New Posts New Posts RSS Feed - Vitamini u organizmu (manjak)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vitamini u organizmu (manjak)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vitamini u organizmu (manjak)
    Posted: 13 Prosinac 2014 at 19:02
eto da i ja otvorim temu :)
radi se o bliskoj osobi, koja je bila na mjerenju vitaminskog statusa (onog koje se dogadja ispred ljekarni ponekad) i utvrdjen mu je nedostatak velike kolicine vitamina i minerala.
mene zanima sto takva osoba treba uciniti kako bi popravila taj status, ili da budem konkretnija -  kakvu suplementaciju treba uzimati odnosno koji su najbolji vitamini (proizvodjac). nedostaje zeljeza, b vitamina, c vitamina
nazalost prehrambene korekcije nisu moguce u velikoj kolicini jer osoba bas nikako ne konzumira vecinu povrca, pogotovo ne zelenog tipa, pa zapravo dosta ovisi o nadomjescima.

Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2014 at 19:31
Crveno meso je bogato željezom, cijelovite žitarice B vitaminima a limun je bogat vitaminom C, srecom po njega, ništa nije zeleno osim ne dozrelog limuna al takvi su rijetki tako da mu suplimenti ni ne trebaju...

Ali ako mu je toliko stalo da nadoknadi manjak tih vitamina, dalo bi se zakljucit da mu je stalo do zdravlja, a ako mu je istinski stalo do zdravlja treba bi počet jest povrče, pogotovo zeleno, pregrmiš početak a kasnije zavoliš, nece bit ni prvi ni zadnji koji je mrzia a sad obožava povrće...

Još jedan ali...

Ali kako vec vidim da se tu traži linija manjeg otpora i da nikakav savjet nece utjecat na promijenu razmišljanja ja bih ti preporucia SOLGAR...




Edited by Thor - 13 Prosinac 2014 at 19:40
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Prosinac 2014 at 19:58
Thor, hvala na preporuci, i on je razmisljao o Solgaru, ali htjeli smo vidjeti razna misljenja.

Zanima me, osim Solgara, ima li mozda ovdje u web shopu neki multivitaminski pripravak koji je ok?

Na temu povrca reci cu samo jedno - nazalost ne postoji opcija da ga pocne jesti jer jednostavno to nije moguce. Nije stvar razmazenosti vec drugih stvari, da moze jesti jeo bi sigurno to je sto posto (i sam kaaze), no situacija nije takva i zato trazimo suplemente.


Edited by bejb - 13 Prosinac 2014 at 19:59
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 13:03
Heh Big smile Pa nema samo u povrću vitamina i minerala Big smile I ne znam o čemu se radi ali da je baš tako teško i nemoguće uz toliki izbor tog povrća naći nešto za sebe? Ne znam dal da se miješam ali... :))

Jeste li uopće provjeravali koja hrana sadrži sve to što navodiš da manjka? Meni bi ljekarna bila zadnji izbor...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 17:49
ja se slazem s tobom sasvim, no druga strana je drugacija.
sam je naletio na to i napravio , dosao doma zabrinut. 
problem je visestruki, kao prvo on vecinu hrane koje ja pripremim ne jede jer je tu uvijek povrca dosta, salate, rajcice, cesnjaka, zacina, on sastrane dobije krumpir, rizu ili mahunarke i to jede. a i opet, ja ne mogu kontrolirati sto jede na poslu, znam da to nije voce, ni salata, ni orasasti plodovi. ako i nosi od doma, opet je to meso+riza ili slicno.
mahunarke i grasak prolaze , toga jede dosta. 
no fali tu i zeljeza, i jos nekih stvari kod njega, s time da jedemo i crveno meso, ali ne svaki dan i ne bi to ni htjela (koliko bi tog mesa on morao jesti da se zeljezo sredi??)

