New Posts New Posts RSS Feed - Zubi, usta i okolna ekipa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zubi, usta i okolna ekipa

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zubi, usta i okolna ekipa
    Posted: 30 Listopad 2009 at 13:43
Ima netko problema sa umnjacima?

Mene rasturaju do mozga, natice mi zubno meso, pa se upali, ne moreš gutat, ludiš.
Svi kažu-vadiiiiiiiiii to! A meni se baš i ne vadi-tko bi sad sva 4 odjedanput riješio



Također, koga još(osim mene, po obicaju ) muce AFTE? Znam da su povezane sa slabim imunitetom-jucer mi se napravila jedna na stražnjoj strani jezika, ajme osjecam se ko da sam išla piercing radit!

Dugo sam isprobavala sve i svašta, kapi, tinkture, cajeve za grgljati, ali ništa mi nije tako pomoglo kao posebni mišung etericnih ulja iz AROMATICE.
Zašla sam slucajno u njihov shop na Korculi-nema cega nema-stvarno imaju kvalitetne proizvode, sad, jesu nešto skuplji, ali ovisi o proizvodu.



Imaju svega-od cajeva/kupki/balzama/sapuna/eter.ulja i kremica i za sve vrste unutarnjih i vanjskih boljki.

A kako se VI lijecite od gore navedenih tegoba, ako ih, naravno, imate.




Edited by Kate
Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 15:52
Joooj umnjaci, kad se toga sjetim!

Meni su jedan izvadili prošlo ljeto i mogu ti reci da sam bila manje natecena
nakon operacije, nego prije, od samog naticanja zubnog mesa
E sad, možda ce zvucati cudno, ali ekipa na operaciji je bila SUPER! Doktori,
sestre, sve mladi i zabavni ljudi. Vade oni meni zub, u pozadini svira RHCP i
tako. Sve u svemu odlicno iskustvo    (bolnica u Dubravi, ona zelena)

Afte - seka je imala problema, a moja mama sve to lijeci propolisom u
kapima!
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2009 at 21:01
Eh, Sara89, kako si to lijepo opisala, cini se perolaka stvarcica, ma sitnica


Jel jaaaaaaaaaaaaaako boli to vađenje?
Imam dosta nizak prag tolerancije na neku vrst fizicke boli- npr. zubi




Al, opet,svi koga sam pitala rekli su da su malo pretrpili i da je najgore neko vrijeme poslije operacije kad popusti anestezija, ali da su se kasnije
preporodili

Back to Top
Sara89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 133
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sara89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2009 at 19:39
Pa da, sama operacija je piece of cake ;)

Mene poslije nije tako užasno boljelo, osim kad sam pokušavala otvoriti usta
da nešto kažem :) nije lako šutjeti 3 dana, uh...
Dakle, poslije boli, ali nije neizdrživo. Samo hladi hladi hladi! Mene to
spasilo. Sve ti fino utrne i super je!
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Studeni 2009 at 10:05
Hvala ti na Info.

Dugorocno gledano se, izgleda, ipak, isplati.
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 16:19
Baš sam danas bila u toj bolnici u Dubravi (po prvi put u životu) i sve pohvale doktorima, sestrama i svima tamo. Ljudi stvarno znaju svoj posao i trude se oko pacijenata . Barem što se stomatološkog odjela tice . I isto tako - na redu si za š0min nakon što dođeš. To još nigdje nisam doživjela, ali stvarno. A toliko puno ljudi ima tamo.

Isto imam problema sa osmicama (donjim, gornje još nisu izašle van). Meni je zubar rekao da cu ih morati vaditi van i napisao uputnicu i sve. Ali kada sam došla tamo doktorica mi je rekla da nema potrebe za vađenjem zubiju. Pogotovo ne zdravih. Vađenje zubiju se samo radi u krajnjem slucaju... I uglavnom - razrezala mi je zubno meso koje je bilo preko lijeve osmice... Makar je ta lijeva osmica vec izašla van; ona sumnja da su te upale zbog toga što se hrana i sl. uvuce ispod tog mesa i onda se upali... Vidjet cemo sad kako cu dalje. I da, u cetvrtak opet idem tamo i radim istu stvar na desnoj strani.

I da, još nešto - skoro sam se onesvijestila od smrada paljenog zubnog mesa (sa tom stvarcicom mi je zaustavljala krvarenje). Ali sve u svemu - nadam se da ce bol proci i da ce mi ovo riješiti problem osmica. Bar dok ove gornje ne niknu.

Moj savjet ti je: odi slikati zube (ortopan, tako se zove slikanje), odi zubaru po uputnicu i pravac u bolnicu u Dubravi i vidi što ce ti strucnjaci reci
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2009 at 17:03
Ciao, Freakusha   

Hvala i tebi što si podijelila svoja iskustva s nama.

Slikala ih ja vec pred par godina, pa ispalo da rastu prilicno ukoso, dakle, guraju druge zube i stoga bi mi trebao aparatic da ih ispravim.

Sad idem opet slikat pa cemo vidit u kojoj su fazi.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2009 at 00:55
Slažem se sa curam da definitvno trebaš to riješiti, inace ce te stalno muciti!

