New Posts New Posts RSS Feed - Vrijeme za promjene - Reminiscence
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vrijeme za promjene - Reminiscence

 Post Reply Post Reply Page  123 8>
Author
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vrijeme za promjene - Reminiscence
    Posted: 28 Kolovoz 2013 at 09:55
Da, vrijeme je....
Probudjena iz dugog sna vidim hodajucu katastrofu u koju sam se pretvorila. Cudovište koje mi uzvraca pogled iz zrcala me plaši. Jednostavno, nevolim ovu osobu koja sam postala, ni fizicki ni psihicki. Pa da krenemo sa nabrajanjem problema i planova...
Ovako, imam 24 godine, visoka sam 160 cm i imam 78kg (!) . Inace sam jako zaposlena majka malenog devetomjesecnog momka, supruga, kucanica (akka rob kuce), redovna studentica.
Vjerujem da je upravo ta zatrpanost obavezama bila razlog da dugo vremena ne primjetim kaos koji je nastao. Ukratko, jako sam se zapustila.
Dakle, osim puno kilograma previše, tijelo mi je dodatno ukrašeno divnom kombinacijom strija (I look like a tiger raaaawrrr) i tvrdokornog celulita. A iako je prošlo devet mjeseci otkako sam rodila, moj trbuh prkosi zdravom razumu i ponosno stoji u svom svojem sjaju i velicini, naravno sa obješenom kožom Dead, a o posebno velikoj guzi necu ni pocinjat, cak i u vremenu kad sam bila na idealnoj kilaži bila je ogromna (ali je onda dobro izgledala Cry)
Eh, kad bi to bili svi problemi...
Da ne duljim previše, ostali problemi su: izgriženi nokti Embarrassed, zubi koji se pocinju kvarit, apsolutna neumjerenost u alkoholu i cigaretama (kakav divan uzor), slabi živci i užasan antisocial karakter.
Što reci? NIŠTA! Dosta je bilo price, krecem na djela i to ODMAH!

  1. Iako još malo brljavim sa prehranom, zadovoljna sam jer danas mi je cetvrti dan drugog tjedna na Insanity workoutu
  2. Koristim nekakvu kremu za zatezanje kože u kombinaciji sa slender shaper masažerom i to dosta dobro funkcionira
  3. Krema protiv strija i vrijeme (nadam se da ce uciniti svoje)
  4. Alkohola sam se ostavila, to nije više neki problem
  5. A sa noktima, cigaretama i osobnošcu zaista neznam što cu...

Eto, ovo je bio kao neki uvod u moju agoniju. Veselim se vašim savjetima i podršci (a nadam se da e biti savjeta i podrške Wink), a najviše se veselim novoj sebi u (ne toliko)dalekoj buducnosti. Big smile

“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:02
Što se tice zubiju, samo odi zubaru i rješi to. U par tjedana ce ti ih popravit bit ce ko novi, rješi se karijesa stavi plombe i bolje ceš se osjecati.
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:15
Ma to nije problem toliki, samo sam imala potrebu i to naglasiti. Wink
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:21
Evo vjerujem da cemo te probuditi :)

Dobrodošla draga ponovno :)

Riješiti cemo to....bitno je da si dobila volju! :) A to je super za cuti....

Znaci problemi sa kilicama...dali želiš ili se baviš nekom aktivnošcu?

Za višak kilograma treba papati manje nego što trošiš tokom dana...ali ne previše manje...da ne bi gubili mišice...zdravlje i tako :)

Strije ti ne mogu pomoci...ne znam ni sam na koji nacin ih ukloniti ...

Znaci....spremna si za promjenu? Onda posegni za zdravijim namirnicama....ostavi se upotpunosti  alkoholoa...pogotovo ti to ne treba...jer još dijete imaš...a i jako loše reagira na tijelo....možda nekada iz guštta...ali ne pretjerivati :)

Cigare ti ne mogu previše tupiti jer sam i ja ovisan...ali mogu ti reci da sam smanjio na 2 dnevno cigare do 3....pokušavaj smanjivati....otkrio sam sebi jedan trik...kada mi se puši prošetam....negdje se gibam... :)

Bilo bi poželjno da ubaciš neku aktivnost..znaci manje cemo papati nego što je potrebno...a i malo cemo se aktivirati! :) 

E sada ti nama reci dali ej to uredu? :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:26
Pisati cemo tu LOL

znaci ovo je na drugoj temi napisano Hvala na dobrodošlici.
Pa to otprilike izgleda ovako:
"Ujutro pojedem zobene sa zelenim cajem, pa popijem kavu. Za medjuobrok uzmem komad integralnog kruha i komad svježeg kozjeg sira. Rucak je uglavnom baziran na povrcu sa pilecim prsima, junetinom ili tako nekim komadicem mesa. Drugi medjuobrok najcešce bude zeleni caj i komad integralnog kruha sa nekakvim namazom. Za veceru (nakon treninga) pojedem zdjelicu rajcice i paprike sa kozjim sirom. Šecer sam izbacila (ako baš moram uzmem umjetno sladilo), hranu pripremam sa maslinovim uljem. Najviše me buni vecera, što bi zapravo bilo najbolje za veceru i poslije treninga? Imam dijete i puno obaveza pa vježbat mogu tek navecer kad sve završim i dijete zaspi."