osobno, moja prehrana je takva da je meni svaka krvna pretraga uvijek 5+, znaci nista ne brinem, njegova je sasvim drukcija (ne pretjerujem kad kazem da moram raditi dva rucka), a ja sam odavno odustala od nastojanja da ga uvjerim da mijenja jer ne ide, ali isto tako nemam vremena misliti na svaki njegov obrok, pa odrastao je covjek.
no, donekle zabrinut za svoje stanje ipak, a nespreman mijenjati stvari (povraca mu se od vecine povrca) i ja stvarno ne znam sto drugo doli suplementa.
necu reci da neke stvari nisu ok, poceo je jesti zdrave zitarice uz mene, neke vrste voca, zdrave masnoce, ali krvna slika i dalje nije ni blizu npr mojoj. nije sasvim losa, ali nije dobra.

jedino u cemu kiksamo je donedavno bila riba, ali sad smo i to poceli pomalo uvoditi (tu sam ja bila lijena priynajem)

inace to je osoba koja je vecinu zivota zivjela na hrani iz dostave, kruhu i tirolskoj salami svaki dan tako da je i ovo velika stvar sada.
mislim iskreno meni je uvijek tesko poceti ovu temu jer smo vec sve to previse puta prosli, sokirane poglede rodjaka i prijatelja kad god smo na rucku, iscudjavanje zbog njegovih navika, i ja sam u pocetku silom to htjela mijenjati ali eto nije islo, i odustala sam. tim vise sto on polako usvaja sve ono sto moze jesti, ali sto ne moze je***a ne moze.
zato eto ponovno pitam postoji li ikakva sansa da osoba donekle sredi manjak nekih vitamina bez da mora gutati stvari od kojih joj se povraca. ili je osudjena na lose zdravlje i bok.



Edited by bejb - 14 Prosinac 2014 at 17:59
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 18:22
Bejb...misliš li da je ispitivanje vitamisko-mineralnog statusa u ljekarni pouzdan test? Nisam upučen tko radi te testove , no to mi smrdi na dolazak nekog u bijeloj kuti iz neke farmaceutske kompanije i mjerenje totalno nepozdanim uređajima u svrhu da ti prodaju upravo ovo što ti sada tražiš?
Zvučio kao pouzdanost herbalajf testiranja gdje uvijek ima krajnju preporuku da kupiš nešto i popraviš svoj status.
Dal je ta opeme, metodički postupak određivanja statusa medicinski priznat i pouzdan, jer čist sumnjam da išta osim krvnog nalaza je uoće vrijedno spomena.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 18:31
znas kaj, ja ne mislim da je pouzdan uopce. ako djelomicno jest, vjerojatno je malo nabrijan, tipa, malo su pomakli granice, pa su tamo gdje je srednja vrijednost naveli da je slaba, a tamo gdje je solidna su pak napisali da je srednja. cilj je naravno prodaja multivitamina. 

no, ja ne mogu s doticnom osobom uci u raspravu, jer ako ja njemu kazem da je to glupost on ce me opet pitati odakle meni dokazi da je to glupost, pa nisam ja doktor i slicno. no, krvni nalaz (onaj doktorski) mu je vec ranije pokazao manjak zeljeza i to velik. a obzirom koliko c vitamina unosi kroz prehranu (vrlo malo) smrdi mi da je i tu slicna situacija bez obzira na testiranje.

inace, jucer smo pogledali zanimljiv prilog o testu intolerancije na hranu za kojeg smo oboje sumnjali da je prodavanje magle i sad smo sasvim sigurni u to, pa eto, pogledajte.

http://provjereno.dnevnik.hr/clanak/provjereno/tri-testa-intolerancije-tri-razlicita-rezultata---283783.html

steta sto nisu snimili nesto slicno za vitaminski status.
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 18:47
bio sam na tom testiranju, koje radi tvrtka solgar i ustanovljen mi je deficit vitamina Bskupine. i ništa pitam ja njih koliko košta njihov (solgarov) B-komplex i vele oni "sve smo juče prodali, ali stiže nova narudžba, tako da možete doći sutra", pa sad pitanje je koja je svrha mjerenja vitaminskog statusa. Confused

