New Posts New Posts RSS Feed - Zamisao mog novog jelovnika =)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zamisao mog novog jelovnika =)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zamisao mog novog jelovnika =)
    Posted: 18 Veljaca 2007 at 22:24
 Evo ovako, nakon sto sam dosta dobro proucila sve na forumu i stranici, pokusala sam sastaviti neki jelovnik koji bi odgovarao onome sto bi ja, ajd mogla jest (jaaaako sam izbirljiva i puno tog ne volim:( , ugadjali mi odmalena pa nisam stekla naviku i sad mi jednostavno ne ide, da su me tjerali sad bih im bila zahvalna=) )
 
oko 6:30- zobene/musli (s mlijekom najmanje masnoche?)/vocna salata od banana i jabuka/rizolino?? =)
 
oko 9:30- jogurt 0,š% mm/jabuka/griz
 
oko š2:30/š3:00- jaja (bjelanci:zumanjci 4:š)/ kuhano ili pecheno bijelo meso /posni sir/tjestenina (integralna?) s posnim sirom/juha (govedja?)/tjestenina (integralna?) s jajima
 
oko š5:30- jogurt 0,š% mm/jabuka/snjita crnog kruha?/griz
 
oko š8:30/š9:00 posni sir/tjestenina (integralna?) s posnim sirom/kuhano ili peceno bijelo meso/jaja (bjelanci:zumanjci 4:š)/ (integralna?) riza
 
kad imam trening (20-22 h)
prije treninga-bananu/jabuka
neposredno poslije treninga(?)-weiderov whey protein(sirutkin protein)-(gdje ga nabavit?najblizi veci grad mi je Osk, ima tamo?moze preko neta?(onda je vjerojatno skuplje)) sa glukozom(grozdanim secerom)/samo glukoza?
oko 23 h- posni sir/bjelanjci (treba li uopce jesti u to doba? (treninzi su kasno :( , al nea drugih termina)
 
dodaci prehrani:whey protein(sirutkin protein) sa glukozom(grozdanim secerom) poslije treninga kao pwm (post work meal), l-carnitin , Protein 80
vitamini:c vitamin, vitamin C-500, ABC+ multivitamin,cink, kalcij,magnezij,vitamin E
------------------------------------------------------------ -----------------------
od onog sto se dosta preporucuje u prehrani:
š. ne volim nikakve vrste riba i morskih plodova
2. ne volim od povrca nish osim onog sto ne valja (krumpir)
3. ne volim puretinu
4. od voca volim-jabuke,banane,tresnje,jagode,kruske (ne znam je l' jos sta, ne mogu se bas sjetit)
 
od picha najvishe pijem vodu i studenu/janu s limunom,al pochet chu i zeleni chaj opet..
 
ajd mi sad, molim vas,  recite shta mi valja u tom jelovniku, shta da izbacim eventualno ubacim(al prije tog prochitajte ovo shto se ne mogu natjerat jest).. koje od nabrojenih vitamina/dodataka prehrani da uzimam koje ne moram?
 
unaprijed hvala
 

 
   

Edited by just_a_girl
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2007 at 23:07

nisi nigdje spomenula orasaste plodove - dakle orah, ljesnjak, kiki-riki, badem...
+ imas jos i sljive, smokve, grozdice (uglavnom suseno voce)

to sve gorenavedeno je zgodno kao medjuobrok, ali u malim porcijama jer na primjer ja bez problema mogu pojesti š50 grama badema, ali to je puno kalorija i recimo jedna porcija bi bila 30 grama

onda kao medjuobrok takodjer integralno pecivo

...

bas ti ne vjerujem da ne volis nista od povrca, recimo mrkva u juhi, spinat, zelena salata, pa paradajz, krastavac, paprika - pa sigurno jedes nesto od toga...