Okej...koliko dugo vec tako jedeš...i trenkaš? Dali vec duži period pa nisi zadovoljna? jer ne izgleda loše...a sada ako nisi zadovoljna...vjerovatno tu dolazi u pitanje kolicina..i kakvim namazom :D ? I koliko cesto treniraš ..što treniraš?

Pa za poslije treninga obrok te nema što buniti..umorila si tijelo...potrošila energiju..vrijeme je da vratiš to sve kroz hranu ne? :) Zato papaš nešto ...eto tipa ja jedem cesto jaja i kruh uz puno povrca....možeš mesa papati neki UH ...probaj sa što više povrca završiti dan :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:33
Danas mi je cetvrti dan drugog tjedna na Isanity-u. Uglavnom sam zadovoljna, dajem sve od sebe i osjecam se puno bolje. Znaci hrana je ok? To me baš patilo. Big smile
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:36
Hrana mi se cini ok...samo navecer posni bi ti bio idealan...sad vidimda si napisala...i neke masnoce ubaci bilo bi poželjno da budeš mirna dok spavaš :)

Samo jesi sigurna da ti ta kolicina dobra? Za kalorijski deficit? I za mršavljenje dali si racunala?

Tako treba....drago mi ej da si odlucila se promjeniti na bolje :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:38
baci se na racunanje bazalnog metabolizma, izracun TDEE, prolistaj nase jelovnike i slozi jelovnik u skladu s kalorijskim unosom i objavi ga, pa da malo komentiramo :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 10:45
Sad smo je zbunili ne zna na koju stranu da odgovara haha
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 11:04
BMR 1584
TDEE 2455
Prema tome, cca 1900 kalorija dnevno da bi gubila na težini.
E sad jelovnik... Može ovako nešta:
Dorucak: zobene i zeleni caj (skuham šalicu caja i umješam zobene unutra, nekad stavim malo limuna, bude odlicno i želim zadržat u svom jelovniku) cca 250 kcal
Medjuobrok: 250g posnog sira i 100g jabuka cca 250 kcal
Rucak:100g pileca prsa (grill), 50g riže (bijele), mješana salata (rajcica, paprika, luk, malo soli) cca 400kcal
Medjuobrok: 2 kriške integralnog kruha (120kcal) i 50g pilecih hrenovki (180kcal)  cca 300kcal
Vecera:250g posnog sira i 100g tunjevine u povrcu cca 400kcal
Ukupno 1600kcal
I dodatno ide 60kcal po šalici kave (ja pijem dvije dnevno) - 1720kcal
I cesto dok hranim dijete grickam s njim (na svu srecu jede puno povrca Wink) pa si ostavljam malo prostora do punih 1900kcal za to ili ako u nekom od obroka pojedem malo više  od planiranog. Jel to ok?
Btw, sljedeci mjesec bi trebala uzet whey, kreatin i l-carnitin. Razimišljanja?
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 11:05
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Sad smo je zbunili ne zna na koju stranu da odgovara haha


Haha, pa nisam baš tako smotana... Samo spora. Big smile
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 11:12
U pre velikom si deficitu :) to je 1600 kcal tebi bi i 2000 bilo dovoljno da gubiš...aktivnost kada se sve to složi...hjoj joj svi bi na brzi nacin.... :)

Trebala bih gore te kalorije podignuti...ako bih mogla si dodati maslinovog ulja...koje orašaste plodove...ne izgleda mi da ti manjka proteina...samo te hrenovke...hm ne znam koliko to se može nazvati mesom...tu ima svaceg izmljevenoga...tako da bih ti preporucio nešto ipak drugo proteinsko...uglavnom povecaj Kalorije...jer 1600 unosiš...a treniraš jedan dosta zahtjevan program...jer tdee ti je 2455 što je jako puno u odnosu na 1600 kcal :)

Možeš što ne :) Kupi si :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 11:20
Znaci, izbacit hrenovke, ubacit maslinovo i orašaste plodove. Može. E sad, da povecam unos kalorija tako da, osim ulja i orašastih, povecam kolicinu hrane u obrocima? Npr, tunjevina u povrcu, konzerva je od 185 grama (cca 160kcal). A i posnog mogu pojest više (njam Tongue)
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 11:21
Hrenovke izbaci ako možeš iz jelovnika
Što se tice suplemenata može, ali iz mog iskustva l-carnitin je bacanje novaca, radije uloži u nešto drugo za kvalitetniji jelovnik
Ostalo o.k.
Back to Top
Reminiscence View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Reminiscence Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 11:23
Mogu izbacit hrenovke, ima tko ce ih pojest Wink.
E da, nisam baš ljubiteljica mesa pa se natjeram pojest to. Osim pilecih i purecih prsa, koje je meso prihvatljivo?
“I'm selfish,impatient and a little insecure.I make mistakes,I am out of control and at times hard to handle.But if you can't handle me at my worst,then you sure as hell don't deserve me at my best."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2013 at 11:23
Ma tako je...nisam upoznat sa L-carnitin tj cuo sam nešto...ali eto imaš nekoga sa iskustvom pa poslušaj :) 

Da jer hrenovke...nema tu mesa..možda i ima u nekim kvalitetnijim ali cisto sumnjam da ima 20 posto mesa...to su inace ostatci peradi...stoke....mješano sa raznim aromama zacinima da to ne osjetimo..uglavnom bljak :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.