Edited by fpotter - 14 Prosinac 2014 at 18:48
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 19:39
Što se tiče vitamina, najviše suplementiram sa vitaminom C.Prvenstveno jer snizuje kortizol, a meni zna poprilično divljati što rezultira nakupljanjem masnog tkiva najviše po abdomenu.Uz to mnoge su zdravstvene benefiti pošto je vitamin C jak detoksifikant i djeluje antiupalno, antibakterijski itd..Uzimam ga u obliku natrij askorbata (u obliku soli) jer se tako apsorbira do 75 posto u organizam, dok sama akskorbinska kiselina ( sintetički oblik vitamna C koji se prodaje ) do nekih 25 posto.Dakle akskorbinska kiselina iz DMa i soda bikarbona.Jedna čajna žličica aksorbinske kiseline, i pola čajne žličice sode.Dodati decilitar vode i promješati dok reakcija ne završi.Trebali bi koristiti plastičnu ili drvenu žlicu jer je aks. kiselina osjetljiva na metal.Uzimam čak i do 3 puta ponekad na taj način u izrazito stresnim i fizički zahtjevnim danima, ali to je rijetko.Inače jednu žličicu kad se sjetim, što iznosi cca 4 grama vitamina C.Predozirat se ne možete iz razloga što se višak vitamina koji unesete izbacuje iz organizma.Jedino što vam se može dogoditi je kad pretjerate, da dobijete proljev, bezbolni i brzo prolazni pošto se višak izlučuje iz organizma.Dnevne doze koje preporučuje bigpharma je smiješno nizak vjerojatno iz razloga što nemaju nikakve koristi, a dobrobiti vitamina C su izrazito velike.Tko ima interesa neka malo googla 'Linus Pauling i vitamin C' btw. tip je bio Nobelovac.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 19:49
Originally posted by ero-sa-ovoga ero-sa-ovoga wrote:

Što se tiče vitamina, najviše suplementiram sa vitaminom C.Prvenstveno jer snizuje kortizol, a meni zna poprilično divljati što rezultira nakupljanjem masnog tkiva najviše po abdomenu.Uz to mnoge su zdravstvene benefiti pošto je vitamin C jak detoksifikant i djeluje antiupalno, antibakterijski itd..Uzimam ga u obliku natrij askorbata (u obliku soli) jer se tako apsorbira do 75 posto u organizam, dok sama akskorbinska kiselina ( sintetički oblik vitamna C koji se prodaje ) do nekih 25 posto.Dakle akskorbinska kiselina iz DMa i soda bikarbona.Jedna čajna žličica aksorbinske kiseline, i pola čajne žličice sode.Dodati decilitar vode i promješati dok reakcija ne završi.Trebali bi koristiti plastičnu ili drvenu žlicu jer je aks. kiselina osjetljiva na metal.Uzimam čak i do 3 puta ponekad na taj način u izrazito stresnim i fizički zahtjevnim danima, ali to je rijetko.Inače jednu žličicu kad se sjetim, što iznosi cca 4 grama vitamina C.Predozirat se ne možete iz razloga što se višak vitamina koji unesete izbacuje iz organizma.Jedino što vam se može dogoditi je kad pretjerate, da dobijete proljev, bezbolni i brzo prolazni pošto se višak izlučuje iz organizma.Dnevne doze koje preporučuje bigpharma je smiješno nizak vjerojatno iz razloga što nemaju nikakve koristi, a dobrobiti vitamina C su izrazito velike.Tko ima interesa neka malo googla 'Linus Pauling i vitamin C' btw. tip je bio Nobelovac.

