New Posts New Posts RSS Feed - Balet - kako se dobiva tijelo balerine
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Balet - kako se dobiva tijelo balerine

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Balet - kako se dobiva tijelo balerine
    Posted: 03 Kolovoz 2011 at 12:00
Krive noge u kom smislu? (:
Mnogima koji su se bas bas aktivno i dugo bavili baletom se stvori hiperekstenzija kolena koja stvara tu krivinu noge a to se najbolje vidi kada se cela tezina prebaci na nogu, mozda si na to mislila? Mada ne desava se uvek i svima posto je to ipak stvar i genetike, prirodnog stanja zgloba itd.
A specifican hod, to mogu da razumem, ja davno vec sto od baleta sto od Irskog ne hodam paralelnih stopala vec (potpuno nesvesno) otvaram blago poziciju dok hodam, to sam tek skoro shvatila da radim...:D
Back to Top
berlava View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 414
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote berlava Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2011 at 03:20
e ne znam stvarno sta je s tim baletom,al koga god znam da e time bavija i presta svi imaju krive noge i specifican hod.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 12:18
I druga ovde
Back to Top
pinkylove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pinkylove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 11:50
Evo jedne rekreativne balerine :))))
Those who think they have not time for bodily exercise will sooner or later have to find time for illness. ~Edward Stanley
Back to Top
Petrapas View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Petrapas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2011 at 09:54
U Splitu postoji baletni studio HNK klasicnog baletaSmile .Ja sam krenula sa šš goina i uz veliki trud prebacena sam u stariju grupu sa svojim vršnjacima Big smile!!!Na kraju goine organiziraju se predstave i polažu se ispiti za ocjenje.Program je vrlo strog i discipliniran.Predlažem ti da se upišeš! Clap
Back to Top
Prasica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 39
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Prasica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2010 at 09:38
 U pocetku se vježba u mekim baletnim papucama i ne stoji se na prstima, tek se kasnije prelazi na papuce s gipsanim umetkom. Balet je odlicna osnova za mnoge druge plesove.
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 08:52
imao sam balerinu

jel se to racuna?

Back to Top
karategirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote karategirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Svibanj 2010 at 20:15
 ...jel netko možda zna gdje ima neki tecajevi baleta za š4-godišnjake..??
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2010 at 10:37
Negde sam citala da uglavnom znaju biti jako kriticni u baletskim kompanijama - i nekim skolama, mislim da je bila prica- kada je u pitanju izgled i da znaju otpisati mnoge dobre balerine zato sto ne ispunjavaju neke njihove kriterijume sto se tice fizickog izgleda...Npr. ako su mnogo visoke ili mnogo niske(zavisi sta koja kompanija trazi), ako npr. imaju prilicno ravna stopala ili ako nemaju cuvenu hiperekstenziju koja daje taj prepoznatljivi izgled baletu...I jos gomilu stvari koje spadaju pod ''brutalno surovu i zahtevnu estetiku Baletskih plesaca ((: ''

Mada opet, kada pogledate, ima toliko predobrih i divnih balerina koje su medjusobno sve razlicite konstitucije, ali to nista ne znaci, jer su prosto u tom plesanju - vrhunske!
Back to Top
Ingrid-poledance View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ingrid-poledance Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2010 at 22:47
Baletom se treba poceti baviti jako rano ako se želi postati balerina. Treba imati i neke tjelesne predispozicije i talent ali to je samo š0% uspjeha,a ostalih 90% cini rad. Vježbe se izvode dijelom na štapu, dijelom bez njega. Svaki sat pocinje s vježbom plie u 5 pozicija. Pa zatim idu ostale vježbe. Na sredini (bez štapa) izvode se uglavnom plesne kombinacije. U klasicnom baletu nose se "špice"- papucice koje u prednjem dijelu imaju gips i zato su tvrde pa se u njima može stajati na prstima. Ponekad sam imala krvave žuljeve :).
Povrede su najcešce uzrok kratkog plesackog staža.
Mislim da je klasicni balet najbolja podloga za bilo koju vrstu plesa. A samodisciplina i perfekcionizam plesaca ih uvijek guraju dalje i više.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2010 at 20:57
Divim se Baletskim plesacima i njihova tela i sam ples mi je apsolutna perfekcija! Nazalost mislim da se potpuno tim plesom moze ovladati jedino ako se jako rano sa istim pocne...I sigurno da je za balet potrebna izuzetna disciplina buduci da su napori kojima se telo izlaze...neverovatni i da je potrebna bukvalno, nadljudska snaga da bi se balet izdrzao ((:

Hvala svim ljudima koji se bave baletom sto postoje, barem tako mogu da uzivam u njemu kad vec sama nisam imala srece da se bavim njime!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2010 at 10:17
Originally posted by Ingrid-poledance Ingrid-poledance wrote:

Ja sam plesala balet, i klasicni i moderni i mislim da je balet rudarska disciplina i osnova bilo kojeg plesa. Naravno da je teško i da ima povreda, samo s velikom ljubavlju se može biti balerina ili baletan.


Iznesi nam svoje iskustvo, koje vježbe se moraju raditi i što je bitno ako netko želi postati baletan ili balerina?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Ingrid-poledance View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ingrid-poledance Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2010 at 12:30
Ja sam plesala balet, i klasicni i moderni i mislim da je balet rudarska disciplina i osnova bilo kojeg plesa. Naravno da je teško i da ima povreda, samo s velikom ljubavlju se može biti balerina ili baletan.
Back to Top
Shiny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 129
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shiny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 18:14
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Imamo li ovdje baletana? Thorn, možda... što mislite o ovoj aktivnosti? 
 



 



strasno
"Samo ljudi najuzviąenijeg i najniľeg karaktera se ne mijenjaju."
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 17:45
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Imamo li ovdje baletana? Thorn, možda...
što mislite o ovoj aktivnosti?

 
 

 

There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 17:44

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Imamo li ovdje baletana? Thorn, možda...
što mislite o ovoj aktivnosti?

 
 

 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.