New Posts New Posts RSS Feed - Voda
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Voda

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Voda
    Posted: 08 Travanj 2008 at 11:03
clanak iz jednog dnevnog lista:
"Savjet da svaki dan trebamo piti 6 do 8 casa vode, na zalost, nema uporiste u znanosti. Prvi se put u strucnoj literaturi ideja da je zdravo piti 2,5 litre vode na dan javlja š945. Tocnije, da treba piti mililitar vode za svaku kaloriju pojedene hrane. Naglasava se da vodu dobivamo iz voca i povrca, juha, itd. Ideju o 6 do 8 casa vode na dan popularizirao je nutricionist Frederic Stare, koji je bez znanstvene reference pisao da treba piti 6 do 8 casa vode, sto ukljucuje i kavu, caj, sokove pa i pivo. No Heinz Valtin u American Journal of Physiology upozorava na manjak znanstvenih dokaza. Studije se slazu da se voda u dovoljnim kolicinama unosi kroz sokove, juhe, mlijeko i kavu. Ali upozorava na opasnost pijenja previse vode, sto moze izazvati “intoksikaciju vodom, hiponatremiju pa cak i smrt.̶š; 


Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 12:26

Originally posted by enaa enaa wrote:

clanak iz jednog dnevnog lista:
“intoksikaciju vodom, hiponatremiju pa cak i smrt.̶š; 


 

to ak pijes stvarno neznam kakve kolicine vode...

ja sam je znala popit dnevno cca 4-5 litara...

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 17:59
Originally posted by enaa enaa wrote:

Ali upozorava na opasnost pijenja previse vode, sto moze izazvati “intoksikaciju vodom, hiponatremiju pa cak i smrt.̶š; 




Gluposti.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 09:13

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by enaa enaa wrote:

Ali upozorava na opasnost pijenja previse vode, sto moze izazvati “intoksikaciju vodom, hiponatremiju pa cak i smrt.̶š; 




Gluposti.
 

                      to nisu gluposti

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 11:57
Pa nisu gluposti....ali bi morao popiti enormnu kolicinui vode, da bi se otrovao vodom;))  
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 13:33
Na stranu otrovanje, ali nije znanstveno dokazana ni dobrobit pijenja 6-8 casa dnevno, a sto se stalno preporuca.
Postoje li dokazi koji pobijaju gore navedeni clanak? Ne preporucuje se valjda nesto za sto ne postoje argumenti?
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2008 at 20:03

 Gledala sam Oprah nekidan  i bio je neki dr. Oz..... Naime, u SAD-u rade 400-ak eksperimenata (koliko slobodnog vremena + zelja da prestanu biti "ugojena nacija") i jedan od tih bio je upravo ovaj za vodu.

Dvije sestre blizanke jele su istu hranu, e sad, ne znam koliko je to dugo trajalo.... Jedan je pila 2 l vode na dan, a druga ni kapi!!! Usporedujuci rezultate nakon nekog vremena s onima od prije eksperimenta dosli su do zakljucka da - RAZLIKE NEMA! Naime, i komad mesa sadrzi 65% vode u sebi, a o povrcu i vocu da ni ne pricam (95%), tako da to s vodom i ne drzi vodu. Hihihi.....  Koja recenica...

Ja sam primijetila kod sebe da potrebu za vodom imam iskljucivo kad treniram i ljeti naravno kad se vise znojim pa je i potreba za vodom veca. E sad, natacem se ja, ne brinite, ali isto tako volim svoj wc najvise na svijetu!!  Vrijeme je da pocnemo osluskivati svoje tijelo!

Back to Top
DIJAN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DIJAN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2008 at 08:59
Ja pijem dnevno cca 5-6 lit vode 
www.all-stars.hr
TRAIN HARD OR GO HOME!
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2008 at 10:39

 Ma i ja se natacem vodom, zato sto mislim da to moram, a ne zato sto osjecam da mi treba. Samo na treningu popijem š,5 - 2 l vode, ali mislim da je to sve pretjerano. Nemam pojma.....

