New Posts New Posts RSS Feed - Vegeterijanci/vegani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vegeterijanci/vegani

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
MissKatarina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MissKatarina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2011 at 11:34
Ovako neznam što da napravim na kraju i ako mogu dobiti
vašu pomoc.Roditelji 0 potpora u vezi vegeterijanstva ne
žele imati nikakve veze ,a i zbog treniranja nitko nije
sretan. Kažu da ce mi kondicija otici ,a i da cu teško
imati mišice a salo "nece otici" . Zbunjena sam jako.Je li
mi onda meso stvarno potrebno? Treniram 5 x tjedno. Znam
da ima puno sportaša vegeterijanaca ,ali kažu da se ja još
razvijam . Želim biti vegeterijanac ,ali može li se u
današnjem svijetu u kojem su po meni i najzdravije
namirnice pune ko zna cega nadomjestiti meso?
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2011 at 11:42
Originally posted by MissKatarina MissKatarina wrote:

Ovako neznam što da napravim na
kraju i ako mogu dobiti
vašu pomoc.Roditelji 0 potpora u vezi vegeterijanstva ne
žele imati nikakve veze ,a i zbog treniranja nitko nije
sretan. Kažu da ce mi kondicija otici ,a i da cu teško
imati mišice a salo "nece otici" . Zbunjena sam jako.Je
li
mi onda meso stvarno potrebno? Treniram 5 x tjedno. Znam
da ima puno sportaša vegeterijanaca ,ali kažu da se ja
još
razvijam . Želim biti vegeterijanac ,ali može li se u
današnjem svijetu u kojem su po meni i najzdravije
namirnice pune ko zna cega nadomjestiti meso?


cek koliko ti imaš godina? Zašto želiš biti
vegetarijanka? I naravno da može...ali moraš puno uciti o
prehrani i unositi dovoljno proteina iz drugih izvora...
no, ako te netko drugi financira...uvijek je i to
otegotna okolonost, a ako nemaš potporu roditelja je
možda preteško... možda da zadržiš ribu ... i usput uciš
o vegetarijanstvu? teško je samo uletiti u nešto....
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2011 at 12:31

Roditelji moraju malo proširit vidike, a ti trebaš sa sobom riješit koji su tvoji iskreni razlozi za prelazak na vegetarijanstvo. Ako su razlozi stvarno takvi kakvi bi trebali bit onda bi bilo u redu od njih da ti pomognu u ucenju o vegetarijanstvu i o namirnicama i dodacima prehrani kojima ceš nadomjestit meso da si ne naškodiš, pogotovo jer si još u razvoju. A ako su toliko zadrti da oprostiš (nije da vrijeđam nego mislim da su ljudi danas stvarno malo ograniceni u puno toga), onda stvarno ne znam kako bi ti mi ovdje pomogli..

Meso, meso, meso..ko da je neka sveta hrana..


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2011 at 13:50
Originally posted by MissKatarina MissKatarina wrote:

Ovako neznam što da napravim na kraju i ako mogu dobiti
vašu pomoc.Roditelji 0 potpora u vezi vegeterijanstva ne
žele imati nikakve veze ,a i zbog treniranja nitko nije
sretan. Kažu da ce mi kondicija otici ,a i da cu teško
imati mišice a salo "nece otici" . Zbunjena sam jako.Je li
mi onda meso stvarno potrebno? Treniram 5 x tjedno. Znam
da ima puno sportaša vegeterijanaca ,ali kažu da se ja još
razvijam . Želim biti vegeterijanac ,ali može li se u
današnjem svijetu u kojem su po meni i najzdravije
namirnice pune ko zna cega nadomjestiti meso?


