New Posts New Posts RSS Feed - Vježbe za vrat
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbe za vrat

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbe za vrat
    Posted: 28 Travanj 2009 at 22:10
Da li ponekada radite vježbe za vrat? Koje su to vježbe?

Vidio sam dosta puta da ekipa koja se bavi boksom i sl. sportovima, zna staviti na glavu križnu neku "traku" na kojoj bi visili utezi pa bi dizali glavu gore dole i tako bi radili vrat.

Vidio sam da i ovo rade:
http://www.youtube.com/watch?v=O8v53STDNJM

Da li radite kada takve vježbe?


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2009 at 23:32
ne radim, ali sve nekako gledma d apocnem raditi.. samo ne želim imati onako veliki vrat neki   
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2009 at 23:41
dumbbelll shrugs jedino

ne znam neke posebne vježbe za vrat, vec trapezius opcenito..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Travanj 2009 at 23:57
pa kao što si i rekao, to ni nije vježba za vrat nego za trapeziuse lol

cuo sma još takvih konstatcija po teretani
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 15:17
Koliko sam skužio to uglavnom rade boksaci ... kad im sjedne udarac da im finije sjedne.  
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2009 at 15:24
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Koliko sam skužio to uglavnom rade boksaci ... kad im sjedne udarac da im finije sjedne.  


judaši isto, hrvaci ponajviše.. svi borci
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2009 at 15:25
ja treniram boks.. i radim vrat na treningu.. kupio sam si onu traku za oko glave.. i da , vise lanci..ali mogu reci da nije spretna za vjezbati.. ovo bi vam bio moj savjet za vrat vjezbat:


š)kupi se ona elasticna guma.. stavis na glavu siltericu da te ne grebe.. i gumom obavije glavu iza i napred je uhvatis s obje ruke..i rukama vuces napred.. a glavom nazad.. jer guma se prilagodjava, zato je spretna za to..

to mi je najbolja vjezba.. a isto mogu rec, da nijedna vjezba za vrat, ne spasi boksaca kad dobije udarac u bradu.. pogotovo bilderski vrat, oni mozda mogu primit koji udarac vise, ali kad ih se uzdrma, su gotovi.. jer nemaju fleksibilan vrat.. ova vjezba sa gumom je super..

2) legne se na klupici na trbuh, da glava visi preko.. kao na ovom videu.. i tako se podize glava.. prakticki uteg nije ni potreban onima koji imaju velike glave :p

3) stanete uspravno..stavite si saku sa strane na bradu.. i gurate u jednu stranu, a glavu u drugu.. i tako s obje strane.. prakticki to je dobro za jacanje vrata sa strane.. jer vidite da mnogi boksaci cim prime krosej, su uzdrmani.. ljudi su navikli hodat.. naprijed, nazad.. zamislite u nama za koordinaciju kao da postoje travke.. koje se stalno njisu napred nazad.. dok mi hodamo.. navikle su na taj pokret.. i kad ih se malo sa strane protrese, nisu navikle.. zato se lako uzdrma osoba krosejem.. i ova vjezba je dobra za prilagodit vrat i bradu na takve "potrese"

4) mozda ipak najbolja vjezba za vrat je most na glavi.. ali to bit mora vrhunska sprema.. opasno je za izvoditi.. zato bolje to izbjegavat pocetnicima..

nadam se da je komentar zadovoljavajuci :D

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.