New Posts New Posts RSS Feed - 104kg - zelim smrsaviti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

104kg - zelim smrsaviti

 Post Reply Post Reply
Author
TheNewGuy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheNewGuy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 104kg - zelim smrsaviti
    Posted: 03 Ožujak 2017 at 23:54
Pozdrav svima.

Ja sam ovdje novi, a potpuno sam nov svijetu fitnessa i zdrave prehrane. Imam 25 godina, 186cm sam visok i imam 104kg (da, debel sam, sto sam sada odlucio promjeniti).

Idem u teretanu 5 puta tjedno (krenuo prije 2 tjedna), od toga 3 dana su klasicni treninzi (ne znam strucno ime ali full teretana trening na spravama) + kardio 25 minuta, a 2 dana su samo kardio po 45 min. Za sada mi sto se kondicije tice ide dosta dobro i navikavam se na vjezbanje i cak sam se navukao. :)

Međutim, htio bih savjet sto se tice prehrane. Po odgovorima na postove drugih korisnika ovdje, vidim da se dosta savjetuje jesti puno vise nego sto sam ja dosad jeo (radi se naravno o daleko ZDRAVIJOJ hrani nego sto sam ja dosad jeo), a ja sam svoju prehranu dosta smanjio. Jedem oko 4 obroka dnevno - zobena kasa s bananom ili nekim drugim vocem ujutro, rucak rascjepim na 2 obroka i gledam da bude neko bijelo meso nepripremljeno na masti ili neko povrce i slicno, te za veceru obicno pojedem malo integralnog kruha sa posnim sirom. Stvari kao sto su klasicni kruh, tjestenina i slicno sam potpuno izbacio.

Moze li mi netko reci nekakav okvirni savjet kakva hrana se smije, a kakva ne bi trebala jesti u određeno doba dana? U biti, stvarno sam nov tome svemu i u kvalitetnu prehranu se uopce ne razumijem pa bi svaki savjet bio stvarno dobrodosao. :)

Hvala svima unaprijed!


Edited by TheNewGuy - 03 Ožujak 2017 at 23:55
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2017 at 09:12
Lijep pozdrav!
Buduci da ti je primarna zelja smršaviti,možeš slobodno jesti svo meso,svo povrće,posni sir,zob,ribu,jaja,voće,žitarice s cjelovitim zrnom,grah,mahunarke,batat,smeđa riža,tu i tam neki punomasni jogurt i tak dalje :D
KLONI SE jako prerađene hrane(ove šrot salame,čokoladna sranja,čipsevi,pomfrit i sva ta sranja koja te pretvore u slinavog zombija kad ih okusis),većih količina šećera(voće je ok), bijelog brašna .

Svu hranu(ak je donekle zdrava) možeš jesti u svako doba dana.

Kolko vidim tvoj jelovnik,jedes premalo. Povećaj to malo. Količinski ili uvedi jos obroka.






"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
TheNewGuy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheNewGuy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2017 at 11:10
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

Lijep pozdrav!
Buduci da ti je primarna zelja smršaviti,možeš slobodno jesti svo meso,svo povrće,posni sir,zob,ribu,jaja,voće,žitarice s cjelovitim zrnom,grah,mahunarke,batat,smeđa riža,tu i tam neki punomasni jogurt i tak dalje :D
KLONI SE jako prerađene hrane(ove šrot salame,čokoladna sranja,čipsevi,pomfrit i sva ta sranja koja te pretvore u slinavog zombija kad ih okusis),većih količina šećera(voće je ok), bijelog brašna .

Svu hranu(ak je donekle zdrava) možeš jesti u svako doba dana.

Kolko vidim tvoj jelovnik,jedes premalo. Povećaj to malo. Količinski ili uvedi jos obroka.


Hvala puno na odgovoru. Da, moj problem je sto mi je nekako kontraintuitivno jesti VISE ako zelim smrsaviti, instinktivno mi je da trebam jesti manje. Posto ja inace nisam jeo puno obroka i opcenito nisam netko ko se gusi u hrani, nego cijeli zivot sjedim (nisam sportski i fizicki tip je***a) i lako se debljam, sad sam to jos dodatno smanjio.

Sto se tice cijelih zitarica, svi kazu da to izbjegavam (bijeli kruh, tijesto). Jel to sigurno za cisti fat loss?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2017 at 16:20
Cjelovite žitarice su ti ok,(naravno ovisi o tome koliko imaš za izgubiti). Možda da si najprije izračunaš koliko trošiš dnevno, i od toga oduzmeš cca 15-20%? Ima ovdje dosta dobar kalkulator: www.iifym.com. Onda si u tu brojku rasporedi ovo što je warrior gore napisao.
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2017 at 20:51
Ak jako volis cjelovite zitarice slobodno ih jedes. Ako ih ne preferiras bas prema mrzis,nemoj ih jesti :)
Pod cjelovito sam mislio na zob,kvinou,amarant,smeđu rižu,heljdu,ječam,pir i tako dalje,ima ih još. Ove zitarice u trgovinama koje su u sareno omotanim kutijama to izbjegavaj,iako na njima pise fitness one su jako daleko od fitnessa.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
TheNewGuy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheNewGuy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2017 at 19:30
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

Ak jako volis cjelovite zitarice slobodno ih jedes. Ako ih ne preferiras bas prema mrzis,nemoj ih jesti :)
Pod cjelovito sam mislio na zob,kvinou,amarant,smeđu rižu,heljdu,ječam,pir i tako dalje,ima ih još. Ove zitarice u trgovinama koje su u sareno omotanim kutijama to izbjegavaj,iako na njima pise fitness one su jako daleko od fitnessa.


Na koje tocno mislis? I jos jedno pitanje - je li ok raženi kruh?
Back to Top
xena1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Ožujak 2017
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (2) Thanks(2)   Quote xena1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2017 at 18:48
Bok.Raženi kruh je ok.Sve što je integralno je puno,puno zdravije od bijelog i duže te drži sitim....

Dosta ljudi misli kako integralne stvari imaju manje kalorija no nije baš tako.Možda imaju mrvicu manje kalorija ali su zato bogatiji sa vlaknima koja su potrebna organizmu,tako da sa raženim kruhom nema greške no u granicama normale....
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.