Hm ovo nisam znala...hvala na informaciji  Smile
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 19:58
Nema na čemu.Zato sam ovdje, da podijelim štogod, kao i da upijem neka nova znanja. :)
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2014 at 20:37
Eto dakle cim je direktno test od kompanije koja prodaje dodatke znaci vjerodostojnost = 0
A prijatelj/poznanik/rodbina o kom se radi bi bilo dobro da promjeni prehranu bez obziran imao uredne ili ne testove trenutno :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2014 at 11:05
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Bejb...misliš li da je ispitivanje vitamisko-mineralnog statusa u ljekarni pouzdan test? Nisam upučen tko radi te testove , no to mi smrdi na dolazak nekog u bijeloj kuti iz neke farmaceutske kompanije i mjerenje totalno nepozdanim uređajima u svrhu da ti prodaju upravo ovo što ti sada tražiš?
Zvučio kao pouzdanost herbalajf testiranja gdje uvijek ima krajnju preporuku da kupiš nešto i popraviš svoj status.
Dal je ta opeme, metodički postupak određivanja statusa medicinski priznat i pouzdan, jer čist sumnjam da išta osim krvnog nalaza je uoće vrijedno spomena.


U sve sumnjaš LOL Wink

Nemam pojma, ja samo mogu navest svoje iskustvo. Od 3 puta što sam bila 2 puta mi je sve bilo super :) Ženska koja mi je mjerila je i sama ostala iznenađena, pogotovo kad sam rekla da ne uzimam ništa od suplemenata. Tako da....da im je baš u cilju svih smuljat onda bi i ja pala bar na jednom od vit/min ;)

Prvi put mi je falila folna što je bilo dosta realno jer sam bila dosta umorna i tako to....kad sam pojačala unos toga (tada kroz kapsule) živnula sam. Sljedeći put je i to bilo ok...

Eto Smile

A što se tog priloga o intoleranciji tiče....gledala sam to davno, i ni sama ne znam što još mislit...nekome pogode, nekome ne...i dosta ljudi nakon toga smršave iz totalno drugih razloga (pogotovo ako žitarice koje im navodno smetaju zamijene povrćem) tako da....više ju tu faktora uključeno, ali nekome se i pogodi hrana koja smeta.....kako god više sam kontra nego za.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2014 at 11:24
Originally posted by bejb bejb wrote:

ja se slazem s tobom sasvim, no druga strana je drugacija.
sam je naletio na to i napravio , dosao doma zabrinut. 
problem je visestruki, kao prvo on vecinu hrane koje ja pripremim ne jede jer je tu uvijek povrca dosta, salate, rajcice, cesnjaka, zacina, on sastrane dobije krumpir, rizu ili mahunarke i to jede. a i opet, ja ne mogu kontrolirati sto jede na poslu, znam da to nije voce, ni salata, ni orasasti plodovi. ako i nosi od doma, opet je to meso+riza ili slicno.
mahunarke i grasak prolaze , toga jede dosta. 
no fali tu i zeljeza, i jos nekih stvari kod njega, s time da jedemo i crveno meso, ali ne svaki dan i ne bi to ni htjela (koliko bi tog mesa on morao jesti da se zeljezo sredi??)

osobno, moja prehrana je takva da je meni svaka krvna pretraga uvijek 5+, znaci nista ne brinem, njegova je sasvim drukcija (ne pretjerujem kad kazem da moram raditi dva rucka), a ja sam odavno odustala od nastojanja da ga uvjerim da mijenja jer ne ide, ali isto tako nemam vremena misliti na svaki njegov obrok, pa odrastao je covjek.
no, donekle zabrinut za svoje stanje ipak, a nespreman mijenjati stvari (povraca mu se od vecine povrca) i ja stvarno ne znam sto drugo doli suplementa.
necu reci da neke stvari nisu ok, poceo je jesti zdrave zitarice uz mene, neke vrste voca, zdrave masnoce, ali krvna slika i dalje nije ni blizu npr mojoj. nije sasvim losa, ali nije dobra.

