New Posts New Posts RSS Feed - Vjezbanje sa ili bez proteina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vjezbanje sa ili bez proteina

 Post Reply Post Reply
Author
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vjezbanje sa ili bez proteina
    Posted: 23 Travanj 2007 at 21:17
 

Pozdarv svima. Zamolio bih sve clanove foruma ili barem one koji ovo procitaju da mi jako puno pomognu  ( ne psihicki bar za sada =) sa nekoliko odgovora ako nije prevelik problem. Imam 20 godina 83 kg š83 cm sam visok.

 

Vec vise od godinu dana treniram i nema gotovo nikakvih rezultat. Poceo sam sa utegom ( š uteg za jednu ruku od 5kg ) pa do š7kg sa istim za jednu ruku. Nepravilnim vjezbanjem ( u kasnim satima , bez refulling poslije treninga , nepravilnim drzanjem i izvodenjem vjezbi , pomalo ne redovito 3 dana vjezbanja š dan odmora 2 vj. š odm… ). Dobivsi savjet od prijatelja da nepravilno vjezbam u 23:30 navecer i da imam grbu … shvatio sam ( da sam se s***o =( da to tako neide i procitao gotovo sve savjete o vjezbanju i prehrani na ovoj i drugim stranicama i krenuo nekako trenirati pravilnije medzutim :

Kod kuce imam :

2 utega po 7 kg = š od š7kg te

š uteg za dvije ruke od 20 kg i benc/klupu za uteg i trbusnjake…

Planiram trenirati 6 dana tjedno i to :

Pon. Ršš;  ustajanje u 7 dorucak lagani sa Ugljiko. Malo proteina …

             Od 8:30 do 9:30 treniranje PRSA / 30sec odmora izmedu serija

             9:30 refulling Sir tunjevina i malo ugljikohidrata

odmor

             od š2:30 do š3:30 cjelotjelno vjezbanje

             biceps, trbusnjaci,triceps,trbusnjaci,prsa / bez odmora izmedu serija

trcanje do faksa (nizbrdo sa 80%) 600m

DALI DA UZMEM PROTEINSKI NAPITAK!!!???

Uto. Ršš; isto kao jucer ali ramena od 7:30 do 8:30

 Od š0:š5 do šš:š5 cjelotjelni

Trcanje na bazen 5km ( 45% ) oko 25 minuta

Bazen Ršš; plivanje š sat koliko uspijem

Trcanje na faks 5km (  35% ) oko 30 minuta

Refulling

DALI DA UZMEM PROTEINSKI NAPITAK!!!???

Sri. Ršš; isto kao poned. Ali prsa od 8:30 do 9:30

Ostalo isto

DALI DA UZMEM PROTEINSKI NAPITAK!!!???

Cetv. Ršš; isto kao utorak

DALI DA UZMEM PROTEINSKI NAPITAK!!!???

Pet. Ršš; kao ponedjeljak

DALI DA UZMEM PROTEINSKI NAPITAK!!!???

Sub. Ršš; isto kao i uto. ali sa vecim intenzitetom

DALI DA UZMEM PROTEINSKI NAPITAK!!!???

NEDJELJA ODMOR

 

Mislim da znate sta me zanima i da  niste fakultetski obrazovani ( nisam ni ja =) a kamoli da trcite na faks kao ja :P

 Imam sirutku navodno cista  i to mi je preporuceno:

2 male kasike sirutke sa 2,5 dcl prokuhane vode kao proteinski napitak negdje 2 sata poslije treninga zatim …

Dekstroza sa sojinim ….( neznam napamet ), vodom odmah š0 minuta nakon treninga a ja sada pijem 2 zlice pivskog kvasca sa jednom zlicom octa i jednom meda u 3 dcl vode.

Pijem jos 3 tablete spiruline ( morske alge sa hrpom vlakan a i jos nekih potrebnih sastojaka ).

Pitanje : DALI DA UZMEM PROTEINSKI NAPITAK!!!??? Gore naveden jer neznam dali su ti proteinski napitci dobro, unosim hranom do 80g proteina dnevno iovako . Nevolim WHEY i bjezim od toga jer sam skeptik na te industrijske proizvode i te proteine visokokoncentrirane i zato pitam te vas molim za pomoc i unaprjed zahvaljujem svima na pomoci.

When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2007 at 22:33
  iskreno nisam bas sve procitao,ali vidim da ti planiras jako intezivno trenirati,po mom misljenju malo previse.2 puta dnevno sa utezima,pa plivanje,trcanje...
mislim da ti to bas nije najbolje,tijelo ipak treba vremena da se odmori.
za proteine ne znam,ja ne pijem nista pa nemam komentara
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2007 at 22:44
 Mislim da ti je ovakav nacin treniranja malo preintenzivan za rekreativno bavljenje sportom i vrlo je vjerovatno da to tvoj organizam nece izdrzati. Inace ljudi koji rade dva treninga dnevno moraju biti pod nadzorom trenera koji ce odraditi planiranje i programiranje takvih treninga i uskladiti prehranu i oporavak. Ovakav nacin te vodi u pretreniranost, a pretreniranost dovodi do ozljeda.
Back to Top
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2007 at 23:18
Izdrzat cu sigurno pa cak cu i povecavat intenzitet . Citao sam o pretreniranosti koliko toliko i jos cu se raspitat ali mislim da je to samo najintezivnije stanje psiho fizickog stresa. Psihicki cu se naucit rjesit stresa a tjelesno rjesenje je razgibavanje , rastezanje i zagrijavanje. Jedno me pati uzimanje proteina jer kao sto sam rekao skeptik sam prema tim proteinima a i imam nedjelju da se odmaram .
When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2007 at 23:36
A neznam bas, ja bih ti isto savjetovao da malo smanjis te treninge, jer ce vrlo vjerojatno doci do pretreniranosti, a to te ne vodi nicem dobrom!

