New Posts New Posts RSS Feed - A evo i mene
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

A evo i mene

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Seny View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Listopad 2013
Location: Garešnica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Seny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: A evo i mene
    Posted: 14 Listopad 2013 at 19:25
Ovako ...da se predstavim, imam 30 godina, visoka sam 163 i imam 59 kg, to je današnji prikaz, variram izmedju 57-59. Prije sam imala oko 50, ali šta sad... Imam hipotireozu, bolest štitnjace. Oko 2-3 godine treniram savate box i to minimalno 4x tjedno, kako su treninzi poceli kiksati krenula sam sa insanityjem. Znaci insanity sam sad ušla u drugi tjedan, naravno još uvijek minimalno 3x tjedno treniram savate... Prehrana mi je totalno kaoticna, imam faze kad mi se hrana gadi i kada je se ne mogu zasititi, užas znam. Studiram... Kad ne ucim stalno sam u pokretu...
Sad mi je nekako svega toga dosta i ne znam odakle krenuti, šta jesti kad jesti. Nakon treninga bi mogla vola pojesti!!!
Spremna sam dati sve od sebe za rezultate, totalni sam freek za vježbanjem, ali teško je to bez pravog savjeta, motivacije. Cini mi se da se vec 3 godine vrtim u krug, znojim, borim s upalama, a rezultati minimalni.

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 19:40
Pozdrav i dobro nam došla:))

Što se tice prehrane najbolje bi bilo da napišeš primjere svojih nekoliko dnevnih jelovnika pace ti netko sigurno pomoci i korigirati.
Možeš i baciti oko na forumu na primjere jelovnika forumaša i na primjere obroka

Back to Top
veky81 View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Svibanj 2013
Location: Istra
Status: Offline
Points: 935
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote veky81 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 19:52
Lijepi pozdrav i dobrodošla!!!
Tu ceš sigurno nac podršku i motivaciju!!
Back to Top
Seny View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Listopad 2013
Location: Garešnica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Seny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 19:54
kao što sam rekla imam veoma kaotican jelovnik... Obicno se držim razumne prehrane, ali ima dana kad se ne mogu zasititi, jedem dok mi nije zlo.Cesto preskacem dorucak, a kad ne onda pojedem zobene pahuljice s mlijekom, popijem nes ili 2 pa zatim rucak- najcešce pileca prsa s nekim povrcem, obožavam povrce tako da je vecinom to na meniju, pa opet kava , ponekad vecera , ponekad ne. Znam, znam da ne valja, zato to želim sada dovesti u red. Inace jucer me trener totalno popljuvao zbog insanityja kako je to opasno doma raditi, kako nema smisla to što radim, popljuvao sve koji to doma rade, znaci i mene, totalno me demotivirao, kao i milijun puta dosad Cry ali svejedno ja sam i danas odradila svoj program Embarrassed
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 20:05
slažem se s trenerom oko toga da je insanity opasno raditi kod kuce ukoliko osoba se dosada nije bavila takvom vrstom vjezbi, nije u formi (onda svakako insanity nije za takvu osobu), ne zna pravilnu tehniku izvodenja vjezbi i sl. Onda su svi treninzi opasni ako je slucaj kao sto sam napisala. Sto se tice prehrane, mozes si pogledati ovaj jelovnik:
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Primjeri-uravnotezenih-jelovnika-1500-kcal.aspx
ili primjere jelovnika forumasa
https://www.fitness.com.hr/forum/moj-dnevni-tjedni-jelovnik_topic1632.html#141504
pa si nesto sastaviti i onda postaviti ovdje da te korigiramo po potrebi. Koliko dugo se bavis boxom i jesu li treninzi uvijek bili 4* tj. Pijes li kakve lijekove za štitnjacu?

Edited by avangarde - 15 Listopad 2013 at 20:06
cookies are for pussies
Back to Top
Seny View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Listopad 2013
Location: Garešnica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Seny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 20:19
Da svako jutro euthyrox od 100, inace mi je puno bolje od kad se bavim sportom, smanjila mi se doza Ja se ne smatram pocetnikom s obzirom da vec 2,5 godine treniram savate i puno vježbi sa insanityja i sami radimo na kondicijskim treninzima.I da bili su 4 puta, ponekad i 5, ali u zadnjih mjesec dana zbog preseljenja dvorane po tri puta, ali sam zato dane kada nije bilo treninga išla trcati ili trenirala doma, pa sad i zapocela s tim insanityjem prije tjedan i pol. Inace sam veoma aktivna osoba. Moj trener ne voli ništa što ti on ne može naplatiti i to je problem, nažalost to je covjek sa velikim znanjem borilackih vještina kojemu se više ništa ne da i tako nema entuzijazma više prema nicemu, to je prvenstveno razlog što mnogi odustaju kod njega, ali ja volim savate box i sve što ide uz tog pa preduram.  idem škicnuti prehranu pa postavim nešto.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 20:24
ma pusti trenera, bitno je da ti to volis, a ono od sto volis ne treba napustat. Vidim da si aktivna, imamo jos jednu forumasicu s istim problemom kao ti pa pogledaj i njenu temu : https://www.fitness.com.hr/forum/fit-2013-dalila_topic6804.html

