New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 4344454647>
Author
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2015 at 21:50
thanks, malo sam podataka o njemu nasla na keto sajtovima pa je ovo super.
mislila sam uzeti za jelo ali mozda i za labelo za usta :D i jos neke tjelesne potrebe.
onda je mozda bolje uzeti ovo cisto za jelo!
hvala, budem pogledala tu na siteu.
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2015 at 14:07
Pretrazo sam cijeli net ali nigdje nepise omjer masti i proteina na keto dijeti.
Imam 73 kg(bf 19.4)
Jedem za sad 120g masti i 120g proteina i po potrebi jos ubacim nesto?
I imam par pitanja:
-posni sir DA / NE
-MLJEKO DA / NE
-KIKIRIKI DA /NE
-sumece tablete bez secera DA/NE
Nije da sam ljen i netrazim po netu,ali svatko ima svoju pricu za ketozu,gustin jednu ovaj ovu...pa me zanima vase misljenje? :)
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2015 at 14:42
Posni sir da, ali kombiniraj neke masti s njime...

Mlijeko sta ja znam, ja bi se radije na jogurt odlucio, i to ne vise od 2 dl...

Kikiriki, ne bas, previse UH ima, al nece ti nista biti od nekoliko ako te je volja...

Sumece tablete, ne razumijem zasto ne? Svakako ti kroz ketozu trebaju neki vitaminski suplementi, sad sta uzimas to je na tebi, ja recimo Daily vitamins od MyProteina...
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2015 at 14:45
A mislio sam kao bacaju van iz ketoze...sa svakim proteinima kombiniram masti! :)
Znaci omjee masti i lroteina mi je ok?
I jeli normalno da su mi se misici trenutno smanjili nekako,zbog praznog glikogena?
R4mb0 hvala :D
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2015 at 14:54
Ti znas je li ti to dovoljno hrane u odnosu na tvoj metabolizam i koliko trosis....

Ja recimo ni ne brojim nego samo ne unosim vise od sve skupa 40-ak g UH dnevno, a to sto unesem je iz salata...

Bas sam jucer krenuo opet na keto i danas me vec glava boli sto govori da tijelo polako prebacuje na pogon na masti...

Danas mi je recimo na meniju do sad bilo:
Dorucak - 2 jaja, 200g piletine i rajcica
Medjuobrok - nisam imao jer sam se kasnije probudio
Rucak - 300g pecenog pileta, zdjela kupus salate s maslinovim uljem kojeg sam dosta stavio i neki desert s bjelanjcima cimetom itd iz mikrovalne

Sad dalje ne znam sta cu, vidjet cu, uglavnom uz svaki glavi obrok popijem 1 omega3 kapsulu, a svaki dan 1 tabletu kompleksa vitamina...
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2015 at 16:13
Sa 1900-2000 sam na masi pa sada jedem oko 1600-1700...
Ja jedem dosta jaja,do 50 gra edamera na dan,a ostat riba meso..
Vitamine iz sumecih
Jedino nisam siguran dali sam u ketozi,one trakice su dosta skupe,a nemam bas neke simptome ketoze jer sam naviknut na malo uh...
Al kupit cu trakice da budem siguran :)
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2015 at 18:45
Haha ma sta ce ti to, kad tad moras uci u ketozu, trakice ti mogu biti samo potvrda, ali kako hoces.
Back to Top
granny4567 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote granny4567 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2015 at 11:46
bok!
ima li tko rješenje za zastoj probave dok je na keto?
i inače imam lošiju probavu od ''normalnih'' ljudi, već 20 godina, tako da ta moja loša postala meni normalna, ne pati me.

ali kad sam na keto, probava postaje baš problem. dulcolax mi ne pomaže baš pretjerano.
ima netko nešto drugo za preporučit? 
hvala
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2015 at 12:10
Psyllium, 1 žlica ujutro u vodi.

evo ti tekst da vidis o cemu se radi:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/planirana-prehrana/5-recepata-s-psylliumom.aspx

