New Posts New Posts RSS Feed - Zone srcanog ritma
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zone srcanog ritma

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:21
Gordane, ako se dobro osjecaš... Samo ne treba pretjerivati. Baš sam bacio pogled na upute vrhunske staze za trcanje, Phoenix me natjera :), pa se podsjetio imaju test protokole po Bruce-u, Nostrandu, Naughtonu, Conconiu... Ali opominju da se u nekim zemljama ti testovi smiju raditi uz ljecnicko osoblje. Sretno za operaciju, drži se.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:38
Originally posted by gordan72 gordan72 wrote:

Ako sam dobro shvatio, taj Conconijev test radim tako da hodam/trcim na traci i to tako da pocevši od 5 km/h svake minute dižem brzinu za 1 km/h ... i kad dodjem do tocke kada više ne mogu (do otkaza), zabilježim tu minutu i pogledam na ovom grafikonu max. HR?




Jesam li ja to dobro ulovio?

A sad......vise manji, iako treba imati iskustva kod analize podataka.
Osobno nisam radio nista slicno, samo sam prisustvovao labaratorijskim mjerenjima max primitka kisikia, odnosno Fmax  i odredjivanju zona uz pomoc mjerenja maske koja biljezi primitak kisika.
Ovo bi bilo slicno tome koliko vidim, dakle imas brzinu i otkucaje i crtas graf kako pomices brzinu, kada prestane linearne krivulja to je u principu anaerobni prag, Fmax se radi do otkaza, u principu frekv srca nema vise uspon, nego se pretvara kao u ravnu liniju , ne idealnu, ali.
S obzirom da to treba ici do krajnjih granica treba biti oprezan sto se zdravstvenog statusa tice, ali i neke utreniranosti koji vjerovatno imas. 
Ako te ne zanima rad na poboljsanju aerbno ili anaerobne izdrzljivosti kao primarni cilj , a nebi trebao kao rekreativca , te te to zanima predostroznosti radi da znas da se ne preopterecujes i zanima te kolika ti  je "rezerva" onda si tu relativno siguran kaj se tice klasicnog weight treninga i sl.
Velim relativno jer u principu punoi kardiologa ce ti reci umjereno, ostaviti veliki srcanu rezervu koju nebi kao smio prelaziti. U principu reci ce ono sto i svaki dr. a sto je vjerujem i najoptimalnije, biti umjeren, sto mi uglavnom nismo.....al kaj sad, to je na nasu odgovornost :)
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2013 at 16:44
@iver .. hvala. Proci ce nadam se ok .. a imat cu o cemu pisati na blogu o borbi sa ludom štitnjacom ;)
A što se ovih mjerenja zona tice ..  sve mi se sada pomutilo ... :)

Ma mislim, kao što rekoh .. malo stati na loptu ako prijedjem 90% i to je to ...
Tako i tako bih morao još smršaviti, dakle držati se nekih 60 - 70%, a ne dizati kettlebelle na 90% :)





Edited by gordan72 - 22 Travanj 2013 at 16:45
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2013 at 11:17
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

da se nadopunim,,, heart rate > od 90% max heart ratea je ok ako imas zdravo srce. no 90% ljudi s nekom srcanom manom zapravo ne znaju za nju.
 
Sto je upravo razlog da svi oni koji se vec bave ili imaju namjeru poceti se intenzivno baviti nekom fizickom aktivnoscu obavezno odu kod kardiologa i pregledaju se, dakle osnove stvari: EKG i ehokardiografiju.


Edited by tare - 23 Travanj 2013 at 11:18
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.