New Posts New Posts RSS Feed - voce i povrce zajedno?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

voce i povrce zajedno?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: voce i povrce zajedno?
    Posted: 05 Lipanj 2007 at 23:04

 

Cula sam da se ne preporuca mijesati voce i povrce za vrijeme istog obroka.

Ako je tako, zna li netko zasto?

Vec:) 3 mjeseca sam vegetarijanka! hura! pa mi je ponestalo ideja za kuhanje...:(

Moze i koji dobar recept....

 

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2007 at 00:06

 Nikad cula za takvu glupost.....

Jedino na sta moras paziti je da ne jedes voce nakon tezih obroka, jer.... Pogledaj temu voce.

Kombinacija je ok, pogotovo sto ti ne jedes meso.

Back to Top
exploziv View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote exploziv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2007 at 02:00
a jesi onda kombinaciju kiselog zelja, jabuka, jagoda, zelene salate, mrkve....samo se nemoj zaliti ak dobijes proljev

salim se....

nadam se da si se dobro educirala o tom sto znaci biti vegetarijanac i da ce ti sada apoteka biti super frend jer neke stvari koje su u mesu mozes unjeti samo sa tabletama....

p.s. kad si dosad izdrzala ne biti vegetarijanka mogla si takva i ostati
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2007 at 16:51
da, to je i meni cudno da si tek sada odlucila biti vegetarijanka

Ali morat ces se dosta raspitati o tome kako zamijeniti neke tvari koje se dobivaju s mesom, jajima i slicno

I usput, koji si tip vegetarijanca? ima ih vise znas ono vegan .....itd
Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 10:35
 

Hej! Ive, Exploziv….

Da vam odgovorim na pitance…

Zasto tek sad, zasto uopce?

Kao malena srce mi se kidalo kada bi cula svinju kako vristi od uzasa jer ide na klanje…ali nekako bi se sve zaboravilo kad bi kobase zamirisale ili vruci raznjici s rostilja:)

Dio mene znao je da je to najmanje sta radimo zivotinjama, ali bilo je ljepse ne misliti na to i zivjeti u neznanju.

Sada sam pogledala toliko dokumentaraca o mucenjima zivotinja da mi je zlo,toliko knjiga…

One nisu tu radi nas, stvorene su kao i ostale koje ni ne pomisljamo jesti.

Znate zasto ne jedemo grabezljivce npr.leoparde?

Zato sto oni jedu iskljucivo meso, pa je kao takvo i njihovo meso nezdravo i to bi nas brzo ubilo.

Ali i brojni medicinski pokusi nedaju mira tim jadnim bicima.

Bojkotiram i te sve proizvodjace.Mozete vidjeti na: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=79

(Ne slazem se sa svime sto tvrde „prijatelji zivotinja“ tak da me ne gledate popreko)

Mislila sam,“ ma koliko ja mogu pridonjeti“…“to je kap u moru“…ali sve je vise ljudi kao ja i prevladat ce se kriticna masa!

Kad si u skladu sa prirodom, lakse ti je ostvariti i duhovni kontakt sa samim sobom.

Nisam pukla,vjerujte mi!

Kazu da si i manje agresivan, jer ne unosis agoniju zivotinja koju su osjetile prije smrti.Prijenos energija i tako to…

 

A osim toga, nas organizam je skloniji biljnoj prehrani(dugacka crijeva).Meso dugo putuje,truli i oblaze crijeva sluzi koja uzrokuje brojne bolesti,jer crijevne resice ne mogu vise uzimati hranjive tvari iz hrane.

Ali to je samo dio…

Naravno postoje brojne oprecne teorije,i zato ne osudjujem nikoga.Svatko ima pravo na izbor.

Inace sam tzv.ovolaktovegaterijanka.Grozna rijec, ali znaci da samo ne jedem meso.

Ne zelim da mi apoteka bude saveznik,pa sada jedem puno raznolike hrane koju prije nisam probala,a fina je…naravno smedji secer,rizu…

Otici cu nakon 6 mjeseci izvaditi krv, izmjeriti vitam.-mineralni status, pa cu vam javiti!

