New Posts New Posts RSS Feed - Zašto Whey poslije treninga ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zašto Whey poslije treninga ?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Tina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zašto Whey poslije treninga ?
    Posted: 26 Srpanj 2012 at 11:17
Moj suprug se nikako ne slaže da trebam piti Whey poslije treninga i to pogotovo jer želim smršaviti.Procitao je puno tekstova o tome i uvijek se spominju proteini i mišicna masa.Sada niti meni nije više jasno.
I da, kako to da je mjerica proteina uvijek ista za svih,bez obzira na težinu osobe?
Kako ja od 64 kg mogu piti istu kolicinu kao i netko sa 90 kg.?
Malo sam zbuki !
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2012 at 12:25
To je zato jer odjednom osoba moze primiti 30g proteina.. ali neki trpaju i po 50g nakon treninga..

Whey te nikako nece udebljat nakon treninga.. to su gluposti.. jos ako je intenzivan trening, ide i dekstroza nakon treninga.. nek se muz baci malo na citanje..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2012 at 12:37
moraš samo uracunati kalorije koje uneseš putem wheya u svoj cjelodnevni kalorijski racun, whey se pije da nadomjesti proteine iz hrane (ako je mjerica wheya 30 grama cistog proteina to je jednako kao da pojedeš 150g pileceg bijelog mesa) samo je whey lakše probavljiv i pije ga se sa porcijom uh poslije treninga da sav ode u mišic i cuva mišicnu masu jer ti je ona prijatelj pri mršavljenju zato što troši više kalorija od masnih naslaga koje ne želiš

da bi dobila mišice moraš pojesti 3 grama proteina po kilogramu tjeselne mase što bi kod tebe bilo cca 190 grama što je jednako cca kilogramu pileceg bijelog mesa dnevno (ako ti sa svoje 64 kile toliko možeš pojesi samo naprijed :))

nadam se da sam pomogao i da nisam nigdje pogriješio ali to bi bilo to po stvarima koje ja citam po forumima

P.S. zašto ti sa 64 kilograma želiš smršaviti ?

edit: kad vidim koliko je bolje objašnjava netko tko se skroz kuži glupo mi je išta pisat po forumu

Edited by Markan1989 - 26 Srpanj 2012 at 12:38
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2012 at 12:44
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

To je zato jer odjednom osoba moze primiti 30g proteina.. ali neki trpaju i po 50g nakon treninga..

Whey te nikako nece udebljat nakon treninga.. to su gluposti.. jos ako je intenzivan trening, ide i dekstroza nakon treninga.. nek se muz baci malo na citanje..
ja bih rekao i da je ovo sa 30g proteina glupost...
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Tina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2012 at 14:38
Ma citao je i previše pa mu nije bilo jasno zašto se stalno sa proteinima veže prica o mišicnoj masi.Ja sam mu pokala neke postove ali nije bio zadovoljan sa odgovorom
Back to Top
Tina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2012 at 14:39
Sa 60-61 kg na 172 cm bi izgledala puuunooooo,punooooooo bolje
Back to Top
Tina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2012 at 14:42
Citala sam ne jednom od sajtova ( mislim da je bio bosanski ) da se višak unešenih proteina ne može iskoristit pa se taloži u salo.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2012 at 16:38
sva energija koja se ne iskoristi se taloži u salo bile to M, UH ili P, ali ovo sa 30 grama proteina odjednom po meni ne stoji, iskoristit ce se ako ukupni kalorijski unos bude zadovoljavajuci i to je po meni to

ta 2 kilograma viška ne bi trebao biti problem, bitan je postotak masti u tijelu, da imaš i 64 kilograma ali više mišica super bi izgledala a tvoje tijelo bi trošilo nešto više kalorija

bitno je da se osjecaš dobro i da imaš kolicinu kondicije koja te zadovoljava i to je to, ako ti je cilj smanjiti za 2 kilograma to se riješi u mjesec dana samo dnevno imaš unos kalorija koji je za 250 manji od tvoj TDEE koji se dobije iz BMR, imaš puno kalkulatora, samo guglaj i naštimaj tako i ici ce
Back to Top
Tina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2012 at 11:15
Googlam svaki dan i i stalno citam postove.Prehranu sam prilagodila i treniram 5xtjedno.Na tijelu se vidi vec napredak: struk,podignuta guza,zategnutija koža,pravilnije držanje ali mi kile još stoje.
Ono što mog dragog muci je da cu ako pijem Whey poslije treninga nabildirati bedra i listove koji su mi vec ionako malo jaci prirodno
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2012 at 11:58
Originally posted by Tina33 Tina33 wrote:

Moj suprug se nikako ne slaže da trebam piti Whey poslije treninga i to pogotovo jer želim smršaviti.Procitao je puno tekstova o tome i uvijek se spominju proteini i mišicna masa.Sada niti meni nije više jasno.