Ukoliko ne konzumiras whey i kazein iz ovog prvog jelovnika, mozes zamjeniti s mesom/ribom/jajima/sirom
cookies are for pussies
Back to Top
Seny View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Listopad 2013
Location: Garešnica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Seny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 20:35
ja bi za dorucak definitivno ostala na zobenim ili integralno s necim- ne znam što bi bilo prihvatljivo - jel može pekmez ?
medjuobrok neko voce, npr. jabuka ili necaffe classik LOL
rucak : piletina i povrce, koje sam hrpu zamrznula ove sezone iz moje vlastite proizvodnje
medjuobrok : pa mogla bi opet nescaffe
vecera : e tu mi je malo problem, nisam sigurna šta bi mi bilo ok, ali ovaj posni sir mi dobro zvuci
Ujutro se dižem oko 7, klinca u vrtic, do 8 sam doma i sad bi voljela znati kako da vremenski uskladim obroke, kad bi koji trebao biti. U 14 do 15:30 imam savate , a insanity ubacivam tokom dana cim uhvatim vremena . E da i kolicina , nisam sigurna koliko cega

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 20:39
huh,
dorucak- zobene ili bilo sta integralno su UH, a tebi treba kompletan obrok- UH, proteini i masti. Pekmez je isto šecer odnosno UH. Znaci dodat neki protein i mast (orasasti, maslinovo, cijela jaja.
MO- moze voce+ opet neki protein+ opet neka zdrava msat. Nescaffe nije MO to ne trebas ni racunat
rucak ti je prije boxa? a vecera nakon insanitya?
cookies are for pussies
Back to Top
Seny View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Listopad 2013
Location: Garešnica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Seny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 20:44
 vecinom ga uspijem odraditi prije rucka, do sada sam samo par puta prije vecere. Jesu li svi orašasti plodovi prihvatljivi, ponekad za medjuobrok pojedem lješnjaka, jel i kod toga moram paziti na kolicinu? Jel svaki obrok mora biti kompletan ili se odnosi na potrebnu dnevnu kolicinu?

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2013 at 21:05
Originally posted by Seny Seny wrote:

 vecinom ga uspijem odraditi prije rucka, do sada sam samo par puta prije vecere. Jesu li svi orašasti plodovi prihvatljivi, ponekad za medjuobrok pojedem lješnjaka, jel i kod toga moram paziti na kolicinu? Jel svaki obrok mora biti kompletan ili se odnosi na potrebnu dnevnu kolicinu?


u svakom slucaju izmedu rucka i vecere imas 1 ili 2 treninga (box i/ili insanity). To je vrijeme kad tijelu trebas dati najbolje namirnice. Pozeljno je da svaki obrok bude kompletan znaci P+M+složeni UH+ povrce (ujutro i poslije samog treninga mogu malo brži UH, neki šecer iz voca i sl). No naravno, za pocetak se koncentriraj da ti su R i V pokriveni proteinima, slozenim UH (razeni kruh, zobene, mahunarke, zob, jecam, leca, itd.) i zdravim mastima (cak njih možeš smanjiti prije i poslije treninga, a povecati pred spavanje). Da, ok su svi orasasti ali treba paziti na kolicinu jer se iz njih brzo nakupi puno masti i kcal. Bilo bi dobro da pocenes racunati sto jedes
Evo ovdje jedan kalkulator koji ti moze pomoci: https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
Seny View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Listopad 2013
Location: Garešnica
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Seny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 08:44
evo vec se drugi dan zabavljam s planom prehrane, hvala na linkovima, bez toga ne bi ništa ni mogla. Sad važem i racunam sve, proucavam i bilježim, kasnije cu staviti što sam sastavila da me možeš korigirati
Back to Top
mkrajaci View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2013
Location: Sesvete
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mkrajaci Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 09:37
Ok sad kad su cure razmjenile recepte idemo malo o treninzima. Šalim se naravno nemojte zamjeriti. Cure super ste.