što se afti, riješavaš uzrok problema sa imunitetom, znaci vitamine i minerale, a ne posljedicu problema - afte (grgljanje propolisa, betadinea i slicnog, iako to pomaže da brže zacjeli) 
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2009 at 15:42
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Slažem se sa curam da definitvno trebaš to riješiti, inace ce te stalno muciti!što se afti, riješavaš uzrok problema sa imunitetom, znaci vitamine i minerale, a ne posljedicu problema - afte (grgljanje propolisa, betadinea i slicnog, iako to pomaže da brže zacjeli) 




U primjeni je.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 13:18
Eheh, opet imam pitanja u vezi vađenja zubi

Upalio mi se korijen petice, nastao je granulom i zub se klima.

Morat cu vadit tu peticu jer je to žarište infekcije i oralni kirurg mi je reka da je to najbolje rješenje.
poslije kaže staviš implantat i riješiš veliki problem.

Je li netko vadio koji drugi zub osim umnjaka i jel imate kakvih savjeta za prije/poslije operacije da si olakšam?

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2010 at 20:17
Originally posted by Kate Kate wrote:



Je li netko vadio koji drugi zub osim umnjaka i jel imate kakvih savjeta za prije/poslije operacije da si olakšam?



Sto se tice olaksanja boli...drmni koju rakiju prije i neces ni znati da si bila kod zubara!
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 10:14
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:


Originally posted by Kate Kate wrote:


Je li netko vadio koji drugi zub osim umnjaka i jel imate kakvih savjeta za prije/poslije operacije da si olakšam?

Sto se tice olaksanja boli...drmni koju rakiju prije i neces ni znati da si bila kod zubara!





Thanks Mr G.


To sam prakticirala ovih dana dok su trajali užasni bolovi Doduše, više kao "vodicu za ispiranje/grgljanje" ali ne možeš sprijecit da klizne koja kap niz grlo

Ma, mene je, moram priznati, pomalo strah tog vađenja, imam averziju prema svim zubarskim zahvatima i ceprkanjima po ustima, od svega mi dolazi mucnina, pa me sad malo trta kak ce to vađenje izgledat.



Edited by Kate
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 10:20
Eh...ja nikad necu zaboraviti vađenje umnjaka...operacija je trajala nekih pola sata - 45 minuta. Stave ti onaj "papir" na lice da ne vidis kojim oruzjem barataju a boli li ga boli. Samo cujes zveckanje klijesta i cupa ko nenormalna.

Htio sam zadavit tu tetu koja mi je to vadila no kad poslije vidjeh da to zgodna mlada dama a toliko snage u rukama ima. Naime, meni je taj umnjak krivo rastao, isao je dijelom ispod 7ice mislim pa su morali brusiti 7icu i svasta nesto i onda klijestima skupa sa korijenom izvuci umnjak.

Grdo...
 

Edited by Mr G.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 10:28
A je, ustvari su manje-više i ti zahvati individualni.


Inace, od ovog mog zuba mi je cijela lijeva strana natekla, ljudi bi mogli pomislit da se bavim boksom . Užasno grdo izgleda, samo cekam da mi to više splasne, ne mogu ni usta normalno otvorit, sva su se ukocila.


Kad smo vec kod doktora, a i ovaj moj je mlad i zgodan pa virujen da ce to bit olakotna okolnost u svemu tome

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 10:55
joooj Sis, boriš se ti meni s tim...ufff drž nedaj!

Znaš kako ti ja radim kad sam kod zubara...lijepo si prije toga smislim neku lijepu pricicu i cijelo vrijeme je vrtim po glavi, nešto što bi htjela da mi se desi ili nešto lijepo što me ocekuje - totalno se uživim u to i govorim si svaki put kad me zaboli, ovo je prošlo, sad sam korak bliže izlazu i tome o cemu mislim - i tako bol po bol...sve prolazi   

kvragu, um je tu najjace oružje
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2010 at 11:00
  Najlakše je izvaditi zub. NE znam kakva je tocno situacija, ali i sam imam, tj. imao sam previše problema sa zubima. Lokalni šerif na selu mi je pokvario sve što se pokvarit dalo uz to što imam genetskih problema sa zubima. Htio covjek tako sve po redu vaditi pa sam se prebacio u grad kod drugog zubara, sve dok nisam poslom nabasao na jednog odlicnog zubara u zagrebu koji mi je rekao prvu recenicu ovog mog posta. covjek mi je u 6 mjeseci spasio zube koji su bili nespasivi i ona dva šerifa ih vec otpisali. Bilo je tu mrtvih zubi, puknutih zubi, granuloma i ne znam cega sve ne, ali puno dobre volje i odgovornog rada zubara spasilo je sve što se spasit da.

Ma samo zapravo želim reci da se nadam da si bila kod ok kirurga da te ne zeznu

Moja preporuka je svakako stomatološki faks.

Ali eto opet ponavljam, ne znam kakva je tocno situacija. (Meni je šerif lokalni u Bjelovaru rekao da bi umro kroz para dan zbog granuloma da mi ne izvadi zub, i cap - izvadio ga je,a to nije bila istina o umiranju, saznao naknadno, valjda je htio od zubic vile nešt dobit preko mog zuba)
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

kvragu, um je tu najjace oružje


 

Edited by danijelš402

oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.