New Posts New Posts RSS Feed - Vježbanje i prehrana u svrhu mršavljenja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježbanje i prehrana u svrhu mršavljenja

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 14:36
Ipak mislim da prehrana ima kljucnu ulogu u postizanju rezultata jednom tjedno si mogu priuštiti kaj god hocu ali i onda kad si priuštim nemogu puno jel mi se želudac stisnuo a imam osjecaj da sa se pošteno najeo.

Jedino što neznam dali su kolicine koje pojedem ispravne

Recimo za rucak 2 snicla i za veceru 2 snicla salate jako puno pojedem (piletina ili svinjetina(nemasna))

Danas sam ujutro pojeo tanjur žitarica
za medjuobrok 2 kiwia, bananu i šaku badema sad za rucak sam pojeo lignje s pomfriem i tartarom (to je bio prekršaj ali u 20 dana nisam nikakav prekršaj napravio pa danas cu si oprostiti nisu imali blitvu)

imam trening poslje kojeg cu popiti 3 dcl proteina s milijekom

a za veceru vjerovatno 1 pileci file sa salatom

nadam se da negdje ne griješim
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 14:59
Originally posted by ssaakkaa ssaakkaa wrote:

jedini ljek za mršavljenje je trening.


jedini lijek za mršavljenje je deficit Wink


ma kako su ti muški poceli jest, pa to je strašno, još malo pa cemo mi žene preuzet vaše uloge TongueBig smile

hrvoje, hrvoje, i ti si se malo prenaglo istopio pa je sad ostao taj strah od hrane i mala šteta na metabolizmu...nekako mi je sve ovo mršavo što se jelovnika tice, a u pisanju osjetim ton straha - što ce bit ako malo prekršim, preko noci na staro ;) Nemoj me krivo shvatit, sve ja to kužim, i iz vlastitog iskustva i iz iskustva s ljudima.

I ja mislim da se ne treba petljat u odnos tebe i trenera ali nekad se možda i nije loše upetljat jer danas se nažalost svatko može nazvat trenerom. Da, tebi sad na pocetku puno toga može proc što i nije baš tip top ali ne mora se radi toga trener baš previše opustit i iskorištavat taj period na svoju dobrobit a tvoju štetu jer se na pocetku stvaraju temelji za dalje i ispravljaju nepravilnosti.


Mene najprije zanima, mada nisi htio puno o treningu - radiš li svaki dan sa utezima?

Na koliko si sad kg i koliko si izgubio od pocetka ovog programa po kojem radiš?

Zna li tvoj trener kako jedeš, pita li te šta o tome?

Znaš li uopce koliko kalorije unosiš, koje tocno kolicine, koliko koja hrana cega sadrži?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 15:22
Bok Gym_girl

Ovak ja sam prije naglo smršavio po starom programu s 138 na 100 kila pa sam onda u dvije godine vratio 23 sad od prvog ovog mjeseca sam poceo sa treningom i programom i ne mislim odustati jer ustvari obožavam ovakav nacin života jer me usrecuje i osjecam se sve bolje i bolje.

Da svaki dan radim s utezima

Sada sam na 120 kila a kada sam krenuo imao sam 123 kile znaci 3 kile u 2 i pol tjedna

Ja pitam njega jer me zanima ali želim sa više strana cuti mišljenja

Što se kalorija tice ne brojim ih nisam se ufurao u to toliko a otprilike znam koliko koja hrana cega sadrži jer sam cijeli ovaj sajt procitao na tu temu i nešto na fitnessangels.

Ali naravno htio bi i savjeta kako da što bolje koracam prema željenom rezultatu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 15:42

Svaka cast, to je lijepo cuti - da se trudiš, nije ti muka i ne misliš odustati Wink

E vidiš, sad se ja pitam cemu tih 6 dana utega? Je li to samo izbijanje para ili ima neka logika? :) Po meni jako nepotrebno...i to svaki dan radiš drugu grupu mišica?

Ok to bi moglo i sporije ali s obzirom na kilažu, može proc, ionako na pocetku sve brže ide...

To je u redu, i moraš i ti što više ucit jer je užasno lako iskorištavat neznanje kod ljudi, zato  i je ovaj svijet u klincu sve više.......ovako ti bilo tko može bilo što rec, a ti ceš povjerovat samo zato što kao ima neki papir....a nažalost neki više rade za svoju korist nego za korist onih koje treniraju.

Malo se sprijatelji sa tim kalorijama cisto toliko da vidiš di si...da znaš koliko ti treba da biš se održavao na kojoj kilaži, pa time i koliko ti treba da zdravo mršaviš. Ne mora to biti opsesivno...cisto informativno Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2013 at 16:01
Da uglavnom ti to ovako izgleda 20 min traka (hodanje, sprint, hodanje)
onda svaki dan drugu skupinu mišica (ponedeljak sam radio prsa, utorak ledja,srijeda noge, jucer sam imao cardio prvi put sat vremena 20 traka 20 min bicikl 20 min orbi trek i poslje sam imao 4 serija izdržaja trbušnjaka)

Budem još malo proucavao te kalorije cisto da sam bolje informiram

hvala ti gym_girl
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2013 at 09:58

nema na cemu Wink

aha, ali to je onda 3 dana zaredom, pa kardio? tako nekako još i može, mada bi ti ja kao pocetniku malo drukcije složila program no nema veze.....ja sam to nekako shvatila da baš niti jedan dan nemaš odmora od utega što mi baš nema logike, odmah ispocetka ;)

Uglavnom, ako vidiš pozitivne pomake, nastavi tako - da se ne miješamo previše u rad tvog trenera ;) Samo inace uci što više da i sam otprilike skužiš kako stvari idu pa da se možeš i sam gurat nakon nekog vremena.

