New Posts New Posts RSS Feed - Vene na nogama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vene na nogama

 Post Reply Post Reply
Author
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Vene na nogama
    Posted: 14 Lipanj 2010 at 21:21
Da li se ikome vide vene na nogama(na butinama i
listovima), posto sam nedavno poceo da vezbam i pocele su
mi se videti vene (pogotovo neposredno posle trening)...
Posto u familiji imamo genetsku predispoziciju prosirenih
vena, da li je ovo stvar za koju bih se trebao zabrinuti...
I da li je ovo jedna od onih stvari zbog koje cu se kajati
u starosti....
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2010 at 22:05
Teško da imaš proširene vene u tako mladim godinama, to kod tebe je vjerovatno vaskularnost i to je zkroz normalno.

Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 00:17
Zeka, koliko imaš godina?

Ja imam 25 god., pa mi se vide vene na desnom listu.. onako naziru se fino..
To je familijski jel..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Zeka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2010
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zeka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Lipanj 2010 at 09:20
Imam š4 god. i ne vide se ko na bicepsu (hvala bogu), al se
naziru... Sa mamine strane vecina familije ima probleme sa
prosirenim venama.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2010 at 20:52
  Hm.... Meni je jedna iskocila na listu pa me u teretani zezaju da sam vec stara

Mojoj mami su iskocile vene prvi put u životu sa 55 god, kad sam je ja natjerala da si kupi orbitrek.....

A i ja sam u štiklama ama baš cijelo vrijeme tako da vjerujem i da to ima veze s tim.
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2010 at 23:49
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Teško da imaš proširene vene u tako mladim godinama, to kod tebe je vjerovatno vaskularnost i to je zkroz normalno.


Teško je to reci jer danas bolest ne gleda godine tako da geneza zna napraviti problem i mlađim ljudima.
Zeka ako imaš bolove( kao osjecaj težine) u potkoljenici i ako ti je ta vena proširena te crvena i bolna na dodir onda bi trebao otici do doktora. Inace i meni se vide žile na listovima i bome kad duže vrijeme stojim bole me noge ali za to imaš lijeka dok je u pocetnoj fazi, kompresivne carape i cao...
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2010 at 09:27
Originally posted by Avatar Avatar wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Teško da imaš proširene vene u tako mladim godinama, to kod tebe je vjerovatno vaskularnost i to je zkroz normalno.


Teško je to reci jer danas bolest ne gleda godine tako da geneza zna napraviti problem i mlađim ljudima.
Zeka ako imaš bolove( kao osjecaj težine) u potkoljenici i ako ti je ta vena proširena te crvena i bolna na dodir onda bi trebao otici do doktora. Inace i meni se vide žile na listovima i bome kad duže vrijeme stojim bole me noge ali za to imaš lijeka dok je u pocetnoj fazi, kompresivne carape i cao...


cisto sumnjam da sa š4 godina ima proširene vene

Možda ima genetski proširene vene ali ne vjerujem. Najvjerovatnije je to vaskularnost, ako se dobro sjecam Zeka ima 55-60 kg na nekih š80 a poznato je da mršaviji ljudi imaju bolju vaskularnost.

Ako ga to tolko muci neka ode doktoru pa ce cut njegovo mišljenje.
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2010 at 23:38
Znam malo je cudno da vec ima problema s venama a nit ima višak kilograma a nadam se nit stoji puno na nogama, jedino ga tu može zeznuti geneza ako je netko u obitelji sklon tomu!

I meni se doktorica cudila kad sam joj rekao kao da imam osjecaj težine u nogama i da mi se vena na potkoljenici dobrano nazire i da je crvenkaste boje ali kad sam otišao na dopler vena sve se pokazalo tako da nije loše iskljuciti odlazak kod doktora te pretrage
Uništio me staž (rad po š2 sati), te višak kilograma u godinu dana
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2010 at 20:40
Originally posted by Avatar Avatar wrote:


Uništio me staž (rad po š2 sati)


kako ceš onda raditi još 45 godina?
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2010 at 13:24
Illy isto kao i ti, s dobrom ekipom je sve lakše a nas dvojica nismo stigli zajedno odraditi koju dobru smjenu da ih sve sredimo
Back to Top
Triceps7 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Rujan 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Triceps7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2010 at 20:37
  Moja mama je imala problema sa prosirenim venama - ali mislim da je razlog tome bas suprotno od onog za sta se ti brines..

Naime, taj problem nastaje uslijed nedovoljnog kretanja, nedovoljne fizicke aktivnosti..

A sport i teretana svakako mogu samo sprijeciti te probleme..


Normalno je da ti malo 'iskoce' vene po cijelom tijelu nakon treninga :D
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2012 at 02:23

pozdrav

a meni je su od 21. godine proširene vene kod lijevog gležnja... onako lijepo vijugave kao meandar nepravilni. i jednom listu mi ispupcena vena i nazire se kroz tajice kad gledam odozgo. :( kak da to ispravim? operacija. a znaci, sigurno 100% mi se nece pogoršati stanje uslijed svakodnevnih aerobnih i/ili anaerobnih treninga? inace mi je koža prozirnija i tanja. :///
nekaj mi zvoni da se pogorša stanje i kod prevelikog napora, ne samo nekretanja. :( btw. imam 23 godine.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.