New Posts New Posts RSS Feed - Vježbanje nakon operacije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbanje nakon operacije

 Post Reply Post Reply
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježbanje nakon operacije
    Posted: 22 Studeni 2012 at 16:20
Ima li netko od iskusnijih trenera iskustva s klijentima koji su imali operaciju tumora (konkretno se radi o tumoru dojke, žena u ranim tridestima)? Znaci, zanima me kakve vjezbe i aktivnosti mogu preporuciti? za sada sam joj preporucila lagani cardio, pilates i te body&mind programe, ali me zanima moze li i nakon koliko poceti raditi i vjezbe s utezima?
Hvala

Edited by avangarde - 22 Studeni 2012 at 16:20
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 17:02
Bitno je samo da je doktor odobrio vježbanje. Ako je sve ok i ako se oporavila, može se raditi sve normalno. Jel bila kemoterapija? To jako iscrpi tijelo, pa treba neko vrijeme da se dodje na sebe.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2012 at 17:24
Originally posted by extremefit extremefit wrote:

Bitno je samo da je doktor odobrio vježbanje. Ako je sve ok i ako se oporavila, može se raditi sve normalno. Jel bila kemoterapija? To jako iscrpi tijelo, pa treba neko vrijeme da se dodje na sebe.


je da, prije tri mjeseca je zavrsila s kemoterapijama. Nisam pitala za ljecnicku potvrdu, valjda je dobila dopustenje kad je dosla u fitness. Svakako cu je to jos pitat. Mislis da je ok da radi vjezbe za prsa s težinama? hmm
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2012 at 13:18
Zena je mozda i samoinicijativno dosla u fitnes. Bolje bi bilo da se konzultira s doktorom u ovisnosti kakva je bila tezina zahvata. Lagani kardio joj sigurno nece skoditi i njega vecina onkologa preporuca. Sto se tice vjezbi za prsa s tezinama isto sam sumnjicava - odredjeni period mora proc od operacije do opterecenja reza. Obicno se dosta dugo nose elasticni postoperativni steznici pa pretpostavljam da se ocekuje da neces imat opterecenja na to podrucje.
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.