A kalorijama posveti malo pažnje na pocetku...isplatit ce ti se Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2013 at 21:19
Evo danas sam se vagao krenuo sam znaci vjezbati i paziti na prehranu od 3. ovog mjeseca kada sam imao 123.5 kg danas nakon 22 dana vježbanja tj 19 jer nedeljom nisam vježbao imam tocno 120 kg dobro jest da sam se vagao neposredno poslje treninga ali vjerujem da je to ok tempo skidanja kila a ne ko prije kada skidao 8 kila mjesecno vježbajuci i ne jeduci ništa. jedva cekam da vidim što ce biti nakon godinu dana :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2013 at 00:12
pre dugo ti traju treninzi..nije potrebno uopce toliko...pogotovo ne na pocetku...zadesiti ce te pretreniranost...izbaci fitnes ubaci zobene za dorucak...moraš postepeno ici..
Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2013 at 10:15
Izbacio sam fitness uzeo sam biovita zobene pahuljice,

Imate li neki link za preporuciti koji mi najbolje objašnjava prehranu ugljikohidrati loši dobri,proteini loši dobri,KOLICINU hrane koju smijem unositi itd itd. citao sam dosta po ovoj stranici i po nekim drugim ali naišao sam na kontradiktorne informacije pa rekoh možda cete mi vi fitovci znati nekaj preporuciti :) thx
Back to Top
ssaakkaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Ožujak 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ssaakkaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2013 at 17:06
Zasto ljudi piju proteine s mlijekom? Pa to samo ima vise kalorija i masnoca... Voda je zakon :)
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2013 at 20:50
Jel može neki savjet što jest za veceru... Nemogu svaki dan jest piletinu,tunjevinu, posni.. Jel se može kajgana ili još nešto?
Back to Top
Ivana1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2013 at 14:03
Evo ne znam gdje bi postavila ovo pitanje pa cu ovdje. Htjela bi cuti savjete u vezi prehrane i vježbanja. Ja sam sad na kraju insanity programa (tocnije, na sredini 8. tjedna) i po svemu što sam citala ja sam pocetnik, bila sam u kolko-tolko dobroj kondiciji i prije pocetka ali nisam baš bila neki sportaš. Insanity mi je super i ne smatram da je prenaporan za pocetnike (to je moje osobno iskustvo). Istina, jako se umorim i iscrpim ali meni je to super osjecaj, uživam u tome što dajem najbolje što mogu. E sad, potrebna mi je pomoc oko prehrane. Citala sam puno na ovoj stranici i stvarno mi je puno pomoglo sve što sam procitala. Trenutno jedem ovako:
DORUCAK - zobene pahuljice s jogurtom (0,9%mm) u 07:00h
MEdjUOBROK - jabuka oko 10:00h
RUCAK - što više riba(ili bijelo meso; jednom tjedno crveno) sa posnim sirom i mješanom salatom,(zelena,špinat i matovilac) oko 13:00h
MEdjUOBROK - jabuka oko 15:00h
VECERA - raženi kruh (onaj fitness što se može kupiti vec upakiran i izrezan i tu mi treba savjet;uzela sam taj jer nema pšenicnog brašna trebam li uzeti onaj obicni raženi u pekari?) sa svježim sirom i salamom od pilecih prsa ili tunjevinom.
Citala sam puno o Whey proteinima ali nisam baš u mogucnosti kupiti ih, koliko gubim s tim?
Unaprijed hvala za svaki savjet i korekciju, svaka pomoc je dobrodošla :)
Back to Top
Ivana1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2013 at 14:15
Auff zaboravila sam, visoka sam 170 i imam 63 kg. Pijem 0,5 l zelenog caja ujutro uz dorucak i kroz dan još cca 3l vode. Veceram u 6 (zadnji obrok).
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2013 at 14:52
Koliko grama zobenih ujutro?
Koliko grama tunjevine,salame navecer?
Odokativno ti tu imaš jedva 1000 kalorija.Pre-pre malo.
Zaboravi na whey.On ti nije toliko bitan.To ti je suplement kao recimo magnezij,mislim pomogao bi ti,ali nemoj si razbijati glavu sa tim jer nemaš novaca.Lupi po pilecim-purecim prsima umjesto wheya
Back to Top
Ivana1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2013 at 19:49
oko 100 grama zobenih, salame oko 4 šnite, tunjevine pola konzerve, taman da pokrije sendvic. ne znam što bih više jela, izracunala sam si da bi uz vježbanje trebala uzimati 2000 kalorija ali ja ne budem gladna više :/ ovo mi se nekako cinilo taman. da pojacam obroke? ne želim više gubiti na težini (od pocetka insanityja sam izgubila 8 kila) nego želim da mi se istopi još malo masti.
hvala na dogovoru :)
Back to Top
hrvojefx View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hrvojefx Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2013 at 10:27
Ej ljudi samo da se javim

Znaci nakon mjesec i 9 dana imam 115 kila što je 8,5 kila manje ovim nacinom prehrane i vježbanja
ni jedan dan nisam propustio teretanu i super mi je mislim ici do 90 kila i znam da cu uspjeti hvala svima na podršci
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.