New Posts New Posts RSS Feed - Vracanje stare kilaze?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vracanje stare kilaze?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
zer0 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2012
Location: Split
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zer0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vracanje stare kilaze?
    Posted: 18 Srpanj 2012 at 20:57
Ovako forumasi.
Imam 16 godina i sad cu 2. razred.
Imam 85kg i visok sam 185cm.
Svaki - svaki drugi dan trcim po brdu a cesto posjecujem  i teretanu.
Ono sto me brine je to da si ne vratim staru kilazu.

Naime, proslo ljeto prije nego sam poceo sa treninzima sam imao 115kg.
Trening bi se sastojao od trcanja, i naravno dijete, a dijeta bi mi bila preskakanje dorucka i vecere.
Kad sam prestao sa dijetom imao sam 79kg. Onda sam poceo posjecivati teretanu u nadi da si nabacim koje kilo misica. Da budem iskren od tada sam vise nabacio sala i naravno udeblja se 6kg. Ono sto me brine je yo-yo efekt odnosno da si nebi ponovno udebljo. Otkako sam prestao paziti ono sto jedem, odnosno kad bi jeo ko normalan covjek apetit mi se dosta povecao i opet sam poceo jesti gluposti, naravno u mjeri.

Postoji li mogucnost ako prestanem sa treninzima odnosno ako se malo opustim da mi se vrati stara kilaza? I koji je najbolji nacin da izbjegnem to.

Molim savjete, mlad sam i neupucen.

Edited by zer0 - 18 Srpanj 2012 at 21:03
Sometimes people are beautiful.
Not in looks, not in what they say.
Just in what they are.
Back to Top
Nuria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nuria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2012 at 23:22
Naravno da postoji.

Jedi zdravo i redovito. Ne izgladnjuj se. Izgladnjivanje ima rezultata neko vrijeme, a onda kreneš jesti i više no inace pa bude još gore (znam iz iskustva).

Nastavi s treninzima. Mijenjaj malo trening tako da ti se tijelo ne navikne.
Summa summarum: zdrava prehrana + treninzi i nema šanse da se vratiš na prošlu težinu.

Najbrži nacin da smiriš um jest da pokreneš tijelo.
Back to Top
zer0 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2012
Location: Split
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zer0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 00:34
Hvala Nuria.
Ako znas iz iskustva onda sigurno znas i za paranoju i strah od vracanja kilaze.
Vise se ne izgladnjujem, jeden normalno, tj. ono sto se u kuci taj dan skuha, pocastim se i nekom slasticom.
Pokusavam biti sto vise usredotocen na zdravu prehranu ali bez obzira sto pojedem uvijek imam griznju savjesti misleci da sa moga i manje.
Sve u svemu hvala!
Sometimes people are beautiful.
Not in looks, not in what they say.
Just in what they are.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 08:50
Klasika Smile

Ajde ti nama prvo reci što to "jedem normalno, tj. ono što se u kuci taj dan skuha" za tebe znaci? Dakle primjer 3 dnevna jelovnika, od a do ž Wink

Onda nam opiši svoj trening, opet od a do ž.

A odgovor na tvoje prvo pitanje:

Naravno da postoji mogucnost da ti se sve vrati nazad, to uvijek postoji ako radiš krive izbore. Kile si skinuo na krivi nacin, izgladnjivanjem i tijelo samo ceka da poklekneš. Ako se vratiš na stare navike i prestaneš sa treningom, ne gine ti vracanje svega nazad. Ako središ jelovnik, pocneš jest i trenirat kako spada (pa i da samo jedeš pravilno, cak i bez treninga ako baš moraš) onda ceš izbjec takvu situaciju. Kako god, sve držiš u svojim rukama tako da pazi koje odluke donosiš, sad vec neko iskustvo imaš Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zer0 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2012
Location: Split
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zer0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 14:42
Pa evo ovako,
jucerasnji menu:
Za dorucak sam pojeo kvarat kruha sa sirnim namazom(Zdenka)
rucak je bio blitva i jedna feta/šnita/kakogod brzole(svinjski vrat) s salatom(paradajz, luk, krastavac)
nakon toga sam isa na more, poslje mora sam za veceru pojeo jedan burek od sira
sat vremena nakon sta sam pojeo burek sam otisao trcati, aplikacija na mobu je pokazala da sam trcao 7,55km u 48min i 30sec te time izgubio 661cal.
nakon sta sam dosao doma oko 23h sam pojeo jednu pomu srednje velicine s malo tunjevine.

inace trening u teretani se sastoji od dizanja utega i kardio od 20min
a na Marjanu, trcanje od 6-7km

treniram skoro svaki dan u teretani, a ako slucajno koji dan ne odem u teretanu onda navecer definitivno idem na trcanje..


