New Posts New Posts RSS Feed - Zakrzljala pocetnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zakrzljala pocetnica

 Post Reply Post Reply
Author
nirvana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nirvana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zakrzljala pocetnica
    Posted: 05 Ožujak 2007 at 00:55
Nakon jako dugo vremena odlucila sam krenuti na neko vjezbanje. Probala sama kod kuce, ali nedostaje motivacije, a u grupi je uvijek lakse. Imam par pitanja pa kad ce netko imati volje odgovoriti:
-cilj mi je skinuti visak kilograma (š0-š5) i oblikovati tijelo (imam 36 godina)
-drugi cilj je smanjiti utjecaj stresa kojem sam svakodnevno izlozena na poslu i van njega
-i poneki savjet o prehrani bi dobro dosao (sada zivim iskljucivo na sendvicima, pizzama isl)
-nezgodna stvar je sto radim u smjenama (kako koji tjedan, nekad od šš-š8, nekad od š3-20, nekad od š8-2 i svaki treci vikend) tako da neki fiksni termin ne dolazi u obzir
-ne znam za sto bih se odlucila, teretana, crobic, pilates...
-zivim na pescenici a radim u vecernjem listu (slavonska avenija) pa bi pozeljno bilo da je negdje u blizini
-zanimaju me termini i cijena, moze i link, br. telefona isl

Hvala unaprijed & pozdrav!!!

(stavila sam ovog smajleka jer se trenutno tako osjecam, a u lipnju/srpnju se vise ne bih zeljala tako osjecati...)


®elite li spoznati pakao na zemlju, zavirite u dusu depresivna covjeka...
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 12:33

Ako zelis izgubit kile, morat ces promijeniti svoju prehranu i kolicinu kalorija koju unosis u sebe.

tjelesna aktivnost ima znacajno manju ulogu u tome.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2007 at 15:41

Originally posted by ©ime ©ime wrote:


Ako zelis izgubit kile, morat ces promijeniti svoju prehranu i kolicinu kalorija koju unosis u sebe.

tjelesna aktivnost ima znacajno manju ulogu u tome.
 

    Prema nekim istrazivanjima rad u smjenama je opasniji nego konstantan rad nocu zbog mnogobrojnih poremecaja koje tijelo trpi....jedna sedmica prijepodne druga popodne,svi koji su izlozeni takvom sistemu rada znaju kakav je to osjecaj od spavanja,napetosti do prehrane.......svi znamo sta nam donosi brza hrana,pizze ,hamburgeri,kebabi,falafel itd,,,,zatim statican posao,,,,,puno sjedenja.........stvara se tu puno negativne energije kao i neizbjezno povecanje kilaze.........organizam reaguje na svaku stresnu situaciju na isti nacin kao da ste fizicki ugrozeni.....hipofiza pod stresom osobadja hormone koji stimulisu nadbubrezne zlijezde  da intezivno oslobadjaju druge hormone..ovi hormoni povecavaju koncentraciju ubrzavaju reakcije i povecavaju snagu....................................................... ............................................................ .............kad prodje stresna situacija nivoo tih horomona u krvi  se smanji,,cesto stresanje dovodi do raznih poremecaja jer tijleo se neuspijeva oporaviti, nesto slicno kao kad treniramo pa unistavamo misice...stres ugrozuje probavni trakt,,,,,stres u stomaku moze prouzrokovati diare,usporavanje ili ubrzavanje prolaska sadrzaja kroz crijeva,imas osobe koje se zbog povecanog kortizola u krvi debljaju...Stres utice lose na imunitet,nervni sistem,kardiovaskularni sistem...................................................... ........................................jedini nacin da nepuknemo je da se covjek uci savladjivati ili ublazivati taj stres,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,osobe koje imaju stresan statican posao je najbolje da krenu odmah sa bavljenjem sportom,fizicke aktivnosti su jako dobro,,,,,,,,,,neznam da li imas mogucnost koristenja neke od finskih sauna,,,,,,,sauna je jako korisna a narocito je antistresna(koristim je cesto i mogu ti reci da sam jako smireniji premda sam jako explozivna osoba).........jako bitno je kod stresa da se covjek o´dmara dovoljno kao i da jedes zdravu iredovnu ishranu........kad dodjem u stresnu situaciju ako mi je u blizini krevet idem odmah prileci nakon toga se osjecam normalnije a to i vecina lijecnika preporucuje...................ima tu i tehnika dubokog disanja za smanjenje stresa......polako udises kroz nos zrak dok brojis do š0 a onda ga izdises takodje brojeci do š0.............................zenama tvojih a i mojih godina ,isto imamo godina,,,,,,,,,,,,,,bih preporucio prije pilates,crobic i nesto slicno prije teretane,,,,,,,tijelo je stvoreno za fizicke aktivnosti,,,,kretati se vise itd..

Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2007 at 19:43

Originally posted by nirvana nirvana wrote:


-cilj mi je skinuti visak kilograma (š0-š5) i oblikovati tijelo (imam 36 godina)


-i poneki savjet o prehrani bi dobro dosao (sada zivim iskljucivo na sendvicima, pizzama isl)

  

Pretrazi forum i glavnu stranicu, vec je bilo par topica i brdo savjeta i o prehrani i o vjezbanju.

Originally posted by nirvana nirvana wrote:


-drugi cilj je smanjiti utjecaj stresa kojem sam svakodnevno izlozena na poslu i van njega
  

Joga, definitivno. Ne znam di na Pescenici ima, ali pogledaj ovdje: Joga u svakodnevnom zivotu , oni imaju na dosta lokacija u Zg-u, a trebali bi biti dobri za ono kaj tebi treba. Osobno, kod njih nisam isprobala, ali sam cula dosta dobre komentare.

Originally posted by nirvana nirvana wrote:


-ne znam za sto bih se odlucila, teretana, crobic, pilates...
 

Kombiniraj po vlastitoj zelji. Nece ti biti dosadno, pa su manje sanse da odustanes.

Originally posted by nirvana nirvana wrote:


(stavila sam ovog smajleka jer se trenutno tako osjecam, a u lipnju/srpnju se vise ne bih zeljala tako osjecati...)

 

Ma daj, najteze je poceti, kad se ufuras, vise nema problema. Sretno i javi kak napredujes.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2007 at 18:33
Samo se ti ufuraj malo u tu, informiraj se i kreni, kad se ufuras nema ti premca!

Sretno
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2007 at 10:45

JOga ti mozda i bude odgovarala, ali ako nisi takav tip (kao sto ja nisam), onda te takva vrsta "vjezbanja" nece opustiti.

Meni osobno vic odgovara crobik, jer se iskacem i iz sebe izbacim sve! To ti je moj odmor, a ti moras pronaci nesto u cemu ces ti uzivati! Sretno!

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.