 Nadam se da ste zadovoljni odgovorom

 

p.s.“Ja sam se jos u najmladjoj dobi odrekao jedenja mesa.Doci ce vrijeme kada ce ljudi ubijanje zivotinja promatrati istim ocima kao i ubojstvo covjeka“

Leonardo da Vinci

 

 

 

 

 

Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 11:40
pa pilici i pajceki ne bi ni postajali da ih ne papamo  
ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 17:03
A cuj, onda po tome ne bi nista ni jeli, ako jedemo biljke onda mozemo rec da jedemo hranu zivotinjama, ako jedemo zivotinje onda kazes da smo okrutni

Moje misljenje je da je oduvijek jaca vrsta jela slabiju da bi se prezivjelo, to je jednostavno priroda, takav je svijet, okrutan

covjek je od davnih vremena uvijek bio mesozder i to se sad tek kao pocelo mijenjat jer nemaju sta radit pa su izmislili vegetarijanstvo

A i sada onda kad se misli da su i biljke zive, da disu, sta cemo onda pocet govorit ni da biljke ne smijemo jest, pa sta cemo onda jest? Samo sintetski stvorene stvari?

Mislim nije mi jasno kuda ovo sve ide

Nadam se da se nitko nije uvrijedio zbog ovog mog posta, ali to je jednostavno moje misljenje

Mislim da je i u Bibliji (znaci to je Bozja rijec) bilo normalno da se jede meso, da se kolje zivotinje da bi se pojelo i prezivjelo, to je oduvjek tako , moras nesto jest

A  ono sta se muci zivotinje za razne eksperimente, to sam i ja naravno striktno protiv toga, to je sasvim nesto drugo, bezrazlozno mucenje zivotinja da bi netko zaradio na kozmetici i slicno mislim gluposti stvarno

 
 

Edited by Ive_ri
Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2007 at 21:49

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:




A i sada onda kad se misli da su i biljke zive, da disu, sta cemo onda pocet govorit ni da biljke ne smijemo jest, pa sta cemo onda jest?
Nadam se da se nitko nije uvrijedio zbog ovog mog posta, ali to je jednostavno moje misljenje


 
 

Ive, sve ok. Svatko ima pravo na svoj izbor.

Ja sam samo htjela obrazlozit svoje vidjenje.

Biljke jesu zive,ali su bez zivcanog sustava, sto bi znacilo da ne osjecaju bol.

Sve pet!  

Back to Top
mala View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2007
Location: Cyprus
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2007 at 07:17
[QUOTE=Mihcla]

 

Cula sam da se ne preporuca mijesati voce i povrce za vrijeme istog obroka.

Ako je tako, zna li netko zasto?


 To je tocno, a ne glupost, jer voce i povrce zajedno izazivaju truljenje u zelucu, isto tako nije dobro jesti zajedno voce i kruh s kvascem jer izaziva vrenje u zelucu a secer iz voca i kvasac zajedno proizvode alkohol u crijevima. To je mene jako rastuzilo, jer sam obozavala jesti sendvice s jabukama. :(

Back to Top
Mihaela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mihaela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2007 at 09:43

 

Hvala ti puno, zadovoljna sam odgovorom! To ima smisla...

 

Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2007 at 20:39
uf,tesko je biti vegetarijanac!
takva ponuda finog mesa,a ne smijes...
 probao sam neko vrijeme ne jesti meso(ja sam krvna grupa A pa bih trebao biti vegetarijanac) i zaista,nije bilo lose.ali onda opet dodu neki rodendani,svatovi pa opet navalim na meso.
potrudit cu se opet izbaciti meso!!!
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2007 at 23:34
Ja osobno nema sanse da bih bio vegetarijanac, mozda ce neki mislit da sam zadrt i zaostao, ali jednostavno ne vidim razlog zasto bi se sad prebacivao na sasvim drugaciju vegetarijansku prehranu, a i prije toga se mora stvarno dobro informirati o tome jer treba znati kako zamijeniti razne tvari koje dobivamo s mesom

A i obozavam meso i njegov okus, tako da nema sanse
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2007 at 09:23
Originally posted by Mihcla Mihcla wrote:

 

Sada sam pogledala toliko dokumentaraca o mucenjima zivotinja da mi je zlo,toliko knjiga…

One nisu tu radi nas, stvorene su kao i ostale koje ni ne pomisljamo jesti.

