New Posts New Posts RSS Feed - voce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

voce

 Post Reply Post Reply
Author
wade33666 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wade33666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: voce
    Posted: 19 Lipanj 2013 at 10:28
smijem li jesti puno voca u danu ili ne . imam 14 godina i krenuo sam u teretanu pa sam si malo uredio prehranu ali i dalje ostaje to pitanje : da li jesti voce ??? pojedem u danu ovako : poslije teretane pojedem bananu jer mi je kuca udaljena 5 km pa onda idem pješke , onda katkad uzmem i trešanja prije rucka i navecer jabuku a jabuku znam pojesti i prije treniga
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 11:09
mlad si mi za teretanu...voce najbolje ujutro prije treninga poslje...a možeš tokom dana voce jesti voca nikada dosta :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
wade33666 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wade33666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 21:40
ma samo trcim i biciklo u teretani , i znaci smijem ja sad pojesti lubenice 1 kg
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 22:11
imaš 14 godina naravno da možeš jesti voce, zašto ne bi smio?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 22:40
Fruktoza : U prirodnom stanju se nalazi u vocu i medu, a komercijalno se proizvodi iz kukuruznog sirupa.

Saharoza : Obican, stolni šecer koji se rabi u kucanstvu; može biti razlicitih stupnjeva rafinacije, od bijelog, preko smedjeg pa do melase.

Mislim da to njega muci šecer :)

Uglavnom razlika je velika....a i voce ti je potrebno...tako da samo ga papaj bez brige :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 08:52
Originally posted by wade33666 wade33666 wrote:

smijem li jesti puno voca u danu ili ne . imam 14 godina i krenuo sam u teretanu pa sam si malo uredio prehranu ali i dalje ostaje to pitanje : da li jesti voce ??? pojedem u danu ovako : poslije teretane pojedem bananu jer mi je kuca udaljena 5 km pa onda idem pješke , onda katkad uzmem i trešanja prije rucka i navecer jabuku a jabuku znam pojesti i prije treniga


Slobodno jedi voca puno... radije pripazi da ne jedes cokolade, pijes alkohol itd ;)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 13:27
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

<b style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;">Fruktoza :<span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;"> U prirodnom stanju se nalazi u vocu i medu, a komercijalno se proizvodi iz kukuruznog sirupa.</span>
<span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;">
</span>
<b style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;">Saharoza : <span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;">Obican, stolni šecer koji se rabi u kucanstvu; može biti razlicitih stupnjeva rafinacije, od bijelog, preko smedjeg pa do melase.</span>
<span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;">
</span>
<span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;">Mislim da to njega muci šecer :)</span>
<span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;">
</span>
<span style="color: rgb51, 51, 51; font-family: Arial; font-size: 13px; line-height: 20px;">Uglavnom razlika je velika....a i voce ti je potrebno...tako da samo ga papaj bez brige :)</span>


ti to meni ozbiljno definiraš pojmove i zaista smatraš da bi mi trebalo objasniti da u vocu ima fruktoze????
zaboga miloga daj se malo skuliraj
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 14:19
mislim da se to nije odnosilo na tebe...nego na wade Smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 14:36
Scarpetta ? Pa cemu takav stav....Procitaj šta ti je slavonka napisala hjooj :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 16:07
Ekipa, inace kad postavljate pitanje, potrudite se navesti što više podataka (mjere, trenutna prehrana i aktivnosti) + ciljeve koje želite. Jer, evo imamo primjer wade-a koji pita za voce, a ima 48 kg na 168 cm i ne jede baš previše. Bez obzira na godine, da li bi mu mogli dati isti savjet da ima problema sa viškom kg-a, odnosno velikim suficitom kcal?


Ja ne bih generalno savjetovala da se jede puno voca - kao prvo, jer svatko ima svoje vidjenje rijeci "puno". Iako nikako ne mislim da se voce treba izbacit, kao i sve drugo treba ga se jesti umjereno. I voce je UH pa se vodite time, pogotovo vi koji želite smršavit.

Ako netko ionako jede previše uh-a, prvenstveno škrobnih, za svoje potrebe tokom dana voce mu može predstavljati problem za kompoziciju tijela, pa cak i samo par vocki. Ako se s druge strane, uh-i izvlace samo iz povrca i voca onda je prica malo drukcija....dakle, kao i uvijek nema jedinstvenog odgovora.