jedino u cemu kiksamo je donedavno bila riba, ali sad smo i to poceli pomalo uvoditi (tu sam ja bila lijena priynajem)

inace to je osoba koja je vecinu zivota zivjela na hrani iz dostave, kruhu i tirolskoj salami svaki dan tako da je i ovo velika stvar sada.
mislim iskreno meni je uvijek tesko poceti ovu temu jer smo vec sve to previse puta prosli, sokirane poglede rodjaka i prijatelja kad god smo na rucku, iscudjavanje zbog njegovih navika, i ja sam u pocetku silom to htjela mijenjati ali eto nije islo, i odustala sam. tim vise sto on polako usvaja sve ono sto moze jesti, ali sto ne moze je***a ne moze.
zato eto ponovno pitam postoji li ikakva sansa da osoba donekle sredi manjak nekih vitamina bez da mora gutati stvari od kojih joj se povraca. ili je osudjena na lose zdravlje i bok.


 

Uh LOL


A da probaš skrivat povrće u hrani, ko bebici? Big smile Ne, ozbiljno, ima toliko finih kombinacija di se okus povrća ni ne osjeti, samo se treba malo pozabavit time. 

Što voli od mahunarki?

Inače, tamna čokolada je bogata željezom pa mu možda to bolje legne? Ili mu je pregorka? Big smile N kraju krajeva, znaš i sama...sve je to stvar navike Wink Samo treba progurat početni period promjene i bit kreativan kod spremanja obroka. Mnogo ljudi nije ni svjesno što se sve može napravit nego se samo iz dana u dan vuku na nekim dobro poznatim, tradicionalnim kombinacijama....

Voli li jetricu? Dobra zamjena za meso bogata željezom Smile

Sjemenke se isto mogu negdje sakrit LOL

Zar ni obična salata ne prolazi, baš ništa ništa? A neke pite od špinata, blitve i tako to? Da se i to fino napravit, dodat malo začina, možda i nešto mesa i tako to.....da se to jadno povrće zamaskira UnhappyBig smile






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2014 at 16:42
vjeruj probala sam, nista ne prolazi od zelenog cak ni u bureku, kad smo zadnji put letili avionom dodje sendvic sa listom salate unutra, on gladan ko vuk, ali nije htio taknuti cak ni kad sam ja htjela izvaditi taj nesretni list da ga da meni jer je 'salata dirala pecivo' 
toliko to daleko ide da sad cijela obitelj njemu priprema posebno jelo kad god idemo u goste, pomirili se svi s time. 
znaci, stvarno nije hirovitost jer vjeruj ne bi on ocekivao od citave familije da se ravna po njemu da doista nije ovako kako je. i samom mu je precesto neugodno i izbjegavamo goste maksimalno jer on svaki put pola toga vadi van.

sjemenke jede, to moze, voce isto uglavnom prolazi, nije veliki ljubitelj ali moze. jetrica je super ideja! 
od mahunarki voli apsolutno sve - i grah, i slanutak, i grasak (jedino zeleno kaj moze), lecu, to zadnjih godina jedemo dosta, obzirom da prije nije uopce. mrkve isto jede dosta, nju mu svuda uvaljujem. ali pomalo ostajem bez ideja, a vitaminsko stanje nije najbolje...

uglavnom nije nam prehrana losa, ali moje je stanje dobro dok njegovo evo nije bas. i kako biti pametan? najveca razlika je sto sam ja ko zec i ubijam se u povrcu, a on nula bodova. i da, ne znam kaj jede na poslu, to ne mogu znat, ali iskreno sumnjam da je to bas super zdrava hrana. 
da je opcenito stanje u nasoj kuci lose s hranom znala bi sta mi je ciniti ali vjeruj nije, stvarno, pogotovo ne zadnjih mjeseci.

nista, uzecemo neki pripravak kao dodatak, sto drugo.




Edited by bejb - 15 Prosinac 2014 at 16:47
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2014 at 18:19
Testiranje na deficit vitamina bez detaljne laboratorijske analize krvne slike... mislim da su to jednom napravili u Dinamu, i posve razumijem Zdravkovu reakciju na takvo nadriliječništvo:



Gymka je krenila u dobrom smjeru. Jetrica, životinjske masti, možda složit neku domaću paštetu. A crna čokolada jako lijepo paše u mascarpone.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.