New Posts New Posts RSS Feed - Vježbe istezanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbe istezanja

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbe istezanja
    Posted: 23 Ožujak 2010 at 13:23
Radite li vježbe istezanja i koje su to?

Kada ih obicno radite, koliko to traje .. podijelite iskustva s ostalima.
Osobno ih najcešce radim na kraju treninga, i vrlo sitno na pocetku treninga prije zagrijavanja.

Ovisno koji mišic taj dan radim, tako se fokusiram na istezanje na kraju treninga. Ako radim recimo prsa, onda primarno rastežem prsni mišic + sve okolne mišice. Tijekom treninga također znam sitno napraviti istezanje, no to je vrlo kratko.

Istezanje mi traje cca. 5 min i definitivno ga odrađujem na svakom treningu. Ponekad se znam i dan poslije treninga (kod kuce) dobro istegnuti kako bi mi upala bila što bezbolnija.

A vi?

Evo malo vježba..










Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2010 at 15:39
 pocet cu za kukove istezanja uskoro
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 09:21
 Ja bih trebao takodjer istezanja radit.. imam uzasno kratke tetive.. imao sam pred 2 god š80 cm... i kako sam isao na rehabilitaciju u Lovran (radi koljena), tamo su me istezali dnevno jedno 90min.. i jos sam se doma istezao.. nakon 3 mj imao sam š82 cm.. sada imam š8š cm..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 12:18

 Istezanje u mom slucaju obavezno poslije trcanja ili plivanja pogotovo, poslije teretane umjereno. Ali samo nakon toga !

Ne istezem se nikada prije, jer sam jedom tako ozlijedio listni misic desne noge i sepao dva mjeseca...Opcenito mislim da se treba izbjegavat istezanje hladnog,nezagrijanog misica.

 

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 13:47
Originally posted by tare tare wrote:

Ne istezem se nikada prije, jer sam jedom tako ozlijedio listni misic desne noge i sepao dva mjeseca...Opcenito mislim da se treba izbjegavat istezanje hladnog,nezagrijanog misica.

 

Zbog toga napraviš generalni warmup prije treninga u teretani tj. rotacije zglobova, zatim neku kratku crobnu aktivnost cca 5min, staticko pa dinamicko istezanje pa zagrijavanje na vježbi koju radiš itd...

Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 18:38
ja sam malo aljkav po tom pitanju, sto se tice zagrijavanja i razgibavanja prije treninga, to je obavezno + zagrijavanje misica prije svake vjezbe ali istezanje na kraju, nekad da, nekad ne; kako mi se da
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 21:30
Joj patim na to istezanje jer imam bolna leđa i kralježnicu

Veliki dio ovih stvari sa slika šta ih je Zoki stavia radim, jako pazim na redovito istezanje poslije treninga.
Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2010 at 22:10
Zagrijavanje na pocetku i istezanje na kraju su baze svakog treninga,tak su barem nas ucili
Ja obicno istežem na kraju mišice koji su mi radili,dakle ovisno o treningu,ali volim jednom tjedno,recimo nedjeljom,napravit samo trening istezanja,onak pol sata di se samo istežeš.

@Davor: mislim da promjena visine nije toliko zbog istezanja,kod svakog visina varira š-3 cm,ovisno kako se staneš,kak ravno postavis glavu,bradu i tak.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2010 at 14:50

Originally posted by jole00 jole00 wrote:

Zagrijavanje na pocetku i istezanje na kraju su baze svakog treninga,tak su barem nas ucili
Ja obicno istežem na kraju mišice koji su mi radili,dakle ovisno o treningu,ali volim jednom tjedno,recimo nedjeljom,napravit samo trening istezanja,onak pol sata di se samo istežeš.

@Davor: mislim da promjena visine nije toliko zbog istezanja,kod svakog visina varira š-3 cm,ovisno kako se staneš,kak ravno postavis glavu,bradu i tak.
 

Ma ko da neznam to.. ali rodjen sam mjesec dana ranije i imam kratke tetive.. to su mi vec i rekli.. i istezanjem se stvarno mozes u tom slucaju malo produzit.. prije sam kako god stao imao oko š80.. a nakon 3 mj š82.. ipak je djelovalo..

I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.