Wade se ne mora brinuti s obzirom na svoju kilažu, trening i na to da je još u razvoju, a pogotovo s obzirom na kolicinu voca koju je naveo. Jedino ga može ogranicavati u pogledu toga da mu ne ostaje dovoljno mjesta za ostale izvore uh-a, kao i proteina i masti koji bi mu sada možda bili korisniji da malo podigne te kg-e.






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 18:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Ekipa, inace kad postavljate pitanje, potrudite se navesti što više podataka (mjere, trenutna prehrana i aktivnosti) + ciljeve koje želite. Jer, evo imamo primjer wade-a koji pita za voce, a ima 48 kg na 168 cm i ne jede baš previše. Bez obzira na godine, da li bi mu mogli dati isti savjet da ima problema sa viškom kg-a, odnosno velikim suficitom kcal?

<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">Ja ne bih generalno savjetovala da se jede puno voca - kao prvo, jer svatko ima svoje vidjenje rijeci "puno". Iako nikako ne mislim da se voce treba izbacit, kao i sve drugo treba ga se jesti umjereno. I voce je UH pa se vodite time, pogotovo vi koji želite smršavit.</span>

Ako netko ionako jede previše uh-a, prvenstveno škrobnih, za svoje potrebe tokom dana voce mu može predstavljati problem za kompoziciju tijela, pa cak i samo par vocki. Ako se s druge strane, uh-i izvlace samo iz povrca i voca onda je prica malo drukcija....dakle, kao i uvijek nema jedinstvenog odgovora.


Wade se ne mora brinuti s obzirom na svoju kilažu, trening i na to da je još u razvoju, a pogotovo s obzirom na kolicinu voca koju je naveo. Jedino ga može ogranicavati u pogledu toga da mu ne ostaje dovoljno mjesta za ostale izvore uh-a, kao i proteina i masti koji bi mu sada možda bili korisniji da malo podigne te kg-e.








slažem se zanemarila sam ono puno:)) to je istina meni je puno 3-4 komada voca, a nekima nije dosta kamion moja greška.
Ali ono što me smeta što svi postavljaju isto to pitanje i gledaju na voce = šecer=fruktoza=ugljikohidrati i onda obicno = ne smije se nikako
što nije tako.
S druge strane nitko ne piše da to voce ima nekakvih možda vitamina, vlakana i još korisnih stvari.
Ne bih nikada zabranila voce (opet govorima o umjerenom jedenju)u toj dobi pa cak i ako govorimo o djecjoj pretilosti isto jer to pretilo dijete sigurno nije takvo jer jede gore spomenuti kamion voca, nego je takvo jer pije min 3L cole dnevno, jede cips, cokoladu, kekse, sendvice, i slicno sjedi ispred kompa i ne krece se. Kad takvom ponudiš da pojede voce obicno je odgovor ne hvala (bljak ja to ne jedem).
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 11:20
Istina Scarpetta, što se djece tice, ma i ne samo djece. Nisu se ni odrasli udebljali od voca prvenstveno Smile

Ali ne znam da li je to baš skroz dobra usporedba. Voce nece udebljati ali ako na njega gledamo kao na energiju što i je onda se i iz njegovog viška (na cjelodnevni meni kojeg jedemo) može skupiti višak energije. Nekome ko je u procesu mršavljenja, pogotovo ako kuburi na mjestu, i to voce može zasmetati, unatoc svim tim vitaminima, mineralima itd...koji se btw. mogu naci i u povrcu.

Višak je višak, i kao što može postojati višak proteina tako može i višak voca Smile

Druga stvar je taj strah o kojem pišeš. Neki si ga bezrazložno zabranjuju skroz (ne govorim o onima koji znaju što rade i kojima je voce nepotrebno ili osjete da im baš ne koristi previše ili cak i šteti), što mi isto nema smisla kao ni potpuno izbacivanje uh-a, masti ili iceg drugog. Ne volim krajnosti, osim možda povremeno i za posebne prilike.

