New Posts New Posts RSS Feed - zdravstveni problemi vs dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zdravstveni problemi vs dijeta

 Post Reply Post Reply
Author
annmaria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annmaria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: zdravstveni problemi vs dijeta
    Posted: 19 Veljaca 2016 at 23:20
Cao svima
Zanima me moze li i netko preporucit neku dijetu i prehranu za mrsanje
Imam 20 godina,student sam pa bas i ne mogu stalno kuhati i uvik nesto na brzinu jedem,zbog toga mi je opao imunitet....Postala sam anemicna,zeljezo,metabolizam sve se pogorsalo
Pocela sam lagano ici u teretanu,kardio vjezbe vecinom da malo se pokrenem,ali jos ne znam sta bi sa prehranom,sve ove dijete ukljucuju neke jelovnike,a nisam bas dobra u kuhinji
ako ima neki jednostavni plan,salate,jaja,piletina,pliz nek mi neko objasni ili dadne link
Imam 76 kg visoka 174 cm
hvala unaprijed! ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2016 at 13:15
Bok annmaria...


kako sada jedeš? recimo...2-3 dana što detaljnijih jelovnika...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
annmaria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annmaria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2016 at 21:12
Ujutro kava,ponekad zobene pahuljice ili smoki,ponekad vocka neka
rucak zavisi jesam li kod kuce ili na faxu,ali ugl riza biza ili piletina,vrhnje ili krompiri i jaja
vecera,nekad ne jedem,nekad grickalice,fast food ili ak je ostalo nesto od rucka se pojede

nema sad nista specificno ili neki odredeni jelovnik,cesto preskocim,pa se desi da nisam nista cjeli dan jela,pa se navecer prejedem
a ovisna sam o kavi popijem i do tri dnevno turske,i jos dva tri nessa tijekom danae
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 12:03
Smile Pretpostavljam da je samo kava ujutro kad je junk navečer, a zobene kad večere nema? Big smile

Moraš si malo reda uvest....pogotovo da ti se ovako ne dešavaju periodi prejedanja navečer. Ali i da uvijek nekako gađaš istu skupinu namirnica....recimo nije isto jedan dan za večeru pojesti griz....a drugi piletinu i povrće Wink Standardizacija tih obroka bi ti malo pomogla da si ustanoviš na što ti tijelo najbolje reagira i koliko ti uopće kcal treba...

Jesi pogledala tu naše primjere jelovnika pod Nutricionizam? Vraga jesi Tongue



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 12:36
prvo sta bi ja napravila...kupila 5 konzervi tune...
drugo kupila piletinu...trece kupila razno povrce koje se moze jesti sirovo...

za veceru uvedes salatu: mijenjas tunu/piletinu i povrce (lako za napraviti)
to je 1.korak...

drugo...standardizirati dorucak: recimo skuhas 2 jajeta+zobene sa vocem

od ovoga krecemo Wink
Back to Top
Tratincica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tratincica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 14:32
A sto jos uz ta dva jaja (kuhana pretpostavljam?)
I dal je velika katastrofa ako su zobene s nekim mlijekom ili bas moraju na vodi biti?
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 14:47
Originally posted by Tratincica Tratincica wrote:

A sto jos uz ta dva jaja (kuhana pretpostavljam?)
I dal je velika katastrofa ako su zobene s nekim mlijekom ili bas moraju na vodi biti?

proteinski hljeb, povrce (krastavci,paradajz), sunka nemasna
mlijeko nemasno ili bademovo/zobeno, ili voda zavisi od ciljeva
ja osobno ne pijem normalno mlijeko nego zobeno/rizino/bademovo
Back to Top
annmaria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annmaria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 15:23
Tunu nisam bas nikad probala
a salatu sa piletinom obozavam

a to za dorucak,trenutno jedem musli s mlijekom,obozavam oraste plodove to cak grickam onako kad poslepodne ogladnim

meni je najgore da uvedem red,prije nisam nikako doruckovala sada ponalo,navikavam se
Back to Top
annmaria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annmaria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2016 at 15:24
A gledala sam nes al iskreno nisam detaljno
a valjalo bi mi znaci da ono jedan dan jednu vrstu jedem tipa proteine drugi nes drigo ili da mjesam u danu??
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2016 at 14:12
Originally posted by annmaria annmaria wrote:

A gledala sam nes al iskreno nisam detaljno
a valjalo bi mi znaci da ono jedan dan jednu vrstu jedem tipa proteine drugi nes drigo ili da mjesam u danu??

ako mislis na carb cycling onda da Smile
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2016 at 14:13
Originally posted by annmaria annmaria wrote:

Tunu nisam bas nikad probala
a salatu sa piletinom obozavam

a to za dorucak,trenutno jedem musli s mlijekom,obozavam oraste plodove to cak grickam onako kad poslepodne ogladnim

meni je najgore da uvedem red,prije nisam nikako doruckovala sada ponalo,navikavam se

ako je musli kupljen u supermarketu onda ne...oni su puni dodanih secera
mozes napravit svoj musli, stavis zobene neko voce i orasaste plodove Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.