da nebi trebao biti cilj pod savku cijenu ganjati vanjstinu jer to je samo mali dio price.
Kada me uhvati volja i vrijeme za psianje pisat cu, trenutno sam u svojim nekim planovima i ostalo jos 6-7 ispita za zavrsiti fax pa kad to rijesim ce mi se otvoriti vise vremena za pisanje. Ovak sam uletim ak mi nekaj interesantno pa imam mozda kaj za dodat il savjetovat.........
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 12:29
aha, jos par ispita i kraj ajde sretno s tim ljudima je teško sagledat sliku odozgora prema dolje pa vecina krece u obrnutom smjeru zato briga postaje - je li riza zdrava? smijem li pojesti lubenicu? hocu se udebljati od svinjetine? i tak to al dobro, oni koji duze ostanu ovdje na koncu dodu do konacne slike i cilja koji bi nam trebao biti pred ocima- "mjenanje losih navika i kreiranje zdravijeg nacina zivota" ah, danas se bas nekako osjecam filozofski, kao da sam filozofski faks studirala
cookies are for pussies
Back to Top
mkrajaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2013
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mkrajaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 12:38
Hehe opet ste mi otvorili oci. Krenuo sam u Insanity dodjem u formu (i došao sam), a na kraju mi ustvari najviše znaci to da se super osjecam, trening odradim s guštom (zato mi i nije problem ustati u 5 ujutro), jedem manje nego prije, ali puno normalnije. Opceniti osjecaj je super.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 12:46
Originally posted by mkrajaci mkrajaci wrote:

Hehe opet ste mi otvorili oci. Krenuo sam u Insanity dodjem u formu (i došao sam), a na kraju mi ustvari najviše znaci to da se super osjecam, trening odradim s guštom (zato mi i nije problem ustati u 5 ujutro), jedem manje nego prije, ali puno normalnije. Opceniti osjecaj je super.

To i je bit treninga da se osjecaš dobro i zadovoljno.... :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 16:37
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ratumijem ja to sve, prolazio sam kroz sve te faze ....

Baš zato biš se i trebao znati staviti u položaj nekoga ko je sada ono što si ti bio nekada, a možda bi ti upravo jedan takav koji je to sve prošao proširio vidike puno ranije Wink

Ista stvar je i kod mene, promjena u drugom smjeru - zato i pišem cesto na nacin da se nekome može uciniti kao kritika ali opet, ponudiš neki drugi nacin gledanja pa sad kako ko želi prihvatiti to što pišeš. Netko ce to shvatiti ko kritiku, netko kao blebetanje bezveze, a nekome ce promijeniti perspektivu, dok nešto ne prijedje u problem - e takav me zanima i zbog takvih smo svi tu Wink

Neke stvari ce se ponavljati još godinama unaprijed...koliko smo vec pisali o Insanity-u, upozoravali na njegove nedostatke, koliko smo pisali da nije potrebno pimplati nad svakom kcal, da se ne smije stresirati oko tih stvari, da je sav taj nacin života nešto više od kreiranja ciste ljušture....i opet, opet, opet za par tjedana/mjeseci/godina raspravljamo o istome....i opet cemo nakon ovoga....tema ode, postovi se zaborave, moda se namece.

Stalno se vrti isto koliko je god puta vec obradjeno i prožvakano....to je kao kad ja izadjem van za vikend i slušam istu muziku koju sam slušala prije 10 god vani Big smile

Kažeš da bi nam svima fitness, zdravlje trebali biti prvi na listi? Yeah right.....Phoenix moj, da  sad netko izvadi carobni štapic  i kaže svima: "Izgledat cete savršeno do kraja života, bez treninga, bez pažnje na hranu - ja se KLADIM da bi bar 50%(i još sam darežljiva bila) tobože žestokih zaljubljenika u trening i zdrav život odustalo od jednog i drugog, u sekundi! Wink Budimo realni Smile No to se nikad nece desit pa ono...nekima (podcrtavam, ne mislim na svih) samo ostaje da se pomire sa time i spakiraju torbu za gym/upale komp/ itd......i pokušaju se uvjerit da to rade iz ciste ljubavi Tongue





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.