New Posts New Posts RSS Feed - zamjena vježbi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

zamjena vježbi

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: zamjena vježbi
    Posted: 22 Sijecanj 2009 at 10:06

kada bi vježbe za ruke (svaka posebno za bicepse, tricepse, ramena i prsa) zamijenila s par vrsta sklekova i vježbe za noge (svaka posebno za unutarnju i vanjsku stranu bedra, guzu i kvadriceps) zamijenila s par vrsta cucnjeva zbog uštede vremena jer planiram malo više crobnog ubacit da li bi dobila isti efekt kao i vježbanjem svakog misica posebno pošto su ovo vježbe koje pogađaju više mišicnih skupina odjednom?

ili je možda bolje da nastavim vježbati kao do sad - svaki mišic posebno?

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 14:21
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

kada bi vježbe za ruke (svaka posebno za bicepse, tricepse, ramena i prsa) zamijenila s par vrsta sklekova i vježbe za noge (svaka posebno za unutarnju i vanjsku stranu bedra, guzu i kvadriceps) zamijenila s par vrsta cucnjeva zbog uštede vremena jer planiram malo više crobnog ubacit da li bi dobila isti efekt kao i vježbanjem svakog misica posebno pošto su ovo vježbe koje pogađaju više mišicnih skupina odjednom?

ili je možda bolje da nastavim vježbati kao do sad - svaki mišic posebno?


Zašto ne probaš full body trening? Idealan ako imaš hrpu crobnog sa strane.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 14:32

full body trening - jel to kružni trening? 

inace, ak zamijenim vježbe ovak kak sam napisala jel isti efekt ili ipak nije?

 

btw - ne idem u teretanu - sama doma vježbam

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 14:49
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

full body trening - jel to kružni trening?

 

U principu su slicni ali je razlika u samome konceptu i vježbama.

Svaki full body se može prilagoditi osobi, možeš 3x tjedno odraditi cijelo tijelo (dakle sve mišicne skupine) ili recimo prvi trening u tjednu gornji dio tijela, drugi donji, treci opet gornji, pa sljedeci tjedan pocinje prvi trening sa donjim itd.

Kombiniraju se malo ponavljanja i više serija, manje serija i više ponavljanja, te kombinacija.

Samo nabrzinu jedan primjer (prva verzija koju sam naveo, odrađuje se cijelo tijelo)

š. trening 3xš2
2. 6x3 ili 6x5
3. 4x8


Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

inace, ak zamijenim vježbe ovak kak sam napisala jel isti efekt ili ipak nije?

btw - ne idem u teretanu - sama doma vježbam


Ti zapravo ne mijenjaš nego izbacuješ, tu je velika razlika.

Ako ceš vec raditi full body ili izbacivati/mijenjati, onda što osnovnije vježbe poput raznih varijacija cucnjeva, mrtvog dizanja, zgibova, propadanja, biceps pregiba, fly-eava za rame (posebno zadnje koje je najmanje provocirano vježbanjem) itd.

Sad ovisi o tome što imaš od opreme doma: nije isto imati benc, šipku, stalke, bucice i tegove i ne imati sve to.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 20:22

 ima negdje link gdje je skroz opisan taj nacin treninga?

jedino kaj imam doma su orbitrek, bucice i pilates lopte

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 20:59
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 ima negdje link gdje je skroz opisan taj nacin treninga?


Kako da ne!

I bez cekanja na odg google bi ti izbacio hrpu stranica i foruma gdje je opisan full body trening (ili ako hoceš na engleskom, potraži na t-nation.com)

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

jedino kaj imam doma su orbitrek, bucice i pilates lopte


Uh
Nedostaje ti tu dosta toga, sad ovisno o tvojim financ. i prostornim mogucnostima i kreativnosti mogla bi si stvoriti dobru podlogu za ozbiljnije vježbanje kod kuce kupnjom barem onog navedenog u mom prijašnjem postu.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 23:13

 pa zar ne postoje vježbe koje mogu zamijeniti to kaj si ti naveo?

cisto informativno - cca kolko košta to kaj si naveo?

Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2009 at 23:24

 http://www.youtube.com/watch?v=v33eVxcHT-s 

jel ovak izgleda taj full body?

kolko inace traje takav trening i jel puno ucinkovitiji nego normalan - gdje imaš prvo zagrijavanje pa onda mišic po mišic pa na kraju crobno?

 btw - nemerem na&clig; di je opisano - sve nekaj bezveze mi izbacuje

 

zna&clig;i ona zamjena nije dobra (prvo pitanje kod otvaranja teme) - a iz kojeg razloga? jer i jednim i drugim vje¾bama pogadjaju se isti mi&supš;i&clig;i  - pa mi nije jasno za&supš;to zamjena tih vje¾bi ne bi imala isti efekt kao i sklekovi ako se radi isti broj ponavaljanja recimo?

 

ak sam dobro shvatila u full body spada kombinacija spajanja npr èuèanj + pregib - biceps... ili npr penjanje na step + vje¾ba za ramena... to sam vidla na youtubeu na jednom od filmi&clig;a kad sam upisala full body...

 

Edited by jedna_mala
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2009 at 02:53
 @jedna_mala

cim uhvatim vremena ti odgovorim, trenutno sam došao s posla i nisam ni za šta tako da drugom prilikom.
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2009 at 14:04
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2009 at 14:15
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

  http://www.t-nation.com/free_online_article/sports_body_trai ning_performance/totalbody_training

jel ovdje taj trening detaljno opisan?


Odlicno za pocetak, imaš na našem drugom forumu neke primjere vec sastavljenih treninga pa i tamo prošvrljaj
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2009 at 14:47
 jel moze tocan link gdje se to nalazi na tom drugom forumu jer ja tamo stvarno ništa nisam našla?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2009 at 16:04
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 jel moze tocan link gdje se to nalazi na tom drugom forumu jer ja tamo stvarno ništa nisam našla?

Imaš pm.

Slj put malo pažljivije koristi search, ima puno toga, samo treba naci
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2009 at 16:33
  Danas odradio 2. trening prvog ovogodišnjeg ciklusa full bodya po svim pravilima i parametrima (dakle ne neki vlastiti nacin) i jedva sam se dovukao kuci, doslovno. To je nešto strašno i nevjerojatno..toliki intenzitet, toliko znoja i napora se uloži, trening je dosta kratak - ovisi koji tjedan je u pitanju, ali navecer kad legneš u krevet osjecaj je predobar - cijelo tijelo gori...

No ima i svojih laganih neg. strana - lagana napetost, nervoza i povremeni osjecaj iscrpljenosti tokom dana, no sve se to može rješiti.

Nisam se mogao suzdržati, iza pwm-a palo je cca 50-60g p, š50-š70g U i nešt malo masti...

@jedna_mala

Još uvijek zainteresirana za ovakvo šta?
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2009 at 18:25
 ja sam!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2009 at 18:43

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Danas odradio 2. trening prvog ovogodi&supš;njeg ciklusa full bodya po svim pravilima i parametrima (dakle ne neki vlastiti naèin) i jedva sam se dovukao ku&clig;i, doslovno. To je ne&supš;to stra&supš;no i nevjerojatno..toliki intenzitet, toliko znoja i napora se ulo¾i, trening je dosta kratak - ovisi koji tjedan je u pitanju, ali naveèer kad legne&supš; u krevet osje&clig;aj je predobar - cijelo tijelo gori...

No ima i svojih laganih neg. strana - lagana napetost, nervoza i povremeni osje&clig;aj iscrpljenosti tokom dana, no sve se to mo¾e rje&supš;iti.

Nisam se mogao suzdr¾ati, iza pwm-a palo je cca 50-60g p, š50-š70g U i ne&supš;t malo masti...

@jedna_mala

Jo&supš; uvijek zainteresirana za ovakvo &supš;ta?
 

stvarno super zvuci i sve samo kaj ja trenutno nemam toliko vremena da bi ja cijeli dan sjedila za kompom i kopala o tom full body treningu pa radje vježbam ko i do sad... pa cu to ostaviti za jednu drugu priliku.. em sam na faksu po par puta na dan jer imam dosta rupa - skoro niš u komadu, a sad su mi taman kolokviji i sve pa moram ic.. em 4 treninga plesa tjedno po sat i pol - dva s tim da nesmijem izostat jer se pripremamo za nastupe i još 2h s- faktora tjedno.. jedva da stignem vježbat ovo svoje doma, a di da još ucim neš novo za što mi fale i sprave i pol naziva vježbi ne znam kaj znace.. probala sam to skužit kak se tocno vježba taj full body u sat - dva vremena - al sam skužila da ne bu išlo pa sam odustala 

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.