A sta se tice dodataka prehrani, mozes slobodno uzeti whey protein od mlijecne sirutke , u tome ti nema nista lose , to su samo predrasude ljudi koji nemaju pojma o tome, pola hrane koju jedes je nezdravija od ovoga, tako da si to mozes slobodno uzet!

A sad ono o treningu ces morat sam odlucit, ali mislim da ti je bolje malo smanjit napore, ipak si ti samo rekreativac i nemas svog trenera i to koji sve planira , a to je potrebno kod toliko intenzivnog treninga
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2007 at 16:40

 OMG! Nisam doma u ovim stvarima kao decki koji su ti vec odgovorili, ali ovaj tvoj plan mi se cini zbilja pretjeran! Jel zbilja mislis da ce ti tijelo izdrzati takav napor vec u par prvih tjedana? Prenaglo je to, prenaglo. Lako za muskulfiber i to, ali npr. imunitet ti moze drasticno pasti, a kaj si onda s tim postigao? Treba se bavit necim, svakako, ali cini mi se da se malo previse opterecujes. Bolje sporije doci do rezultata pa sigurno, nego ovak radikalno.

Nadam se da se ne ljutis zbog moje primjedbe, ne mislim nista lose, ali zdravlje je najvaznije, a mislim da ovo nije pravi put za pocetak...

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2007 at 19:03

 Ako tako nastavis i jos povecas intenzitet neces izdrzati sigurno! Pretreniranosti

ima vise vrsta i oblika i ona se moze iskazivati u psiholoskom i fizickom obliku, s

tim da je svaka potencijalno opasna ako je ne primjetis na vrijeme. Moj savjet ti je

da se posavjetujes s nekim tko poznaje tu problematiku i tko ti moze

pomoci.Jedan od glavnih ciljeva rekreativnog bavljenja sportom je unapredjenje

zdravstvenog statusa, a tvoj nacin treninga ne vodi tome. Trebao bi znati da u

sportskom treningu postoje odredjeni principi treninga i jedan od njih je princip

kontinuiranosti. U osnovi tog principa postoji pojam koji se zove

superkompenzacija a odnosi se na vezu izmedju opterecenja i rasterecenja

odnosno oporavka. Da sad ne kompliciram previse bilo bi dobro da trazis nekoga

da ti objasni pojam superkompenzacije jer mi je prilicno tesko sada pisati o tome.

 

Edited by fitnessHr
Back to Top
DarkGift View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Travanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DarkGift Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2007 at 22:05
 Neljutim se na bilo koji odgovor jer je svaki dobrodosao. Sto se prehrane tice jako sam dobro upoznat i hranim se jako zdarvo i to ne od jucer a isto tako se sportom bavim duze vrijeme. Pokusavam bez osobnom trenera jer ne prihvacam lako tude misljenje bez obrazlozenja a treneri nemaju pola dana da filozofiraju o tome sto je bolje i zasto. Najvise me zanimalo o tim proteinskim napitcima jer unosim dobru kolicinu proteina u sebe otprilike (š20g s tim da racunam kao nekih š00g) pa da se nebi udebljao ili si jos stetio ( nigdje ne pisu nus pojave proteina a to znaci da nesto ne stima tu ) ali pazite moj trening nije teretana a i trcanje nije sprint a ne pogadam misice š00% imam jos puno vjezbanja i ucenja da steknem taj skill :) a trudim se. Sve ovo ionako vodi tome da preko ljeta treniram po cjele dane a to je nemoguce bez nekih tezih priprema te sam se naviknuo da gotovo 50% ovog treninga radim svakodnevno a i sto je moguce pravilnije.
When we lose just about everything we are ready to do anything
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2007 at 23:27
 super kompenzacija,,,mislis li na sprijecavanje zamora tokom takmicenja ili treniranja  unosenjem ugljikohidrata......twinlab-----ultra fuel.........
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2007 at 00:07

  Ciklus superkompenzacije izgleda ovako: nakon primjene vjezbi na treningu tijelo

dozivljava umor ( faza š). Tijekom faze odmora ( faza 2) nadoknadjuju se

biokemijske zalihe, te stvaraju dodatne rezerve. Tijelo se u potpunosti oporavlja,

pa zbog dodatnih zaliha ulazi u jos bolje stanje, superkompenzaciju ( faza 3), gdje

dolazi do vece prilagodbe radi funkcionalnog povecanja sportske efikasnosti.

Pojava superkompenzacije ovisi o intenzitetu treninga, npr. nakon crobnog

treninga do superkompenzacije dolazi za oko 6-8 sati, a nakon intenzivnih

aktivnosti koje su zahtjevne za sredisnji zivcani sustav treba nekad i vise od 24

sata. Naravno ima tu jos raznih kombinacija i to je dosta kompliciran sustav ali ako

netko radi dva treninga u danu obavezno mora voditi racuna o planiranju i

programiranju takvih treninga da nebi doslo do ozljeda. Da sad ne duljim uskoro

cu napisati jedan tekst vezan za pojam superkompenzacije u sportu koji ce biti

objavljen na internetu pa ce te ga moci procitati.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.