New Posts New Posts RSS Feed - Vježba i prehrana, par osnovnih !!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vježba i prehrana, par osnovnih !!

 Post Reply Post Reply
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vježba i prehrana, par osnovnih !!
    Posted: 15 Srpanj 2009 at 20:08

 Thanx još jednom, ma ja to cak i nebi nazvala trudom, nutricionizam i fitness su mi jedna velika ljubav, a nadam se da nece ostat samo na tome vec da cu tu ljubav jednog dana uspjeti pretvorit i u profesiju . Jednostavno me veseli kad mogu svojim savjetima nekome pomoci da se osjeca bolje.

što se prehrane tice, treba se nauciti planirati. Ljudi svašta planiraju, ali to im je teško. Zašto stalno mislit kad i što jesti, nosit sa sobom itd. kad možemo svratit u neku pekaru usput i kupit krafnu .  Znam nema se vremena, ideja, volje, navike su takve kakve jesu....ali ako želimo nešto postici, nac cemo nacin, ne? Inace cemo nac izgovor . Sigurno nije lako tako radit, pa još i na to mislit...ali nema druge. Nosi hranu sa sobom. Napravi si doma, stavi u posudice, posni sir uvijek mozes nosit sa sobom, tuna isto...ma nađe se nacin. Samo se treba malo više posvetit tome, a vecini se to neda....

Pa da, ako imaš dosta viška onda se najbolje skoncentrirat na kardio treninge da se što više toga skine ali kažem...odlaze mišici pa treba pazit. Ja sam tako bila prilicno lako skinula š0 kg prije par godina, vozila sobnu biciklu po sat vremena svaki dan, srezala prehranu i otišlo je sve samo tako, istopilo se. Ali zato još dan danas popravljam štetu jer nisam pazila na mišice. Trening snage sam totalno zapostavila...na kraju sam ostala ispuhana i mlohava .

Back to Top
Pheonix View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pheonix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2009 at 00:52
Hey... da evo i ja potpisujem da si zbilja si dala truda, i da vidim da baratas zaista velikom kolicinom informacija, sto je za svaku pohvalu :))
Uglavnom sto se tice Prehrane, kako sam napisao gore.. malo se jos trazim u tome, jer radim takav posao kao sto vidis..ono da sam ponekada i nocna smjena, pa mi je mi je malo tesko uskladaiti i organizirati si sve ono fino obroke, a tako i treninge... maksimalo se prilagodjavam tome za sada.. mislim iz dana u dan.
Zato na kraju i jesam pisao ovdje jer sam malo hajmo to tako nazvati specificniji slucaj, barem sto se vremena tice!
Sto se kila tice.. hmm o tome iskreno nisam razmisljao.. sada ( mozda je malo od mene glupavo ) ali idem na ono skidanje skidanje... radi oblikovanja... za sada je jos faza kondicije,heh stomaka jos ima malo "tatrane" sto bi sestra moja rekla, pa to nastojim sada da svucem sa sebe, a onda cu kada se to smanje ili nestane, razmislajti o oblikovanju..
Do tada naravno vjezbati ostale djelove tjela
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2009 at 00:05
 thanx Lega, lijepo je to cuti, skupilo se ponešto informacija zadnjih godina pa zašto nebi pomogla ako mogu, a vi malo strucniji ste tu da uskocite ako zabrljam 
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2009 at 23:31
 Procitao sam cijeli topic,

@Gym_girl - dodjeljujem ti jednu imaginarnu karmicu za trud, super si
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2009 at 23:20

 super je kad se veseliš svakom treningu, tako sam i ja od jedne teške ljencine postala toliko puna energije da ne mogu stajat mirno na mjestu, ne prepoznaju me ljudi .

Možda bi trebao ove vježbe pojacano radit prije trcanja, a ne na kraju, na kraju bi ja pustila samo istezanje... znaci istezanje na pocetku, pa par serija tih vježbi, trcanje i istezanje - ali to je neko moje mišljenje .

Prehrana je najbitnija...pokušaj to malo pomalo dovesti u red. Ljudi te na pocetku malo cudno gledaju ali naviknu se s vremenom, moji više ni ne primjecuju hehe...a i ja imam srecu da stvarno uživam u takvoj hrani tako da ni nemam feeling da se necega odricem.

