New Posts New Posts RSS Feed - Vratna kralježnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vratna kralježnica

 Post Reply Post Reply
Author
_Iva_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote _Iva_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vratna kralježnica
    Posted: 18 Veljaca 2010 at 10:19

 Pozz ekipa!

Nakon dugo godina sjedenja i nikakvog vježbana ( uf što je ovo gadno za cuti  ) krenula sam u teretanu.

Jucer mi je bio prvi put i uglavnom se svodilo na objašnjavanje sprava od strane trenera i nešto malo probavanje istih. Međutim, imam strah od vježbanja zbog problema sa vratnom kralježnicom. Naime imam LORDOZU odnosno izravnanje vratne kralježnice tako da imam bolove u vratu ali se oni također protežu i na leđne mišice.

To sam i rekla treneru i on mi je rekao da slobodno mogu vježbati te mi je pokazao neke vježbe. Nije da ne vjerujem u to nego bi htjela pitati i za drugo mišljenje.

Znaci preporucio mi je da vježbam s malim utezima stojeci tako da leđa budu ravna a glava sagnuta prema dolje te u rukama držim male bucice i podižem ramena prema glavi.

S tim još vježba na klupi - podizanje iza i ispred leđa... oprostite ne znam strucni naziv te vježbe ni sprave... to još sve moram nauciti

Eto to bi bilo to, pa molim da mi netko odgovori što napraviti ili ako netko ima slicnih problema da mi kaže koje on vježbe koristi.

 

Hvala

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2010 at 23:48
Samo malo... lordoza je koliko ja znam povecani luk u lumbalnom dijelu
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Siren View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siren Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2010 at 00:16
postoji i vratna lordoza

Edited by Siren
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2010 at 00:49
Originally posted by Siren Siren wrote:

postoji i vratna lordoza


I guess there is :D

Ovako... nakon malo išcitavanja po netu vidim da je glavni problem cervikalne lordoze (da, tako se zove :D) bol u vratu! Tome bi moglo pomoci jacanje vratnih mišica ali tu se nebih usudio previše predlagati, ova vježba koju ti je trener dao je ok jer ne opeterecuje vrat a jaca trapezius koji ti se proteže sa gornjeg djela leđa prema vratu (gdje si navela da imaš bolove)!

Ostale tipicne vježbe vjerujem možeš slobodno raditi   
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.