New Posts New Posts RSS Feed - Zdravlje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zdravlje

 Post Reply Post Reply
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zdravlje
    Posted: 03 Lipanj 2015 at 11:38
Evo napravljena artroskopija lijevog koljena... Hrskavica je kompletno u banani... U 9.mj idem na artroskopiju desnog koljena.. Imam osteoartritis patele 4.stupnja i takodjer pojedenu hrskavicu.. Kako god okrenes, koma.. Kazu doktori da s ovim stanjem odustanem od sporta i samo plivanje i bicikla... Vidjet cemo..

Povisena urea i kreatinin, te kalij, i po uputama doktora, znatno smanjiti unos proteina, prakticki pocinjem bazirat prehranu na povrcu..

Jedan cudan period ispred mene.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2015 at 16:35
Baš mi je žao. Nadam se da to ipak nije kraj za sve sportske aktivnosti osim plivanja i bicikle...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2015 at 20:31
I ja se nadam..

Prvo dobra rehabilitacija,spustanje tezine, i onda polako se posvetiti jacanju donjeg dijela tijela...vrijene je da uspostavim ravnotezu.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2015 at 23:55
Žao mi je to čuti. Nemam osobnog iskustva sa osteoartritisem koljena, pa i neću lupetati o tome, no nažalost znam(i osjećam) jako dobro što su degenerativne promjene od ozljeda i treninga. Koliko te znam, ti imaš dovoljno vježbanja pa pa mi baš nije jasna rehabilitacija tj jačanje donjeg dijela tijela u tvom slučaju? Vjerojatno moraš poraditi i na gležnju, kukovima pa na općem uzorku pokreta da rasteretiš oštećeno koljeno koliko je to moguće. Ali pronaći terapeuta koji će osmisliti što je baš u tvom osobnom slučaju potrebno, vjerojatno isto nije lako, nismo isti, pa ni opće terapije nisu za svakoga. Iz osobnog iskustva i problema sa kralježnicom, bio kod 3 terapeuta kod nas u Zg, sa dijagnozom, svi su se nasmiješili i rekli sad ćemo ojačati i stabilizirati, bit će vama bolje ... :) Pa sam popiz...o, kako zbog sportske prošlosti imam specifično snažne mišiće oko kralježnice, i pitam koliko imate pacijenata sa jačom kralježnicom i koliko će me ove vježbe učiniti jačim nego moj sport? Onda sam dobio odgovore u vidu kiselog osmijeha :(   Najrazumnija osoba iz svijeta fiziot... kojeg sam sreo u HR je Nejc Šarabon, ako će te kojim slučajem zanimati, pošalji PM, povremeno se logiram. No ne znam koliko ima iskustva sa tvojim problemom. U svakom slučaju, želim ti uspjeh u smanjivanju tegoba.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2015 at 15:04
Pa definitivno imam losu mobilnost gleznja i kukova, te slabiju stabilnoat koljena. Slabija nozna muskulatura (genetski) mi je oduvijek problem. Sva tezina mi je u gornjem dijelu tijela..

Najvjerojatnije nakon rehabilitacije u Lovranu, krecem na treninge u dizacki klub, kod trenera koji je oporavio i pripremio rukometasa Renata Sulica (pogotovo jer mi je ispred kuce).

Kako god, mislim da cu morat smanjit intenzitet sporta.. Poceo sam igrati tenis 7x tjedno po 2h, i to je na kraju donijelo svoje.
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.