Žao mi je šta ti roditelji nisu pružili potporu u ovome, ali reci cu i da mi je drago zbog toga.
Trebaš puno nauciti o hrani da bi postala vegeteijanka i da ti to postane lifestyle. Oprosti, ali do sada nisam stekla dojam da znaš dovoljno o tome. Ne treba ti meso da bi trenirala. Istina ima dosta vegeterijanaca sportaša. Oni su isplanirali svoju prehranu tako da i dalje dobiju sve potrebno iz hrane, a za to treba uciti o hrani.
Buduci da te roditelji još uvijek hrane prilagodi se maksimalno tome. Za pocetak jedi šta ti obitelj skuha, ali meso zamjeni posnim sirom ili jajima. Koliko god da su oni 'zadrti' ovo bi im moglo biti prihvatljivo. Uvodi promjene malo po malo i uci. Tebi ce biti lakše, a i okolina ce vidjeti da to nije smak svijeta i da si i dalje 'živa i zdrava'
Back to Top
primarnazz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Sijecanj 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 58
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote primarnazz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2011 at 14:24
Originally posted by Brunhilda Brunhilda wrote:

Originally posted by MissKatarina MissKatarina wrote:

Ovako neznam što da napravim na kraju i ako mogu dobiti
vašu pomoc.Roditelji 0 potpora u vezi vegeterijanstva ne
žele imati nikakve veze ,a i zbog treniranja nitko nije
sretan. Kažu da ce mi kondicija otici ,a i da cu teško
imati mišice a salo "nece otici" . Zbunjena sam jako.Je li
mi onda meso stvarno potrebno? Treniram 5 x tjedno. Znam
da ima puno sportaša vegeterijanaca ,ali kažu da se ja još
razvijam . Želim biti vegeterijanac ,ali može li se u
današnjem svijetu u kojem su po meni i najzdravije
namirnice pune ko zna cega nadomjestiti meso?


Žao mi je šta ti roditelji nisu pružili potporu u ovome, ali reci cu i da mi je drago zbog toga.
Trebaš puno nauciti o hrani da bi postala vegeteijanka i da ti to postane lifestyle. Oprosti, ali do sada nisam stekla dojam da znaš dovoljno o tome. Ne treba ti meso da bi trenirala. Istina ima dosta vegeterijanaca sportaša. Oni su isplanirali svoju prehranu tako da i dalje dobiju sve potrebno iz hrane, a za to treba uciti o hrani.
Buduci da te roditelji još uvijek hrane prilagodi se maksimalno tome. Za pocetak jedi šta ti obitelj skuha, ali meso zamjeni posnim sirom ili jajima. Koliko god da su oni 'zadrti' ovo bi im moglo biti prihvatljivo. Uvodi promjene malo po malo i uci. Tebi ce biti lakše, a i okolina ce vidjeti da to nije smak svijeta i da si i dalje 'živa i zdrava'
Back to Top
Asia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Asia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2011 at 14:34
Slažem se,meni je trebalo š0 godina vegetarijanstva da skužim što i kako zapravo treba i da cu jesti i ribu i morske plodove,i jaja i sir.
A ako ne jedeš to sve moraš stvarno biti pozorna na ono što unosiš,jer dobro znaš da su proteini iz biljnog izvora jako malo iskoristivi,neki cak nimalo,ako nisu pravilne kombinacije s određenim namirnicama.Može ti se dogoditi da se razboliš jer ce ti tijelu nedostajati nekih hranjivih tvari,a još si u fazi razvoja,tako da ti ja isto savjetujem da malo pricekaš dok ne budeš potpuno zrela.
Ja sam "izgurala" normalnu trudnocu i dojenje bez mesa...ali sam zato pazila da sam stvarno jela sve drugo kako treba,mogla sam si priuštiti takav nacin,a evo sad jedem i ribu jer vidim da tijelo određene stvari ipak traži. Samo što ja nisam postala vegetarijanka iz nekog đira ili zato što bi mi bilo žao živih bica,nego zato što mi meso nije bilo dobro i nisam ga nikako mogla jesti.Sad mi je vec š5 godina da ga ne jedem,a zdrava sam i nikad nisam imala probleme nedostatka željeza i vitamina zbog toga.
A isto kao što kažeš,financijski nije baš malo,stvarno je meso puno jeftinije,tak da ako si pod istim krovom ko i tvoji roditelji baš i nemaš previše izbora.
Back to Top
MissKatarina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MissKatarina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2011 at 21:56
Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by MissKatarina MissKatarina wrote:

