New Posts New Posts RSS Feed - Voce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Voce

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Voce
    Posted: 01 Lipanj 2007 at 15:44
Pozdrav.
Imam nekih nejasnoca oko  unosa voca u tijelo.Naime,stalno citam treba jesti puno voca,kad hocete da smrsate ne morate se uopste ogranicavati u vocu,s druge strane u nekim clancima stoji da se voce treba izbjegavati,osim jabuka.
Ja sam inace navikao da jedem sezonsko voce,sve iz mog vrta neprskano:)Ponekad pomislim da sam ovisnik o vocu,jer ne prodje doslovno nijedn dan da ne pojedem barem tri vocke Ali ne vjerujem u jabuke velicine lubenice savrsenog oblika i nista na njima.Insekticidi,pesticidi i sve vrste -cida su bacene na njih.
Preporuke?Voce,u kolikoj mjeri,koje voce tacno,kada u toku dana?Koliko je korisno uopste jesti mnogo voca.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 15:51
 prije podne ,na prazan stomak,zbog totalnog iskoristavanja fibera kao i vitamina ,nikad poslije jela zbog mogucnosti kvarenja i bolova u stomaku,,dnevna potreba za vocem je negdje oko 400-500 grama...jabuku nikad neguliti,kora je jako korisna,,,,
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 16:07

  emilio, kak si mu lijepo sve napisao.

Voce obavezno oko 30 min prije jela (zbog gore navedeno). Naime, ako pojedes voce nakon obilnog obroka, ono ce samo istrunuti na vrhu zeluca i nikakve koristi od njega, osim sto ces se napuhati.

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2007 at 17:18
Hm...Mislim da je ipak bolje oguliti koru,ako je voce prskano,a takvo je svo iz prodavnica...
Jer dzab ti je sto uneses nezasicenih masnih kiselina,koje su zdrave,kad u isto vrijeme uneses i abecedu otrova na -cid
Te nezasicene masne kiseline mozes probat nadoknadit nekako drugacije.Moje skromno misljenje
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Lipanj 2007 at 13:53
 Da, ali svi hranjivi sastojci cu u kori, tako da ako nju ogulis, opet nemas nista.
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2007 at 20:00

dakle, voce se sastoji od ugljikohidrata i vode.
ugljikohidrati u vocu su jednim dijelom vlakna i skrob, a drugim dijelom jednostavni seceri.

3 vocke dnevno je idealno.

ne treba pretjerati jer organizmu u jednom trenutku nije potrebno toliko energije (secera) koliko bi unosio ako bi jeo puno voca.

ja jedem jabuke i narance izmedju glavnih obroka.


Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2007 at 07:58

 voce koje je prskano treba oprati u mlakoj vodi. Proizvodaci ipak prilicno paze na vrijeme karence, a to vam je vrijeme koje treba proci od prskanja do trenutka kada je proizvod neopasan za upotrebu. Problem je malo ako kupite jabuku ili nest od neke kumice na placu. Malo koja kumica zna sto je karenca.. pa onda

Samo ti papaj voce kao npr lagani meduorok i uzivaj! Toliko si otrova u zivotu do sada vec pojeo da upce nisi pojma imao. Oprana jabuka nece ti nanjeti stetu

 

Back to Top
nobody View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nobody Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 00:13
Originally posted by Theia Theia wrote:

  emilio, kak si mu lijepo sve napisao.


Naime, ako pojedes voce nakon obilnog obroka, ono ce samo istrunuti na vrhu zeluca i nikakve koristi od njega, osim sto ces se napuhati.



Pitanje:
što ako napravim par puta stoj na rukama pa voce vise nebude na vrhu?
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 07:45
  Voce ne bude vise na vrhu..Hehe, svaka cast! I da kakvo truljenje u zelucu?Kaj vi mislite da ph zeluca dopusta truljenje? Onda bi kad bi podrignuli pobili sve oko sebe..  

Edited by themaja
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 10:10
Originally posted by nobody nobody wrote:

Originally posted by Theia Theia wrote:

ááemilio, kak si mu lijepo sve napisao.


Naime, ako pojedes voce nakon obilnog obroka, ono ce samo istrunuti na vrhu zeluca i nikakve koristi od njega, osim sto ces se napuhati.



Pitanje:
eto ako napravim par puta stoj na rukama pa voce vise nebude na vrhu?

 

svaka cast mcstro odoh odmah isprobati.....more aktion

Back to Top
nobody View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nobody Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2007 at 21:40
šta stoj na rukama ili podrigavanje s trulim vocem?

Ne ali fakat,dali i hrana koja se duze probavlja trune po takvom?
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2007 at 20:59

 Trune hrana ali ne u zelucu. Truljenje hrane se dogadja u debelom crijevu. Ali ne osvrci se na taj ruzan izraz. Normalno je to. Kad pustis vjetar to je nusprodukt tih bakterijica u nama koje izazivaju "truljenje".. Ono sto je vazno je jesti raznoliko i u manjim obrocima.

http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2007 at 14:42

Originally posted by nobody nobody wrote:


Pitanje:
©to ako napravim par puta stoj na rukama pa voce vise nebude na vrhu?

  Ludo jedna.....

Voce se ne jede poslije obroka jer nema smisla. Sigurno si primjetio kako se napuses od voca i podrigujes kao mala  - e pa to ti nije zato sto ti je klopa bila ukusna nego zato sto ti se voce brze razgradi od meseka u zelucu i onda radi dar-mar. Ako ga jedes, jedi ga bar pola sata prije jela.

Back to Top
nobody View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nobody Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2007 at 21:53


Ok,jedem ja voce i prije obroka (jedem ja stalno voce! ) tako da mi napuni zeludac i da se ne prenajedem meseka...
Kuzim ja sve to... Ma daj subota je...
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2007 at 13:54
 
Back to Top
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2007 at 22:11
 Ja sam cula da voce ne treba jesti u popodnevnim satima i uvece...Da li je to tacno? Ja ga recimo jedem za uzinu izmedju dorucka i rucka i oko š7 h...po jedna vocka.
Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.