Kažem - za razliku od nekoga ko svoje uh-e vadi iz voca drukcije je kada netko drugi, uz brdo složenih uh-a, pojede još i kilu voca dnevno. Pogotovo ako se ne krece. I da se radi samo o zobenima, integralnim namirnicama, i žitaricama, kao sve zdravo i puno svega dobroga - sve ima energiju i ako ta energija prijedje u + znamo što se dešava. A tu se mnogi spoticu - jer kao, zdravo je!


Zato svatko treba krenuti od sebe, i svojih navika i preferencija. 

Na kraju krajeva ono što je najbitnije je da se krecemo i da jedemo onoliko koliko nam treba - ok  - nekad i malo više Big smile




Edited by Gym_girl - 21 Lipanj 2013 at 11:22
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 14:34
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Istina Scarpetta, što se djece tice, ma i ne samo djece. Nisu se ni odrasli udebljali od voca prvenstveno Smile

Ali ne znam da li je to baš skroz dobra usporedba. Voce nece udebljati ali ako na njega gledamo kao na energiju što i je onda se i iz njegovog viška (na cjelodnevni meni kojeg jedemo) može skupiti višak energije. Nekome ko je u procesu mršavljenja, pogotovo ako kuburi na mjestu, i to voce može zasmetati, unatoc svim tim vitaminima, mineralima itd...koji se btw. mogu naci i u povrcu.

Višak je višak, i kao što može postojati višak proteina tako može i višak voca Smile

Druga stvar je taj strah o kojem pišeš. Neki si ga bezrazložno zabranjuju skroz (ne govorim o onima koji znaju što rade i kojima je voce nepotrebno ili osjete da im baš ne koristi previše ili cak i šteti), što mi isto nema smisla kao ni potpuno izbacivanje uh-a, masti ili iceg drugog. Ne volim krajnosti, osim možda povremeno i za posebne prilike.

Kažem - za razliku od nekoga ko svoje uh-e vadi iz voca drukcije je kada netko drugi, uz brdo složenih uh-a, pojede još i kilu voca dnevno. Pogotovo ako se ne krece. I da se radi samo o zobenima, integralnim namirnicama, i žitaricama, kao sve zdravo i puno svega dobroga - sve ima energiju i ako ta energija prijedje u + znamo što se dešava. A tu se mnogi spoticu - jer kao, zdravo je!


Zato svatko treba krenuti od sebe, i svojih navika i preferencija. 

Na kraju krajeva ono što je najbitnije je da se krecemo i da jedemo onoliko koliko nam treba - ok  - nekad i malo više Big smile





Tako je sa svime se slažem. U biti se uvijek vracamo na ono sve je to individualno i kad skužiš što ti paše, a što ne i kad imaš nešto malo znanja bude sve O.K.

Ono što me u biti ljutilo je da ljudi na nekom forumu procitaju ne smije se voce jesti ne potrude se procitati nešto prije toga i nešto poslije toga, nego to prihvate kao sveto pismo uopce ne razmišljajuci zašto, kako, kome ne paše.... itd
i onda se zaredalo nekoliko takvih pitanja smijem li jesti voce?

Uglavnom rješeno pitanje:)) slažem se i s tvojim pristupom i s dalilom i slavonkom i razumijem u cemu je bit.
Meni sada paše dosta voca, pogotovo po ljeti. Prije nisam uopce jela voce (u debelom ni najmanje fit stanju) zašto? uvijek mi je bilo skroz bezveze - šteta pokvarit neku dobru hranu s cim vocem (ma bljak, može se radije pojesti cokolada)... Tako da sam ja na to gledala iz svoje perspektive. Tek kad sam ozbiljnije pocela razmišljati o tome što jedem kako i koliko, u koje doba itd. tek tada je na rasporedu i u jelovniku bilo voce
Back to Top
Jozica15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jozica15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2013 at 13:32
Ja u toku dana jedem 2-3 jabuke.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2013 at 14:23
Meni do 70% kalorija dolazi iz voca (pretezno) i povrca :P
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Srpanj 2013 at 14:26
ali ti si maratonac dakle, pretpostavljam da trciš maratone ili sam u krivu? tebi ugljica bilo koje vrste- sporih, brzih, umjerenih nikad dosta
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.