Ovako neznam što da
napravim na
kraju i ako mogu dobiti
vašu pomoc.Roditelji 0 potpora u vezi vegeterijanstva ne
žele imati nikakve veze ,a i zbog treniranja nitko nije
sretan. Kažu da ce mi kondicija otici ,a i da cu teško
imati mišice a salo "nece otici" . Zbunjena sam jako.Je
li
mi onda meso stvarno potrebno? Treniram 5 x tjedno. Znam
da ima puno sportaša vegeterijanaca ,ali kažu da se ja
još
razvijam . Želim biti vegeterijanac ,ali može li se u
današnjem svijetu u kojem su po meni i najzdravije
namirnice pune ko zna cega nadomjestiti meso?


cek koliko ti imaš godina? Zašto želiš biti
vegetarijanka? I naravno da može...ali moraš puno uciti o
prehrani i unositi dovoljno proteina iz drugih izvora...
no, ako te netko drugi financira...uvijek je i to
otegotna okolonost, a ako nemaš potporu roditelja je
možda preteško... možda da zadržiš ribu ... i usput uciš
o vegetarijanstvu? teško je samo uletiti u nešto....



Imam š5 godina .Vegeterijanac želim postati iz raznih
razloga.

Kao prvo hvala svima

Trebam još razmisliti o svemu i nauciti o prehrani jer
ako prehrana ostane ovako bit ce kaos. To znam . Mislim
da cu možda za sada ostaviti si ribu i možda malo mesa
dok ne naucim kako zamijeniti te namirnice pravilno .što
se tice roditelja vjerojatno ce ih moje konzumiranje
mesa malo umiriti ,a na kraju ce prihvatiti da želim
postati vegeterijanac.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2011 at 09:17


Ja mislim da je danas nejedenje mesa, kad vidim što se sve prođe do š8-te godine, najmanji problem. Masa ljudi ce rec da je "dijete" od š5 god. premalo da bi ušlo u tako nešto kao što je vegetarijanstvo, a s druge strane nije premalo da se obloce svaki vikend, zgazi kutiju cigara dnevno i da ne govorim šta još....mislim da svi znamo što nosi teže posljedice. Samo što na to roditelji žmire i uvjeravaju se da njihov ljubimac nije takav (ili se pomire s tim pa još oni kupuju cigare, alkohol itd. kao tako "imaju kontrolu"), ali na ovakav jedan zahtjev za promjenom navika ce se odmah dignut na noge. Mnogi pokupe neke stavove od malih nogu, ni ne razmisle o njima nego ih furaju dalje bez da se potrude pogledat drugu stranu. "Ovo je normalno, ovo nije. Ovo je dobro, ovo je loše. Zašto? Jer mi tako kažemo, odnosno jer su i nama tako rekli."

Nije rješenje branit djetetu nešto što želi, smijat mu se i obeshrabrivat nego popricat s njim o stvarnim razlozima koji ga navode na tu odluku i onda se potrudit nac najbolji nacin (kroz edukaciju) da mu se pomogne, odnosno da si tom odlukom ne našteti, ako je to vec nešto što ce ga uciniti sretnim. To je po meni roditelj. Međusobna komunikacija i uvažavanje individualnosti svog djeteta, a ne nametanje svojih stavova pod izgovorom "želimo najbolje za tebe". To je sputavanje djeteta zbog svoje sputanosti.

