New Posts New Posts RSS Feed - zašto vježbate
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zašto vježbate

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: zašto vježbate
    Posted: 05 Rujan 2011 at 09:08
citajuci malo forum i razne teme (periodizacija, utezi ili vlastito tijelo i sl) shvatio sam da ljudi imaju dosta razlicite ciljeve i želje, pa  me zanima zašto vi vježbate? Koji je primarni cilj? Da li baš želite biti "veliki", ili vam je dosta sala oko trbuha, ili jednostavno želite baviti se necime i sl?

- evo da ja prvi odgovorim: meni nije toliko bitno kako izgledam i nekako smatram da je vježbanje cisto zbog izgleda nešto pogrešno. Ja zapravo obožavam sport i ne bih mogao zamisliti da recimo sutra ne mogu otici voziti bic cijeli dan samo zato jer sam na masi i ne odgovara mi cardio. Nekako mi je najvažnije zdravo se hraniti i baviti sportom, bilo kojim bez obzira na neke rezultate u izgledu.
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2011 at 19:12
Multi mix razloga : Barem u mom slucaju

Fizicko zdravlje - leđa, gipkost, disanje, imunitet ...itd itd
Psihicko zdravlje - endorfini i smirenost, skuliranost, veselje, a kod mene pogotovo opako sredstvo izbacivanja bijesa

Adrenalin - uz dobru muziku vježbanjem postižem "mozak-na-pašu" osjecaj, ne maltretiram se tih sat vrimena nikakvim ozbiljnim mislima, samo drillam navalu adrenalina i osjecam se high (mozak bye bye )

Energija - osjecaš se super mocnim, kao da imaš simply put - superpowers

Zaigranost - pogotovo kad plešem, plivam, igram badminton - igra/trening je sama sebi svrha


To su primarni razlozi, a naravno - bolji izgled je podjednako i razlog i izuzetno dobra nuspojava




Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2011 at 21:33
I just wanna be cock strong, that's it.
Vjezbam da bih uvijek bio u formi, maksimalno pokretan, i da sam dorastao manje-vise svakom fizickom izazovu koji iskrsne.
Eto, ukratko.
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2011 at 21:48
Prvenstveno zbog zdravlja i nekog psihickog zadovoljstva, a kako je rekla Kate, dobar izgled dolazi kao "šecer" na kraju Big smile
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2011 at 21:55
Zato sto me je sramota da budem jedna od onih mladih osoba koje u potpuno omlitavljenje i nesposobne za napor i lenje da se popnu tri stepenika.:)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2011 at 22:25
Želim izgledati lijepo na plaži, da se žene i muškarci se okrecu za menom.
Sve ostalo dolazi kao nuspojava samog treniranja , a i namece se samo po sebi. zdravlje.......ako sam zdrav duze cu moc vjezbati i izgledati lijepo itd.......snaga.......ako budem snazan moci cu se preseravat pred komadima i dizat teske stvari i drapat telefonske imenike...........itd.......


Edited by The Phoenix
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2011 at 23:19
Krenula sam prvenstveno da bi bolje izgledala, jer sam izgledala u.s..r...... Onda sam se navukla... Sad treniram jer obožavam taj osjecaj koji me obuzme dok vježbam, nakon vježbanja, uz to to mi je sad i dio posla... Jednostavno sad mi je ovo postao nacin života... I dobar je osjecaj jedina se ne umoriti kad neš radiš... a uz  to se nadam da ce donesti i još bolji look... znaci... kompletan paket Smile
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2011 at 21:46


Uploaded with ImageShack.us

zbog ovog

Sve ostalo je samo prekrasna "nuspojava"!

Haha, to na stranu, jednostavno se zaljubiš u ovaj nacin života i to je to. Istražuješ, pomažeš drugima i postaješ bolja osoba.

Edited by zika
LiveStrong
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Rujan 2011 at 23:12
Ma u biti svi mi želimo privuci suprotan spol na bilo koji nacin :D ovo je jedan od njih
U mirin brah?
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2011 at 01:09
Vježbam da izvucem maksimalni potencijal svojeg tijela. Nakon ove ozljede nedavne, idem do granice.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2011 at 08:16
ccc znaci svima je sve u izgledu... T&#šš1;ngue T&#šš1;ngue T&#šš1;ngue
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2011 at 09:47
Originally posted by alpinist alpinist wrote:

ccc znaci svima je sve u izgledu... T&#šš1;ngue T&#šš1;ngue T&#šš1;ngue


Kaže covjek kojem to nije bitno i uz sve moguce slike vezane uz treninge, penjanje koje voli  ima sliku svojeg tijela  i trbušnjaka u avataru cccccc. LOLLOLLOL

Zato sam i napisao ono kaj sam napisao jer svi koji vele da im izgled nije bitan muljaju i ne žele priznati, bitan vam je kao i sve ostalo samo ljudi to iz nekog razloga ne zele priznati......kao kad te pitaju za curu koja ti se en sviđa pa kompromisno bitno je kakva je u duši LOL malo sutraWink
Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2011 at 10:19
pa naravno da je bitan izgled, ali nije to sve T&#šš1;ngue mislim kod vježbanja, kod cura je skoro sve.. ahahahaha
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2011 at 10:47
Hehehehe, pa kad su cure površne pa na kraju kukaju kak zavrse s panjevima  WinkLOLLOL
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2011 at 12:19
nisu sve ja vježbam zbog perfekcionizma, imam tu glupkastu težnju biti najbolja što mogu biti na svakom mogucem podrucju
dugo nisam bila zadovoljna sobom, iako su mi drugi govorili da nemam razloga za to, ja sam ih vidjela i morala sam uciniti nešto, + moj višak energije i averzija prema sportovima, teretana se cinila kao dobra opcija. I uistinu je ispala dobra opcija volim takav nacin rada na tijelu, zabavan mi je, tih sat-sat i pol su samo moji da se iskljucim i iživim sve frustracije i taj je osjecaj odlican.
naravno, tu je i detalj samopouzdanja, ponekad treba i vanjska tj vidljiva potvrda toga da imaš svako pravo držati do sebe, željeti više i imati visoke kriterije koja se onda "spoji" s vec razvijenom psihom i cini cjelinu koja je na putu da bude nešto stvarno super svaki korak prema tome me veseli, veseli što bar u jednom podrucju imam pravo na optimizam i on je bar negdje realan...i da, izgledam puno bolje, što je jedan od primarnih razloga kretanja u ovo, ocito.
Porasla mi je samosvjest, još je puno posla i oko površne i oko psihicke strane, ali pomaka definitivno ima i bili su mi i jesu veoma bitni.
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2011 at 12:19
Prvenstveno zbog izgleda. Da nisam bio debeli fatass nebi ni prismrdio utezima. 
Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.