Celulit nije nestao, bubrezi mi ne rade nista bolje, a ako mi slucajno nesto slanije taj dan padne pod ruke, sutradan izgledam napuhano kao ZABA!

I dalje mislim da je najbolje slusati svoje tijelo, a ne "Jeste li danas popili svojih 8 casa vode?".

Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Travanj 2008 at 11:28

 Ja moram takoder prizanti da UOPCE nemam potrebu za vodom osim kad treniram i ljeti, ali inace..voda koju dobijem kroz druge namirnice mi je sasvim dovoljna.

Jedina stvar koji ju mogu reci kao pozitivnu koju primjecujem kad sam u fazi natakanja vodom, sto je upravo sada :) (imam faza u kojima mi se ne da) je ta da mi je ten bolji :) A definitivna mana je ta da sam do sad, a sad je šš:25 a.m. , bila na WC-u 4x

Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2008 at 15:58
Koliko sam ja po svome tijelu skuzila-voda mu paseKada sam u strci i zaboravim na vodu na par dana,i ne pijem ni litru-koza mi ne sjaji i osjecam se iscrpljeno,a kada pijem vodu,nekako sam sama sebi laksa i poletnija,a kada vjezbam da ne pricam!
U ljeti bi bez nje crkla!
Btw:kada sam pila 3 l vode dnevno smanjio mi se celulit uz minimalnu vjezbu!
By:©parogica:)
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2008 at 19:27
Ja se natacem podosta, neovisno o vjezbanju. Barem 2 litre dnevno (ak se ne znojim). Jednostavno sam zedna, i to vrlo cesto, a pogotovo nakon neceg slanijeg ili kave, pa cak ponekad i nakon voca. Lose se osjecam kad ne pijem vodu, tesko trpim i glad i zed, tak da stalno imam bocicu sa sobom (a nekad sam se smijala likovima u americkim filmovima s bocicom vode u torbi ).
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2008 at 19:54

Originally posted by ©parogica ©parogica wrote:

Koliko sam ja po svome tijelu skuzila-voda mu paseKada sam u strci i zaboravim na vodu na par dana,i ne pijem ni litru-koza mi ne sjaji i osjecam se iscrpljeno,a kada pijem vodu,nekako sam sama sebi laksa i poletnija,a kada vjezbam da ne pricam!
U ljeti bi bez nje crkla!
Btw:kada sam pila 3 l vode dnevno smanjio mi se celulit uz minimalnu vjezbu!
 

istina.. ja sam nekad znala piti po 4-5 lit vode na dan.. i celulit mi se bio full smanjio.. s tim da u to vrijeme nisam bas vjezbala...

ovo sve kaj kazes za vodu potpisujem

Back to Top
klara17 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Srpanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote klara17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Srpanj 2008 at 18:24
ma voda mora pomagati, prociscuje organizam ako nista, i izbacuje necistoce iz nas i pri tom pomaze pri mrsavljenu i nestanku celulita. znam iz iskustva
Back to Top
NikolaR View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2008
Location: England
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NikolaR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2008 at 17:22
Svakako da treba puno vode piti,jer se ona najvise izbacuje,zajedno sa toksinima,i preporucljivo je preznojavanje osobama sa celulitom.Sad,da voda moze da ubije,ne znam,ako pijes iz reke moze :),ako nas gasovi na ulici ne ubiju,kakve sanse ima voda. 
"Stoga dizanje jesenjeg zeca ne moze se smatrati snagom;Sagledavanje Sunca i Meseca ne moze se smatrati ostrovidoscu;To sto se cuje zvuk grmljavine,ne moze se smatrati ostrim sluhom"
Sun Tzu
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2008 at 19:51
  Sve zavisi nemože se generalizirat kolicina jer nepije isto neki covjek u godinama od 65kg koji sjedi pred TV-om u zimi kao djecak od 25 sa š00kg koji se ubija od treninga usred ljeta.
Ja pjem oko 2l dnevno stim da je tu još + šl mlijeka
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.