Vidim da si negdje na li-la Miss, pomalo nesigurna što ustvari želiš. Tako da je najbolje napravit ovo što si napisala dok ne budeš š00% sigurna...a onda forsiraj tu odluku do maksimuma, to je tvoj život








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tyros View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Location: F.Benning/Bragg
Status: Offline
Points: 265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tyros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2011 at 11:47
  http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/veganima-umrl a-beba-jer-su-je-hranili-samo-mlijekom-majke-2š5246

Joj vegeterijanci, ovo se svako malo dešava....
SFC. tyros US SPECIAL FORCES ASSESSOR
Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2011 at 12:48
Originally posted by tyros tyros wrote:

 
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/veganima-umrl a-beba-jer-su-je-hranili-samo-mlijekom-majke-2š5246 Joj vegeterijanci, ovo se svako malo dešava....


š. vegeterijanci nisu isto što i vegani
2. smrt bebe iz teksta nije produkt veganstva ni vegeterijanstva nego nemara/neznanja roditelja
Back to Top
Asia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Asia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2011 at 13:51
Originally posted by Brunhilda Brunhilda wrote:

[QUOTE=tyros]  
http://www.24sata.hr/crna-kronika-news/veganima-umrl a-beba-jer-su-je-hranili-samo-mlijekom-majke-2š5246 Joj vegeterijanci, ovo se svako malo dešava....


Moram ovo komentirati-moja kcer nije jela godinu dana ništa osim mog mlijeka..pa ne zato što joj ne bi dala nego zato što nije htjela,a do druge godine osim mog mlijeka još možda par stvari..pa joj ništa nije nedostajalo,ni dandanas joj ne-tako da to nema veze
Back to Top
Spiral View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiral Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2011 at 17:22
  Miss Katarina, ja sam vegetarijanka od svoje š6. godine (zapravo, konacno - pescovegetarijanka, tj. jedem ribu i morske plodove). Sada imam 37.

Isto kao i Asia - eksperimentirala sam tokom godina sa razlicitim nacinima, i bez jaja, i bez mlijeka, ali na kraju sam se našla u ovome aranžmanu, kao najboljem za mene.
Isto sam rodila, iznijela super trudnocu... rodila zdravo dijete. Nemaš brige, samo se dobro informiraj, i sve bi trebalo biti OK.
Back to Top
zvijerka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zvijerka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2011 at 23:19
  evo da se i ja malo javim...
također vege...
puuuuuuno trebaš "literature " proci...da vidiš gdje se nalaziš!
samo hrabro, ali opet naglašavam ....kao i ostali... informiraj se!!!!

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2011 at 23:43
Vegetarijanstvo mi je još ok i poštujem to, ali veganstvo ne mogu razumjeti, pa bih rado da mi netko objasni zašto se ne jedu jaja, mlijeko, med i slicno
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
zvijerka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zvijerka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2011 at 17:40
  postoje razne vrste vegetarijanaca s obzirom na konzumiranje hrane:
  • Vegani su najradikalniji i u potpunosti izbjegavaju životinjske proizvode, ukljucujuci i odjecu i obucu životinjskog podrijetla i sve kemijske proizvode koji su testirani na životinjama.
  • Semivegetarijanci izbjegavaju crveno meso, a konzumiraju piletinu i ribu.
  • Ovolaktovegetarijanci jedu jaja i mlijecne proizvode.
  • Laktovegetarijanci jedu mlijecne proizvode.
  • Peskovegetarijanci jedu ribu.
  • Frutarijanci jedu samo plodove.
  • Fleksiterijanci prilagođavaju svoju prehranu.
  • Makrobioticari jedu hranu prema propisima makrobiotike, može ukljucivati i izbjegavanje mesa iz zdravstvenih razloga, ravnomjeran unos svih namirnica, uzimanje samo onih namirnica koje su dostupne u prirodnom okolišu u kojem se osoba nalazi.

navedeni sastojci (jaja, mlijeko..) su životinjskog podrijetla
a
li opet naglašavam...ima nas više vrsta!!!
:-))))

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2011 at 22:03
doabr dio ovaoga je smješan.. fleksiterijanci? molim te..
pa neki jedu ribu, neki cak i meso ako je bijelo, svašta..

a i to ne objašnjava vegane...
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.