New Posts New Posts RSS Feed - vježbanje i izostanak menstruacije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

vježbanje i izostanak menstruacije

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 15:14
Da da, svjesna sam svog stanja, alarm se upalio na sreću :))
Inače radim 2 posla jedan full time 10 sati dnevno u uredu, drugi freelance od doma tako da mi je u tom mjesecu baš bila frkica s rokovma :)) Al to naravno nije izgovor za nedostatak zdravog razuma u mom slučaju :D :D

I znam šta mi je činiti, i baš bi htjela dobiti malo mase, jer kile gore mi niš ne znače ako sam zadovoljna s metrom.
Što se mene tiče mogu imati i onih 55 samo da mi je maknut taj špekić ;)
No malim koracima naprijed, bitno mi je da sam usvojla neke zdrave navike, lako ću ispraviti greške u hodu.
Uglavnom, čim riješim ovaj "problemčić" startam s novim režimom i veselim se :)))))

Vježbice:
Radim iskorake naprijed, iskorake u stranu s bučicama 8 kg, squats s bučicama, squats s doskokom, dizanje nogu u zrak na koljenima.
Doduše nisam se "ubila" tim vježbama, isto bi mogla uložiti još truda :D
Mrtvo sam radila prvo s 4 kg, pa 8, ispočetka se borila s tim kilažama al sad mi je već lagano :D
Tako da sam planirala ili uložiti u neki kvalitetan uteg ili na jesen teretana… Iako mi teretana oduzima puno vremena.. Tako da mislim da će biti neki utezi.
Ako imaš neki super prijedlog, prije nego kupim neku glupost koja mi ne treba, slobodno daj… Isto tako za vježbe, svi primjeri su dobrodošli, a serije mogu složiti sama ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2014 at 17:07

Na sreću Wink Ma pali se on i češće samo ga mi gasimo Big smile

Hehe ma svih nas nekad stisne to vrijeme, gubitak volje i to sve, ljudi smo Big smile Ništa strašno, ali ima rješenja - smisliš si par brzih obroka, odvojiš malo vremena za vikend ili kad ga već imaš da pripremiš obroke unaprijed...malo se ranije digneš ili malo smanjiš vrijeme koje drugdje utrošiš itd.....ja recimo zbilja ne trošim puno na pripremu obroka, imala vremena ili ne, volim jesti jednostavno...sad su me tek opalile neke lune pa čak i eksperimentiram malo :)

Ali evo recimo, znam ti uzeti 1 kg tikvica i skuhati ih za par dana. Onako, malo na kapulici, sa začinima, umakom od rajčice i još kojim povrćem ako ga imam (patlidžan se lijepo slaže recimo, paprike, svježe rajčice...) I onda ti to kombiniram sa rižom, paštom, amaranthom...nekad i samo uz neko meso, ribu...ma ono, imaš 100 načina i uvijek ti je pri ruci ;) Meso je gotovo brzo, kao i omlet ili kuhana jaja.....obroci sa mliječnim proizvodima su gotovo za sekundu... i tako, ima fora za koje nemaš izgovora da ne možeš naći malo vremena :)


Kile ti trebaju, trebaš se graditi, zato čak i ne gledaj puno na vagu - prati ogledalo, odjeću i metar i tek onda stani na vagu. Ako budeš zadvoljna viđenim, vaga te neće brinuti Smile


Što se treninga tiče - sve si rekla Smile Očito tu fali još malo intenziteta. Badava ti 20 ponavljanja ako ih možeš 30, a da ne govorim više ;) Ako radiš uvijek istu varijantu squata malo promijeni, imaš ih masu. Box, goblet, sumo, split....da pogodiš sve kuteve. Kao i iskorake - možeš i unazad, i hodajuće ako imaš mjesta... moraš kombinirati heavy i malo više ponavljanja, da stimuliraš sva vlakna ;) Ja osobno jako dobro reagiram na veće težine.

Radiš li glute bridge?

Što se mrtvog tiče, koji si radila? Rumunjski, na ravne noge? Neku verziju klasičnog s bučicama? Inače, po meni je to odlična vježbica za cijeli zadnji lanac, ako ju radiš dobro i dovoljno intezivno. Ako ti je prelagano, gubi smisao :) a vjerujem da ti je 8 kg premalo.

Jesi probala kad one leg deadlift? Malo poradiš na stabilizaciji i otežaš cijelu stvar ;) Ja sam inače sklona raditi stranu po stranu, na svemu...tako bolje osjetim i radim na disbalansima.

Ako misliš da nećeš stići u gym ili da ćeš brzo odustati bolje ti je uložiti u set podesivih bučica (20-24 kg) i mirna si na neko vrijeme Wink










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 10:43
Pozdrav :)

Evo jedan mali update za cure koje možda prolaze slično: Ipak sam odlučla otići kod ginekologa prošli tjedan čisto da obavim pregled/posavjetujem se…
Uglavnom, izgleda da mi je ciklus jednostavno preskočio onaj datum kad je trebao doći, ali je otada nastavio kao da je sve u savršenom redu :D
Jer baš tada kad sam bila kod ginekologa, on mi kaže "pa ti upravo prolaziš kroz plodne dane, čudno…" onalo začuđeno promrmlja sebi u bradu :D .
Što je mene nemalo iznenadilo jer točno tada mi i spada sredina ciklusa, da je sve bilo kako treba prošli mjesec.
Da ne zamaram puno zasad sve ok, i očekujem sljedeću M na vrijeme kada i treba doći.
Tako da Gym, hvala puuuno na savjetu, sada puno više jedem, smanjila cardio i odrađujem neke lagane treninge, do kraja ovog mjeseca. I nisam čak ni dobila puno, 0.5-1 kg u 3 tjedna s obzirom na povećani unos a smanjeni intenzitet vježbi.
Samo vjerujem da je ovo većina masti :D i možda malo vode zbog tih hormona;
al ok, ne zamaram se jer ionako ubrzo startam s prilagođenim režimom vježbi.

Što se tiče ovih vježbica koje si navela, neke sam radila intenzivno, neke ne uopće, a neke onako samo pokušala :D npr:
-goblet squat, modificirano s dvije bučice
-sumo squat - da
-split squat - da
- box - nisam pokušala ali budem
- glute bridge ponekad ali rijetko
Samo mi fali malo više fokusa za taj dio.


A iskorake kombiniram i hodajuće i u stranu i bržim tempom.
Mrtvo, klasični s bučicama i rumunjski, to je sve s tim bučicama koje imam :)

E sad, ja kao prava zadrta "po naški" cura, sam totalno ignorirala činjenicu da u zgradi gdje radim imamo mini gym koji je free za koristiti nakon radnog vremena koji nitko, ali apsolutno nitko ne koristi :D :D Tako da je i meni uvijek bio bed, jer kao "ma joj ma nebi ja, neugodno mi je, nitko ne ostaje, bla bla…"
Sve same izlike, no to se mijenja tako da ću si pokušati organizirati da ostanem bar 2-3 puta tjedno za početak.
A tko zna, možda probijem led pa i druge navučem na malo zdrave rekreacije ;)

Hvala na svemu i javim se uskoro s planom vježbi i prehrane pa da me ekipa može ispraviti po potrebi :)))















Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.