Kažem ti, što se posnog poslije treninga tice, nisam ni ja sigurna jer sa svih strana cujem druga mišljenja. Kod mene u teretani vecina odmah poslije lupa po njemu tako da...valjda nije loše . Za kombinaciju sa mastima sam mislila ne kao obrok poslije treninga, onda ti masti ne trebaju. Nego recimo kao primjer za zadnji obrok pred spavanje kad ne trciš.

Koliko kg još namjeravaš skinuti?

Back to Top
Pheonix View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pheonix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2009 at 22:10
Heh..Tnx jos jednom ... Vidim da si napisala ovo s cucnjevima, sklekovima...itd, reci cu da mi je to sastavnio dio svakog treninga, prije trcanja odradim jedan krug vjezbi, onako cisto za zagrijavanja i rastezanje, onda trcanje i sada po novijem 2km po ravnom terenu, 2.5km po onako dosta nepristupacnom, znaci vise kao ono full kondicijski trening,,i onda se vratim opet stazom 2km po ovom ravnom... ( imam tu srecu da je pored mene suma, i mogu reci da uzivam trcati, mojih 30-45min jako brzo prodje... i da budem iskren, veselim se svakom novom odlasku ...) nakon tog sveg trcanja radim po jos jednu seriju svih vjezbi, ali malo pojacano ( vise puta, unutar serije )
Prehranu iskreno nisam sredio ono totalno, ali se pronalazim u svemu tome... i jedem po nekoj shemi dovoljno Proteina UH, BJ itd... malo me buni ovo sa posnim, jedem ga pretezito u vecernjim satima nakon treniga, uglavnom kako sam i napisao... ali kako ti kazes da su dobri orašasti plodovi, pokusavam si priskrbiti orahe, jednu salicu manju. pa cu probati i sa tim...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2009 at 16:54

 Nema na cemu

Vjerujem da je razlika ogromna, pogotovo ako si još i prehranu dosta srezao. Kao što sam i u prethodnom postu napisala, kile se na pocetku jako brzo tope cim se poveca aktivnost i smanji kalorijski unos - pogotovo ako su navike prije bile katastrofa tijelo odmah reagira na tako veliku promjenu..ali do određene tocke kad dođe do stagnacije. Zato sam i naglasila važnost promjene, cisto da natjeramo tijelo da se konstantno adaptira na nešto novo i neocekivano.

Pitam za treninge utezima jer smatram da najbolji rezultati dolaze kombinacijom crobnog, ancrobnog treninga te pravilne prehrane. Treninzima snage jacamo mišicnu masu, a veca mišicna masa omogucuje vecu potrošnju kalorija cime se brže smanjuju masne naslage - znamo da su  mišici najveci potrošaci energije. Samim crobnim trenizima možemo puno kila izgubiti ali uz njih gubimo i mišicnu masu pa je efekt prilicno....hmm mlohav . Been there, done that .

Lagano ali smisleno...a to je?  Puno ljudi misli da se pravilno i dovoljno hrani a rade greške kojima uništavaju sav trud uložen u vježbanje...ili jedu premalo, ili krivo. Ali ako si proucio savjete, vjerujem da je ok.

Samo ti uvedi i treninge utezima i radi na cijelom tijelu (ako ne ideš u teretanu uvedi i malo osnovnih vježbi tipa cucnjeva, sklekova, zgibova...) i u kombinaciji sa svim ostalim bit ce

Back to Top
Pheonix View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pheonix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2009 at 16:19
Hvala ti na trudu, i volji da napises sve ovo...
Eto i ja cu ukratko onda obrazloziti neke stvari, poceo sam se baviti sportom / trcane i crobne / ima vec nekoliko mjeseci... moram priznati da sam od prijasnjeg stanja i sada ovoga, ne vidio veliki napredak, nego ogromnu razliku :)
Za sada se hranim lagano, ali smisleno, a to znaci zadovoljiti tjelu osnovne potrebe i potrositi vise kalorija od unesenih...
Ide mi dobro za sad... ali kako vec znate za postizanje nekih rezultata, glavni faktor je VRIJEME, a kako sam sada ono maximalno u treninzima, zasto vec sad nebi navikavao organizam na onaku ishranu o kakvoj se pise...
Samo to :)
U planu mi je napraviti si i Benc klupu ;) sa nekim jos dodatcima gore... posto mi ta tehnika nije strana, pa zasto da neiskoristim onda svoje znanje, malo maste i malo ulaganja :))) tako da ce uskoro kroz mjesec ili mozda malo jace... biti i treninzi utezima... ruke vec radim... jer sam odredjene tegove vec si priskrbio ukupno 2x30kg ne u komadu naravno ;)...tako da polako uvodim i trninge tegovima;))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2009 at 09:53

