New Posts New Posts RSS Feed - voce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

voce

 Post Reply Post Reply
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: voce
    Posted: 25 Veljaca 2008 at 16:57
danas sam procitala o nakupljanju glikogena u jetri od voca,pa da se zbog nekih vocki moze udebljati.jel zna itko koje voce treba jesti a da "ne deblja" odn.,da ne sadrzi puno fruktoze?
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2008 at 16:58
e da! jel beskofeinska kava pametan izbor poslije podne i opcenito za piti?
 
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2008 at 22:12
ja jedem puno voca-i nikad nisam dobio gram viska od voca,istina je da voce sadrzi fruktozu,vocni secer slican glukozi,samo sto sadrzi puno vitamina i minerala,pa ti se bolje drzati toga nego cokolade ili kolaca!
Najbolje voce(najjace oksidativno djelovanje) su jabuke,limun,brusnice,banane(iako sadrze dosta kalorija,ali su pune kalija).Grozdje bi npr. trebala izbjegavati ako pokusavas smrsaviti,jer je puno fruktoze,ali i glukoze(grozdjani secer-ne zove se tako bez razloga).
Back to Top
sanjalica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 61
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2008 at 10:28

Svo voce u sebi sadrzi neki secer,al postoji jedno voce koje ne,a to je ananas.....on ti pomaze i pri mrsavljenju,zato postoji puno sokova od ananasa koji su pomoc pri mrsavljenju!!!!al voce ko voce je odlicna stvar i isto ko i  povrce,treba sve jesti ,nista ne izbjegavati.....

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2008 at 11:14
nema nista ljepse nego kad si umoran i iscrpljen pojesti svjezeg voca,i to iz vlastitog vrta:)
mislim-ako ces vec unositi secere (a to normalno moras da bi organizam mogao funkcionisati) onda pokusavaj ubaciti sto vise voca(fruktoza),povrca(celuloza),krompira(skrob),zitarica(sec eri sa ne prevelikim GI),a izbjegavaj slatko i tjesteninu!
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2008 at 12:37
preporucuju se narance, grejp, ananas, kivi.
Back to Top
bekica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2007
Status: Offline
Points: 64
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bekica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2008 at 14:35
u vezi ananasa,ja ne volim friski nego iz konzerve,jel moze tako?a nakon banane sam jako zedna pa popijem 2dcl odmah.neznam dal se to smije pa...recite svoje misljenje
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2008 at 15:53
hm, nije ko friski i treba ga dobro ocijediti, ali mislim da nije problem pojesti i takvog.
 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.