Kada kazem ono sto se taj dan u kuci skuha, ne mislim da mi jedemo puno gluposti i nezdravog, daleko od toga.

Danas sam pojeo za dorucak kvarat kruha s malo purece sunke i mozzarele(250g).-> znam da je to puno masno, ali sam na preteinskoj tablici procita da ima dosta proteina a danas imam trening s utezima.
Za meduobrok sam gricnuo saku cipsa od banane
Rucak je bio, jetrica s distanim lukom i gljivama te kumpiri i salata za prilog
a za veceru planiram pojesti po koji bjelanjak s paradajzom.


Edited by zer0 - 19 Srpanj 2012 at 16:32
Sometimes people are beautiful.
Not in looks, not in what they say.
Just in what they are.
Back to Top
Nuria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nuria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2012 at 16:40
Burek, sirni namaz... Mislim da ti je jasno što tu treba izbaciti.

Kruh smiješ jesti, ali preporucujem ti da jedeš raženi. Meni je predobar, a jako je zdrav. To su zdravi ugljikohidrati.
Poslije treninga obavezno jedi proteine (piletina, posni sir, riba) i kombiniraj ih sa zdravim mastima. UH je najbolje jesti u prvoj polovici dana, a kasnije smanjivati.

Izbaci sokove, alkohol (ako ga piješ), smanji slatkiše, ako piješ zašecerenu kavu s mlijekom - postepeno smanjuj pa ce je moci i skroz izbaciti...

Evo, ovako odokativno.

P.S. Svidja mi se citat u potpisu.

Edited by Nuria - 19 Srpanj 2012 at 16:41
Najbrži nacin da smiriš um jest da pokreneš tijelo.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2012 at 08:34
Originally posted by Nuria Nuria wrote:


Poslije treninga obavezno jedi proteine (piletina, posni sir, riba) i kombiniraj ih sa zdravim mastima.
 


Zašto? Smile Je li to baš uvijek tako, neovisno o svim faktorima koji nas cine razlicitima, pocevši od genetike, preko ciljeva, do samog tipa treninga? Wink

Originally posted by Nuria Nuria wrote:


UH je najbolje jesti u prvoj polovici dana, a kasnije smanjivati.
 


Zašto? Smile Je li to baš uvijek tako, neovisno o svim faktorima koji nas cine razlicitima, pocevši od genetike, preko ciljeva, do samog tipa, rasporeda i broja treninga, odnosno aktivnosti u danu? Wink  Big smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Nuria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nuria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2012 at 12:59


Uvidjam svoju grešku.

Naravno da ima veze kakav trening radi taj dan, a i na kraju krajeva kako želi izgledati.
zer0, cekamo te :D
Najbrži nacin da smiriš um jest da pokreneš tijelo.
Back to Top
zer0 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2012
Location: Split
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zer0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2012 at 15:55
hvala vam,
inace kada god nesto kupujem za pojesti uvijek citam dekleraciju od iza, pokusavam uvijek uzeti niskokaloricnu hranu i sa sto manje masnoca...
od sokova jedino pijem GI control, senzaciju i kupija sam neki Sportness izotonik u DM-a, nesto pise na njemacki pa nemogu tocno skuzit ali sigurno ce posluziti za smrsaviti cim pise da ima L-Carnitin, bar mi to logika govori
poceo sam uzimati gold whey poslje treninga.

sto se tice treninga pokusavam sto vise nabaciti misicne mase jer sam podosta zgoljav(sto se tice misica), odnosno zelim "salo pretvoriti u misice".


malo me zbunjuju ti ugljikohidrati
Sometimes people are beautiful.
Not in looks, not in what they say.
Just in what they are.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2012 at 15:18
Salo neceš pretvorit u mišice - salo moraš sagorit, a mišice izgradit Wink

Biti žgoljav i imat manjak mišicne mase nije isto :) Možeš ti bit mršavac, sa malo mišicne mase ali i malo ili ništa masnih naslaga - što ja zovem žgoljav ili skinny fat - s malo mišicne mase ali dosta masnih naslaga..do cega dolazi zbog naglih i/ili krivih dijeta i manjka treninga snage.