Pozdrav Phoenix, 

Vidim da ti nitko ne odgovara, a i pretpostavljam zašto.  Naime, ovaj forum, a i mnogi drugi prepuni su savjeta šta se prehrane tice, kako primjera dnevnih jelovnika tako i nekih opcenitih smjernica. Da si vec došao sa nekim primjerom, dobio biš i više odgovora. Ljudima se neda stalno ponavljat jedno te isto...ali ja sam nova i svježa ovdje pa eto..

Prvo, mislim da ti je stvarno prekasno trcati u to vrijeme, razbudiš tijelo kad bi ga vec trebalo odmarati, a i s druge strane ne stigneš si osigurati neki normalan obrok nakon toga. što se posnog sira tice, tu se i ja malo gubim. I ja sam ga neko vrijeme jela odmah nakon treninga, i to samog, dok nisam procitala negdje da i nije baš neko najsretnije rješenje za neposredno nakon treninga jer se sporo apsorbira i fale neki brzi UH...baš zbog tog sporog probavljanja je najbolji izbor za obrok prije spavanja zajedno sa nekim mastima tipa orašasti plodovi, laneno ulje...

što se tice trcanja...crobne vježbe su jako dobar nacin trošenja kalorija ali se se vremenom njihovom redovitom primjenom troši sve manje jer se tijelo postupno privikava na takve vježbe. Višak se na pocetku brzo topi ali onda postaje sve teže skinuti one tvrdoglave zadnje kile. Zato je potrebno mijenjati ili vrstu vježbi ili njihov intenzitet. Radiš vježbe snage?

Ne trebaju ti pametne ideje, samo malo vremena i volje  (a to si rekao da imaš pa nam pokaži ) da proceprkaš po netu i zaljepiš tu neki jelovnik kojeg bi se mogao držat , a onda cemo na temelju toga rec i nešto više, ok?

a sad na posao

Back to Top
Pheonix View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pheonix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2009 at 13:11
Pozdrav :))
Evo nakon nekog vremena izbivanja, radi fakultetskih obaveza, odlucio sam maximalno se posvetiti i vježbi i prehrani, imam mogucnost i JAAKO puno volje za napredak i rad, pa sam eto dosao potraziti par korisnih savjeta, kao pocetnik naravno :)
Nisam tocno znao gdje da postam, pa sam eto ovdje na sveopce, nadam se da nece biti bad zbog toga :)

U protekla 3mjeseca, sam vjezbao, i to uglavnom navece, kada bih dolazio sa fakulteta i kasnije sa posla, znaci...uff oko š2, vjezba se sastojala u prosjeku 5-6km trcanja i klasicnih dodatnih crobnih vjezbi, ukupan trenig je trajao oko 45-60min nekada malo i vise.. uglavnom sam gledao da to bude svaki dan, ali kada vremenske prilike to nisu dozvolile, nisam!
Za to vrijeme sikinio sam dosta kg, moram priznati, dosta je jos ostalo, ali sam iskreno dosta zadovoljan kako napretkom tako i postignutim ciljem.,
NO šTO sada, kada sam stekao VOLJU kao š i KONDICIJU kao drugo, u zadnje vrijeme ( zadnja 2 tjedna ) gledam da poslije treninga jedem i posni sir, za koji su mi rekli da je dobar, jer pomaze..bla bla.. citao sam o tome dosta :))
Moje zapravo glavno pitanje je, kako si organizirati prehranu za CIJELI dan i kojim intenzitetom vježbati???
Znam da nije sreca sto trcim tako kasno, ali evo :)) ljeto je pa sada imam malo vise vremena za organizirati si dan.
Molio bih da ako netko ima konkretnih odgovora da mi ih ponudi jer sada sam, ostao kako bez pametnih idja sto dalje tako i bez znanja, barem sto se prehrane tice!!

Hvala svima unaprijed
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.