New Posts New Posts RSS Feed - Warrior diet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Warrior diet

 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Warrior diet
    Posted: 01 Studeni 2009 at 17:01
  Eto da ne spamam(o) na krivim temama...

Necu sad sve quotati ali cu se pokušati sjetiti svega, pa ako necije pitanje propustim postavite ga opet ako nije bed, unaprijed se izvinjavam.

Nikoga ne nagovaram na ništa niti ne tvrdim da je ovo najbolje za sve vas, cak sam napomenuo (ako nisam napominjem sad) da ne znam je li ovakav nacin prehrane pogodan za body buildere i one koji se takvima osjecaju. Meni ovako odgovara i to je to.

@Zoki
Dijeta je svaki prilagođeni, posebni, drugaciji od uobicajenog, nacin prehrane. Dijeta ne ukljucuje nužno mršavljenje. Tako ova dijeta nikako nije dijeta za mršavljenje iako i može biti. Ako netko jede u skladu kvalitetno i u skladu sa svojim potrebama smršavit ce bez obzira je li uistinu na dijeti ili ne.

Energija
Vec sam naveo da sam bez problema izdržao više seminara od nekoliko dana i preko 8 sati treninga po danu, tako da problema s energijom zaista nemam. Tvoje je da vjeruješ ili ne, ali rado cu ti dokazati da stvarno nemam problema s tim. Jednostavno se nađemo, treniramo zajedno itd.
Evo link na covjeka koji jede kao ja pa ti vidi jel mu fali energije:
http://www.youtube.com/watch?v=fwoE7fZxšnI&feature=relat ed

http://www.youtube.com/watch?v=iCY9tSBA6tk

Zdravlje
Bez problema, hvala dudovom svilcu.


 

Edited by Sasa Rajnovic
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 17:09
  pa ne vidim da si opisao dijetu.. daj napisi program prehrane..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 17:11
  Zaboravih,
Zoki, nemam slika koje bih mogao ovdje staviti (samo neke turisticke i sa djevojkom ili prijateljima), ali možemo se naci na kavi i razmjeniti iskustva.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 17:30
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  pa ne vidim da si opisao dijetu.. daj napisi program prehrane..


Dakle, dan je podijeljen na dvije faze: undereating faza i overeating faza.
Undereating faza je vrlo jednostavna i traje 20 sati. Za to vrijeme ne jedeš ništa ili možda malo svježeg voca ili povrca, nikako kuhanog.
Overeating faza traje 4 sata, npr. od 20h do 24h. U ta se 4 sata može jesti koliko se želi i u više obroka, ali mora biti unutar ta 4 sata. Prejedanje pocinje sa svježim povrcem, zatim se prelazi na kuhano povrce, zatim na proteine i na kraju ugljikohidrati. Naglasak je na prirodno uzgojenoj hrani.

Ako netko želi mogu mu/joj poslati knjigu u pdf-u ili dati par linkova. Postoji cak i forum na kojem se javljaju ljudi koji o nutricionizmu znaju puno više od mene pa od njih možete dobiti detaljnije i vjerodostojnije podatke. Ima pravih znalaca. Forum je na engleskom pa to nekome može predstavljati problem.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 17:57
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:


Ako netko želi mogu mu/joj poslati knjigu u pdf-u ili dati par linkova. Postoji cak i forum na kojem se javljaju ljudi koji o nutricionizmu znaju puno više od mene pa od njih možete dobiti detaljnije i vjerodostojnije podatke. Ima pravih znalaca. Forum je na engleskom pa to nekome može predstavljati problem.


Engleski nam ne predstavlja problem..
Slobodno nam daj link na pdf i forum.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 18:00
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

  pa ne vidim da si opisao dijetu.. daj napisi program prehrane..


Dakle, dan je podijeljen na dvije faze: undereating faza i overeating faza.
Undereating faza je vrlo jednostavna i traje 20 sati. Za to vrijeme ne jedeš ništa ili možda malo svježeg voca ili povrca, nikako kuhanog.
Overeating faza traje 4 sata, npr. od 20h do 24h. U ta se 4 sata može jesti koliko se želi i u više obroka, ali mora biti unutar ta 4 sata. Prejedanje pocinje sa svježim povrcem, zatim se prelazi na kuhano povrce, zatim na proteine i na kraju ugljikohidrati. Naglasak je na prirodno uzgojenoj hrani.

