New Posts New Posts RSS Feed - Zabrinutost
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zabrinutost

 Post Reply Post Reply
Author
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zabrinutost
    Posted: 30 Ožujak 2012 at 12:06
Hocu li gubiti mišicnu masu ako se ogranicim na aerobne vježbe (bicikl i hodanje mi najbolje odgovaraju) uz dobru prehranu?

Normalno podrazumijeva se da sam procitao puno tema o prehrani ovdje i da sam otprilike shvatio što moram jesti i koliko ali zbog svojeg fizickog stanja (citaj hipertenzija) ne smijem trenirati anaerobno pa me zanima je li moguce zadržati mišice koje imam jer sam procitao da su anaerobne vježbe loše za mišicnu masu?
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2012 at 14:13
pa u principu kod mršavljenja (deficit unosa kalorija u tijelo koje pospješuješ i tjelovježbom) se zadnje gubi masno tkivo (znam da to nisi naveo kao cilj, al velim), a prije tog sve ostalo - voda, mišicno tkivo... i kod aerobnih vježbi se isto aktiviraju mišici, al mislim da se i cijepkaju i da, u biti, ovisi o tome koliko ceš omogucit krpanje i jacanje mišica adekvatnom prehranom, kao PWT ali i tokom cijelog dana. mislim da bi mogao izgubiti nešto, sad je pitanje koliko - to i mene zanima? ovisi kolika ti je mišicna masa sada i na koliko anaerobnih vježbi i koji unos proteina i ostalog ti je tijelo naviknuto. da neki bilder pocne naglo samo cardio radit, izgubio bi dosta mišicne mase... znam da dosta bildera ne želi ni blizu traka za trcanje i ostalih cardio sprava.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2012 at 16:15
pa cilj je izgubit masno tkivo, dobro si ti to shvatio :D

kakvu bi prehranu u tom slucaju preporucio, jel ista ili slicna kao kod ekipe koja želi dobit na masi (UH i proteini) ili je nekakvi drukciji omjer,

ja sam mislio nešto ovakvo napravit,

proteini: oko 2 grama po kilogramu tjelesne mase (piletina puretina riba posni jaja) to bi ispalo 180 grama tj 720 kalorija
UH: oko 1,5 gram po kilogramu (raženi kruh, voce, salata koja mi padne pod ruke) opet 140 grama tj 560 kalorija
masti bi pojeo koliko bi pojeo sa ribom, mesom i jajima (ak treba mogu i neke orašaste ubacit) ali da bude to oko 200 kalorija

pa bi to ispalo 1600 kalorija a gledao sam da bi moj BMR bio po kalkulatoru na stranici bio 2070 na 90 kg i 2006 na 85 kilograma što je zasad ciljana težina što bi znacilo deficit od oko 500 kalorija, jel bi to bilo u redu ako bi vozio bicikl 5 ili 6 puta tjedno (vremenski koliko cu moci s obzirom da nisam u nekoj kondiciji)

i samo još jedno pitanje; trebam li prije bicikla pojesti neko voce (naranca ili jabuka) pošto cu ga raditi ujutro kad ustanem iz kreveta jer sam tad najvoljniji za to

Edited by Markan1989 - 30 Ožujak 2012 at 16:32
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2012 at 16:34
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

pa cilj je izgubit masno tkivo, dobro si ti to shvatio :D

kakvu bi prehranu u tom slucaju preporucio, jel ista ili slicna kao kod ekipe koja želi dobit na masi (UH i proteini) ili je nekakvi drukciji omjer,
ja sam cura LOLLOLLOL
 
ma nisam shvatila da želiš smršaviti, izgubiti masno tkivo jer nisam to zamijetila u tekstu, napisao si da zbog fizickog stanja, hipertenzije ne smiješ izvoditi anaerobne vježbe. Smile svakako nemoj na tašte ujutro trenirati, dorucak je najbitniji i može ti samo pasti šecer, a i treba ti energije za trening, koja je dolazi iz UH. da da, možeš vocku niskog GI, al po meni je to premalo. možda zobene opet s mlijekom, npr. 3dcl mlijeka i gusto zobenih. bogate su UH pa eto za energiju. naravno, bit ceš gladan nakon bicikla onda.
cine mi se super sve namirnice, dodaj si i vlakna koja pomažu u održanj mišicnih vlakana. evo http://www.nutricionizam.com/index.php?option=com_content&view=article&id=569:hrana-bogata-vlaknima&catid=32:balastne-tvari&Itemid=33
deficit mi se cini zdrav, za zdravo polako i sigurno skidanje kila. sad za detalje neka ti netko iskusniji kaže, ja treniram tek 2 mjeseca i želim skinut još 2-3 kg masti, nabit mišicne i to je to pa ucim i ja još. Embarrassed
znam da je bitno da svaki obrok bude uravnotežen, da ima UH (niskog GI) i P, vlakna, citrusi, dobrih masti, a kako dan odmice treba smanjivati kolicinu UH.
evo nek još netko to sve provjeri, jer i mene zanima. Smile
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2012 at 17:00
hvala na savjetu i sorry na zabuni
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2012 at 01:10
ma nema na cemu! Big smile np, haha. Tongue 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.