New Posts New Posts RSS Feed - Vrtim se u krug i nije mi dobro
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vrtim se u krug i nije mi dobro

 Post Reply Post Reply Page  123 8>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vrtim se u krug i nije mi dobro
    Posted: 10 Prosinac 2014 at 13:27
Ovako,prije par mjeseci sam ponovno krenuo vježbati nakon duge pauze,pošto sam izgubio puno snage i mišića a dobio sam dosta sala odlučio sam se na početnički bodyweight trening jer sam jedva jedan sklek mogao napravit,isto tako odlučio sam da ipak jedem u deficitu da izgubim to salo što se nakupilo...problem je sljedeći,ja sam skoro 4 mjeseca na istoj točki,možda i u lošijoj situaciji nego onda kada sam krenuo...razlog tome je što jedno vrijeme ja vježbam i jedem ok,to traje oko 1-2 tjedna najduže što sam izdržao su 3 tjedna...i onda me nešto pukne i pretrpam se junk foodom da drugi dan ne mogu mrdnut,pa onda ne mogu napravit trening,pa odgodim za drugi dan,pa mi se taj drugi dan neda pa onda kažem budem opet od sljedećeg tjedna i onda opet krenem tako i opet mi dođe taj junk...problem kod tih junk dana mi je što me to nikako ne zasiti pa pojedem stvarno strašno veliku količinu da mi treba par dana da se oporavim od toga...sada sam se počeo pitati da li je to možda zbog ovog warrior načina prehrane jer vidim da mi se ipak osjetilo sitosti malo sje***o,probao sam nakon tog junk dana bit par dana na više obroka dnevno da vidim da li će me tih više obroka odmaknut od junka i vidim da neznam više odredit koliko mi je dosta pa sam se svaki obrok(4 obroka) prejeo da sam cijeli dan bio napuhnut...sjećam se dok sam počinjao sa fitnessom da sam jeo 6-7 malih obroka i da mi se nikad to nije događalo,čak mi se ni ti junk dani nisu dešavali...uglavnom vidim da je problem dosta ozbiljan pa bi trebao pomoć,savijet i najviše bi mi značila neka podrška,dok sam išao u teretanu trenirao sam sa frendom iz razreda i sa još puno poznanika i to je bilo uvijek neko mini natjecanje i sa većom voljom i žarom sam trenirao i pazio na prehranu,ovako kak sam sam u garaži radim nekako bezvoljno a prehrana je još gorija...ja bi opet krenuo od ponedjeljka i pisao bi ovdje šta radim i šta jedem pa da vi date komentar,vidim da mnogim članovima pomažete pa će možda i meni i ovakva online podrška pomoći...hvala svima unaprijed...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:29
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

..sada sam se počeo pitati da li je to možda zbog ovog warrior načina prehrane jer vidim da mi se ipak osjetilo sitosti malo sje***o,probao sam nakon tog junk dana bit par dana na više obroka dnevno da vidim da li će me tih više obroka odmaknut od junka i vidim da neznam više odredit koliko mi je dosta pa sam se svaki obrok(4 obroka) prejeo da sam cijeli dan bio napuhnut...sjećam se dok sam počinjao sa fitnessom da sam jeo 6-7 malih obroka i da mi se nikad to nije događalo,čak mi se ni ti junk dani nisu dešavali...

Nisam li ti upravo to rekla pred par mjeseci pa si me uvjeravao da to nije to? Smile

Mislim da ćeš jednostavno morat proć jednu fazu di ćeš se morati natjerati da potrpiš onu početnu glad nakon samog obroka, dok ti se ta osjetila (i želudac) ne vrate na normalu. To će podrazumijevati malo izračunavanja koliko čega i kada ćeš jesti. Znači, izračunaš si približne vrijednosti svakog obroka za koje misliš da će ti biti ok u odnosu na sve i jednostavno se u tom obroku ograničiš na samo to, koliko god na početku ostao gladan....tu bi ti pomoglo da se nakon obroka pozabaviš nečim....da radiš nešto, prošećeš, bilo što što će ti maknuti misli od hrane i dopustit da prođe dovoljno vremena da osjetiš sitost....

Naravno, tu dolazi i samo kombiniranje obroka, tako da ne jedeš nešto što će te ostaviti gladnim (premalo vlakana, premalo masti, nedovoljno proteina, previše šećera itd..)

S vremenom bi se sve trebalo unormaliti....samo da potrpiš taj početni problem...

