New Posts New Posts RSS Feed - Vesela ekipo,nova sam i trebam pomoć :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vesela ekipo,nova sam i trebam pomoć :)

 Post Reply Post Reply
Author
Skya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vesela ekipo,nova sam i trebam pomoć :)
    Posted: 13 Svibanj 2014 at 22:04
Moj problem s težinom vuče se godinama. Od trinaeste godine nikako ne mogu dostići normalnu kilažu,zapravo stalno pazim što ću pojesti i trudim se jesti zdravo i kvalitetno,ali padam na emocionalnim krizama. Imam 20 godina, visoka sam 160cm, 77 kg.Iako sam u zadnjih godinu dana skinula 7kg, nisam dostigla svoj cilj. Želim pasti na 65 kg.Bavim se sportom,padobranstvom,u zadnja 2 mj idem na fitness 3-4 puta tjedno,vikendom trčim 3-4km. I rezultati se vide,ali sam u subotu istegnula ligamente oko koljena pa ne mogu na treninge-to me izludjuje i cini me depresivnom,pa posezem za slatkisima. Ima li netko savjet za trening koji ne ukljucuje rad savijanja koljena? i dali cu morati smanjiti unos kalorija sada kada cu se vjerojatno manje kretati? hvala :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 15:56
pozdrav i dobrodosla malo mi sve to mirisi na previse aktivnosti..3-4 puta fitness? sto pod tim podrazumijevas? aerobic ili teretanu? sta u teretani? slobodno, ako mozes setaj po 1h na dan, naravno ako te ne boli dok hodas..Na koliko kcal si sad? mozes smanjiti kcal dok ne pocens opet vjezbat
cookies are for pussies
Back to Top
Skya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 16:19
To je kao fitness dvorana- kružni trening na spravama,izmedju svake sprave po 3o sec trcanja. sve ukupno pola sata-2 kruga.Nakon toga slijede trbusnjaci,sklekovi i istezanje.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 17:30
aha, ok, onda valjda jesu vjezbe snage ukljucene ako su sprave u pitanju. Tu te isto boli kad radis?
cookies are for pussies
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 18:22
glede istegnuća, ne znam koliko je ozbiljno, ali mi je rečeno da kad je o tom riječ da će proći u toku tjedan dana, u međuvremenu ne opterećuj nogu previše, do tada možda ne trebaš ništa vježbati, a onda nastaviš normalno uz malo veću pažnju prema koljenu jer će još mjesec dana biti osjetljivo
dakle, možeš s njim sve, ali slušaj sebe i ne pretjeruj :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 18:32
Emocionalne krize zamjeni nečim drugim :) Ne poseži u frižider svaki puta :) Probaj se disciplinirati,  odi prošeći neka ti ne bude teško..misli na nešto drugo radi nešto treće... Emocinalne krize sašiju svakog.. mene je prije koji dan sađilo da se nisam ni snašao...danas sam jedva nekako ali se držim striktno svega... pokušaj biti jači karakter..nemoj vježbati mišiće...vježbaj sebe....

:)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Skya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 18:39
jesu,jesu...u biti ne mogu kako treba ni hodati,jer ne mogu saviti koljeno,mogla bih raditi na gornjem dijelu tijela,al moram izbaciti vecinu vjezbi s treninga .
Back to Top
Skya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 18:46
Sto se tice emocicionalne krize,u pravu si :)karakter sam svoje vrste, pola godine sam mogla bez mesa,al uzmi mi cokoladu na tjedan dana i "ubijam" :) Kile mi sporo padaju i shvatila sam da je jedini nacin da smrsavim puno vise potrositi no sto pojedem,i izbaciti secere. Nadam se da je ovo moj zadnji pokusaj :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 18:50
Pokušavaj skroz dok nešto ne promjeniš :) Zašto bih čokolada bila loša? Dapače Imaš mlijeko? imaš 100% kakao u prahu za kupiti...i imaš banane :) I imaš žitarice kao zob...definitivno godinu ipo dana nema dana da nisam ih smazao u toj kombinacijiI... Em je zdravo... em je fino... kao desert!  Imaš ih u raznim kombinacijama :) Možeš ugrijati mlijeko pa sipati na zobene dok ej banana već izgruvana unutra da bude kao gusta tekućina...kakao koji če dati okus čokolade...a banana šećer...mlijeko kremasto sa natopljenim zobačima..nemoj puno mlijeka sipati neka nabubri onako fino... i eto ti kolač odličan od čokolademožeš ga svaki dan jesti ...bogato vlaknima...antioksidancima..dobrim Uh-om proteinima biljnim i mliječnim..ma prva liga :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Skya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 18:53
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

glede istegnuća, ne znam koliko je ozbiljno, ali mi je rečeno da kad je o tom riječ da će proći u toku tjedan dana, u međuvremenu ne opterećuj nogu previše, do tada možda ne trebaš ništa vježbati, a onda nastaviš normalno uz malo veću pažnju prema koljenu jer će još mjesec dana biti osjetljivo
dakle, možeš s njim sve, ali slušaj sebe i ne pretjeruj :D



je,trebalo bi u tjedan dana,ali zadnji put kad sam istegnula,vuklo se 2 mj,ali nisam nikakve obloge ni voltaren koristila... budem te poslusala hvalaaa :)
Back to Top
Skya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 19:48
uvau,zvuci zdravo,a i ukusno,definitivno cu probat :) tnx :)
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2014 at 10:40
Dobro nam došla :)

Mogu se poistovjetiti sa ovim "emocionalnim krizama" koje spominješ, jedino što one nemaju nikakve veze sa "jakim karakterom" kako mnogi vjeruju :)

Svi smo isti, zapravo. Ako misliš da ti je karakter slab - varaš se. Da imaš slab karakter; bi li vježbala koliko vježbaš? Bi li pazila što jedeš i bila zabrinuta za svoje zdravlje? Čisto sumnjam.

Problem je u stavu u glavi. Nisi slab karakter, jaka si. I znaš da to možeš. Ono što je kolega rekao - ne poseži u frižider. Slažem se. No ja bi to preformulirala; kada posegneš u frižider za hranom jer si imala težak/sretan/dobar/loš dan - stani i razmisli zbog čega to radiš, nakon nekog vremena će biti sve lakše i lakše odolijevati :)

Isto tako, kada ti krenu loše misli i želja za lošijom hranom, imaj si mantru u glavi da apsolutno ništa ne dobijaš od te hrane i da ništa ne gubiš time što nećeš pojesti tu cijelu čokoladu :)

I najbitnije od svega - ne izbjegavaj takve stvari/hranu, budi spremna da će krize doći i unaprijed znaj kako se nositi sa njima, to je sve :)

I nikada ne zaboravi da JESI jak karakter ;)

Što se tiće ostaloga - žao mi je zbog ozlijede. Nadam se da će brzo proći. Isto tako, divim ti se što toliko vježbaš, no očito bi bilo dobro da nešto promijeniš jer ne djeluje kako bi ti htjela, zar ne? :)

Uglavnom vježbanje nije krivo, već prehrana :) Smanjiti unos kcal i nastaviti vježbati ili možda čak smannjiti toliko vježbanja, jer je to jedini način da izbjegneš daljnje ozljede :)

Što god odlučila - sretno! :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.