New Posts New Posts RSS Feed - motivirani pocetnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

motivirani pocetnik

 Post Reply Post Reply
Author
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: motivirani pocetnik
    Posted: 16 Lipanj 2013 at 23:39
pozdrav svima, Smile

imam 16 godina, visok sam 193 cm a tezak 90 kg. procitao sam vecinu foruma i imam par nedoumica. imam dosta sala na trbuhu, sto se mozda i nebi reko na moju visinu ali svo salo se lijepi za trbuh. odlucio sam ga se rijesiti, i imam cvrstu volju u tome. Smile
sto se prehrane tice tu mi je sve jasno. moram biti u deficitu, drzati unos proteina visoko i smanjiti unos uh. vecina ovdje nastupa misljenje da pravilna prehrana (deficit) i rad s utezima je dobitna kombinacija za ukljanjanje sala. mene zanima jel mogu teretanu zamjeniti trcanjem? sto ce biti ako postepeno povecavam krugove trcanja recimo 3-4x tjedno? jel se mogu na takav nacin rijesiti sala (naravno s deficitom) ili ja nuzno moram raditi s utezima? pozz

edit: opseg struka mi je 103 cm


Edited by treger - 16 Lipanj 2013 at 23:42
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 08:41
nisam strucnjak, ali po onome kaj znam, utezi nisu nužni: prehrana+kardio(trcanje)=ode salo.
utege možeš ubaciti u dane kad ne trciš; takve vježbe su dobre za izgradnju mišica npr. ruku, za izgradnju tzv. "lean muscles". za pomoc u definiciji (još si mlad, možeš puno toga izgraditi i bez utega) ubaci nakon ili prije trcanja ili izmedju krugova trcanja sklekove, tricep dips, zgibove, burpees itd., ugl bodyweight vježbe, i da vidiš rezultata (uz pravilnu prehranu, naravno!)
sad nek ti odgovore oni koji znaju više od mene i nek me isprave, sretno!
p.s. pohvala za motivaciju sa 16 godina :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 13:14
hvala na odgovoru!
ma do jeseni mi nije moguc odlazak u teretanu, pa trazim alternativu. tu cim kazes ''skidaj kile trcanjem'' svi su nastrojeni teorijom da ces izgubit puno misica. poznam jednog decka koji je skidao salo trcanjem i naravno da je nesto misica otislo, ali salo je otislo gotovo u potpunosti. bf je sigurno nizak, jer ima vrlo dobru vaskularnost. prehrana mu se bazirala na vrlo malo uh. 
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 14:36
trci intervalno, znaci HIIT... sprintevi, pa lagano, i tako u krug.. i nakon toga jos 45min brzo hodaj...
3 put tjedno odradi trening vlastitim tijelom.. skokovi na zid, sklekovi, zgibovi..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 15:24
Najbolje za pocetak kako je Davor rekao...po mom mišljenju teretana još nije za tebe ako si tek poceo
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
zagrada View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zagrada Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 23:09
Pocetnik sam i ja , ali koliko sam citao mislim da je najbolje raditi cardio na prazan stomak 4x tjedno , 2x kad ne radiš cardio možeš kuci neki trening snage uraditi i 1 dan odmaraš i uz to sve pravilna ishrana.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 08:52
evo procitaj malo u vezi toga https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/Kardio-aktivnost-prije-dorucka.aspx
Sve je u hrani prijatelju....sve...apsolutno
Ubaci si trening snage....a dali si znao da više kalorija trošiš dizanjem utega nego kardiom...:)
A sada na posao jelovnik riješavaj prvo ostalo cemo lako!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 11:09
ma lako meni za jelovnik. sastavio sam ga bez problema.
nego, mene zabrinjava nesto drugo. sta ja god radio, gubit cu misice bez teretane. mene to pati...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 15:18
zašto bi gubio misice bez teretane?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 16:17
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

zašto bi gubio misice bez teretane?

Pa po nekoj teoriji, ako misicu ne dajes poticaj da raste, on ce se pocet smanjivat :) Ali po teoriji.. u praksi ne znam, ja nikad nisam bio bez treniranja.. Ali uzmi primjer kad slomis nogu, pa si u gipsu i tako... dodje do atrofije misica... zbog neaktivnosti..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 16:28
Pa znam to...ali koliko sam ga shvatio da misli da bez teretane ne može potaknuti mišic na rast nek radi vježbe prirodne
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.