Ako netko želi mogu mu/joj poslati knjigu u pdf-u ili dati par linkova. Postoji cak i forum na kojem se javljaju ljudi koji o nutricionizmu znaju puno više od mene pa od njih možete dobiti detaljnije i vjerodostojnije podatke. Ima pravih znalaca. Forum je na engleskom pa to nekome može predstavljati problem.


ja sam sada skinuo knjigu.. no ne cini se to meni bas za sportase.. to je izgladnjivanje..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 18:15

 Ima jako puno literature i foruma i o un dijeti, i o zoni i o još puno puno slicnih varijacija, i i da ne govorim o broju oduševljenih pojedinaca -  što ne znaci da je sve to dobro, ne? :)

Reci mi koliko si dugo na ovome? I što jedeš od ugljikohidrata - pretpostavljam da je što manje (ili nimalo) rafiniranih u pitanju?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 18:18
  Smijem li reci kako smatram ovakav nacin prehrane iznimno nepoželjnim za fitness i bodybuilding, a da ne kažem strength ciljeve?

Mene zanima kako nema seminara koji propagiraju UH samo oko aktivnosti, ostatak obroka P+M obroke, pametno racunanje kalorija i potrošnje, konzumaciju povrca i voca, ispijanje velike kolicine vode i sl. ?

Uostalom, ako vec i sam kažeš da ovo nije za fitness, BB i te nacine lifestylea, cemu onda sve ovo na forumu?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 18:39

 Smiješ, to svi mi ovdje mislimo ali cemu tu onda i teme o un dijeti, zoni itd. koje također nisu za ništa od navedenog u zadnjoj recenici? sve na istu foru ali eto - ljudi ce se prije zakacit za tako nešto nego za ovo o cemu ti govoriš ( i svi mi btw.) jer nikako iskorijenit masovno razmišljanje da mršaviti* znaci jesti pametno i promišljeno, a ne malo....ovakvih tema cemo se još dugo nagledat :)

* makar je Sasa naglasio da mu to nije u cilju mršavljenja....

Ovo nikako nije neko propagiranje te dijete jer to ne radi niti Sasa, a niti mi to odobravamo. Samo ....raspravljamo

A vi dragi naši fitovci.. ovaj....ne pokušavajte to kod kuce

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 21:13
  Knjiga:
http://rapidshare.com/files/š00š5580/Warrior_diet.rar

Možete potražiti i na torrentima...

Forum:
http://www.defensenutrition.com/forum/index.php

I još jedan na kojem se zna spomenuti warrior diet:
 http://kbforum.dragondoor.com/nutrition-forum/ 

Edited by Sasa Rajnovic
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 21:21
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Ima jako puno literature i foruma i o un dijeti, i o zoni i o još puno puno slicnih varijacija, i i da ne govorim o broju oduševljenih pojedinaca -  što ne znaci da je sve to dobro, ne? :)

Reci mi koliko si dugo na ovome? I što jedeš od ugljikohidrata - pretpostavljam da je što manje (ili nimalo) rafiniranih u pitanju?



Na ovome sam oko godinu dana s manjim prekidima (ponekad nisam karakter, kad je burek od sira u pitanju na primjer). Ugljikohidrati...sve i svašta samo da nije trash. Uglavnom cjelovite namirnice. Izbjegavam gotovu hranu, trudim se skuhati sam. U zadnje vrijeme nisam baš dosljedan, a to se vidi i na treningu.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 21:28
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  Smijem li reci kako smatram ovakav nacin prehrane iznimno nepoželjnim za fitness i bodybuilding, a da ne kažem strength ciljeve?

Mene zanima kako nema seminara koji propagiraju UH samo oko aktivnosti, ostatak obroka P+M obroke, pametno racunanje kalorija i potrošnje, konzumaciju povrca i voca, ispijanje velike kolicine vode i sl. ?

Uostalom, ako vec i sam kažeš da ovo nije za fitness, BB i te nacine lifestylea, cemu onda sve ovo na forumu?