Mučiš se ti već dosta vidim ja, nikako da se nađeš. Kao da previše kompliciraš, a opet jednostavne stvari ostanu negdje iza... :) Možda jednostavno nisi našao neki svoj plan u kojem biš uživao dugoročno...ne možda nego sigurno čim se prejedaš tako......ja ne znam kad sam osjetila taj poriv, za cjelodnevnim junkanjem....godinama nisam, sve mi je fino :) Negdje pretjeruješ, negdje si previše uskraćuješ, negdje možda forsiraš dosta.....a razmotri malo i tu svoju silinu kardia sada, kad te već to sve muči....možda si jednostavno preumoran i pretreniran na neki način....teško da ćeš tako i doći do motivacije...






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:35
Bok.. evo ja cu ti reci sto je meni pomoglo kod pretrpavanja.. tj nemam vise takve nenormalne ispade zderanja smeca.. moguce rjesenje je da si predvidis junk meals malo cesce tipa 2x tjedno.. to te ne bi trebalo izbaciti iz ritma previse.. jer ces znati da nema velikog odricanja i manje su sanse da ces se prejesti do tocke nepokretnosti.

S time da ja npr zapravo rijetko biram bas pravi junk jer ima i zdravije hrane koja mozda deblja ali je bar zdravija.. npr gusta juha od graska s malo vrhnja.. ili banane.. ako vec zelim comfort gustam se u tome. Ili ako narucujes pizzu vecina dostavlja male . Ne moras uzeti veliku. Mogucnosti je puno. Mozda ce ici malo sporije tako i nekad frustrirati ali od natrpanosti je sve bolje.. tog se nastojim sjetit kad god mi je frka.

Edited by bejb - 10 Prosinac 2014 at 14:39
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:38
Možda, a možda i ne Smile Možda to nebi smanjilo količinu koju će pojesti.....jer i ta 2 puta će vidjeti kao priliku da se napuni svega, a sitost mu je ionako poremećena očito...