Malo me "speklo" ovo što ti je trener popljuvao insanity. Pretpostavljam da ga nije trenirao kako treba ili nije uopce, bez obzira što je trener nije sveznajuc. Uglavnom ja sam prošao insanity i rezultati su viši od mojih ocekivanja. Istina ja sam bio rukometaš više od 10 godina pa mi je poznato moje tijelo i kako ga utrenirati. Mislim da vecina beachbody treninga je odlicna za kucno vježbanje. Imam iskustva sa Shaun T-em, Tony Hortonom i Chalene Johnson. Ja sad trenutno radim kombinaciju njihovih treninga i odlicni su mi. Insanity je definitivno najzahtjevniji, ali zato treba i najviše poštovanja. Da ne pricam samo suhe price u nedjelju cu staviti rezultate mog insanity-a sa slikama prije i poslje u temu insanitya. Definitivno ga preporucujem ljudima i kažem da krenu polako, bez forsiranja ce postici lijepe rezultate.




Edited by mkrajaci - 17 Listopad 2013 at 09:38
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 10:35
ja nisam protiv insanitya i ne mislim da se s njime ne mogu postici rezultat- sa svakim treningom i dobro isplairanom prehranom (deficit) se moze smrsavit. Vjerujem da je trener njen mislio na ozljede koje mogu nastati pri eksplozivnim,,pilometrijskim vjezbama te vjezbama za agilnost koje zahtjevaju dobro znanje o onome sto radimo i razumijemo princip i svrhu vjezbe. S druge strane, insanity kao program je mjesavina anaerobnog i aerobnog u kojoj se koriste ova dva intervala s naglaskom na aerobni interval. U vezi ovog zadnjeg on je dizajniran da gubljenje masnih naslaga, medutim svakako nije program za dobivanje misicne mase, bas suprotno- aerobni trening moze negativno utjecati na misicnu m.(a svatko na definiciji bi trebao barem nastojati zadrzati postojanu misicnu masu uz gubitak masti). Da ne spominjemo opterecenja na koljena, ledja, zglobove i ligamente i ostalo koja nastaju od skakanja, cucnjeva i iskoraka s poskocima, pokreta lijevo desno i sl. Svaki program ima svoje za i protiv, a po mom misljenju insanity eventualno treba posluziti kao neka vrsta intervalnog kardio treninga uz anaerobni trening s utezima barem 3 puta tjedno
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 10:45
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ja nisam protiv insanitya i ne mislim da se s njime ne mogu postici rezultat- sa svakim treningom i dobro isplairanom prehranom (deficit) se moze smrsavit. Vjerujem da je trener njen mislio na ozljede koje mogu nastati pri eksplozivnim,,pilometrijskim vjezbama te vjezbama za agilnost koje zahtjevaju dobro znanje o onome sto radimo i razumijemo princip i svrhu vjezbe. S druge strane, insanity kao program je mjesavina anaerobnog i aerobnog u kojoj se koriste ova dva intervala s naglaskom na aerobni interval. U vezi ovog zadnjeg on je dizajniran da gubljenje masnih naslaga, medutim svakako nije program za dobivanje misicne mase, bas suprotno- aerobni trening moze negativno utjecati na misicnu m.(a svatko na definiciji bi trebao barem nastojati zadrzati postojanu misicnu masu uz gubitak masti). Da ne spominjemo opterecenja na koljena, ledja, zglobove i ligamente i ostalo koja nastaju od skakanja, cucnjeva i iskoraka s poskocima, pokreta lijevo desno i sl. Svaki program ima svoje za i protiv, a po mom misljenju insanity eventualno treba posluziti kao neka vrsta intervalnog kardio treninga uz anaerobni trening s utezima barem 3 puta tjedno

totally agree Thumbs Up
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 11:00
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:



totally agree Thumbs Up


slažeš se jer si isprobao na sebi i jednu i drugu vrstu treninga. Problem je što ljudi vide u medijima ili od drugih koji nahvale insanity recenicama poput- to ti je super za mrsavit, s tim ces se vratiti u formu..ni jedan program nije napravljen da odgovara svima kao što nisu sve kilaže u teretani i vježbe za svakoga. Unatrag godinu dana koliko sam vodila insanity bilo mi je stvarno svakakvih ljudi- od onih sa 10 kg viska do onih koji su navodno u formi. Vrlo rijetki su oni koji znaju izvoditi vjezbe pravilno i znaju njenju svrhu. Ovdje ukljucujem i sebe koja kao trener ponekad zbog brzine intervala, prekratkih pauza i prebrzih vjezbi se uhvatim da radim nepravilno. A kada imate grupu od 20 nabrijanih ljudi koji su dosli na insanity "razbit se" onda mozete mislit kako izgledaju te mogucnosti ispravljanja pojedinih vjezbi s druge strane, kod kuce nemate nekog tko vas vodi i ispravlja (osim Shoun T., inace bivseg kazalisnog plesaca (?!) koji vice "never sacrifice the form ) što samo može pridonjeti krivom izvodjenju vježbi i sukladno tome navlacenju ozljeda..
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.