New Posts New Posts RSS Feed - Vježbe za trbuh - kada?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbe za trbuh - kada?

 Post Reply Post Reply
Author
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbe za trbuh - kada?
    Posted: 23 Veljaca 2013 at 01:42
Evo ovako, zanima me koliko puta tjedno radite te vježbe, odnosno trbušnjake.. Ja sam jedno par puta samo radio, i sad pošto je vrijeme da pocnem ozbiljno, zanima me kolko je puta potrebno i kada bi to mogao odraditi.. Pošto u 3 dana odradim sve mišicne skupine( osim trbuha), i 4 dan odmaram, još se ne mogu odluciti kada bih ovo radio.. Probao sam nakon treninga, ali pošto se iscrpim do ibera fkt mi je i tih par vježbica teško napravit. A u obzir sam uzeo i ovaj slobodan dan, ali ipak bi to htio ostaviti da mi se tijelo skroz odmori... Šta vi mislite? 

Edited by XQ - 23 Veljaca 2013 at 01:43
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 09:36
ovak. nisam strucnjak, ali obzirom da je i moj cilj stesat te trbušne, citam dosta o tome. vecinom se preporucaju izdržaji, kao vježba koja dobro jaca core. e sad, imala sam isti problem - kad da to ubacim? pocela sam ih ubacivat na pocetku, odmah nakon zagrijavanja - radim 3 razlicita izdržaja po 1 minutu i to ponovim 2 puta, prije svakog treninga, a jednom na tjedan radim i maksimalni izdržaj, obicni plank do otkaza (štoperica, za sad sam na 135 sekundi). kolko sam citala, jako su dobri izdržaji u koje ubaciš pokrete nogu i ruku - to su kao napredne verzije. eto, to je to od mene, ak sam u krivu, nek me neko ispravi jer ovakav nacin prakticiram pa da promjenim ako sam u krivu.
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 09:52
Jednom do maksimalno dva puta tjedno odradim jednu do dvije vjezbe po 3 seta za trbuh. Forsiram bucice tako da mi trbusnjaci rade dok izvodim druge vjezbe. Cesto ih aktiviram kad radim druge vjezbe. Npr, chin up pretvorim u gorilla chin up/crunches. Cak pokusavam ne vjezbati trbusnjake jer su mi se pocele stvarati kvrge neproporcionalne s velicinom drugih misica.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 10:59
Ma ja kad radim, radim za gornji dio normalne trbušnjake, svakakvih vrsta, nisu sad oni klasicni, a za donji dio , ležim na ledjima pa diži noge u zrak :D Al još mi nije jasno je li potrebno to radit, i koliko puta.. Npr. Zyzz je rekao da on uopce to ne radi. A ionako to ovisi o bodyfatu.
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 12:17
mi na crossfitu radimo nakraju zadnjih 5-6 minuta razne vrste trbusnjaka i onda se istegnemo i onda izdrzaj po minutu u planku i dok drzimo plank radimo prvo koljena unutra van pa onda jedna noga u zrak pa druga sve u minuti, i onda na bok ruka i noga u zrak po 30sec.  
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Veljaca 2013 at 13:32
Ma za pocetnika je dosta samo da radi plank varijacije su za mene Big smile
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 07:04
ja sve radim u svakom treningu
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 17:53
svaki trening radim vježbe tza core (3-4 puta tjedno) ali pazim da pokrijem sve mišice, centralni, dijagonalni i bocni

edit: u principu kad ovo sve pogodiš pogodio si i stabilizatore kralježnice valjda

Edited by Markan1989 - 25 Veljaca 2013 at 17:54
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2013 at 19:57
Ma da al da trbušni mišici dodju do izražaja.. O tome ovisi najviše bodyfat, a mislim da se u manje od mjesec dana redovnih vježbi može doc do povecanja, jer je te mišice najlakše pogoditi sa vježbama.. Tak da cu se još malo odmarat a prije ljeta stisni do kraja :)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.