New Posts New Posts RSS Feed - Whey protein - dobar ili los za mene?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Whey protein - dobar ili los za mene?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Whey protein - dobar ili los za mene?
    Posted: 10 Sijecanj 2014 at 17:45
Pozdrav.

Kupio sam whey protein 100% gold standard, ali jedna stvar mi nije bas jasna.

Iz zdravstvenih razloga moram ograniciti unos mlijecnih proizvoda zbog visokog kalcija na samo jedan obrok dnevno i sada nastaje problem jer ne znam koliko whey zapravo u sebi ima kalcija, da li bi to sadrzavalo vise od meni dozvoljenog ta jedna mjerica od 30g, zanima me sadrzi li ta mjerica vise kalcija nego recimo...15 deka svejzeg sira ili nesto slicno tome...

Hvala na odgovoru unaprijed :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 18:23
ovaj? http://caloriecount.about.com/calories-optimum-nutrition-100-percent-whey-i129662 ima 100mg kalcija na mjericu.
Svježi sir na 120 g ima oko 75mg kalcija..e sad sve ovisi koliko ti smijes unijeti na dan
cookies are for pussies
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 19:02
Hvala na odgovoru! ;)

Da, moj whey ima na 100g 479mg kalcija, tj. po jednoj mjerici oko 150mg. Definitivno previse za mene na zalost :(

Zao mi je sad sto sam ga kupio ,a ne smijem ga koristiti

Kad na opisu proizvoda nije pisao kalcij u sastavu, a nisam se bolje raspitivao
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 23:12
Koristi ga manje. Podijeli doze na vise dana, iskoristi ga malo za poboljsanje okusa drugih stvari, zobenih pahuljica ujutro, kolaca od jabuke, improviziraj. Samo pazi na gramazu i bok!
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2014 at 23:13
P.S. Napravi proteinske stangice od proteina, maslaca od kikirikija, zobenih pahuljica i malo jaja
Back to Top
buducnost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buducnost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2014 at 21:49
Ekipa, kako objasniti starcima da whey nije kemija, da se necu napuhat ako ga pio, da necu ispuhat i osusit se da mi ostane koza poslije i ostale mitove. Stvarno mi ide na kurac, 5 puta sam objasnio o tome sve ali opet nedaju
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2014 at 22:05

Originally posted by Acinateretana Acinateretana wrote:

Koristi ga manje. Podijeli doze na vise dana, iskoristi ga malo za poboljsanje okusa drugih stvari, zobenih pahuljica ujutro, kolaca od jabuke, improviziraj. Samo pazi na gramazu i bok!

Upravo tako, ja u doručak ubacim žličicu - dvije, sa posnim i jogurtom, čisto okusa radi i par grama proteina više :)


Originally posted by buducnost buducnost wrote:

Ekipa, kako objasniti starcima da whey nije kemija, da se necu napuhat ako ga pio, da necu ispuhat i osusit se da mi ostane koza poslije i ostale mitove. Stvarno mi ide na kurac, 5 puta sam objasnio o tome sve ali opet nedaju


Preseli se Tongue

Ne znam, ako ih ipak nekako uspiješ smekšat nekom teorijom uvjeri ih u suprotno svojim primjerom. A ako ne, odustani dok ne budeš mogao odlučivat za sebe ili dok oni ne popuste, nećeš propast bez wheya Smile Il ne znam...reci da ga i curice piju, evo već jedna ispila 100 kanti i živa je i zdrava Big smile Kako god - samo jedi dobro i treniraj.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2014 at 22:25
Možda pomogne onaj video na YT od Sandija Imerovića, pokaži im
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 00:27
pij potajno Thumbs Up
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 08:33
Originally posted by buducnost buducnost wrote:

Ekipa, kako objasniti starcima da whey nije kemija, da se necu napuhat ako ga pio, da necu ispuhat i osusit se da mi ostane koza poslije i ostale mitove. Stvarno mi ide na kurac, 5 puta sam objasnio o tome sve ali opet nedaju

Sakrij im normabele .. to če ih smekšati LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
buducnost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buducnost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 10:31
Izvinjavam se ovom liku sto mu kradem topic :P Rijesio sam problem tako sto sam doveo starog na razgovor s trenerom. Kupio sam ON gold whey i sad me zbunjuje jedna stvar, mora li se piti s vodom? Jer kad sam pokusao jedva sam nekako na guranje popio skoro sam povratio trebalo mi je 10 minuta da popijem. A drugi put sam s mlijekom i bilo je puno ljepse.(oboje poslije treninga) Je li to bitno previse ako ne pijem s vodom? I da, recite mi svoje misljenje o mojoj gradji :P no hard feelings.


Tezina:69
BMI:20,1
BF:9,2%
Organske masnoce:2
Misicno tkivo:44,9%
Kalorijska potreba:2015
Proteinski koeficijent:131.

I jos jedno pitanje, ako ne obracao paznju na kalorije vec samo ispunjavao i prekoracavao proteinski koeficijent, ocu li imat rezultate?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 11:06
A koji su rezultati koje očekuješ? Pretpostavljam da želiš dobit na kilaži, odnosno mišićnoj masi s obzirom na kilažu. Koliko si visok?

Pij s mlijekom taj whey ako ti je lakše, ionako ti kcal trebaju. A pažnju obraćaj na kcal jer ako budeš samo gledao na proteine možeš jest i previše i premalo ostalog. Nemoj se previše zadumbat u proteine, energiju vadi iz kobinacije ugljikohidrata i masti, neka proteini odrađuju svoj posao.  Ako želiš dobiti na kilaži moraš jesti više nego što si jeo do sada, odnosno više nego što ti treba za održavanje. Ako ti se neda, ne moraš pimplati oko svake kcal, jedi kako jedeš pa ako vidiš da se ništa ne miče dodavaj par žlica nečega tu i tamo. Već će ti i uključivanje tog wheya donijeti 200-300njak kcal sam po sebi.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
buducnost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buducnost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 11:16
15 godina 185cm, jos od malih nogu treniram kick box imam solidnu definiciju, prestao sam prije po godine i nedavno krenuo u teretanu a sad mi je cilj jos misicne mase zato vise gledam na proteine nego uglj. i masti ali ne znam je li to ispravno
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 14:13
Proteini neka grade i rade svoje, ostalo neka daje energiju. Ako želiš, napiši tu kako jedeš (možeš i svoju temu otvoriti s obzirom da si ovdje padobranac ;)) pa ćemo vidjeti šta se može mada....mlad si....ne brini se previše, samo jedi što kvalitetnije i uravnoteženije... i dovoljno. Na početku ćeš imati rezultate i da se ne trudiš previše. Nemoj ulazit u nikakve komplikacije, samo treniraj i jedi...i povećavaj porcije hrane po potrebi. 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
buducnost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buducnost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 21:59
Sto se tice prehrane svu paznju sam skrenuo prema proteinima sto sam i predpostavio da je pogresno, ali eto to sto kazes mlad sam da se ne brinem bezveze.. Ugl trudim se ispunit svaki dan pojest 3 jaja, 2 tune rio mare male i whey jednom dnevno.. Na ostalo ne obracam previse paznju. Otvorit cu svoj topic mozda ovo sam sad samo ukratko
Back to Top
buducnost View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buducnost Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2014 at 16:29
Sta znaci povecavaj porcije hrane po potrebi? Samo to nisam razumio
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.