Što te zbunjuje kod ugljikohidrata?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zer0 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2012
Location: Split
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zer0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2012 at 15:32
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Salo neceš pretvorit u mišice - salo moraš sagorit, a mišice izgradit Wink

Biti žgoljav i imat manjak mišicne mase nije isto :) Možeš ti bit mršavac, sa malo mišicne mase ali i malo ili ništa masnih naslaga - što ja zovem žgoljav ili skinny fat - s malo mišicne mase ali dosta masnih naslaga..do cega dolazi zbog naglih i/ili krivih dijeta i manjka treninga snage.

Što te zbunjuje kod ugljikohidrata?



neznam kako cu razlikovat one stetne i one dobre ugljikohidrate...
cemu uopce sluze
Sometimes people are beautiful.
Not in looks, not in what they say.
Just in what they are.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2012 at 09:40
štetni i dobri UH-i Smile Ja ne bih radila takvu podjelu, ništa nije crno-bijelo i sve nekako nadje svoje mjesto Wink

Opcenito ta prica oko UH-a....mislim da na njih treba gledat iz više kuteva. Kao prvo - ne podnose ih svi na isti nacin. Reci da UH-i debljaju i da su loši, da ih treba potpuno eliminirat je bezveze jer ih odredjeni broj ljudi može jesti bez problema, jednostavno na njih reagiraju dobro (dobra inzulinska osjetljivost). Isto kao reci da su zdravi i da ih treba jesti u najvecem postotku opet može biti loše za one koji ih podnose jako loše. Tu treba naci mjeru. I ne ih izbjegavat nego prilagodit vrstu, kolicinu i tajming...i naravno, testirat se da vidimo u koju grupu spadamo. Vecina ljudi ih podnosi ok (iako mi se cini da i to ide na gore zadnje vrijeme, sve je više problema sa tolerancijom glukoze s obzirom na broj pretilih ljudi) pa samo trebaju pripazit na gore navedeno, krajnosti je malo manje ali treba ih se uzet u obzir.

Štetno, što je štetno....UH-i sa višim GI (glukoza, bijeli kruh, tjestenina i riža, cornflakes, slatko voce, slatkiši...) dižu inzulin u nebesa cime blokiraju otpuštanje masnih naslaga iz stanica i poticu pohranjivanje novih, a i utjecu na niz raznih bolesti povezanih sa tom istom povecanom razinom inzulina...... ...a što nakon treninga kad nam trebaju da prekinu katabolizam, podignu nivo inzulina, pospreme hranjive tvari u stanice? Onda su korisni Wink Dobri UH-i (cjelovite žitarice, grahorice, krumpir, povrce, voce..) .....nizak/srednji GI, sporije se probavljaju, održavaju razinu inzulina u krvi stabilnom, puni hranjivih tvari, vitamina, minerala.....super, a kad postaju i oni na neki nacin štetni? Kad se natrpamo njima, u krivo vrijeme, bez ravnoteže ostalih nutrijenata...pogotovo ako smo skloni debljanju - odnosno ako nismo izvukli najbolje karte što se UH-a tice Big smile

* iako, moram ovo naglasit jer mi smeta dok citam LOL ...prica sa GI je malo kompleksnija, odnosno rijetko kad ce GI odredjene hrane bit upravo takav kako piše..s obzirom da masti i vlakna usporavaju apsorpciju pa direktno smanjuju GI, kao i to da i prošli obrok ima utjecaj na sljedeci.....a svi imamo kombinirane obroke i jedemo svaka 3-4 h....nije baš sve tako jednostavno :) Ako cemo o nekoj štetnosti ja bi tu najviše izdvojila problem nedostatka hranjivih tvari. Ali skombaj bijelu rižu recimo sa povrcem, s malo maslinovog i smanjio si GI, umanjio štetu - nema prevelike razlike u odnosu na integralnu što se toga tice.

Pitanje je koliko je visokog GI-a i nakon  treninga potrebno al to je sad neka druga tema... :)


Tako da....morat ceš istraživat malo Wink Ali sa ovim dobrim UH-ima ne možeš fulat ako sve lijepo prilagodiš i ne pretjeruješ. A i sa štetnim neceš propast ako i njih tempiraš kad treba, pa i povremeno se pocastiš da tijelo i glava osjete promjenu Big smile


Edited by Gym_girl - 26 Srpanj 2012 at 10:08
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zer0 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2012
Location: Split
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zer0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2012 at 19:57
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

štetni i dobri UH-i Smile Ja ne bih radila takvu podjelu, ništa nije crno-bijelo i sve nekako nadje svoje mjesto Wink

