New Posts New Posts RSS Feed - Vježbe za kondiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbe za kondiciju

 Post Reply Post Reply
Author
newlife View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newlife Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbe za kondiciju
    Posted: 02 Veljaca 2013 at 15:54
Bok svima, novi sam na forumu.
Želim dobit na kondiciji (sklekovi i trbušnjaci)
181/60
do 5.mjeseca cilj mi je napravit 60 sklekova u komadu i 80 trbušnih. (ispod 2 minute) ne pitajte zašto :)

Za sad sam poceo s ovim programom treninga i odradjujem tjedan dana:

sklekovi 20 ujutro, 20 popodne, 20 navecer
trbušnjaci 30 ujutro, 30 popodne, 30 navecer

vježbe radim svaki dan i pomalo osjecam da mi je sve teže i teže odradjivat te vježbe jer su mišici umorni, pa mi vi sad recite dali je dobro da napravim pauzu svaki drugi dan. ili ne.

Zahvaljujem.
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 16:24
normalno da ti je tesko kad radis svaki dan iste vjezbe bez odmora malo uzmi odmora bar 2 dana i ovo 30 ujutro 30 popodne i navecer bolje bi ti bilo da to spojis u jedan trening sa pauzama od 30-90 sec izmedu serija
Back to Top
newlife View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newlife Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 16:48
a nema šanse da odradim 3serije po 20 sklekova ili 30 trbušnjaka.. jedva napravim 20 sklekova u komadu
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 17:02
Ove vježbe koje si napisao nisu za kondiciju, ako trebaš kondiciju - onda trci po vani.

Vježbe poput sklekova, trbušnjaka, zgibove i cucnjeva su vježbe za razvijanje snage.
Radi ih u serijama, znaci 20 ponavljanja, 30-60 sekundi odmora, pa opet 20 ponavljanja itd.

Samo tako ceš napraviti neki progres. Ubaci više vježbi - neceš ništa postici sa samo 2 vježbe.
Obavezno ubaci zgibove i cucnjeve kako bi pokrio cijelo tijelo.

Btw. tema je preseljena u podforum - Pocetnici - pitanja?


Edited by Zoki - 02 Veljaca 2013 at 17:04
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 17:06
Ako sam dobro skužio, imaš 60 kg, kreni malo jace s jelom da bi podržao razvoj i osigurao kvalitetne nutrijente za trening.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 17:18
a ocito mu trebaju ti sklekovi jer se natjece s nekim veci ces napredak imat ako budes radia ovako sa pauzama izmedu serija ne trebas radit 20 odradi koliko mozes tako ces brze napredovat nego sa ovim i dobro ti je zoki reka ubaci cucnjeve i zgibove a ako imas bucice onda mozes puno toga s njima
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 17:30
Bolje odradi trening odjednom , a ne tako 3 puta dnevno. Sklekovi , zgibovi , nezz dali propadanja možeš raditi , cucnjevi. Nemoj svaki dan trenirati , na pocetku ako hoceš 4x tjedno . Ako svaki dan budeš trenirao u jednom ceš trenutku stati , a cijelo vrijeme ceš se osjecati umornim !
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 20:03
Ovo 3 puta dnevno nikako.. Svaki dan iste vježbe isto nikako, jer mišicima treba od 24 do 48 sati da se oporave.. Radje radi svaki drugi dan u serijama, ili jednostavno radi cijelo tijelo i povecaj mišice i dobi na masi, prije ceš tako napraviti neki odredjen broj, nego ovako jer to baš i nema smisla nekog :)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
newlife View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newlife Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 21:01
Ma iskreno, u 5.mjesecu idem na dragovoljno služenje vojnog roka i ne želim doci tamo i da mogu  napravit samo 20 sklekova i 35 trbušnih u komadu... help!
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Veljaca 2013 at 21:23
Jednostavno pocni vježbati, nema ti druge, ovakve gluposti po 1 serija 3 put dnevno nemaju smisla
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
newlife View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote newlife Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 07:25
to znam i sam XQ ... zato i pitam koliko puta da radim tjedno i koliiko serija... tvoj komentar ne pomaže.
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 12:26
Originally posted by newlife newlife wrote:

tvoj komentar ne pomaže.


Onda se snadji sam, jer smo svi na forumu ocito idioti, ali jedini pametan si ti koji radiš sklekove 3 puta dnevno i misliš da ceš nešto ojacat ili dobit na kondiciji.

ps. današnjoj mladeži treba kosti lomit jer takvu bahatost još svijet nije vidio ( sve od 5. osnovne pa nadalje)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 13:18
radi ti kako oces mi ti svi samo zelimo pomoc a na tebi je da izaberes ono sta mislis da je najbolje
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.