New Posts New Posts RSS Feed - Zbunjujuce bespuce internetskih informacija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zbunjujuce bespuce internetskih informacija

 Post Reply Post Reply
Author
Meeratz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Meeratz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zbunjujuce bespuce internetskih informacija
    Posted: 20 Lipanj 2013 at 10:46
Bok ljudi! 

Ovak...zadnjih nekoliko godina sam se zbog prirode posla i tempa života malo opustio te skupio dosta suvišnih kg. Nekoliko godina unazad prestao sam sa aktivnim bavljenjem košarkom i igralište zamijenio stolicom i krevetom. Što je rezultirao kako sam i opisao u prvoj recenici :) Sadašnja situacija je slijedeca: visina 192 cm, masa: 115 kg.

E, sad...htio bi se polako vracati u normalan oblik te u neko dogledno vrijeme skinuti ovih 15 kg. PA cemo vidjet dalje :)

Ono što me iznimno zbunjuje je pregolema kolicina raznih informacija na internetu o skidanju kila. Ok, vezano za hranu, stvar je više manje jasna i prilicno konzistentna na svim stranicama koje sam posjetio. Trening. Tu se pogubim svaki put jer sam u tjedan dana našao 5 milja vrsta razlicitih treninga. Ok, malo karikiram ali fakat tog ima previše. Zapravo, da ne filozofiram previše, htjedoh vas pitati da li negdje ima "knjižica uputstava" gdje slijedim upute od tocke A do tocke B da bi došao do rezultata. Nije mi previše bitno oce li to biti u 6 mjeseci ili godini dana. Ili cak i više.  Bitno mi je da stignem na cilj :)

Eto...ako netko može sa sigurnošcu reci koje vrste treninga se treba držati, u kojim intervalima i sve ostalo korisno vezano za trening, bio bih i više nego zahvalan. Takodjer, slobodno me maznite po glavi ako vec ovako nešto ima na ovom forumu ali jednostavno sam se umorio u traganju za odgovorom pa mi se smislenije cinilo da ovdje ostavim post. 

Hvala unaprijed.
Pozz
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 10:57
svakako preporucam anaerobne treninge, hoceš li ti raditi s utezima ili samo s vlastitim tijelom nije bitno, kod svih je knjižca drukcija jer smo svi razliciti, odaberi neki program treninga i prehrane koji si našao na internetu i drži ga se, za 8 tjedana promijeni, ne zaboravi uzei mali odmor kad osjetiš zasicenje i drži se zdrave klope i rezultati garantirano ne izostaju, imaš na forumu puno programa svih vrsta pa ti biraj ;)
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 12:34
Kao što ti je Markan vec rekao.
Treninga ima 1000ce a kako ima 100 ljudi 100 cudi tako ima i 100nacina  jer ne vrijedi za svakog sve.
Uzmi tako neki program odradi ga 8 tjedana da se maximalno pridržavaš i usporedi si pocetak i kraj.
Ako misliš da si mogao bolje to ceš kroz tih 8 tjedana sam shvatit jel ti falilo da radiš još snage, dal da radiš još cardio ili kombinacija.
Što se tice hrane ona svima stvara najveci problem, al probaj barem 15 dana se pridržavat maximalno koliko možeš programa a iza toga vidi jel se osjecaš od neke hrane više napuhan, previše sit ili pak da ostaneš gladan i onda si povecaj-smanji obroke kako ti odgovara.
Sam si rekao da ti vrijeme nije toliko bitno pa onda nema smisla da ideš sada u extreme sa velikim startnim deficitom koji ce ti polucit rezultate, vec kad imaš volje i strpljenja odradi to normalno i bez deficita, bilježi rezultate, javi se na forum, sa slikama prije-poslije.
Reci što ti ide, što ti ne ide. Uzmi u obzir da za svaku vježbu ima uvijek 5 alternativa pa isto tako i za svaku hranu ima isto barem toliko.

Sretno :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
fit93 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fit93 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 13:13
Shaun T, Insanity. Evo ja upravo opet pocinjem.

Edited by fit93 - 20 Lipanj 2013 at 13:14
Back to Top
Meeratz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Meeratz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 16:19
Ljudi, thnx na svim informacijama! 

Btw, naletio sam na youtube-u i na Insanity program...Jel to itko od vas probao, ali u smislu da ga je odradio kako spada od prvog do zadnjeg dana? Ful me zanima dal je moguce dobit rezultate kakve zapravo reklamiraju...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 18:25
Ako ti fizicka sprema daje mogucnosti da to radiš,kako da ne :)

Za pocetak možda malo probaj se prije insainity programa...ono uci u tempo nekakav..lijepo je vrijeme vani....možeš trcati..voziti bajs malo da stekneš nešta....kondicije....i narocito otvori oci i gledaj proces koji se odvija...koje vježbe ti pašu ....nismo isti zato ih toliko pronalaziš....a i kljuc uspjeha je hrana, jako bitna karika ona ti omogucava najveci uspjeh...a uz to i trud i aktivnosti ti daju bolje rezultate i zadovoljstvo koje želiš postici ,i drago mi je da si došao tu sa jednom voljom za napredak,:)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.