Warrior diet MOŽDA nije pogodna za body building, ali u tu kategoriju ne bih svrstao fitness opcenito. Mislim, što je fitness i tko je fit?

Strenght...jesi li pogledao onaj video sa ludim Peterom Lakatosom? Može li netko tko nema "strenght ciljeve" napraviti puni cucanj na jednoj nozi držeci 40 kg u rukama?...probaj, bit ce zabavno. covjek jede iskljucivo navecer vec godinama i nema problema sa snagom.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 21:34
  Takav sistem prehrane nije dobar uopce ni za sportase.. ujutro je potrebno unosit hranu.. i tokom dana.. inace se preporuca ne prejedati prije nego se ide leci, bilo to popodne ili navecer.. a ovako svu hranu trpat navecer.. cudno..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 21:35
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


A vi dragi naši fitovci.. ovaj....ne pokušavajte to kod kuce


Hehehehe!!!

Ma nije warrior diet tako loša stvar. Jasno mi je da se kosi sa svime cemu nas oduvijek uce, ali treba biti otvoren za nove stvari. Iako, ne znam koliko je ovo nova stvar. Ima u knjizi jedno dobro poglavlje o povijesti i kako su se ljudi nekad hranili, ima mnogo slicnosti.

U svakom slucaju, drago mi je da otvoreno raspravljamo bez problema. Nije nužno da se na kraju svi složimo, bitno je da iznesemo svoje argumente pa tko voli nek' izvoli.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2009 at 22:56

 

Dobro da, sigurno da je nekad davno (a ima je i sad) ekipa trcala po prašumi i brala si i lovila hranu pa nije imala vremena za složit si 3 glavna obroka i 2 međuobroka...+ posni prije spavanja   

eh sad...koliko nam je danas stvarno hrane potrebno, i koliko je sve stvar navike, a koliko stvarne potrebe - that's the question.  Ja sam recimo ne tako davno mislila da bi bez ugljikohidrata zviznula od nemoci pa se ipak danas sa minimumom dnevno osjecam odlicno....a znamo koje su preporuke strucnjaka (piramida zdrave prehrane i slicno)...

no opet...koliko je dobro tako svakodnevno šokirat organizam sa "daj-nedaj" i tako godinama....hmm ne znam, trebalo bi razgovarat s nekim ko vec jako dugo živi na tome pa vidjet u kakvom je stanju.

U svakom slucaju, treba bit otvoren za nove stvari ali i uzet ih sa dozom opreza. 

U cijeloj toj prici dobro je jedino to što si bar na kvalitetnoj hrani (bar mi se tako cini), odnosno što ne naguravaš junk u tom jednom obroku - btw. onda ti nebi bilo tako lako održavat kilažu  a i ako je dozvoljeno svježe povrce i voce tokom dana...

ajde cisto me zanima, kad vec raspravljamo, ne :) kako ti recimo taj vecernji obrok izgleda - ono, kolicine i koja hrana, ako ni bed

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2009 at 08:17
  Može, veceras nakon dorucka, rucka i vecere cu napisati jelovnik i kolicine.

Inace, dozvoljeno je jesti tokom dana svježe voce i povrce, ali u malim kolicinama. Ja uglavnom ne jedem ništa ili pojedem jednu jabuku ili slicno. Također je dozvoljeno pojesti vrlo mali obrok ili shake nakon treninga.

Davore
Znam neke stvarno uspješne "snagatore", sportaše, ljude koji su stvarno u formi i koriste warrior diet. Nisu mladi, glupi niti neiskusni ljudi, ali odlucili su se za ovo jer im tako odgovara. Kako to da oni uspjevaju kombinirati odlicnu formu s warrior diet ako WD nije pogodna za sportaše i ljude koji vole ekstremne treninge?

Nije post tako cudna i nesvakidašnja stvar. Muslimani poste barem jednom godišnje oko mjesec dana i tada ne jedu ništa po danu. Neki muslimani  poste po danu vecinu života. Kršcanstvo također poznaje post. Nekad se postilo redovito kako bi se tijelo ocistilo. Trenutno se cak i ne mogu sjetit kulture koja nije koristila blagodati posta.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.