...

evo par random prijedloga kako da obogatis jelovnik:

- sok od narance - svijeze iscijedjen bez dodataka (samo naranca i voda)
(recimo uz dorucak ili medjuobrok kao pice)

- spinat s kuhanim jajima

- pileca juha s mrkvom i kuhanom piletinom

- navecer (nakon vecere) par salica zelenog caja (ako ostajes dulje budna zbog nekih obaveza - caj ce te sprijeciti da bezveze jedes nesto, a nema smisla jesti puno navecer)

- paradajz juha

- grah

...

za rucak pojedi porciju ugljikohidrata (riza, tjesto) - obroke s malim udjelom ugljikohidrata (posni sir, bjelanci) ostavi za veceru

...

sto se tice vitamina i minerala, educiraj se koliko ih ima u hrani koju pojedes u jednom danu i kolike su preporucene vrijednosti....

na Wikipediji mozes saznati sve te vrijednosti o valjda svakoj namirnici koja postoji (naravno na engleskom)

i na ovom sajtu imas te podatke: www.kalorije.com
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 14:16
 thx
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:06
Opa stvarno si se potrudila, jelovnik ti je sasvim ok, dobro ti je jos ovaj šime savjetovao!
cuj, ako se budes mogla ovog svega pridrzavat bit ce suuuper , al to je tesko uz skolu i sve obaveze (znam po sebi), osobno bih htio imat 6-7 obroka na dan ali jednostavno ne mogu stic vise od 4 maksimalo mi je 5 obroka a to je rijetkost !!

Mislim da cu pocet nosit u skolu hranu u tuperwareu i zderat pod odmorom
jer sad sam se ozbiljno napalio na zdravu prehranu
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:07
E da sta ne volis nista od ribe? Joj , a toliko ima dobrih morskih proizvoda mljac ne mogu vjerovat da nista od toga ne volis!
Od ostalog se sve manje-vise slazem
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:43
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

osobno bih htio imat 6-7 obroka na dan ali jednostavno ne mogu stic vise od 4 maksimalo mi je 5 obroka a to je rijetkost !!
Mislim da cu pocet nosit u skolu hranu u tuperwareu i zderat pod odmorom



daj pa nije tako tesko..... to vrijeme koje provedes u skoli ili na poslu ili (za moj slucaj) na faksu taman ti stane jedan medjuobrok...

a ako imas ducan u blizini (dakle ako ne zivis u nekoj zabiti) onda si mozes kupiti jogurt, pecivo ili voce.... i nema problema
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 18:49
Kazem ti da nisam racunao te medjuobroke kao sto su jogurt ili bademi ili tako nesto s tim mi i dodje oko 5-6 obroka!
Ajde potrudit cu se sto vise pazit na tu prehranu ubuduce
Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 22:23
Originally posted by just_a_girl just_a_girl wrote:

 
od picha najvishe pijem vodu i studenu/janu s limunom,al pochet chu i zeleni chaj opet..
 


 
   



sve ok, osim kaj izbaci vode s limunom, iako svi misle da je to zdravo, nema tu traga limunu, sve sami secer, a s time i pono kalorija nepotrebnih

Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 22:24
puno (ne pono) nepotrebnih kalorija 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2007 at 23:59
 ajjoooj.. a ja to svaki dan u skoli pijem hehe... bash mi finoo..  .. al probat chu izbacit
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2007 at 00:35
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Kazem ti da nisam racunao te medjuobroke kao sto su jogurt ili bademi ili tako nesto s tim mi i dodje oko 5-6 obroka!
Ajde potrudit cu se sto vise pazit na tu prehranu ubuduce




Da, nemoj da te to zavara....

ljudi misle da obrok mora imati predjelo, desert, pice, meso, ovo, ono i sta sve ne.....

Ne... obrok je jabuka i jogurt.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 18:36

Evo i mog plana prehrane, napisao sam po danima pa je malo velik tekst, inace bit ce to jos raznovrsnije samo sto nisam sad sve napisao, nadam se da cu se moc pridrzavat svega ovoga!

š. dan

š.Dorucak

Zobene pahuljice (vocni musli) + tekuci jogurt 3 dcl + tableta vitamin C

2. Medjuobrok 

Svjezi sir (kravlji) / tekuci jogurt/ voce (jabuka, naranca, banana) / whey protein 30 g

3. Rucak

š50 g mesa (puretina, piletina, teletina) + š00-š50 g rize + zelena salata

4. nakon treninga

Whey protein 30 g + saka grozdica

5. Vecera

Svjezi kravlji sir 200 -250 g

2. dan

š. Dorucak

Jaja (tvrdo ili meko kuhana) / frape od banana i jabuka + vitamin C

2. Medjuobrok

Voce (limun , jabuka, banana, ...)