Tu treba rješiti uzrok.....unormaliti tu potrebu za time....svi ju imamo, dođe i meni gušt, ali pojedem cut pizze, 2 uvrh glave i mirna.....jer me veseli ostatak jelovnika :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:41
Treba se povremeno propisno neumjereno obzderat, ali kvalitetno, janjetina, prasetina, sarma. Nek prezderavanje radi za tebe a ne protiv tebe.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:42
Mozda da.. tesko je reci. Ali evo ja sam mislila da nikad necu prestati kompulzivno jesti i trpati sve u sebe u par sati pa sam ipak nasla nacin. Mozda nesto pronadje u tome. Mozda ne. Treba probat. To je tek pocetak price ali mora se rijesiti da bi se uopce ista moglo.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:43
Dobro je dok sam zaokupljen nečim,taj cardio mi tu zapravo pomaže,dok radim cardio gledam nešto na laptopu i ne mislim na hranu,problem je kad nemam šta radit npr. nedjeljom kad idem na selo samo sjedim u kući,sad kad je loše vrijeme i onda samo mislim šta bi jeo...Dobro je dok se krećem i treniram,dok se smirim i neradim ništa onda krene loše...
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:49
Pa probaj za pocetak da nedjelja na selu bude opusten dan pa vidi kako ce ici. Jos nesto sto sam ja skuzila. Cesto zelja za npr hrskavim cipsom nje zelja za cipsom vec za hrskavoscu. Mozda bi grickanje neceg zdavog hrskavog pomoglo. Takodjer kad sam probala jesti sasvim lchf skuzila sam da mi fali slatko-kiseli okus voca pa sam se vratila vocu... i kombinaciji sir voce. Treba eksperimentirati i pokusavati.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:53
Budem probao da opet jedem više obroka dnevno i da jedem puno povrća u svakom,valjda će to pomoć...
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 14:59
Tancho malo mi se cinis hiperaktivnog uma.. takve osobe su impulzivne osobe i cesto impulzivno jedu. Ja sam takva usto i kreativac sto jos otezava jer zivim u momentu. Kako sam veliki fan glazbe ne dozvoljavam si trening bez slusalica jer bi bez njih umrla od dosade. Sad sam nasla novo zadovoljstvo u kombinaciji kardio+muzika sto cu opet pak morat mijenjat al.to je druga tema. Ugl naslucujem da ti um mora biti zabavljen.. zvuci smijesno ali ja sam svojedobno kad mi je dobro islo liftanje zamisljala da sam superjunak. Tj superjunakinja i da imam neke super moci. Glupo je ali mozda i nuzno ao um lako ode u monotoniju i trazi utjehu.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 16:00
Ti si ženska verzija mene...ja isto uz muziku sve radim lakše,u zadnje vrijeme Gothic rock,pa slušam Mission U.K. po cijele dane,malo mi se Sabaton nešto ubacio isto,to mi je super za dizanje utega,Malmsteen prije spavanja,Tool je za sve dobar...hehe
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 16:09
hehe super, u svakom slucaju, pratim te jer ja ni blizu jos nisam nasla svoju formulu, a slicnosti imamo, pa eto, nadam se da cemo naci pravu stvar.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 16:12
Od sutra budem probao sa prehranom sređenom pa budem to slikao i stavljao,trening krećem od ponedjeljka po programu sve...
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 17:28
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ovako,prije par mjeseci sam ponovno krenuo vježbati nakon duge pauze,pošto sam izgubio puno snage i mišića a dobio sam dosta sala odlučio sam se na početnički bodyweight trening jer sam jedva jedan sklek mogao napravit,isto tako odlučio sam da ipak jedem u deficitu da izgubim to salo što se nakupilo...problem je sljedeći,ja sam skoro 4 mjeseca na istoj točki,možda i u lošijoj situaciji nego onda kada sam krenuo...razlog tome je što jedno vrijeme ja vježbam i jedem ok,to traje oko 1-2 tjedna najduže što sam izdržao su 3 tjedna...i onda me nešto pukne i pretrpam se junk foodom da drugi dan ne mogu mrdnut,pa onda ne mogu napravit trening,pa odgodim za drugi dan,pa mi se taj drugi dan neda pa onda kažem budem opet od sljedećeg tjedna i onda opet krenem tako i opet mi dođe taj junk...problem kod tih junk dana mi je što me to nikako ne zasiti pa pojedem stvarno strašno veliku količinu da mi treba par dana da se oporavim od toga...sada sam se počeo pitati da li je to možda zbog ovog warrior načina prehrane jer vidim da mi se ipak osjetilo sitosti malo sje***o,probao sam nakon tog junk dana bit par dana na više obroka dnevno da vidim da li će me tih više obroka odmaknut od junka i vidim da neznam više odredit koliko mi je dosta pa sam se svaki obrok(4 obroka) prejeo da sam cijeli dan bio napuhnut...sjećam se dok sam počinjao sa fitnessom da sam jeo 6-7 malih obroka i da mi se nikad to nije događalo,čak mi se ni ti junk dani nisu dešavali...uglavnom vidim da je problem dosta ozbiljan pa bi trebao pomoć,savijet i najviše bi mi značila neka podrška,dok sam išao u teretanu trenirao sam sa frendom iz razreda i sa još puno poznanika i to je bilo uvijek neko mini natjecanje i sa većom voljom i žarom sam trenirao i pazio na prehranu,ovako kak sam sam u garaži radim nekako bezvoljno a prehrana je još gorija...ja bi opet krenuo od ponedjeljka i pisao bi ovdje šta radim i šta jedem pa da vi date komentar,vidim da mnogim članovima pomažete pa će možda i meni i ovakva online podrška pomoći...hvala svima unaprijed...

...tancho to što si napuhan....to ti je od warriora....osobno sam radija 20 dana warrior...nuspojave su ti nadutost i uspavanost....nisi ni za štaDead...moja ti je preporuka makni se od toga.....šta se tiče junka dana da se ne možeš zasitit ?!...ako se krcaš pustim UH, tijelo ti tada traži sve više i više UH... znači navlači te da se trpaš UH i zato se ljudi debljaju....ustvari ono stvara zalihe...salo...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 17:36
Jel znate otprilike koliko grama hrane je ok unosit po obroku,da si otprilike znam slagat jela...Može par primjera kak vi jedete?
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 17:50
Originally posted by bejb bejb wrote:

Pa probaj za pocetak da nedjelja na selu bude opusten dan pa vidi kako ce ici. Jos nesto sto sam ja skuzila. Cesto zelja za npr hrskavim cipsom nje zelja za cipsom vec za hrskavoscu. Mozda bi grickanje neceg zdavog hrskavog pomoglo. Takodjer kad sam probala jesti sasvim lchf skuzila sam da mi fali slatko-kiseli okus voca pa sam se vratila vocu... i kombinaciji sir voce. Treba eksperimentirati i pokusavati.

...Big smile...bejb@  ...hrskavi integralni krekeri sa kikiriki maslacem...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.