Znate zasto ne jedemo grabezljivce npr.leoparde?

Zato sto oni jedu iskljucivo meso, pa je kao takvo i njihovo meso nezdravo i to bi nas brzo ubilo.

Ali i brojni medicinski pokusi nedaju mira tim jadnim bicima.

Bojkotiram i te sve proizvodjace.Mozete vidjeti na: http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=79

(Ne slazem se sa svime sto tvrde „prijatelji zivotinja“ tak da me ne gledate popreko)

Mislila sam,“ ma koliko ja mogu pridonjeti“…“to je kap u moru“…ali sve je vise ljudi kao ja i prevladat ce se kriticna masa!

Kazu da si i manje agresivan, jer ne unosis agoniju zivotinja koju su osjetile prije smrti.Prijenos energija i tako to…

A osim toga, nas organizam je skloniji biljnoj prehrani(dugacka crijeva).Meso dugo putuje,truli i oblaze crijeva sluzi koja uzrokuje brojne bolesti,jer crijevne resice ne mogu vise uzimati hranjive tvari iz hrane.

Ali to je samo dio…

 

 

Ja ne mogu ne odgovorit na neke stvari koje su ovdje netocno napisane.

Kao netko kome je struka uzgoj zivotinja, moram reci da svaki imalo normalan covjek ne moze muciti zivotinje. Mi ih uzgajamo, tovimo, mazimo i pazimo. Poanta je da imaju sve i da im se nista ne uskracuje i zato dobijem popizditis od tih prijatelja zivotinja i lazi koje su naveli oko toliko toga. Kao npr. pcelari maticama trgaju krila. A zna se da pcele kada matica ima i najmanji feler, znate sto naprave? Ubiju ju! Svoju maticu, jer je falicna. I koju bi sad korist pcelar imao od toga da joj potrga krila? To je sad banalan promjer,a ima ih bezbroj. Ludim kad to citam,a onda mi se licemjerni prijatelj zivotinja seta u koznim cipalama. E pa te cipele su od teleta s veeelikim tuuuznim okima... Mislim ,alo, budite dosljedni.

Zakaj mi ne papamo leoparde i ostalu ekipu..Joj..da moramo papali bi ih i nista nam ne bi bilo, pas je mesojed i jede ga se u Kini i niko nije umro, i macka isto. Puno ljudi jede i macke i stakore i pse jer su gladni i ne izmisljaju ko mi koji imamo sve izmisljamo. Leopard je macka, ne? Vuk je srodan psu. Vuk, leopard-grabezljivci. Pas i macka mesojodi-poanta je jasna ne?

Da nema medicinskih pokusa na zivotinjama mi bi pocrkali. Na konjima se proizvodi serum protiv ugriza zmije. Ako prijatelja zivotinja ugrize zmija nek bude dosljedan pa nek odbije serum. Kad su vec face...I svi koji su protiv pokusa na zivotinjama neka prestanu uzimat sve lijekove i vecinu suplemenata (whey, karnitin, kreatin....) jer su svi ispitani prvo na zivotinjama.I to jos davno. Isto kao sto se danas firme hvale , ne testiramo na zivotinjama, a ne kazu vaznu stvar. Da nema potrebe testirati kad je vec testirano..

Covjek nema dugo crijevo vec ga imaju konj, krava, ovca. Covjekovo crijevo je srednje dugo. Pogledajte se u ogledalo i nasmijte i vidjet cete nesto jako vazno..Imate ocnjake!! a cemu sluze? i ostre kutnjake.Da, za deranje mesa... Da smo prilogodeni za biljke vec bi se u ustima vidjelo. Zeludac bi nam bio trecina tijela kao kod krave (znate da krava ima zapravo cetiri zeludca), ili bi imali veliko slijepo crijevo za fermentaciju kao konj. A nama je slijepo crijevo rudimentarni ostatak i najcesce razlog za prvi puta ici pod noz.