3. Rucak

Tjestenina (integralna) / kuhano bijelo meso / govedja juha / riba

4. Medjuobrok
 

Svjezi sir / voce

5. Vecera

Vocni sok / jabuka / sendvic od sira (razeni crni kruh)

3. dan

š. Dorucak

Kruh i margarin (crni kruh bez aditiva) / kruh i sir + vitamin C

2. Medjuobrok

Vocni shake (mlijeko + 2 banane) / whey 30 g

3. Rucak

Juha (govedja, riblja) + ribe i krumpir + zelena salata

4. Nakon treninga

Whey protein + malo grozdjica

5. Vecera

Sendvic od puretine

4. dan

š. Dorucak

Svjezi posni sir 200 g + jogurt  + vitamin C

2. Medjuobrok

Griz  ili puding

3. Rucak

Meso (janjetina , teletina) snicle + salata

4. Medjuobrok

Voce (banana , jabuka, kivi ..)

5. Vecera

Kuhano bijelo meso (ne previse)

5. dan

š. Dorucak

Zobene (vocni musli) + vitamin C

2. Medjuobrok

Voce / whey 30 g

3. Rucak

Juha s tjesteninom  +  Sarma / blitva

4. Medjuobrok

Svjezi posni sir / tekuci jogurt

5. Vecera

Riza sa kuhanom piletinom

6. dan

š. Dorucak

Svjezi sir/ jaja/ sendvic od sira (ili namaza npr. margarin ili tako nesto)

2. Medjuobrok

Griz ili puding / voce / whey 30 g

3. Rucak

Pasta i gulas + zelena salata

4. Medjuobrok

Sendvic od puretine/ salata od mahuna

5. Nakon treninga

Whey 30g + malo grozdjica / riza i piletina

7. dan

š.Dorucak

Žitarice + vitamin C

2. Medjuobrok

Malo blitve ili nekog povrca

3. Rucak

Juha + Blitva / krumpir / mrkva/ riba

4. medjuobrok

Svjezi sir / jogurt / voce

5. Vecera

Tjestenina

 

 
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 18:37
Dao sam si truda , hehe al nadam se da cu se moc pridrzavat toga (krecem od ponedjeljka)  
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 19:22

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Dao sam si truda , hehe al nadam se da cu se moc pridrzavat toga (krecem od ponedjeljka)  
 

Malo sam citao tvoj jelovnik i primjetio sam da nikakone konzumiras Tunjevinu. Dobri su ti jelovnici samo ti savjetujem tunjevinu nekada(naravno ako ju volis jesti)

Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2007 at 20:42
E da dobro da si mi rekao, i to cu ubacit u prehranu , zahvaljujem se!

Moram se sad naviknut ovako jest!!
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2007 at 00:09

tableta vitamin C:

koliko mg vitamina C ima?
Jedna naranca ima oko š00mg sto je sasvim dovoljno za dnevne potrebe, a naranca ima i mnogih drugih vitamina i minerala, pa smatram da je bolji izbor od tablete
(http://www.kalorije.com/app?service=direct/š/RezultatiPretr age/$DirectLink&sp=20825)

recimo mozes iscijediti narancu i popit s vodom... to ja pijem ujutro.



sto se tice jelovnika, po mojem misljenju, medjuobroci su malo previse "light" - moje pojmanje medjuobroka je (recimo) - jogurt, pecivo i jabuka - dakle, sve zajedno...

sta zelis izgubiti salo?
(jer mi se cini da ti jelovnik ima mali kalorijski dnevni unos)


btw pokrenuo sam web-stranicu o prehrani... tj. nisam pokrenuo jos, stvar je u izradi. Adresa je:

www.prehrana.org


Ocekujte zanimljivu stranicu !!


    

Edited by šime
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.