Edited by ZorroRi - 10 Srpanj 2015 at 12:13
Be healthy, be happy.
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2015 at 14:11
Meni je osobno psyllium prah puno bolji od ljuskica, ne znam u čemu je razlika pa da tako drugačije djeluje, no od kad koristim prah nemam više problema s probavom (sto s ljuskicama nije bio slučaj) :)
Back to Top
granny4567 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote granny4567 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2015 at 12:23
probat ću, hvala :)
Back to Top
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2015 at 09:02
Pitanje za ekipu koja ima iskustva sa keto dijetom. Kako je po pitanju voća? Npr meni je već dva  tjedna skoro u igri samo banana dnevno u shakeu, stim da sam prosli vikend imao izlet sa svježim smokvama i jabukama, pa ne znam da li i dalje da ostavim samo na banani ili jabuki dnevno ili pak mogu više. Pitam jer mi je nekako najpraktičnija voćka nekakva za međuobrok pošto većinom u vrijeme međuobroka nisam doma. Nabavio sam knjigu koja uzduž i poprijeko obrađuje keto dijetu ali ne stižem preveć čitati, pa eto pokušaj da dobim odgovor "lakšim putem".

Slatko sam izbacio skroz kao i kruh, krumpire, rižu i tjesteninu. Od UH jedino što znam pojesti su cca 50g zobenih dnevno i to si rasporedim obično u shake za doručak i shake kao pre workout meal.
Inače već 4 tjedna skoro vaga ne pokazuje pomak na niže, ali primjećujem povećanje mišićne mase uz istu težinu.



Edited by Ancient.Dweller - 02 Rujan 2015 at 09:02
"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2015 at 09:36
Za striktnu ketozu voće nije preporučljivo, fruktoza će te daleko brže izbaciti iz ketoze nego glukoza jer sva fruktoza ide preko jetre. Ako si adaptiran na masti, onda je možeš slobodno ubaciti i umjerenu količinu voća u prehranu, nećeš biti u ketozi, no nećeš imati ni simptome low-carb flu. Bio ti u ketozi ili ne, to nema u njoj nikakve magije da se kilogrami sami otope preko noći, možda ne gubiš tjelesnu masu jer nemaš viška tjelesne mase. To što se tebi sviđa ili ne sviđa sadašnje stanje i omjer mišićne mase i masnog tkiva je posve druga priča, neke stvari trebaju vremena.

Ako hoćeš u ketozu, onda izbor voća preusmjeri na ograničene količine bobičastog i citrusa, ostalo privremeno izbaci, zobene također. Većina UH ti treba dolaziti iz niskokaloričnog povrća, zeleno, crveno i žuto. Također, nemoj pretjerivati ni s proteinima, iako su mitovi o glukoneogenezi dežurna objašnjenja zašto se teorije i prakse o mršavljenju razlikuju, ipak višak proteina u prehrani može biti kontraproduktivan.
Back to Top
Ancient.Dweller View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ancient.Dweller Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2015 at 09:53
Hvala na odgovoru. Zobene sam inače konzumirao uz jutarnje shakove, ali skroz sam zaboravio u svojoj računici na UH iz njih. Tjelesne masti imam nezavidan višak i upravo zato pokušah na savjet kolegice jedne sa ketogenom.
Proteine što uzmem u prehrani + nakon treninga jedan obrok sa cca 26g proteina.
"Jiu Jitsu is a mousetrap. The trap does not chase the mouse. But when the mouse grabs the cheese, the trap plays its role."
-Helio Gracie-
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2015 at 10:04
Predložio bih ti da pokreneš vlastitu temu u rubrici kako smršaviti, pa onda natrag na osnove, od tvoje trenutne forme do prehrane i svakodnevnih tjelesnih aktivnosti.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2015 at 17:02
Originally posted by Domo96 Domo96 wrote:

Pretrazo sam cijeli net ali nigdje nepise omjer masti i proteina na keto dijeti.
Imam 73 kg(bf 19.4)
Jedem za sad 120g masti i 120g proteina i po potrebi jos ubacim nesto?
I imam par pitanja:
-posni sir DA / NE
-MLJEKO DA / NE
-KIKIRIKI DA /NE
-sumece tablete bez secera DA/NE
Nije da sam ljen i netrazim po netu,ali svatko ima svoju pricu za ketozu,gustin jednu ovaj ovu...pa me zanima vase misljenje? :)


ako ce ti keto dijeta tj. LCHF biti nacin zivota, a neka privremena dijeta samo za skidanje sala onda je naglasak na domace proizvode.

zato je bolje jesti je domaci svjez kravlji sir nego kupovni posni, isto je i sa mlijekom. a jedna od najboljih mlijecnih stvari je domaci kefir (od tibetanske gljive).

1 120g masti je definitivno malo jer ovo ske skupa je oko 1600 kalorija

Edited by Gabrijel7 - 06 Rujan 2015 at 17:05
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4344454647>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.