Da postoje brutalni ludaci koji muce i pate zivotinje, postoje. Ne poricem to, ali ne mozes sve osuduti zbog idiota. Danas postoje dobri zakoni (zakon o dobrobiti zivotinja) koji kada potpuno zazive ce takve monstrume trpati u zatvor i ja sam za. Ali proglasavati cijelu prehrambenu industriju koncentracionim logorom, e pa to nije tako i nije u redu. Istina je da sve zivotinje za uzgoj imaju istu sudbinu,a to je da budu ubijene, ali kod normalnih ljudi se to zna kako se radi i opet nema mucenja. Da si vidjela liniju klanja u nekim nasim firmama vidjela bi da nema straha. Imam jednu sliku di prasci sjede na liniji klanja ,to smo slikali u klaonici jednoj. Ne bi zivotinja mirno sjedila da se boji..I nama kada do klanja dode nje u cilju plasiti ih, jer se ozljeduju i svasta kada su uplaseni, a to je manja kvaliteta mesa (gledano strogo ekonomski).Poanta je da je sbe tako izvedeno da se zivotinja ne stine ni preplasit, a vec je zaklana. To nisu kolinja po dvoristima di pijani tetak i stric naganjaju s nozem svinju po dvoristu, pa ona skvici i sve jer su ovi prepijani da ista naprave. U modernom pogonu ne cujes ni skvik! Cim je neka buka sve se zaustavlja da se zivotinje smire. Vidjela sam i ja te dokumtarce i zgrazam se i ja ko svako normalan, ali to su prikazani ocito neki izolirani slucajevi i bolesni umovi. U 7 godina obilazenja farmi, klaonica, pogona za preradu mesa, ribnjaka i svega, nisam vidjela nista takvog. I najgora stala u kojoj smo bili i koju smatram stvarno groznom i smatram da vlasnika treba zatvorit, nema toga sto oni prikazuju.

E i ovo o crijevima ti je totalno bez veze. Ovo truljenje mesa i to.. Pa i biljna hrana trune u crijevima. I to jace nego meso. Stani iza konja kad prdne pa ces shvatit.

Covjek je prilagoden na konzumaciju mesa potpuno jer moze ga jesti i sirovog i pecenog i od bilo cega, a na biljnu prehranu je samo djelomicno. Ne mozemo jesti travu i lisce i sl. jer ne razgradujemo celulozu. Jedemo najvise plodove jer sadrze mono i disaharide te skrob(a skrob je forma pohrane energije kod bilja), a njih uspjesno probavljamo.

Nemam nista protiv izbora ljudi da ne jedu meso. Samo neka ne vjeruju sve sto se prica o tome koliko je to zdravo. Neka se pogledaju. Pocnimo od zuba, pa te duljine crijeva, povijesti...i budimo realni..svejedi smo!Nasem organizmu je najpotrebnija raznolikost.

E i ekipa pustite to koja bi krvna grupa sto trebala. Ustanovili su da i krvne grupe imaju podgrube i da je sve to puno slozenije nego se cini. (ne mislim na Rh faktor). Jedite sto vam vise pase. Ako se od neceg sto jedete osjecate lose, ko ja npr. od poriluka, mucno vam je i kao da imate kamen..to ne jedite, vasem tijelu se t ne svida. Mi smo u svojoj srzi ipak zadrzali to da kad vidimo hranu znamo jede li nam se to ili ne i bilo bi najbolje kada bismo se najvise za time vodili.

   

Edited by themaja
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2007 at 12:35
 Themaja svaka ti cast na trudu, stvarno si to dobro obradila.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2007 at 13:48

Hvala, ali to je samo kap u moru onoga sto bi jos trebalo reci. O hranidbenim lancima, Bibliji za religiozne, i prilagodbama covjeka na meso. Danas je lako biti vegetarijanac i ne imati posljedica. Nekome tko ima love za nadomjestke. Na svijetu ce uvijek biti bogatih i siromasnih, a siromasni ce uvijek jesti meso i nema toga zakona koji ce im to zabraniti. Vjerujem da ce ti siromasni uz sav taj silan prijenos agonije zivit dulje od ovih drugih.

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2007 at 13:54
 zeznut igrac...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.