Opcenito ta prica oko UH-a....mislim da na njih treba gledat iz više kuteva. Kao prvo - ne podnose ih svi na isti nacin. Reci da UH-i debljaju i da su loši, da ih treba potpuno eliminirat je bezveze jer ih odredjeni broj ljudi može jesti bez problema, jednostavno na njih reagiraju dobro (dobra inzulinska osjetljivost). Isto kao reci da su zdravi i da ih treba jesti u najvecem postotku opet može biti loše za one koji ih podnose jako loše. Tu treba naci mjeru. I ne ih izbjegavat nego prilagodit vrstu, kolicinu i tajming...i naravno, testirat se da vidimo u koju grupu spadamo. Vecina ljudi ih podnosi ok (iako mi se cini da i to ide na gore zadnje vrijeme, sve je više problema sa tolerancijom glukoze s obzirom na broj pretilih ljudi) pa samo trebaju pripazit na gore navedeno, krajnosti je malo manje ali treba ih se uzet u obzir.

Štetno, što je štetno....UH-i sa višim GI (glukoza, bijeli kruh, tjestenina i riža, cornflakes, slatko voce, slatkiši...) dižu inzulin u nebesa cime blokiraju otpuštanje masnih naslaga iz stanica i poticu pohranjivanje novih, a i utjecu na niz raznih bolesti povezanih sa tom istom povecanom razinom inzulina...... ...a što nakon treninga kad nam trebaju da prekinu katabolizam, podignu nivo inzulina, pospreme hranjive tvari u stanice? Onda su korisni Wink Dobri UH-i (cjelovite žitarice, grahorice, krumpir, povrce, voce..) .....nizak/srednji GI, sporije se probavljaju, održavaju razinu inzulina u krvi stabilnom, puni hranjivih tvari, vitamina, minerala.....super, a kad postaju i oni na neki nacin štetni? Kad se natrpamo njima, u krivo vrijeme, bez ravnoteže ostalih nutrijenata...pogotovo ako smo skloni debljanju - odnosno ako nismo izvukli najbolje karte što se UH-a tice Big smile

Tako da....morat ceš istraživat malo Wink Ali sa ovim dobrim UH-ima ne možeš fulat ako sve lijepo prilagodiš i ne pretjeruješ. A i sa štetnim neceš propast ako i njih tempiraš kad treba, pa i povremeno se pocastiš da tijelo i glava osjete promjenu Big smile


aham, spominjes testiranje...
kako mogu znati steti li mi ili ne...
Cornflakes je los? mislis na onaj obicni cornflakes i onim slatkim glupostima ili mislis na one musli i fit zitarice? valjaju li zobene pahuljice?

i recimo kada bi brojao koliko UH-a unosim u sebe, koliko bi otprilike mogao max unijeti na dan kada treniram i na dan kada odmaram?
Sometimes people are beautiful.
Not in looks, not in what they say.
Just in what they are.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2012 at 20:41
ciste zobene - da, kojekakve pahuljice, fitness žitarice itd. - ne Wink
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2012 at 09:00
Originally posted by zer0 zer0 wrote:


aham, spominjes testiranje...
kako mogu znati steti li mi ili ne...


ogledalo ce ti rec, brutalno iskreno Wink

Originally posted by zer0 zer0 wrote:


Cornflakes je los? mislis na onaj obicni cornflakes i onim slatkim glupostima ili mislis na one musli i fit zitarice? valjaju li zobene pahuljice?


sve to što si nabrojao je cisti šecer...osim obicnih zobenih bez dodataka.

Originally posted by zer0 zer0 wrote:


i recimo kada bi brojao koliko UH-a unosim u sebe, koliko bi otprilike mogao max unijeti na dan kada treniram i na dan kada odmaram?


Ajde ti meni lijepo prvo ovo procitaj Wink

http://body.ba/bodybuilding/savjeti/najbolji-vodic-za-izgradnju-misicne-mase/74

Ovisi, ako želiš tako ciklirati, možeš si kcal smanjit za cca 200-400 kcal....znaci 50-100g UH manje nego u dane treninga...ima više pristupa. Googlaj si malo cikliranje UH-a, nac ceš brdo toga.

A možeš ic i na tjedni prosjek kalorija....pa jedan dan jedeš malo više, drugi malo manje...al da je prosjek svih tih dana uskladjen sa tim što želiš.







Edited by Gym_girl - 26 Srpanj 2012 at 10:10
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
perhan99 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote perhan99 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Srpanj 2012 at 03:15
bolje da ide na tjedni prosjek kalorija
http://rodjendanske-cestitke.blogspot.com/2012/07/najljepsa-cestitka-za-rodjendan.html
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.