New Posts New Posts RSS Feed - zitarice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zitarice

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
sanjalica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: zitarice
    Posted: 19 Veljaca 2008 at 11:39

 pozdrav ljudi!Vec na par mjesta sam procitala da osobe koje za dorucak jedu zitarice imaju manji struk(a meni to treba) pa me zanima dal neke odredjene zitarice il mogu kupiti cornflakes il tak nekaj???

hvala

 e i ova tablica kalorija,kaj zbrajam kcal?

Edited by sanjalica
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2008 at 12:05
Iskreno; cisto sumnjam da zitarice utjecu na struk.

Ako mislis na struk u smislu nakupina masnog tkiva onda da, ali ako mislis bas na sirok struk mislim da je to do genetike.
Back to Top
sanjalica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2008 at 13:30
 mislim na masno tkivo.....bas i ne volim one musli tak da.....al sve za zdravlje(i manje "jastucice")
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2008 at 14:48

Ja jedem:

Viola muesli s grozdicama i ljesnjacima
zobene pahuljice Hahne
Wafa fibre (iz DM-a)
Back to Top
sanjalica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2008 at 14:56
 fora je da zivim u malom gradu pa nema dm-a,a u vz nejdem tak cesto......al mozda ima u trgonomu
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2008 at 21:58
Ma kakve musli to je puno secera.

Pomjesaj zobene i corn flakes i to ti je to.
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2008 at 22:10
Originally posted by šime šime wrote:


Viola muesli s grozdicama i ljesnjacima



Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2008 at 22:25

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Ma kakve musli to je puno secera.

Pomjesaj zobene i corn flakes i to ti je to.
 

I opet ce dobiti puno secera Iz corn flakes-a.

Najisplativije, daleko kvalitetniji izvor ugljikohidrata (nizak GI), sa vecim udjelom vlakana su zobene.

Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2008 at 15:46
Originally posted by šime šime wrote:


Viola muesli s grozdicama i ljesnjacima


Ove mueslije i ja jedem. Ne vjerujem da sadrze previse secera, pogotovo za jutarnji obrok. 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2008 at 18:09
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

I opet ce dobiti puno secera Iz corn flakes-a.

Najisplativije, daleko kvalitetniji izvor ugljikohidrata (nizak GI), sa vecim udjelom vlakana su zobene.



Cornflakes-a se stavi full malo cisto da se razbije ta monotonija zobenih odnosno lakse mi je zvakat kad metnem malo cornflakesa jer su zobene onak dosta 'suhe'.
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2008 at 21:29
 Zobene se uvijek mogu omeksati tako da ih se noc prije ostavi u mlijeku/vodi kako bi ujutro omeksale, ili ih se ujutro prelije vrucim mlijekom/vodom ili jednostavno smiksa s ostalim sastojcima (whey, mlijeko/voda itd...)
Back to Top
lulamae View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lulamae Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2008 at 23:07
  ja svako jutro jedem muesle i struk mi se jos nije stanjio..
al ne znam kak se zovu te moje al imaju 8 vrsta zitarica,suhe grizdzice i ljesnjake..stvarno sumnjam da imaju secera,samo su prirodno zasladene s grozdzicama..nedavno sam probala od vivere mislim il dr.oetkera..ka je to bilo slatko..fuj!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2008 at 18:46

Originally posted by lulamc lulamc wrote:

  ja svako jutro jedem muesle i struk mi se jos nije stanjio..
al ne znam kak se zovu te moje al imaju 8 vrsta zitarica,suhe grizdzice i ljesnjake..stvarno sumnjam da imaju secera,samo su prirodno zasladene s grozdzicama..nedavno sam probala od vivere mislim il dr.oetkera..ka je to bilo slatko..fuj!
 

Kontradiktornost sto bi neki rekli Grozdzice imaju dosta visok GI. Neki ih cak jedu kao PWM, a sto mislis zasto? Time zamjenjuju dekstrozu. Pogledaj sadrzaj uglj. na š00g u tim mueslima.

Ja i dalje ne vidim razloga zasto vjerujete da cete ako jedete zitarice smanjiti struk? Nadam se da taj rad u kojem to ima objasnjeno nije dosao iz nepouzdanih izvora, tipa google (u smislu jednostavnih web portala koji prenapuhuju stvar), mila, arena, gloria, tena itd...

Back to Top
sanjalica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2008 at 09:51
 ja naznam,netko je napisao da je cak i dokazano da zene(il svi,neznam tocno)koje za dorucak odabiru zitarice za razliku onih koje biraju nesto drugo imaju tanji struk......
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2008 at 10:01
Originally posted by sanjalica sanjalica wrote:

 ja naznam,netko je napisao da je cak i dokazano da zene(il svi,neznam tocno)koje za dorucak odabiru zitarice za razliku onih koje biraju nesto drugo imaju tanji struk......


To su tipicni mila, tena tekstovi. Ne vjerujte u te budalastine.
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2008 at 11:00
svatko tko imalo detaljnije citaj sadrzaj ovog portala vec bi trebao znati sto smanjuje struk - od prehrane, dodataka do vjezbanja. 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.