Cega se bojite, ovog?



Big smile

Bez brige, ne vjerujem nit da treniraš toliko intezivno niti da si na nekoj kuri tako da možete slobodno otklonit taj strah od proteina Wink Uostalom, onda prestani jest sve što ima veze sa proteinima i baci se na povrce i UH-e Tongue

Uostalom, zašto ljudima mišicna masa znaci nešto veliko,ogromno? Pa svima nam je u cilju imat što više mišica naspram masnog tkiva, ne?



Originally posted by Tina33 Tina33 wrote:


I da, kako to da je mjerica proteina uvijek ista za svih,bez obzira na težinu osobe?
Kako ja od 64 kg mogu piti istu kolicinu kao i netko sa 90 kg.?
Malo sam zbuki !


Mjerica je mjerica, a svatko si dozira prema potrebi Wink Netko od 90 kg može stavit 2 mjerice, tebi dovoljna 1.

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

To je zato jer odjednom osoba moze primiti 30g proteina.. ali neki trpaju i po 50g nakon treninga..



Siguran? Tongue


Originally posted by Tina33 Tina33 wrote:

Ma citao je i previše pa mu nije bilo jasno zašto se stalno sa proteinima veže prica o mišicnoj masi.Ja sam mu pokala neke postove ali nije bio zadovoljan sa odgovorom


Aha. A bi li bio zadovoljan ako ja kažem da ga pijem više od 2 god. i da sam sve skupa dobila.....0 kg? I da i dalje izgledam kao žensko? LOL



Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:



da bi dobila mišice moraš pojesti 3 grama proteina po kilogramu tjeselne mase što bi kod tebe bilo cca 190 grama što je jednako cca kilogramu pileceg bijelog mesa dnevno (ako ti sa svoje 64 kile toliko možeš pojesi samo naprijed :))



Jelda, baš 3g, baš baš? Wink


Originally posted by Tina33 Tina33 wrote:

Googlam svaki dan i i stalno citam postove.Prehranu sam prilagodila i treniram 5xtjedno.Na tijelu se vidi vec napredak: struk,podignuta guza,zategnutija koža,pravilnije držanje ali mi kile još stoje.
Ono što mog dragog muci je da cu ako pijem Whey poslije treninga nabildirati bedra i listove koji su mi vec ionako malo jaci prirodno


Kile, kile...samo su kile bitne...joj,joj...Tongue

To dragog muci....a tebe? Wink Moram primjetit da malo previše ovisiš o njegovom mišljenju...sorry...ja bi voljela cut što tebe brine i muci, cijelo vrijeme su njegove dileme u pitanju....aaannddd where are you? ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2012 at 16:48
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:


da bi dobila mišice moraš pojesti 3 grama proteina po kilogramu tjeselne mase što bi kod tebe bilo cca 190 grama što je jednako cca kilogramu pileceg bijelog mesa dnevno (ako ti sa svoje 64 kile toliko možeš pojesi samo naprijed :))
 


racuna se bezmasna tjelesna masa. znaci, ako ima 64kg, uz 20% BF, to je 51kg ili 150g P
Back to Top
Demetra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 105
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Demetra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2012 at 18:49
je je gymka....kile kile....i tako dok se ne nauci da tijelo s istom kilažom može sasvim drugacije izgledat...
Back to Top
Tina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2012 at 18:56
Uh,uh koliko toga....
Što se tice kila sa 23 sam imala 60 a sada sa 36, 64 kg.Puno bolje se osjecam i izgledam sa 2-3 kg manje.Dragi je nevjerni Toma i sve voli imati crno na bijelo , i naravno da bi volio da sam mršavija kao i svaki drugi muškarac.Nisam ovisna o njegovom mišljenju ali o svemu raspravljamo zajedno pa sam ga vašim strucnim znanjem htjela uvjeriti da nema razloga za brigu.
Back to Top
Tina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2012 at 18:57
i da, slika je groooooznnnnnnaaaaaaaa.........
Back to Top
Tina33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2012 at 22:03
Originally posted by Demetra Demetra wrote:

je je gymka....kile kile....i tako dok se ne nauci da tijelo s istom kilažom može sasvim drugacije izgledat...

Ma znam ja sve to.Ne vidim u cemu je problem ako želim 2-3 kg ici dole.Pa ne želm imati 55 i izgledati kao vješalica.Ipak imam nešto u toj svojoj glavi
Back to Top
diinnoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 143
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote diinnoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2012 at 01:00
Sto je više mišicne mase to je manja sklonost ponovnom debljanja, jer mišicna celija ima svojstvo da troši energiju za razliku od celije "sala" koja ima zadatak da skladišti energiju. Svaki kilogram mišicne mase 100 kalorija više se troši.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.